:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C bezchmurnie

Zambrowskie Żubry 2017 rozdane [foto+retransmisja]

Występ zespołu Poparzeni Kawą Trzy uświetnił dzisiejszą galę wręczenia Zambrowskich Żubrów, które zostały przyznane już po raz osiemnasty.

Pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu par tanecznych z Klubu Tańca Towarzyskiego AKAT w Łomży zainaugurował uroczystą galę wręczania Zambrowskich Żubrów. Nagrody te przyznane zostały przez burmistrza miasta po raz 18. 

Nagrody Burmistrza Miasta Zambrów przyznawane są za szczególne osiągnięcia na różnych płaszczyznach życia. Jest to wyróżnienie dla tych, którzy poprzez swoje działania, pasje i chęci promują Zambrów. Pierwsza edycja tego wyjątkowego wydarzenia miała miejsce w 2001 roku. W tegorocznej edycji nagrody były przyznawane w 9 kategoriach.

Kandydatów do nagrody zgłaszać mogły instytucje, stowarzyszenia, szkoły, radni, a nawet grupa mieszkańców Zambrowa. W tym roku Urząd Miasta przyjął łącznie 36 zgłoszeń. W kategorii najlepszy reportaż promujący Miasto Zambrów – 4 nominacji, najlepsza fotografia miasta Zambrów - 4, wydarzenie roku – 4, osobowość roku – 3, przedsiębiorca roku – 2, najlepszy nauczyciel – 3, najlepszy uczeń w szkołach podstawowych – 3, najlepszy uczeń w gimnazjach – 2, najlepszy uczeń w szkołach średnich – 2, najlepszy sportowiec/najlepsza drużyna – 9.

Wyboru laureatów dokonywali zambrowianie oraz sympatycy naszego miasta podczas 7-dniowego głosowania on-line. Jedynie w kategorii „najlepszy uczeń” kapituła powołana przez burmistrza sama dokonała wyboru laureatów. W tej kategorii co roku przyznawane są trzy Złote Żubry (w podkategoriach: szkoły podstawowe, gimnazjum i szkoły średnie). 

Miło nam poinformować, że w kategorii na Najlepszy reportaż promujący miasto Zambrów Złotego Żubra otrzymał Zambrowski Portal Internetowy www.zambrow.org za reportaż „Stalag 130 w Zambrowie - historia włoskiego jeńca. Z racji tego, że nagroda zależała wyłącznie od głosów mieszkańców Zambrowa, serdecznie Państwu dziękujemy za docenienie pracy naszych dziennikarzy oraz za każdy oddany głos.

Nagroda w kategorii Najlepsza fotografia miasta Zambrów trafiła w ręce Tadeusza Krassowskiego za zdjęcie „Wschodzący dzień”. Swoją przygodę z fotografią pan Tadeusz rozpoczął w latach 70-tych. Rozpoczął wówczas swoją współpracę z Zakładowym Domem Kultury „Relax” przy Zambrowskich Zakładach Przemysłu Bawełnianego, gdzie prowadził koło fotograficzne. Obecnie na emeryturze oddaje się swojej pasji.

Złotego Żubra w kategorii Osobowość Roku otrzymała Natalia Wojciechowska. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie pod kierunkiem mgr Beaty Stankiewicz. Obecnie jest uczennicą klasy drugiej Szkoły Muzycznej II stopnia w Łomży. W 2017 zdobyła IV miejsce na VII Międzynarodowych Spotkaniach Młodych Skrzypków im. Prof. M. Ławrynowicza w Płocku, II miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym w Toruniu, I miejsce i Nagroda dla najlepszego uczestnika konkursu Micka Competition w Pradze (Czechy), III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych w Elblągu oraz I miejsce w 59 Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym Kocianovo Usto w Usti nad Orlicą (Czechy). W 2017 r. została laureatką stypendium ufundowanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „ Młoda Polska”. Uczennica koncertowała w Zamku Królewskim w Warszawie (czerwiec 2013 r. i 2015 r). W 2014 r. , 2015 r. i 2016 r. zagrała jako solistka z Łomżyńską Orkiestrą Kameralną. W 2016 r. koncertowała w Kościele Św. Katarzyny w Wilnie na Litwie, Ambasadzie Polskiej w Pradze, dokonała nagrania w Czeskim Radiu w Pradze. Swoje umiejętności z zakresu gry solowej i kameralistyki doskonali uczestnicząc w Międzynarodowych Kursach Muzycznych w Łańcucie, Kołobrzegu, Bałoszycach, Żychlinie oraz Ogólnopolskich Warsztatach Muzycznych w Łomży.

