:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 17°C
powietrze Dobre
Rada Powiatu Zambrowskiego radni, Zarząd Powiatu absolutorium - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 12/06/2019 12:08

Radni Rady Powiatu Zambrowskiego jednogłośnie udzielili absolutorium Zarządowi Powiatu. Radni zgodnie przyjęli również sprawozdanie z wykonania budżetu za ubiegły rok.

 

VI sesja Rady Powiatu Zambrowskiego odbyła się dziś, 12 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego. W obradach uczestniczyło 17 radnych.

 

Najważniejszym punktem posiedzenia było sprawozdanie z wykonania ubiegłorocznego budżetu oraz głosowanie nad udzieleniem absolutorium dla Zarządu Powiatu Zambrowskiego. Po raz pierwszy w tej kadencji radni powiatu oceniali więc prawidłowość działania organu wykonawczego w zakresie gospodarki finansowej powiatu zambrowskiego. Obok uchwały budżetowej, to jedna z najważniejszych decyzji podejmowana przez radę w ciągu roku.

 

Zanim radni przystąpili do głosowania nad udzieleniem absolutorium Zarządowi Powiatu Zambrowskiego, zgodnie z procedurą, wysłuchali sprawozdania finansowego i sprawozdania z wykonania budżetu powiatu za 2018 rok. Zapoznali się także z przedstawioną przez starostę Stanisława Ożlańskiego opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej o sprawozdaniach budżetowych za ubiegły rok. Opinia ta była pozytywna. Wykonanie budżetu przez Zarząd Powiatu kontrolowała także Komisja Rewizyjna Rady Powiatu Zambrowskiego. Ocena komisji była także dla Zarządu Powiatu pozytywna. Konsekwencją tego był wniosek komisji do Rady Powiatu o udzielenie absolutorium Zarządowi Powiatu zaopiniowany pozytywnie przez RIO w Białymstoku.

 

Po wysłuchaniu wszystkich opinii z przeprowadzonych kontroli, zgodnie z dalszą procedurą radni zatwierdzili sprawozdania budżetowe i przystąpili do głosowania nad udzieleniem absolutorium Zarządowi Powiatu. Zostało ono udzielone jednogłośnie. 

 

W trakcie dzisiejszego posiedzenia radni zajęli się także dwoma innymi projektami uchwał. Pierwszy dotyczył ustalenia planu sieci publicznych szkół ponadpodstawowych i specjalnych mających siedzibę na obszarze powiatu zambrowskiego od dnia 1 września 2019 roku. W innym głosowaniu radni podjęli uchwałę w sprawie pozbawienia kategorii drogi powiatowej odcinka starodroża drogi krajowej nr 8 przebiegającego przez miejscowość Mężenin.

 

Ponadto podczas obrad radni powiatowi zapoznani zostali z sytuacją w rolnictwie i działalnością gminnych spółek wodnych w 2018 roku na terenie powiatu, a także informacjami na temat działalności Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Zambrowie w 2018 roku i o zabezpieczeniu usług medycznych na terenie powiatu w 2019 roku. W porządku dzisiejszej sesji znalazło się także sprawozdanie z realizacji Programu współpracy Powiatu Zambrowskiego z organizacjami pozarządowymi na lata 2016-2020 za rok 2018 oraz rozpatrzenie raportu o stanie Powiatu Zambrowskiego za rok 2018.

 

Warto dodać, że przed dzisiejszą sesją do Biura Rady Powiatu wpłynęły dwie interpelacje. Pierwszą złożył radny Rafał Pomazański, który pyta, czy zostały podjęte jakieś działania dotyczące dodatkowego oznakowania lub wykonania innych zabezpieczeń na skrzyżowaniu ul. Konopnickiej z ul. Pileckiego. Jak zaznaczył w piśmie, często dochodzi tam do kolizji i wypadków. Zapytanie złożył też radny Zenon Adam Wójcik. Dotyczy ono prośby o wykarczowanie krzaków i usunięcie zarośli w rowach i na poboczach dróg powiatowych biegnących od Kołak Kościelnych w kierunku miejscowości Czarnowo-Undy i trasy S8. Trzecie pismo złożył radny Stanisław Rykaczewski. W interpelacji pyta, na co zostały przeznaczone środki w wysokości 500 tys. zł, które uchwałą z dnia 13 listopada 2018 roku zostały zaplanowane na podniesienie kapitału zakładowego Szpitala Powiatowego w Zambrowie. Pyta też, czy Zarząd Powiatu zamierza wygospodarować dodatkowe środki dla szpitala, który prowadzi duże inwestycje rozpoczęte w minionym roku. Zdaniem radnego Rykaczewskiego, jedną z ważniejszych potrzeb szpitala jest zakup nowej karetki.

 

Zapraszamy do obejrzenia retransmisji z VI sesji Rady Powiatu Zambrowskiego.

