:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  16°C słabe opady deszczu

Zambrowianie oddawali krew w ramach MotoSerca [foto+video]

społeczeństwo, Zambrowianie oddawali ramach MotoSerca [foto+video] - zdjęcie, fotografia

Kolejny raz finał akcji "MotoSerce" w Zambrowie zakończył się sukcesem. W dwóch punktach krew oddało ponad 100 osób.

W wielu miastach Polski odbył się VIII finał akcji "MotoSerce", w ramach której motocykliści zrzeszeni w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych zachęcali wszystkich do honorowego oddania krwi. W Zambrowie impreza odbyła się po raz siódmy. Zambrowski finał zorganizował Klub Miłośników Motocykli „Żubr”. Akcja prowadzona była dziś w godzinach od 9.00 do 16.00.

W tym roku formuła była nieco inna niż w poprzednich latach. Zorganizowano ją w ramach XX Dni Zambrowa. Zbiórka prowadzona była w dwóch punktach: mobilnym autobusie zaparkowanym na terenie targowicy miejskiej przy ul. Wyszyńskiego oraz w punkcie stacjonarnym zlokalizowanym na parterze budynku Centrum Kultury.

- „W tym roku postanowiliśmy otworzyć dwa punkty poboru krwi, aby usprawnić i dać możliwość wszystkim dawcom oddania krwi na ten szczytny cel dla dzieci i osób potrzebujących. Akcja organizowana jest już od 2010 roku. Do poprzedniego roku zebraliśmy łącznie ponad 469 litrów krwi.” - powiedział nam prezes KMM „Żubr” w Zambrowie Andrzej Mazewski.

Z zaproszenia motocyklistów skorzystało i krew honorowo oddało dziś 104 osoby. W sumie pozyskano rekordową ilość - 46,8 l tego cennego surowca, którego w bazach krwi brakuje szczególnie wiosną i latem. Wszyscy honorowi dawcy za oddanie krwi otrzymywali naklejkę z logiem akcji, okolicznościowy dyplom oraz paczkę słodyczy.

- „W akcji MotoSerce w Zambrowie biorę udział już drugi raz. Wcześniej uczestniczyłem w niej w roku 2014. Często oddaję także krew w Olsztynie.” - powiedział nam Damian Kulesza, uczestnik zbiórki krwi.

Sponsorami tegorocznej edycji „MotoSerce” w Zambrowie byli: Burmistrz Miasta Zambrów, Wójt Gminy Zambrów, Bank Spółdzielczy w Zambrowie, Drukarnia Reklamy „Groszfeld” Piotr Groszfeld, SM „Nadzieja”, sklep komputerowy „Markomp” Marek Matejkowski, Zakład Cukierniczy „Anna”, stacja kontroli pojazdów Auto-Moto S.C. Zygmunt Wszeborowski, P P.H.U. Inter-Tech Piotr Jankowski, Zakład Mechaniki Pojazdowej Mieczysław Gosk oraz firma Kontext Jan Szelągowski.

Patronat medialny sprawował Zambrowski Portal Internetowy zambrow.org.

Poniżej zdjęcia oraz skrót video z tego wydarzenia.Polecamy:
:: Wychowankowie Bursy ponownie oddali krew [foto]
:: Akcja honorowego krwiodawstwa zakończona sukcesem
:: Zambrowianie oddali 18 litrów krwi
:: Mieszkańcy Zambrowa oddali krew w ramach ogólnopolskiej akcji [foto+video]
:: 22 litry krwi pozyskano w ramach akcji PCK
:: Mieszkańcy Zambrowa oddawali krew
:: Zambrowianie oddali ponad 11 litrów krwi
:: Zambrowianie oddali ponad 14 litrów krwi [foto]
:: Udany Dzień Dawcy w Zambrowie [foto+video]
:: Prawie 20 litrów krwi oddali mieszkańcy Zambrowa
:: Zambrowianie oddali ponad 20 litrów krwi
:: Niemal 13 l krwi pozyskano w ramach akcji PCK


Zambrowianie oddawali krew w ramach MotoSerca [foto+video] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org