Przedsiębiorcami roku 2017 zostali ex aequo:
:: Michał Godlewski – właściciel firmy MONOLIT. Michał Godlewski założył firmę we wrześniu 2007 r. w Zambrowie. Firma rozpoczynała swoją działalność w szczególnie trudnych warunkach ze względu na bardzo silną ekspansję spółek konkurencyjnych. Początkowo firma prowadziła wyłącznie działalność handlową, jednak w 2014 roku rozpoczęła własną produkcję okien elewacyjnych oraz drzwi zewnętrznych PVC. Związane to było z przeprowadzeniem szeregu inwestycji na Terenach Inwestycyjnych Miasta Zambrów, w tym wzniesienie hal produkcyjnych oraz wyposażenia ich w nowoczesny park maszynowy, w którego skład weszły urządzenia znane oraz cenione przez branżowych producentów (m.in. FIMTEC-POLSKA, URBAN, HOLLINGER), wraz z przyłączem socjalno-biurowym oraz magazynowym. Kolejne lata przyczyniły się do unowocześnienia i rozbudowy działalności, co pozwoliło w rezultacie rozszerzyć asortyment produktów oferowanych przez firmę o okna dachowe, drzwi zewnętrzne stalowe, parapety, moskitiery oraz bramy garażowe. Dzięki swojej wiedzy oraz doświadczeniu firma jest w stanie oferować produkty spełniające oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, zarówno pod względem parametrów jakościowych jak i funkcjonalnych. Obecnie przedsiębiorstwo posiada fachowy personel i nowoczesny tabor samochodowy. Firma MONOLIT rozwija się na obszarze utworzonych Zambrowskich Terenów Inwestycyjnych, współfinansowanych ze środków unijnych.

:: Krzysztof Rokicki - właściciel EUROMAX Zakład Produkcyjny w Zambrowie. Firma EUROMAX pana Krzysztofa Rokickiego to prężnie i dynamicznie rozwijający się podmiot. Oferuje szeroki zakres usług, tworząc przy tym nowe miejsca pracy. W 2016 roku został opatentowany nowy produkt – chrupiąca przekąska z pieczywa pszennego, pszenno-żytniego i razowego. Takie zalety jak produkcja bez smażenia, podwójne wypiekanie, szeroka gama smaków w oparciu o naturalne przyprawy i zioła, stawiają produkt wśród poszukiwanych hitów rynkowych w Polsce i za granicą. Nowo powstałe produkty zostały dostrzeżone i nagrodzone „Złotym medalem” na prestiżowych targach żywności „Polagra Food 2017” w Poznaniu. Aktualnie prowadzone są rozmowy handlowe z siecią Kaufland, E. Leclerc, Biedronka, Pol Market, Rossmann, a także działania na rynkach zagranicznych, tj. Litwa, Łotwa, Estonia i Anglia. Zróżnicowana działalność gospodarcza oraz ambitne plany na przyszłość związane z rozbudową fabryki pochłaniają wiele czasu i energii, mimo to pan Krzysztof Rokicki znajduje czas na działalność społeczną i charytatywną.

W kategorii Wydarzenie Roku przyznane zostały 3 nagrody. Brązowy Żubr trafił do Zambrowskiego Klubu Karate Kyokushin za organizację Ogólnopolskiego Turnieju Rodzinnego w Karate Kyokushin z okazji Dnia Niepodległości. Srebrnym Żubrem nagrodzony został Mazowiecko-Podlski Klub Karate za VII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski International Budokai. Złotego Żubra otrzymał Miejski Ośrodek Kultury za organizację koncertu „Czar Świąt”.

