:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C pochmurno z przejaśnieniami

Zambrowskie Pielgrzymka wyruszyła do Hodyszewa

religia, Zambrowskie Pielgrzymka wyruszyła Hodyszewa - zdjęcie, fotografia

Wczoraj tuż po mysz porannej, około godziny 9.00 wyruszyła już po raz 18 Zambrowska Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium w Hodyszewie.
Wierni z Zambrowa pielgrzymkę rozpoczęli mszą świętą, odprawioną dzień przed wymarszem o godz. 18.00. Po mysz odbyło się ostateczne spotkanie organizacyjne.
W piątek już od godz. 7 rano przed Kościołem p.w. Trójcy Świętej w Zambrowie gromadzili się pierwsi uczestnicy pielgrzymki. Zdawano bagaże, do godziny 8.00 na pielgrzymkę mogły się zapisać ostatni ochotnicy z Zambrowa. Msza święta rozpoczęła się o godzin 8.00, po której w uformowanej kolumnie na pielgrzymkę wyruszyło około tysiąca wiernych, eskortowanych przez policjantów z Komendy Powiatowej w Zambrowie oraz służbę techniczną pielgrzymki.
W sobotę o godz. 16.00 przewidziany był postój w kościele przy parafii p.w. Świętego Piotra i Pawła. A o godz. 21.00 odmówiono apel jasnogórski.
W piątek pogoda na pielgrzymowanie była wprost wymarzona: świeciło słońce, a temperatura wzrastała z godziny na godzinę, wieczór i noc były ciepłe. Gorsza aura niestety była w sobotę, opady deszczu nie przeszkodziły jednak pielgrzymom. Dziś do obu grup zambrowskich dołączyła, grupa pielgrzymów z Wysokiego Maz., która wymaszerowała o godz. 6.30 z parafii pw. Piotra i Pawla. I grupa pielgrzymów z Zambrowa wyruszyła z Brzósk o godz. 7.00, a grupa II - nocująca w Średnicy wyruszyła o godz. 8.00.
Na godzinę 16.00 planowane jest wejście pielgrzymki do Hodyszewa i Msza Świeta przed obrazem.
Po Mszy wierni wrócą do Zambrowa autokarami, które będą podstawione w Krynicy. Osoby, które zdecydują się pozostać w Hodyszewie na 1 dzień dłużej, o godzinie 21.00 będą mogły uczestniczyć w nocnej procesji do Krynicy ze świecami na różaniec fatimski, a o godz. 24.00 odprawiona zostanie pasterka.
Na pewno kilka dni po zakończonej pasterce, zdjęcia oraz dokładną relację z przebiegu pasterki będziecie mogli państwo znaleźć na stronie: www.aza.pl/pielgryzmka.

Zambrowskie Pielgrzymka wyruszyła do Hodyszewa komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się