:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 17°C
powietrze B. dobre
charytatywne wolontariat, Zambrowianie żałowali grosza leczenie letniego Adriana [foto] - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 12/06/2019 12:32

Podczas zbiórki do puszek zorganizowanej w miniony weekend przez Centrum Wolontariatu w Zambrowie na rzecz 15-letniego Adriana, który oprócz cukrzycy ma bardzo rzadką, nieuleczalną chorobę - Zespół Wolframa, zebrano prawie 23 tys. zł. Pieniądze te pozwolą kontynuować przez najbliższy okres leczenie chłopca.

 

Dzięki niesamowitej ofiarności mieszkańców Zambrowa i okolic na rzecz 15-letniego Adriana, który cierpi na Zespół Wolframa - bardzo rzadką, nieuleczalną chorobę - udało się zebrać prawie 23 tys. zł! Wszystko dzięki weekendowej akcji zorganizowanej przez Centrum Wolontariatu w Zambrowie.

 

Tak jak zapowiadaliśmy, wolontariuszy z puszkami można było spotkać w minioną niedzielę (9 czerwca) przy wszystkich trzech kościołach w naszym mieście. Wolontariusze z SP3 kwestowali na leczenie Adriana przy kościele pw. Św. Józefa Rzemieślnika, wolontariusze z SP5 - przy kościele pw. Trójcy Przenajświętszej, a młodzież z ZS1 - przy kościele pw. Ducha Świętego. Dodatkowo młodzież z zambrowskiego Centrum Wolontariatu wsparło stowarzyszenie „Motocykliści Dzieciom”, które także przyłączyło się do akcji, mającej na celu wsparcie młodego mieszkańca Zambrowa. Kwestowali oni w dniach 8-9 czerwca podczas Dni Zambrowa.

 

Akcja okazała się dużym sukcesem. Dzięki ofiarności parafian przy wszystkich trzech zambrowskich kościołach zebrano kwotę 21 tys. 163 zł i 14 gr. Dodatkowo podczas koncertów w ramach XXIII Dni Zambrowa udało się zebrać 1 tys. 547 zł i 52 gr. W sumie przez cały weekend do puszek wolontariuszy trafiło więc 22 tys. 710 zł 66 gr oraz 20 USD i 1 EUR.

 

- „Centrum Wolontariatu dziękuje mieszkańcom miasta za cudowną postawę i wsparcie. To piękne, że możemy liczyć na siebie w trudnych chwilach. Dziękuję również proboszczom zambrowskich parafii za pozwolenie na kwesty przy kościołach.” - mówi opiekunka wolontariuszy z Centrum Wolontariatu w Zambrowie Bogusława Wiśniewska.

 

Adrian, na leczenie którego wciąż zbierane są pieniądze, obecnie przebywa w Chinach, gdzie przechodzi kosztowną i unikatową w skali światowej operację. Jest już po sześciu zabiegach polegających na podaniu do organizmu komórek macierzystych. Pierwsza sesja polega na podaniu 8 dawek. Przed chłopcem zostały jeszcze dwie. Choć były to bardzo bolesne zabiegi, młody mieszkaniec naszego miasta powoli wraca już do pełni sił. Pozytywną informacją, dającą nadzieję, jest fakt, że organizm Adriana nie odrzucił komórek.

 

Przypominamy, że pomagać możemy cały czas. Zbiórka pieniędzy dla Adriana prowadzona jest bowiem na stronie siepomaga.pl. Wszystko zależy od naszych serc i hojności, dzięki którym jest szansa na pomoc 15-letniemu chłopcu.

Reklama

Zambrowianie nie żałowali grosza na leczenie 15-letniego Adriana [foto] komentarze opinie

 • gość 2019-06-12 16:02:52

  Coś mi tu nie gra z tą zbiórką. Na stronie siepomaga nie takiej dużej wpłaty. Trąbi się wszędzie, że zbierają. Potem zbierają i nie wpłacają!!!! Jest teraz na stronie siepomaga 57458zł. Gdyby dodać te 22710zł to powinno już być ponad 80 tysięcy. Pytam gdzie ta zebrana kasa? Kiedy będzie wpłacona?

 • gość 2019-06-12 16:44:27

  słuchaj uważnie zbiórka publiczna była prowadzona pod kościołami a portal siepomaga to dwie różne kwestie i dwa źródła pomocy dla Adriana

 • gość 2019-06-12 16:47:53

  Brawo, brawo, brawissimo - ZAMBROWIACY ZNOWU POKAZALI KLASĘ - Brawo dla Naszych Proboszczy 3 parafii - zbiórka pod kościołem to możliwość wsparcia dla osób nie mogących korzystać z internetu. BBBBBRRRRRAAAAWWWWWOOO.