Najlepszym nauczycielem w roku 2017 została Grażyna Wyszyńska, która jest nauczycielem z 31-letnim stażem pracy. Ukończyła studia magisterskie na kierunku biologia oraz kurs kwalifikacyjny z zakresu bibliotekoznawstwa. Aktualnie pracuje jako nauczyciel bibliotekarz w Szkole Podstawowej nr 5 w Zambrowie. Pani Grażyna Wyszyńska jako nauczyciel bibliotekarz prowadzi wiele działań, których celem jest zwiększenie czytelnictwa wśród uczniów. Z działań realizowanych w ostatnich latach można wymienić: prowadzenie Koło Sympatyków Baśni i Klubu Czytającego Przyjaciela, zorganizowanie obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych i Światowego Dnia Pluszowego Misia, akcji: „Ferie z książką”, „Cała PIĄTKA czyta dzieciom”, przeprowadzenie wielu konkursów literackich: „Recenzja książki spoza lektur szkolnych”, „Ulubiony bohater książki”, „Żywa książka”- konkurs na scenkę z ulubionej książki, „Hasło promujące bibliotekę i czytelnictwo”, „Tę książkę warto przeczytać”. Wszystkie te działania mają za zadanie zwiększenie zainteresowań czytelniczych i podniesienie poziomu czytelnictwa uczniów. Współpracuje z Miejską Biblioteką Publiczną –między innymi współorganizując międzyszkolne konkursy: „W krainie bajek i baśni”, „Zakładka do książki”, akcji czytelniczych „Majówka z książką”. Propagowanie czytelnictwa miały także na celu projekty edukacyjne zaplanowane i zorganizowane przez Panię Wyszyńską. Były to między innymi projekt „Biblioteka po drodze, nie mijam – wchodzę”, „Ortografia bez tajemnic”, „Rodzinny Maraton Czytania”. Pani Grażyna prowadzi też zajęcia czytelnicze z elementami bajkoterapii, które cieszą się bardzo dużą popularnością wśród uczniów klas młodszych oraz sześciolatków z pobliskiego przedszkola. Swoją wiedzą z tego zakresu dzieli się prowadząc warsztaty z nauczycielami nie tylko z naszej ale również z innych szkół. Jest autorką i realizatorką innowacji „Bon ton – kultura na co dzień i od święta”. Zainicjowała i koordynowała udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Pani Wyszyńska aktywnie współpracuje ze środowiskiem lokalnym. Jest współautorką innowacji pedagogicznej „Zambrów – moje miasto”, której jednym z celów było kształtowanie wśród uczniów więzi z „Małą Ojczyzną”. Jedną z form było organizowanie konkursów promujących Zambrów. W ostatnich latach był to Powiatowy konkurs Literacki: „Zambrów – wczoraj i dziś”, międzyszkolny konkurs na prezentację multimedialną „Bohaterowie naszych ulic” oraz międzyszkolny konkurs plastyczny: Plakat promujący Zambrów. Jest współorganizatorką Szkolnego Kola Caritas przy Szkole Podstawowej nr 5 w Zambrowie. Bardzo aktywnie rozwija wolontariat w placówce.

W kategorii najlepszy uczeń, co roku przyznawane są trzy Złote Żubry. W podkategorii szkoły podstawowe nagrodzono Jana Eugeniusza Saniewskiego, ucznia klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 5 w Zambrowie. Wśród uczniów z gimnazjum statuetkę otrzymała Maja Dmochowska, absolwentka Miejskiego Gimnazjum Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Zambrowie. Złoty Żubr w podkategorii szkoły ponadgimnazjalne trafił do Idy Milewskiej, uczennicy III klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr 1 w Zambrowie.

