:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C pochmurno z przejaśnieniami

Zapraszamy na uroczystą inaugurację XIV Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki „Sacrum et Musica”

Kiedy: 2018-09-02 , godzina: 13:00 | Gdzie: Katedra Łomżyńska pw. Św. Michała Archanioła, ul. Dworna 25

muzyka koncerty, Zapraszamy uroczystą inaugurację Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki „Sacrum Musica” - zdjęcie, fotografia

W niedzielę, 2 września o godzinie 13:00 w Łomżyńskiej Katedrze odbędzie się uroczysty koncert inaugurujący XIV Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki „Sacrum et Musica”. Wystąpi Grodzieńska Capella z Białorusi pod batutą znanego łomżyńskim melomanom Władimira Bormotowa oraz soliści: Marina Gorowaja (sopran) oraz Władimir Gorowoj (baryton). Wstęp wolny.

 

Grodzieńska Capella powstała w październiku 1990 roku. Od pierwszego koncertu orkiestra przyciągnęła uwagę publiczności, a wszystkie kolejne występy kończyły się zawsze sukcesem. Podstawą orkiestry jest sekcja smyczkowa (22 artystów), poszerzona w niektórych programach o instrumenty dęte.

 

Orkiestra ma w swoim repertuarze ponad 800 dzieł kompozytorów z różnych epok, szkół i tendencji stylistycznych - Bacha, Mozarta, Haydna, Mendelssohna, Brittena, Czajkowskiego, Szostakowicza, Schnittkego i innych. Niektóre z dzieł dzięki orkiestrze zabrzmiało na Białorusi po raz pierwszy. Grodzieńska Capella występowała na wielu międzynarodowych festiwalach: Europejskie Spotkania Muzyczne (Niemcy), Festiwal muzyki chrześcijańskiej (Norwegia), Jesienna Camerata (Polska), Festiwal muzyki Bacha i Vivaldiego, Muzyka Bacha i klasyków wiedeńskich (Rosja) i wielu innych. Zespół koncertował nie tylko na Białorusi, ale także w Niemczech, Francji, Polsce i innych krajach europejskich.

 

W ostatnich latach współpracuje z niemieckimi chórami i uczestniczy w wykonaniu kantat i oratoriów Haydna, Mozarta i Mendelssohna. Taka współpraca jest dla orkiestry okazją do poszerzania współpracy międzynarodowej oraz możliwością do promowania twórczości kompozytorów narodowych.

 

Głównym celem, który stawia sobie zespół, to działania kulturalne i edukacyjne. W związku z tym w każdym sezonie koncertowym orkiestra oferuje młodzieży wiele nowych programów (do 10 rocznie). Grodzieńska Capella współpracuje z wybitnymi artystami: V. Kruglov, V. Olovnikov, N. Zavgorodnyaya, S. Krinitskaya, S. Lukashenko, A. Ahmetova, N. Zavgorodny, T. Tischenko, P. Kolomiychuk, laureaci międzynarodowych konkursów: A. Petrov, M. Belashuk, O. Brileva, P. Telepnev, K. Keduk, L. Soloduhina, E. Bormotova i inni. Z orkiestrą występują również młodzi artyści reprezentujący najlepsze uczelnie Białorusi, Rosji, Polski i Niemiec. Grodzieńska Capella razem z Mińskim Baletem stworzyła dwa filmy baletowe do muzyki Vivaldiego i Bondarenko.

 

Dyrektorem artystycznym i dyrygentem orkiestry jest Władimir Bormotow.

 

Grodzieńska Capella wystąpi w ramach XIV Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki „Sacrum et Musica” w niedzielę, 2 września o godzinie 13:00 w Katedrze Łomżyńskiej pw. Św. Michała Archanioła, ul. Dworna 25. Wstęp wolny.

 

W programie koncertu przewidziano dzieła między innymi: Jana Sebastiana Bacha, Feliksa Mendelssohna, Fryderyka Chopina, Gioacchino Rossiniego, Piotra Czajkowski i Michaiła Glinki.

 

Warto dodać, że XIV Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki „Sacrum et Musica” dotrze również do Zambrowa. W niedzielę, 23 września o godz. 13:00 w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej wystąpi Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży pod batutą Rubena Silvy z solistką Alejandriną Vazquez (Meksyk).


Miejsce zdarzenia mapa Zambrów


Zapraszamy na uroczystą inaugurację XIV Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki „Sacrum et Musica” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org