:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  16°C słabe opady deszczu

Zambrowianie oddali 18 litrów krwi

To efekt wczorajszej akcji poboru krwi w naszym mieście. Do ambulansu przy sklepie LIDL w Zambrowie zgłaszali się kolejni honorowi dawcy.

Specjalnie przygotowany do poboru i magazynowania krwi autobus z łomżyńskiego oddziału Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa pojawił się wczoraj, 8 czerwca na parkingu przed sklepem LIDL w Zambrowie. Ambulatorium przyjmowało dawców od 8.30 do godziny 14.00.

Zanim chętni przystąpili do oddawania krwi, każdy został przebadany w celu sprawdzenia m.in. poziomu hemoglobiny, ciśnienia oraz prawidłowości pracy serca. W przypadku gdy coś wskazywało, że stan zdrowia dawcy nie jest dobry, osoba taka kierowana była do lekarza na konsultację.

W sumie w ciągu całego dnia do Ambulansu ustawionego na parkingu przy LIDLu w Zambrowie zgłosiło się 43 osoby. Po badaniu lekarskim oddanie krwi umożliwiono 40 osobom. Dzięki temu w ciągu kolejnej jednodniowej akcji w Zambrowie pozyskano w sumie 18 litrów tego cennego surowca. Ponadto 2 osoby zapisało się do Rejestru Niespokrewnionych Potencjalnych Dawców Szpiku.

Przypominamy, że każdy zdrowy mężczyzna może przystąpić do oddania krwi nawet do 6 razy w roku, nie częściej jednak niż co 8 tygodni. Natomiast kobieta – 4 razy w roku, średnio co 12 tygodni.

Polecamy:
:: Mieszkańcy Zambrowa oddali krew w ramach ogólnopolskiej akcji [foto+video]
:: 22 litry krwi pozyskano w ramach akcji PCK
:: Mieszkańcy Zambrowa oddawali krew
:: Zambrowianie oddali ponad 11 litrów krwi
:: Zambrowianie oddali ponad 14 litrów krwi [foto]
:: Udany Dzień Dawcy w Zambrowie [foto+video]
:: Prawie 20 litrów krwi oddali mieszkańcy Zambrowa
:: Zambrowianie oddali ponad 20 litrów krwi
:: Niemal 13 l krwi pozyskano w ramach akcji PCK
:: Ponad 100 kobiet wzięło udział w badaniach mammograficznych
:: Ponad 20 litrów krwi oddali zambrowianie w akcji PCK

Zambrowianie oddali 18 litrów krwi komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org