Złotego Żubra w kategorii Najlepszy Sportowiec/Najlepsza Drużyna otrzymała Drużyna Lekkoatletyczna Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie - w składzie: Plona Marcel, Czartoszewski Patryk, Dąbrowski Sebastian, Ostasiewicz Szymon, Michalak Aron, Jakub Rogaczewski, Dębnicki Maciej, Dąbrowski Patryk, Romanowski Bartosz, Ołdakowski Jakub. Trener – p. Krzysztof Kumór. W skład drużyny wchodzą chłopcy z klas IV – VI. Uczniowie Ci reprezentowali szkołę na wszystkich szczeblach zawodów wchodzących w skład imprez z kalendarza Szkolnego Związku Sportowego, a także we wszystkich zawodach miejskich i lokalnych. Swoje umiejętności zawodnicy systematycznie doskonalą i rozwijają na dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych. Determinacja, upór, ciężka praca oraz chęć zwyciężania, decydują o ich sile, a tym samym o wybitnych osiągnięciach na arenie województwa i Polski. Dodatkowo są to uczniowie wszechstronni. Reprezentują szkołę w innych dyscyplinach sportowych – np. w koszykówce, piłce ręcznej czy pływaniu. Najważniejsze sukcesy to: III miejsce w finale województwa podlaskiego w kategorii chłopców w Sztafetowych Biegach Przełajowych, I miejsce w klasyfikacji drużynowej chłopców w finale wojewódzkim w Drużynowych Biegach Przełajowych, I miejsce w klasyfikacji chłopców w finale wojewódzkim w Czwórboju Lekkoatletycznym, XIII miejsce w Finale Krajowym Czwórboju Lekkoatletycznego w kategorii chłopców w Olecku, IV miejsce sztafety chłopców 4x60m w finale wojewódzkim Igrzysk Lekkoatletycznych, II miejsce Patryka Czartoszewskiego w biegu na 600m w finale wojewódzkim Igrzysk Lekkoatletycznych, I miejsce Marcela Plony w biegu na 1000m w finale wojewódzkim Igrzysk Lekkoatletycznych, XII miejsce Marcela Plony w biegu na 1000m w Finale Krajowym „Czwartków Lekkoatletycznych” w Łodzi (16-18 czerwca 2017).

Dodatkowo przyznane zostało Grand Prix Publiczności. W tej kategorii nagrodę otrzymał zdobywca największej ilości głosów zdobytych podczas głosowania zebranej na gali publiczności. Statuetka trafiła do Anny Bujko. Pani Anna jest nauczycielką dyplomowaną plastyki i techniki z 34-letnim stażem pracy. Jest koordynatorem Szkolnego Klubu Wolontariatu. Od wielu lat współpracuje ze Stowarzyszeniem Silni Razem w Zambrowie. W ramach współpracy w 2017 roku prowadziła warsztaty rękodzielnicze dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Pod jej kierunkiem uczniowie naszej szkoły brali udział w wielu akcjach wolontariackich m.in. Pola Nadziei, Polacy – Polakom paczka dla mieszkańców grodzieńszczyzny, Paczka dla Bohatera. Za jej pośrednictwem wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu nawiązali współpracę ze Schroniskiem dla bezdomnych zwierząt w Józefowie i przeprowadzili zbiórkę karmy, koców i zabawek dla psów. Od 3 lat aktywnie uczestniczy w organizacji wypoczynku letniego dla uczniów z naszej szkoły. Od wielu lat aktywnie rozwija uzdolnienia i talenty uczniów przejawiających zainteresowania artystyczne, prowadząc koła: plastyczne i rękodzielnicze. Pod jej kierunkiem uczniowie naszej szkoły w roku szkolnym 2016/2017 zajęli wysokie miejsca w różnorodnych konkursach np.: I miejsce w powiatowym konkursie „Dary jesieni” w kategorii klas IV – VI, I miejsce w powiatowym konkursie na „Najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy” w kategorii klas IV – VI. Projektuje i wykonuje dekoracje na uroczystości szkolne. Wraz z uczniami corocznie wykonuje karty świąteczne dla emerytowanych pracowników szkoły. Jest wspaniałym wychowawcą cenionym przez uczniów i rodziców, wykazuje się empatią i dużym wyczuciem pedagogicznym. Ustawicznie podnosi swoje umiejętności poprzez udział w różnego rodzaju kursach i warsztatach. Za swoją pracę pedagogiczną i wychowawczą została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi.

