:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  22°C słabe opady deszczu

Zambrowska drużyna futsalowa rusza na podbój ligi

piłka nożna futsal, Zambrowska drużyna futsalowa rusza podbój - zdjęcie, fotografia

Założona dosłownie kilka dni temu drużyna Futsal Club Zambrów wystartowała w rozgrywkach II Podlaskiej Ligi Futsalu. Ekipa z naszego miasta zadebiutowała w tych rozgrywkach bardzo udanie, gromiąc u siebie Hetmana Białystok 13:3.

W Zambrowie powstała profesjonalna drużyna futsalowa – Futsal Club Zambrów (FC Zambrów). Pomysł jej założenia narodził się w październiku bieżącego roku z inicjatywy trenera grup młodzieżowych Olimpii Zambrów Kamila Rosińskiego oraz przedsiębiorcy Roberta Szulborskiego.

- „Zaobserwowaliśmy, jak dużą popularnością cieszy się futsal w Zambrowie - wszystkie hale sportowe są popołudniami zajęte! Postanowiliśmy ten potencjał spróbować wykorzystać. Postawiliśmy sobie cele na najbliższe dwa sezony i zaczęliśmy organizować zarówno drużynę, jak i cały klub. Obowiązkami podzieliliśmy się w jasny i przejrzysty sposób. Kamil odpowiada za wszystkie sprawy sportowe, natomiast ja za organizacyjne.” - powiedział nam Robert Szulborski.

Swoją przygodę z futsalem FC Zambrów rozpoczyna w II Polskiej Lidze Futsalu. Jest to trzecia klasa rozgrywkowa po I lidze oraz Ekstraklasie. Wszystkie szczeble rywalizacji funkcjonują pod auspicjami Polskiego Związku Piłki Nożnej. W grupie podlaskiej II Polskiej Ligi Futsalu zambrowska drużyna rywalizować będzie z sześcioma ekipami: Żubrami Drohiczyn, Supraślanką Supraśl, KS Grabówką, MOKS-em Słoneczny Stok II Białystok, Urzędem Miejskim Krynki i Hetmanem Białystok.

- „Są 2-3 zespoły, które na pewno są groźne. Na pewno silnym kandydatem do awansu będzie drużyna MOKS Słoneczny Stok, która stanowi rezerwy ekipy ekstraklasowej.” - powiedział nam Kamil Rosiński. - „Chciałem połączyć w naszej drużynie młodość z doświadczeniem. Jeszcze nie wiem, na co stać nasz zespół.” - dodaje.

Szeroka kadra drużyny liczy 19 zawodników. W przeważającej części są to osoby z powiatu zambrowskiego, choć nie brakuje w ekipie FC Zambrów zawodników spoza naszego powiatu. Co najciekawsze, najstarszy zawodnik ma 45 lat, a najmłodszy - 17. Poniżej przedstawiamy pełną kadrę zespołu:
:: Kamil Fedorowicz
:: Bartosz Nowowiejski
:: Łukasz Frołow
:: Natan Kulesza
:: Rafał Roszkowski
:: Patryk Roszkowski
:: Patryk Pasko
:: Robert Krasowski
:: Paweł Gosk
:: Piotr Gołaszewski
:: Kamil Rosiński
:: Emil Gołaszewski
:: Mateusz Konopka
:: Artur Ferenc
:: Robert Flery
:: Krzysztof Mieczkowski
:: Tomasz Jastrzębski
:: Łukasz Łukasiuk
:: Łukasz Wiśniewski

Wysokie zwycięstwo w debiucie
W swoim pierwszym oficjalnym meczu, który odbył się 3 grudnia, drużyna FC Zambrów stawiła u siebie czoła ekipie Hetmana Białystok. Dla zambrowskiej drużyny był to absolutny debiut na parkiecie, w dodatku bardzo udany. „Świeżo upieczona” ekipa z naszego miasta zaprezentowała się bardzo dobrze zarówno pod względem sportowym, jak i mentalnym. Sprawdziła się strategia Kamila Rosińskiego, aby połączyć młodość z doświadczeniem. Zaowocowało to wysokim zwycięstwem zambrowian 13:3. Dodatkowo, co warte podkreślenia, zawodnicy FC Zambrów grali bardzo czysto, bez żadnych kar indywidualnych w postaci żółtych kartek.

- „Debiut niezwykle udany. Zawodnicy zaprezentowali poziom, który napawa optymizmem. Rozgrywki dopiero się rozpoczynają, a wynik poszedł w świat. Liczymy, że dzięki takim zwycięstwom uda nam się zbudować drużynę z charakterem. Zawodnicy konsekwentnie realizowali założenia taktyczne, dzięki czemu trzynastokrotnie cieszyliśmy się ze zdobytej bramki.” - relacjonuje Robert Szulborski.

W najbliższym czasie zambrowską drużynę futsalową czekają trzy mecze wyjazdowe, kolejno z: Urzędem Miejskim Krynki, MOKS-em Słoneczny Stok II Białystok i Supraślanką Supraśl. Z kolei najbliższy domowy mecz FC Zambrów rozegra dopiero 28 stycznia. Wówczas przyjdzie im się zmierzyć z drużyną Żubrów Drohiczyn. Swoje domowe mecze Futsal Club Zambrów rozgrywać będzie w hali sportowej przy Miejskim Gimnazjum Nr 1.

- „Bardzo cieszy nas to, jakie warunki są dostępne na tej hali. Warte podkreślenia jest również to, z jak bardzo miłą obsługą ze strony administracji szkoły, dyrekcji i samych osób koordynujących wynajem hali spotkaliśmy się podczas organizacji pierwszego spotkania. Bardzo nam zależy, aby hala ta była domem dla naszej drużyny.” - mówi Robert Szulborski.

Już teraz zapraszamy wszystkich sympatyków halowej piłki nożnej do kibicowania zambrowskiej drużynie podczas meczów domowych.

Polecamy:
:: Podsumowanie gry Olimpii Zambrów w rundzie jesiennej
:: Kolejne dobre występy „żaków” Olimpii
:: Zwycięstwo Olimpii w pierwszym sparingu [foto]
:: Skrót meczu Olimpia Zambrów vs. Polonia Warszawa [video]
:: Dobry występ „żaków” Olimpii w Warszawie
:: Porażka Olimpii w ostatnim meczu rundy jesiennej [foto+video]
:: Wyniki 16. kolejki I grupy III ligi
:: Olimpia podtrzymuje passę zwycięstw
:: Skrót meczu Olimpia Zambrów vs. GKS Wikielec [video]
:: Wyniki 15. kolejki I grupy III ligi
:: Olimpia w końcu zwycięska w Zambrowie [foto+video]
:: Olimpia wygrywa z Turem po czterech bramkach Jackiewicza
:: Zmiana szkoleniowca w Olimpii Zambrów
:: Wyniki 13. kolejki I grupy III ligi
:: Skrót meczu Olimpia Zambrów vs. Finishparkiet Drwęca NML [video]


Zambrowska drużyna futsalowa rusza na podbój ligi komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org