:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C pochmurno z przejaśnieniami

Zambrowska Pielgrzymka w drodze do Hodyszewa

religia, Zambrowska Pielgrzymka drodze Hodyszewa - zdjęcie, fotografia
 • Msza Św. w Kościele p.w. Trójcy Świętej w Zambrowie - piątek godz. 8.30 / Fot. GZAW
  Msza Św. w Kościele p....
 • Pielgrzymi maszerujący ulicami Zambrowa - piątek / Fot. GZAW
  Pielgrzymi maszerujący...
 • Prowadzący pielgrzymkę /Fot. GZAW
  Prowadzący pielgrzymkę...
 • Pielgrzymi maszerują ul. Mazowiecką - piątek godz. 9.30 / Fot. GZAW
  Pielgrzymi maszerują u...

Wczoraj tuż po porannej mszy, około godziny 9.00 wyruszyła już po raz 19 Zambrowska Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium w Hodyszewie.

Wierni z Zambrowa pielgrzymkę rozpoczęli Mszą Świętą, odprawioną dzień przed wymarszem – w czwartek o godz. 18.00. Po mysz odbyło się spotkanie organizacyjne.

W piątek już od godz. 7 rano na parkingu przy Kościele p.w. Trójcy Świętej w Zambrowie gromadzili się pierwsi uczestnicy pielgrzymki. Zdawano bagaże, do godziny 8.00 na pielgrzymkę mogli się zapisać ostatni ochotnicy z Zambrowa. Msza rozpoczęła się o godzin 8.00, po której w uformowanej kolumnie z Placu Milenijnego na pielgrzymkę wyruszyło ponad tysiąc wiernych, eskortowanych przez policjantów z Komendy Powiatowej w Zambrowie oraz służbę techniczną pielgrzymki.

Pierwszy dłuższy postój przewidziany był w piątek o godz. 16.30 w kościele przy parafii p.w. Świętego Jana Chrzciciela w Wysokim Mazowieckiem. Następnie pielgrzymi podzieleni na dwie grupy: Niebieską i Żółtą, udali się do Brzósk i Średnicy na miejsca odpoczynku i noclegu. O godzinie 21.00 odprawiony był apel jasnogórski.

W sobotę rano o godz. 6.00 z parafii p.w. Św. Jana Chrzciciela wymaszerowała grupa z Wysokiego Mazowieckiego. Zambrowskie grupy swój drugi dzień pielgrzymki rozpoczęły z Brzósk o 6.45, a ze Średnicy o 7.30.

W piątek pogoda na pielgrzymowanie była wprost wymarzona: słońce od czasu do czasu zachodziło za niewielkie chmury. Podobna aura zapowiada się również na sobotę.

Na godzinę 15.15 planowane jest dotarcie pielgrzymki do Hodyszewa. O godzinie 16.00 rozpocznie się Msza Święta przed obrazem, po której odbędzie się pielgrzymka do Krynicy.
Po Mszy wierni mogą wrócić do Zambrowa autokarami, które będą podstawione w Krynicy. Osoby, które zdecydują się pozostać w Hodyszewie na 1 dzień dłużej, o godzinie 21.00 będą mogły uczestniczyć w różańcu fatimskim i nocnej procesji ze świecami do Krynicy, a o godz. 24.00 odprawiona zostanie pasterka. Osoby zostające na pasterkę muszą wrócić do Zambrowa własnym transportem.

W niedzielę (29 sierpnia) od rana będzie można odbierać swoje bagaże w Wikariacie przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie (salka katechetyczna).

Zambrowska Pielgrzymka w drodze do Hodyszewa komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się