Reklama

Zarząd Powiatu z absolutorium komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

RENOWACJA SKÓR / SPAWANIE

RENOWACJA SKÓR / SPAWANIE PLASTIKÓW https://www.facebook.com/autospabaczewski/ https://autospa-baczewski.pl/ Tel. 531-057-551


Sprzedam mieszkanie na 3

Sprzedam mieszkanie na 3 piętrze, 2 – pokojowe 34m2 plus piwnica Po kapitalnym remoncie, wymieniona instalacja: elektryczna, wodna, kanalizacyjna,..


Działka 1,70 ha w Krajewie

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka gruntu o powierzchni 1, 70 ha położona w we wsi Krajewo Korytki, gmina Zambrów...


Sprzedam Mieszkanie 48,11m2

Sprzedam mieszkanie 48,11 m2.Przedpokój, 2 pokoje ,kuchnia i łazienka. Parter w czerwonym bloku przy ul. Grunwaldzkiej 6, klatka od Grunwaldzkiej...


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


NOWA CENA !!! Mieszkanie

NA SPRZEDAŻ ROZKŁADOWE, PRZYTULNE MIESZKANIE 54M2 NA OSIEDLU SADOWA. Nieruchomość posiada 2 pokoje, oddzielną kuchnię, łazienkę oraz balkon. Łączna..


NOWA CENA !!! Działka

Mam do sprzedania działkę rekreacyjną ok 300 m2 - działka jest żyzna, równa, posiada podłączenie do wody. Działka zagospodarowana, uprawiana od 10..


Działka 8230m2, Głębocz Wielki

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 8230m2 położona w miejscowości Głębocz Wielki, gmina Szumowo, powiat..


Specjalista ds. sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Działka 1406m2, Nagórki-Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1406m2 położona w Nagórkach Jabłoń, gmina Zambrów. Wydana decyzja o..


Praca w lokalu

Przyjmiemy osobę chętną do pracy w lokalu gastronomicznym. Po więcej informacji prosimy zgłaszać się osobiście w naszym lokalu przy..


Honda cbr 900 lift

Witam sprzedam honde cbr 900rr lift.1998r. wiecej informacji udziele tel. POZDRAWIAM


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Mieszkanie 56,20m2, parter, 71

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na parterze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


STREFA PACZKI DPD - NADANIA I

DPD STREFA PACZKI to dedykowana sieć obsługi Klientów indywidualnych i małego biznesu w zakresie nadań i doręczeń paczek na terenie kraju. DPD..


Sprzedam budynek mieszkalno

Sprzedam dom o powierzchni 265m2 położony w atrakcyjnej części Zambrowa (w pobliżu: miejski stadion, Centrum Kultury, Szkoła Podstawowa nr. 5,..


Przydomowe oczyszczalnie

Jesteśmy producentem oferowanych przez nas przydomowych oczyszczalni ścieków. Posiadamy szeroki wybór oczyszczalni i ich systemów dostosowanych do..


FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 FOLIA DO SŁOMY 500 i 750 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ -..


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Przyjmiemy do pracy kierowcę

Przyjmiemy do pracy kierowcę na dowozy pizzy. Po więcej informacji prosimy zgłaszać się do naszego lokalu przy ul.Świętokrzyskiej 6 w Zambrowie (na..


Praca przy wykończeniach

Poszukuje ekip wykończeniowych 2-3 os. do kompleksowych oraz częściowych wykończeń wnętrz mieszkań na terenie Warszawy Wymagania: własne sprzęt..


Pranie dywanów, tapicerki

WITAM ! Chciałbym zaprosić Państwa do skorzystania z naszych usług mających na celu zachowanie wymaganego standardu czystości w Państwa..


Chrysler 300 C wersja

Witam! Sprzedam tak jak w opisie Chrysler 300C 3.0 CRD. wersja europejska, wspaniała alternatywa dla BMW 5, Audi A6 czy mercedes klasa E. Auto w..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Okazja ! Dom 123m2 w pełni

Sprzedam ładny w pełni wyposazony dom na ulicy Polnej w Wygodzie link..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Stół wibracyjny

Sprzedam stół wibracyjny np. do wyrobu elementów betonowych.


Szukam pracownika do korekcji

Szukam pracownika do korekcji racic dla bydła. Staż pracy nie jest wymagany, możliwość przyuczenia. Atrakcyjne warunki wynagrodzenia. Zapraszam do..


Sprzedam mieszkanie PJP II

Sprzedam mieszkanie na ul. Papieża Jana Pawła II 4 na parterze 49m.Mieszkanie po remoncie kapitalnym, ocieplone, sufity podwieszane w całym..


NOWOCZESNE MIESZKANIE 3

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Sprzedam Mieszkanie 48,11m2

Sprzedam mieszkanie 48,11m2. Przedpokój, 2 pokoje, kuchnia i łazienka. Parter w czerwonym bloku przy ul. Grunwaldzkiej. Po więcej informacji..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Dom 120m2, ul.Wilsona, działka

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom o powierzchni 120m2 położony przy ul. Wilsona w Zambrowie. Budynek mieszkalny parterowy z..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"