:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  8°C bezchmurnie

Zambrowski szpital wzbogacił się o rezonans magnetyczny

Rezonans w zambrowskim szpitalu został już uruchomiony. Aktualnie trwają szkolenia personelu. Niebawem rozpoczną się pierwsze odpłatne badania. Szpital liczy jednak na kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Szpital Powiatowy w Zambrowie został wyposażony w nowoczesny rezonans magnetyczny firmy Siemens. Urządzenie zostało zakupione w ramach inwestycji prowadzonych od ponad roku w zambrowskiej placówce.

Dla ułatwienia przeprowadzania badań rezonans - 3-teslowy aparat nowej generacji, doposażono dodatkowo w aparat do znieczulenia, leżankę i monitor niemagnetyczny. Szpital Powiatowy zatrudnił również nowych specjalistów, a dotychczasowi pracownicy przechodzą aktualnie specjalne szkolenie w obsłudze nowoczesnego sprzętu.

- „Rezonans jest już uruchomiony. Aktualnie trwają szkolenia pracowników, techników i lekarzy. Wszystkie szkolenia będą trwały pewnie przez cały miesiąc. W międzyczasie dwóch lekarzy brało udział w specjalnej akademii Siemensa, dotyczącej rozpoznawania różnych rodzajów chorób, poprzez bazowanie rezonansowe. (…) Wszyscy powinniśmy cieszyć się z tego, że dostęp do tego rodzaju usług się poprawił. Nasz rezonans to sprzęt najwyższej klasy pośród rezonansów w okolicy, na pewno w zachodniej części województwa podlaskiego, jak również w sąsiednich powiatach województwa mazowieckiego. Warto więc przeprowadzać badania u nas. Będą one wykonane na wysokiej jakości urządzeniu i prowadzone przez lekarzy, którzy są do tego przygotowani.” - powiedział nam Bogusław Dębski, Prezes Szpitala Powiatowego w Zambrowie.

Jak informuje nas Bogusław Dębski, pierwsze badania diagnostyczne szpital planuje wykonać po zakończeniu szkolenia pracowników. Badania te, dopóki nie zostanie zawarta umowa z Narodowym Funduszem Zdrowia, będą realizowane odpłatnie.

- „Oczywiście mamy zgłoszone zapotrzebowanie na przyszły rok, bo taka była możliwość, jeżeli chodzi o kontrakt z NFZ. Czekamy na razie na to, kiedy te kontrakty w formie konkursu zostaną ustalone. Narodowy Fundusz Zdrowia w tej chwili jest w zawieszeniu z racji wyborów i zamieszania z pielęgniarkami, więc na razie wstrzymywane są wszystkie decyzje dotyczące wszelkich konkursów, do wyjaśnienia całej sytuacji.” - dodał Prezes Szpitala Powiatowego w Zambrowie.

Pracownia rezonansu wraz z gabinetami i poczekalniami znajduje się w pomieszczeniu dawnej kotłowni. Całkowity koszt dodatkowej inwestycji, jakim był zakup rezonansu magnetycznego i wyposażenia oraz wyremontowanie pomieszczeń, wyniósł ponad 5,5 miliona złotych.

Ponadto na terenie szpitala prowadzone są inne prace remontowe. W miejscu dotychczasowego bloku chirurgicznego oraz oddziału anestezjologii i intensywnej terapii powoli dobiegają końca roboty związane z powiększeniem oddziału chirurgii. Warto dodać, że w każdej z nowych sal znajdują się łazienki, co zapewni pacjentom większy komfort. Zakupiono również nowe łóżka.

Dzięki inwestycjom prowadzonym w ostatnim czasie w Szpitalu Powiatowym w Zambrowie mieszkańcy naszego powiatu będą mieli lepszy dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych. Łączny koszt renowacji ośrodka wyniesie ponad 20 mln zł.

Polecamy:
:: Pacjenci mogą korzystać z nowych miejsc parkingowych [foto]
:: Zambrowski Szpital ponownie skorzysta z dofinansowania RPO
:: Uroczyste otwarcie największej inwestycji Powiatu Zambrowskiego [foto+video]
:: Zaglądamy na plac rozbudowy szpitala
:: Prezes szpitala podpisał umowy
:: Prace przy rozbudowie szpitala idą pełną parą [foto]
:: Więcej pieniędzy na rozbudowę zambrowskiego szpitala
:: Pierwsze łopaty wbite. Rozbudowa szpitala rozpoczęta [foto]

Zambrowski szpital wzbogacił się o rezonans magnetyczny komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org