:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  21°C bezchmurnie

Zapraszamy na koncert z cyklu „Przyjaciele Pani Hani”

wydarzenia, Zapraszamy koncert cyklu „Przyjaciele Hani” - zdjęcie, fotografia

Polska artystka estradowa i aktorka Elżbieta Jodłowska wystąpi podczas tegorocznego koncertu pod hasłem "Przyjaciele Pani Hani", organizowanego cyklicznie od kilku lat w Łomży. Serdecznie zapraszamy!

Jak co roku Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych zaprasza na koncert z cyklu „Przyjaciele Pani Hani”. Tym razem, na kolejną rocznicę urodzin Hanki Bielickiej, organizatorzy chcą zaproponować występ polskiej artystki estradowej i aktorki - Elżbiety Jodłowskiej.

Elżbieta Jodłowska
W szkole średniej, razem ze Stanisławą Celińską i Andrzejem Sewerynem, należała do kółka teatralnego w Domu Kultury na warszawskim Żoliborzu oraz do kabaretu studenckiego „Bufor”. Wówczas zdobyła swoją pierwszą nagrodę za interpretację piosenki prestiżową „Nagrodę Czerwonej Róży”.

Później był kabaret „Studium Nauczycielskiego”. Miała zostać nauczycielką wychowania muzycznego i nauczania początkowego. Związała się z klubem studenckim „Stodoła”. Przez 6 lat występowała w głównych rolach - „Cicho, bo przyjdzie Zdzicho”, „Kto to wie”, „Wilkołak”, „O, jak mi dobrze w pomarańczowym jest”, „Telefon Zaufania” - program w reżyserii Macieja Wojtyszko obsypany nagrodami na FAMIE w 1971 roku - Trójząb Neptuna. W drugiej połowie lat siedemdziesiątych występowała w kabarecie czarnego humoru Macieja Zembatego „Dreszczowisko”. W tym czasie artystka ukończyła wydział piosenkarski w Szkole Muzycznej im. F. Chopina przy ulicy Bednarskiej w Warszawie.

W okresie Solidarności brała udział w widowisku pt. „Ludzie, zrobili was w konia, Ed”, napisany specjalnie dla Elżbiety Jodłowskiej przez Zenona Laskowika. W drugiej połowie lat osiemdziesiątych artystka współpracowała z kabaretem „Kapota” z Łodzi. Owocem współpracy był spektakl „Stara prawda w Nowym Świecie”. Program okazał się najlepszym widowiskiem na Ogólnopolskim Przeglądzie Programów Estradowych w Rzeszowie w 1987 roku.

W latach 1989 do 1996 Elżbieta Jodłowska mieszkała w USA. W Los Angeles założyła i prowadziła bardzo popularne w środowisku polonijnym „Radio Ela”. Grała koncerty w całym kraju. Wystawiała muzyczne widowisko teatralne wyreżyserowane przez Barbarę Krafftównę „Kram z piosenkami”.

Do kraju artystka wróciła w 1996 roku. Zaczęła współpracę z „Babskim kabaretem”, w którym występuje do dziś wraz z Krystyną Sienkiewicz i Bożeną Dykiel. Na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, gdzie za konkurentów miała m.in. Marylę Rodowicz oraz Marka Grechutę, zdobyła jedno z czołowych miejsc. Występowała w ZSRR - trasa koncertowa z jazzowym zespołem „Sami Swoi”, trasa koncertowa z kabaretem Jana Pietrzaka - objazd po kilkunastu krajach Europy, Szwecja, Ameryka.

Wyreżyserowała w Teatrze Dramatycznym widowisko z okazji 40-lecia „Stodoły”. Obecnie koncertuje na terenie całego kraju, a także wystawia znakomitą komedię muzyczną własnego autorstwa - „Klimakterium i już”.

Koncert „Przyjaciele Pani Hani” zaplanowany jest na wtorek, 8 listopada w sali widowiskowej przy Szkołach Katolickich w Łomży (ul. Sadowa 12). Początek o godzinie 18:00. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!

Polecamy:
:: Zapraszamy do Rutek na spektakl teatralny
:: Wieczór z muzyką Chopina w Cafe Muza [foto]
:: „Czarnobylska Modlitwa. Kronika Przyszłości” [foto]
:: Ruszyły zapisy do XVII Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Bogu i Ojczyźnie”
:: Nowe wiersze Janusza Kuleszy
:: Sylwia Zientek gościła w Zambrowie [foto]
:: Miłośnicy książek spotkali się po wakacjach [foto]

Zapraszamy na koncert z cyklu „Przyjaciele Pani Hani” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org