 • gość 2019-06-12 21:28:47

  https://www.infor.pl/prawo/wykroczenia/charakterystyka-wykroczen/686047,Publiczna-zbiorka-pieniedzy-bez-zezwolenia.html

  Publiczna zbiórka pieniędzy bez zezwolenia

  Publiczne zbiórki pieniędzy są obecnie bardzo popularną metodą gromadzenia funduszy przez różnego rodzaju organizacje pozarządowe, które przeznaczają je na realizację swoich statutowych zadań. Aby zapobiec nadużyciom ze strony osób nieuczciwych tego rodzaju publiczne zbieranie pieniędzy wymaga uzyskania uprzedniego pozwolenia władzy.
  Przepisy kodeksu wykroczeń stanowią, że każdy, kto bez wymaganego zezwolenia lub wbrew jego warunkom organizuje lub przeprowadza publiczną zbiórkę ofiar, podlega karze grzywny.
  Czyn taki może być popełniony umyślnie. Warto zauważyć, że ustawodawca wprowadził także karalność podżegania (nakłaniania) i pomocnictwa (ułatwiania).
  Zobacz także: Jak zorganizować zbiórkę publiczną
  Komu można udzielić pozwolenia na zbiórkę pieniędzy
  Pozwolenia na zbiórkę mogą być udzielone wyłącznie stowarzyszeniom, organizacjom posiadającym osobowość prawną (np. fundacjom) i komitetom organizowanym dla przeprowadzenia określonego celu. Ten cel nie może być sprzeczny z prawem i musi być godny poparcia za względu na interes publiczny, np. religijny, oświatowy, zdrowotny, kulturalno-społeczny.
  Aby uzyskać zezwolenie na zbiórkę publiczną należy zwrócić się z wnioskiem o jego wydanie (wymaga to opłaty skarbowej w wysokości 5 zł) do odpowiedniego organu. Ubiegający się do wniosku powinien dołączyć również plan przeprowadzenie zbiórki, który określa m. in. jej cel, formy, termin rozpoczęcia i zakończenia, liczbę osób, które mają w niej brać udział.
  W zależności od tego na jakim obszarze ma być ona przeprowadzona, pozwolenia w drodze decyzji administracyjnej udziela: wójt, burmistrz, starosta, marszałek województwa lub minister właściwy do spraw wewnętrznych. Określa w nim czas, w którym ma się odbyć oraz może wskazać warunki jej przeprowadzenia. W przypadku decyzji odmownej wnioskodawca ma możliwość odwołania się do organu wyższego stopnia.
  Organowi, który udziela pozwolenia przysługuje prawo do kontroli zbiórki w każdym czasie pod względem: zgodności z udzielonym zezwoleniem, przestrzegania ustalonych warunków i sposobów jej prowadzenia, zapewnienia bezpieczeństwa oraz sposobu wykorzystania zebranych ofiar.
  Kiedy zezwolenie nie jest potrzebne
  Zgodnie z przepisami ustawy o zbiórkach publicznych zezwolenie nie jest potrzebne m.in. do zbierania ofiar na cele religijne, kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą, naukową, oświatową i wychowawczą; do zbiórek przeprowadzanych w drodze loterii pieniężnych lub fantowych, jeżeli zbiórki są przeprowadzane w miejscach publicznych; do zbiórek przeprowadzanych w lokalach prywatnych wśród grona znajomych, osobiście przeprowadzających zbiórkę; do zbiórek wśród młodzieży szkolnej w lokalach szkolnych, odbywających się na podstawie zezwolenia władz szkolnych.
  Zobacz serwis: Charakterystyka wykroczeń
  Odpowiedzialność za wykroczenie
  Kto bez wymaganego zezwolenia lub wbrew jego warunkom organizuje lub przeprowadza publiczną zbiórkę ofiar podlega karze grzywny. Można również orzec przepadek przedmiotów uzyskanych ze zbiórki przeprowadzonej wbrew warunkom zezwolenia. Przepadek jest obowiązkowy, jeśli zbiórka została przeprowadzona bez zezwolenia. Sąd może orzec przepadek w sytuacji, gdy przedmioty uzyskane w zbiórce zostały przekazane przez sprawcę innej osobie lub instytucji niż wcześniej zakładano. Ulegają mu pieniądze uzyskane za zebrane ofiary w naturze i rzeczy nabyte za uzyskane ze zbiórki pieniądze.
  Wszystkie przedmioty objęte przepadkiem są przekazywane instytucji pomocy społecznej lub instytucji kulturalno-oświatowej.
  Podstawa prawna: art. 56 kodeksu wykroczeń.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-12 23:29:13

  Nie mogę uwierzyć Adrian wraz z rodzicami walczy teraz z bardzo poważną chorobą gdzieś na „końcu świata”. Zambrowiqcy łącząc siły czy to na siepomaga, czy to na kweście pokazali ze chcą pomagać . Ktoś jednak ma z tym problem, szok. Chyba za dużo wolnego czasu.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-12 23:31:02

  Ludzie chcą pomóc, jednoczą się w słusznej sprawie a zawsze znajdzie się ktoś kto szuka problemu - Brawo „ gościu” !!

