:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Rada Powiatu Zambrowskiego radni, Zarząd Powiatu absolutorium - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 12/06/2019 12:08

Radni Rady Powiatu Zambrowskiego jednogłośnie udzielili absolutorium Zarządowi Powiatu. Radni zgodnie przyjęli również sprawozdanie z wykonania budżetu za ubiegły rok.

 

VI sesja Rady Powiatu Zambrowskiego odbyła się dziś, 12 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego. W obradach uczestniczyło 17 radnych.

 

Najważniejszym punktem posiedzenia było sprawozdanie z wykonania ubiegłorocznego budżetu oraz głosowanie nad udzieleniem absolutorium dla Zarządu Powiatu Zambrowskiego. Po raz pierwszy w tej kadencji radni powiatu oceniali więc prawidłowość działania organu wykonawczego w zakresie gospodarki finansowej powiatu zambrowskiego. Obok uchwały budżetowej, to jedna z najważniejszych decyzji podejmowana przez radę w ciągu roku.

 

Zanim radni przystąpili do głosowania nad udzieleniem absolutorium Zarządowi Powiatu Zambrowskiego, zgodnie z procedurą, wysłuchali sprawozdania finansowego i sprawozdania z wykonania budżetu powiatu za 2018 rok. Zapoznali się także z przedstawioną przez starostę Stanisława Ożlańskiego opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej o sprawozdaniach budżetowych za ubiegły rok. Opinia ta była pozytywna. Wykonanie budżetu przez Zarząd Powiatu kontrolowała także Komisja Rewizyjna Rady Powiatu Zambrowskiego. Ocena komisji była także dla Zarządu Powiatu pozytywna. Konsekwencją tego był wniosek komisji do Rady Powiatu o udzielenie absolutorium Zarządowi Powiatu zaopiniowany pozytywnie przez RIO w Białymstoku.

 

Po wysłuchaniu wszystkich opinii z przeprowadzonych kontroli, zgodnie z dalszą procedurą radni zatwierdzili sprawozdania budżetowe i przystąpili do głosowania nad udzieleniem absolutorium Zarządowi Powiatu. Zostało ono udzielone jednogłośnie. 

 

W trakcie dzisiejszego posiedzenia radni zajęli się także dwoma innymi projektami uchwał. Pierwszy dotyczył ustalenia planu sieci publicznych szkół ponadpodstawowych i specjalnych mających siedzibę na obszarze powiatu zambrowskiego od dnia 1 września 2019 roku. W innym głosowaniu radni podjęli uchwałę w sprawie pozbawienia kategorii drogi powiatowej odcinka starodroża drogi krajowej nr 8 przebiegającego przez miejscowość Mężenin.

 

Ponadto podczas obrad radni powiatowi zapoznani zostali z sytuacją w rolnictwie i działalnością gminnych spółek wodnych w 2018 roku na terenie powiatu, a także informacjami na temat działalności Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Zambrowie w 2018 roku i o zabezpieczeniu usług medycznych na terenie powiatu w 2019 roku. W porządku dzisiejszej sesji znalazło się także sprawozdanie z realizacji Programu współpracy Powiatu Zambrowskiego z organizacjami pozarządowymi na lata 2016-2020 za rok 2018 oraz rozpatrzenie raportu o stanie Powiatu Zambrowskiego za rok 2018.

 

Warto dodać, że przed dzisiejszą sesją do Biura Rady Powiatu wpłynęły dwie interpelacje. Pierwszą złożył radny Rafał Pomazański, który pyta, czy zostały podjęte jakieś działania dotyczące dodatkowego oznakowania lub wykonania innych zabezpieczeń na skrzyżowaniu ul. Konopnickiej z ul. Pileckiego. Jak zaznaczył w piśmie, często dochodzi tam do kolizji i wypadków. Zapytanie złożył też radny Zenon Adam Wójcik. Dotyczy ono prośby o wykarczowanie krzaków i usunięcie zarośli w rowach i na poboczach dróg powiatowych biegnących od Kołak Kościelnych w kierunku miejscowości Czarnowo-Undy i trasy S8. Trzecie pismo złożył radny Stanisław Rykaczewski. W interpelacji pyta, na co zostały przeznaczone środki w wysokości 500 tys. zł, które uchwałą z dnia 13 listopada 2018 roku zostały zaplanowane na podniesienie kapitału zakładowego Szpitala Powiatowego w Zambrowie. Pyta też, czy Zarząd Powiatu zamierza wygospodarować dodatkowe środki dla szpitala, który prowadzi duże inwestycje rozpoczęte w minionym roku. Zdaniem radnego Rykaczewskiego, jedną z ważniejszych potrzeb szpitala jest zakup nowej karetki.

 

Zapraszamy do obejrzenia retransmisji z VI sesji Rady Powiatu Zambrowskiego.