Podczas dzisiejszej uroczystej gali wręczono również wyróżnienie specjalne, które Burmistrz Miasta Zambrów postanowił przyznać osobie przyczyniającej się do promocji naszego miasta poprzez naukę. Trafiła ona do Ewy Glińskiej, która 20 grudnia 2017 roku otrzymała stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu.

Po wręczeniu statuetek na scenie pojawił się zespół Poparzeni Kawą Trzy, którego występ uświetnił dzisiejszą galę. Zespół pop – rockowy, złożony z dziennikarzy Radia Zet i RMF FM. W zaprezentowanym dzisiaj repertuarze nie zabrakło takich utworów jak: „Kawałek do tańca”, „Byłaś dla mnie wszystkim”, „Szukam cię wszędzie” czy „Okrutna, zła i podła”.

Warto dodać, że przy wyjściu na każdego czekały Chruposzki - prezent od pana Krzysztofa Rokickiego z firmy EUROMAX.

Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć z gali wręczania nagrody Burmistrza Miasta Zambrów – Żubry 2017 oraz retransmisję video. Przypominamy, że Zambrowski Portal Internetowy www.zambrow.org przy współpracy z niezawodnym dostawcą internetu - ArcyNET.pl przeprowadził transmisję on-line z gali, która była dostępna na stronie głównej Portalu oraz kanale Youtube. Transmisję z tegorocznej uroczystości rozdania Zambrowskich Żubrów będzie można zobaczyć w poniedziałek na kanale 106. telewizji ArcyNET.pl .Polecamy:
:: Znamy nominowanych do Zambrowskich Żubrów. Rozpoczyna się głosowanie
:: Videorelacja z gali wręczenia Zambrowskich Żubrów 2016 [video]
:: Zambrowskie Żubry 2016 rozdane [foto]
:: Zambrowskie Żubry wręczono po raz szesnasty [foto]
:: Jubileuszowa gala Zambrowskich Żubrów [foto]
:: Zagłosuj na najlepszego nauczyciela 2014 roku
:: 37 nominowanych do Zambrowskich Żubrów 2014
:: Videorelacja z Gali Zambrowskie Żubry 2013
:: Zambrowskie Żubry rozdane [foto]
:: 37 nominowanych do Zambrowskich Żubrów 2013
:: Wydłużono czas na zgłaszanie kandydatów do Zambrowskich Żubrów
:: Zambrowskie Żubry będą wręczane w nowych kategoriach
:: Zambrowskie Żubry 2012 wręczone [fotoreportaż + video]
:: Znamy nominowanych do Zambrowskich Żubrów za rok 2012
:: 29 zgłoszeń do statuetek Żubra 2012
:: Zambrowskie Żubry 2011 wręczono po raz dwunasty. Koncert zespołu Leszcze, Masters i Pauliny Talarskiej (video)
:: Zambrowskie Żubry 2011 wręczono po raz dwunasty (fotoreportaż)
:: Sylwetki nominowanych do Zambrowskich Żubrów 2011
:: Znamy nominowanych do Zambrowskich Żubrów 2011
:: Fotoreportaż z gali wręczenia i zwycięzcy Zambrowskich Żubrów 2010
:: Znamy nominowanych do „Zambrowskich Żubrów 2010”
:: Fotoreportaż z gali wręczenia i zwycięzcy Zambrowskich Żubrów 2009
:: Sylwetki nominowanych do Zambrowskich Żubrów 2009
:: 30 nominowanych do Zambrowskich Żubrów 2009
:: Laureaci Zambrowskich Żubrów 2008
:: Nominowani do Zambrowskich Żubrów 2008
:: Laureaci Zambrowskich Żubrów 2007
:: Nominowani do Zambrowskich Żubrów 2007
:: Laureaci Zambrowskich Żubrów 2006
:: Nominowani do Zambrowskich Żubrów 2006
:: Laureaci Zambrowskich Żubrów 2005
:: Nominowani do Zambrowskich Żubrów 2005
:: Zambrowskie Żubry 2004
:: Zambrowskie Żubry 2003
:: Zambrowskie Żubry 2002


Zambrowskie Żubry 2017 rozdane [foto+retransmisja] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się