 • gość 2019-06-14 20:49:08

  Brawo Zambrowianie :)

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Honda cbr 900 lift

Witam sprzedam honde cbr 900rr lift.1998r. wiecej informacji udziele tel. POZDRAWIAM


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Szukam pracownika do korekcji

Szukam pracownika do korekcji racic dla bydła. Staż pracy nie jest wymagany, możliwość przyuczenia. Atrakcyjne warunki wynagrodzenia. Zapraszam do..


STREFA PACZKI DPD - NADANIA I

DPD STREFA PACZKI to dedykowana sieć obsługi Klientów indywidualnych i małego biznesu w zakresie nadań i doręczeń paczek na terenie kraju. DPD..


Sprzedam mieszkanie na 3

Sprzedam mieszkanie na 3 piętrze, 2 – pokojowe 34m2 plus piwnica Po kapitalnym remoncie, wymieniona instalacja: elektryczna, wodna, kanalizacyjna,..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Sprzedam Mieszkanie 48,11m2

Sprzedam mieszkanie 48,11m2. Przedpokój, 2 pokoje, kuchnia i łazienka. Parter w czerwonym bloku przy ul. Grunwaldzkiej. Po więcej informacji..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Pranie dywanów, tapicerki

WITAM ! Chciałbym zaprosić Państwa do skorzystania z naszych usług mających na celu zachowanie wymaganego standardu czystości w Państwa..


Sprzedam Mieszkanie 48,11m2

Sprzedam mieszkanie 48,11 m2.Przedpokój, 2 pokoje ,kuchnia i łazienka. Parter w czerwonym bloku przy ul. Grunwaldzkiej 6, klatka od Grunwaldzkiej...


Dom 120m2, ul.Wilsona, działka

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom o powierzchni 120m2 położony przy ul. Wilsona w Zambrowie. Budynek mieszkalny parterowy z..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Działka 1,70 ha w Krajewie

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka gruntu o powierzchni 1, 70 ha położona w we wsi Krajewo Korytki, gmina Zambrów...


FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 FOLIA DO SŁOMY 500 i 750 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ -..


RENOWACJA SKÓR / SPAWANIE

RENOWACJA SKÓR / SPAWANIE PLASTIKÓW https://www.facebook.com/autospabaczewski/ https://autospa-baczewski.pl/ Tel. 531-057-551


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Okazja ! Dom 123m2 w pełni

Sprzedam ładny w pełni wyposazony dom na ulicy Polnej w Wygodzie link..


Sprzedam mieszkanie PJP II

Sprzedam mieszkanie na ul. Papieża Jana Pawła II 4 na parterze 49m.Mieszkanie po remoncie kapitalnym, ocieplone, sufity podwieszane w całym..


Chrysler 300 C wersja

Witam! Sprzedam tak jak w opisie Chrysler 300C 3.0 CRD. wersja europejska, wspaniała alternatywa dla BMW 5, Audi A6 czy mercedes klasa E. Auto w..


NOWOCZESNE MIESZKANIE 3

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Przydomowe oczyszczalnie

Jesteśmy producentem oferowanych przez nas przydomowych oczyszczalni ścieków. Posiadamy szeroki wybór oczyszczalni i ich systemów dostosowanych do..


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Praca przy wykończeniach

Poszukuje ekip wykończeniowych 2-3 os. do kompleksowych oraz częściowych wykończeń wnętrz mieszkań na terenie Warszawy Wymagania: własne sprzęt..


Sprzedam budynek mieszkalno

Sprzedam dom o powierzchni 265m2 położony w atrakcyjnej części Zambrowa (w pobliżu: miejski stadion, Centrum Kultury, Szkoła Podstawowa nr. 5,..


Specjalista ds. sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Mieszkanie 56,20m2, parter, 71

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na parterze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


Stół wibracyjny

Sprzedam stół wibracyjny np. do wyrobu elementów betonowych.


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Praca w lokalu

Przyjmiemy osobę chętną do pracy w lokalu gastronomicznym. Po więcej informacji prosimy zgłaszać się osobiście w naszym lokalu przy..


Działka 8230m2, Głębocz Wielki

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 8230m2 położona w miejscowości Głębocz Wielki, gmina Szumowo, powiat..


Przyjmiemy do pracy kierowcę

Przyjmiemy do pracy kierowcę na dowozy pizzy. Po więcej informacji prosimy zgłaszać się do naszego lokalu przy ul.Świętokrzyskiej 6 w Zambrowie (na..


NOWA CENA !!! Działka

Mam do sprzedania działkę rekreacyjną ok 300 m2 - działka jest żyzna, równa, posiada podłączenie do wody. Działka zagospodarowana, uprawiana od 10..


NOWA CENA !!! Mieszkanie

NA SPRZEDAŻ ROZKŁADOWE, PRZYTULNE MIESZKANIE 54M2 NA OSIEDLU SADOWA. Nieruchomość posiada 2 pokoje, oddzielną kuchnię, łazienkę oraz balkon. Łączna..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Działka 1406m2, Nagórki-Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1406m2 położona w Nagórkach Jabłoń, gmina Zambrów. Wydana decyzja o..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"