Reklama

Zarząd Powiatu z absolutorium komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedam nowe dwupokojowe

Mam do sprzedania idealne, nowe, wykończone pod klucz 2-pokojowe mieszkanie w Zambrowie przy ul. Pułaskiego, na drugim piętrze. Główne atuty..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA, Maszyny, części

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dwie atrakcyjne

Sprzedam dwie atrakcyjne działki położone we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2 i 1500 m2. Wydana decyzja o warunkach..


Zobacz ogłoszenie

SPRZEDAM GOLFA GOAL

rok produkcji - 2006 pojemność - 1,4 benzyna ******* WERSJA GOAL ******** /////////////// 2 KOMPLETY KÓŁ //////////////// //// FELGI Z..


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK PRODUKCJI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DZIAŁU PRODUKCJI Zakres obowiązków: - praca fizyczna w dziale produkcji..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 71,66m2, ul.

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 71,66 m2 położone na VI piętrze w bloku z windą przy ul. Papieża Jana..


Zobacz ogłoszenie

Działka 7315m2, Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 7315m2 położona w miejscowości Jabłoń Kościelna, gmina Nowe Piekuty,..


Zobacz ogłoszenie

MIESZKANIE 3 POKOJE UL.

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Zobacz ogłoszenie

Działka 6000 m2 Wdziękoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 6000m2 położona w miejscowości Wdziękoń Pierwszy, gm. Zambrów...


Zobacz ogłoszenie

Profesjonalny Serwis Sprzętu

Zapraszamy Do Serwisu Mieszczącego się na ul.Aleja Wojska Polskiego 11(wejście od szczytu). Oferujemy Profesjonalne Naprawy W Przystępnych Cenach :..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

Drukarnia opakowań poszukuje

Drukarnia opakowań poszukuje pracownika na stanowisko operatora drukarki fleksograficznej. Wymagane wykształcenie minimum średnie, najlepiej..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 56,20m2, ul. 71

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na III piętrze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszą panią 2

Praca dla miłej i uczciwej pani z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

Działka Wola Zambrowska

Sprzedam działkę z warunkami zabudowy o powierzchni 1000m2 ( 25x40) w Woli Zambrowskiej bezpośrednio położona przy drodze asfaltowej. Teren suchy i..


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds. obsługi

Do naszej fabryki okien w Starym Laskowcu poszukujemy kandydatów do pracy jako: Specjalista ds. obsługi klienta: Do głównych zadań osoby..


Zobacz ogłoszenie

Ozonowanie klimatyzacji,

Zapraszam do skorzystania z usługi odgrzybiania klimatyzacji samochodowej. Odgrzybianie metodą ozonowania. Metoda bardzo skuteczna. Koszt od 40 zł...


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

KLIMATYZACJA napełnianie,

Oferujemy usługę nabijania oraz odgrzybiania klimatyzacji samochodowych. Bardzo atrakcyjne ceny! Odgrzybianie (bardzo skuteczne) już od 40 zł...


Zobacz ogłoszenie

IDEALNA DZIAŁKA POD INWESTYCJE

Sprzedam działkę o powierzchni 0,67 ha, która znajduje się przy węźle Kołaki Kościelne. Idealna pod inwestycje, utwardzony wjazd, linia elektryczna..


Zobacz ogłoszenie

WĘGIEL BRYKIET PELLET

Skład opału w Wiśniewie k/Zambrowa oferuje: * WĘGIEL KOSTKA, ORZECH * BRYKIET DRZEWNY KOSTKA, WAŁEK * PELLET DRZEWNY DIN PLUS A1 * PELLET DRZEWNY..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

Ekogroszek Extra transport hds

Zapraszamy do zakupu węgla EKOGROSZKU EXTRA. Parametry ekogroszku: -zawartość popiołu 5,5% - wartość opałowa 25-27 MJ/kg Węgiel suchy magazynowany..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę

Sprzedam atrakcyjną działkę położoną we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2. Wydana decyzja o warunkach zabudowy na..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę rekreacyjną z

Witam kupię działkę rekreacyjną z domkiem zagospodarowaną


Zobacz ogłoszenie

Montaż klimatyzacji w domach,

Nasza firma klimapodlasie.pl oferuje montaż klimatyzacji odpowiedniej do metrażu Twojego pomieszczenia. Szybka realizacja. Do 10 lat gwarancji...


Zobacz ogłoszenie

Super dyskretny zarobek!

Hej popatrz, niby dlaczego nie miałabyś zarobić swoich Pieniędzy w lekki, miły i przyjemny sposób w całkowitej tajemnicy przed całym światem? Na..


Zobacz ogłoszenie

Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Zobacz ogłoszenie

FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ - WSZYSTKIE WYMIARY WORKI..


Zobacz ogłoszenie

Okazja ! Dom 123m2 w pełni

Sprzedam ładny w pełni wyposazony dom na ulicy Polnej w Wygodzie link..


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA , SZNUREK DO

SKLEP HAPROL ZAPRASZA W NASZEJ OFERCIE M.IN -FOLIA DO SIANA I SŁOMY- BIAŁA, ZIELONA, CZARNA I PRZEZROCZYSTA STRETCH, 500 LUB 750 -SZNUREK DO PRAS I..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"