:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C słabe opady deszczu

Zambrowski Wieczór Chwały z młodzieżą [foto]

W niedzielny wieczór 8 stycznia, w Uroczystość Chrztu Pańskiego, w parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie odbył się Wieczór Chwały. Inicjatorem takiej formy spotkań z Chrystusem jest Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Wieczernik” w tej parafii.

Wieczór Uwielbienia to czas Jezusa - czas, kiedy możesz spotkać Go osobiście, przyjąć Jego Ciało, nakarmić się Jego Słowem, dostąpić Jego miłosierdzia, otrzymać Jego przebaczenie, przyjąć Jego Ducha, otworzyć się na Jego miłość. To czas, w którym On jest Królem, On uzdrawia, działa cuda, On przechodzi pośród nas.

- „Modlitwa uwielbienia jest formą rozmowy z Bogiem, która angażuje nie tylko serce, lecz także ciało, zmysły, stąd też tak dużo śpiewu i akcji. W centrum stoi Chrystus i Słowo Boże, dlatego też słowa wypowiadane ukierunkowane są na Jego obecność, która daje radość.” - wyjaśniał istotę formy Wieczoru Chwały ks. Tomasz Trzaska.

Niedzielny Wieczór Chwały w parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie był szczególny, ponieważ jego tematyka dotyczyła dziecięctwa Bożego i przynależności poprzez chrzest święty każdego katolika do Kościoła Chrystusowego. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, nałożenie białej szaty, zapalenie świec od paschału to formy, przez które uczestnicy na nowo wielbili Boga za to, że przynależą do ludu Bożego w Kościele katolickim. Młodzi kandydaci przygotowujący się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania mieli okazję odnowić w sobie przynależność do Chrystusa, a ich rodzice mogli na nowo uświadomić sobie, czym jest odpowiedzialność świadectwa wiary w prowadzeniu swojego dziecka do Boga.

„Nieważne z jakich powodów tu jesteś, czy ktoś cię przyprowadził, czy jesteś tu z ciekawości, czy naprawdę masz zranione serce gotowe do przyjęcia Jego łaski. Tak czy inaczej to On sprawił, że tu dzisiaj jesteś, jesteś ukochanym dzieckiem Bożym. Nie zmarnuj więc tej szansy, ale proś Jezusa, aby przemienił Twoje życie, abyś doświadczyć dotyku Jezusa” – rozbrzmiewał głos uwielbienia.

Jak podkreślają inicjatorzy, sam scenariusz jest często tylko szkicem, bo Duch Święty sam podpowiada jak poprowadzić takie spotkanie.

- „To niesamowita forma spotkania w modlitwie, która daje swego rodzaju wyciszenie, ale też chyba większe poznanie siebie. Pozwala na ucieczkę z ogromnego tempa codziennego życia, zatrzymania się na moment i zasłuchania...” - stwierdziła jedna z uczestniczek Wieczoru Chwały.

- „Na podkreślenie zasługuje fakt, że inicjatywa takiego rodzaju modlitwy w naszej parafii trwa już od ponad trzech lat i jest podejmowana w każdą druga niedzielę miesiąca. Wierni w różnym wieku licznie uczestniczą w tej formie modlitwy włączając się aktywnie w życie swojej parafii, przez co świadczą o żywym Bogu w radości Ducha Świętego.” – powiedziała nam siostra Justyna Lachowska ze Zgromadzenia Sióstr Boromeuszek w Zambrowie.

Polecamy:
:: Nowa grota w Ostrożnem [foto+video]
:: Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia!
:: Zmarł ks. kan. Sławomir Banach były proboszcz parafii pw. Ducha Św.
:: Żywa szopka w Szumowie
:: O Bożym Narodzeniu w zambrowskiej „Piątce”
:: Szopki bożonarodzeniowe w zambrowskich parafiach [foto+video]
:: Wigilia w OWR Caritas [foto]
:: Zmarł ks. kan. Sławomir Banach były proboszcz parafii pw. Ducha Św.
:: Wigilia w Paproci Dużej
:: Zapach świątecznych pierników w szkole
:: Jasełka w wykonaniu najmłodszych [foto]
:: Boże Narodzenie w Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych [foto]

Zambrowski Wieczór Chwały z młodzieżą [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org