:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Zambrów żegna Papieża Jana Pawła II - Wielkiego! Przebieg uroczystości.

Portal zambrow.org 05/04/2005 00:00

ostatnia aktualizacja: 06.04.2005 r., godz. 15.00

Informujemy o przebiegu uroczystości żałobno-pogrzebowych Papieża Jana Pawła II - Wielkiego w Zambrowie.

środa, 6 kwietnia 2005
:: od godz. 17.00 - kościół Św. Józefa - indywidualna adoracja
:: godz. 18.00 - kościół Św. Józefa - uroczysta Msza Święta z kazaniem
:: po mszy wieczornej - kościół p.w. Ducha Św. - różaniec w intencji Ojca Świętego
:: godz. 21.00 – kościół p.w. Trójcy Świętej – Apel Jasnogórski
:: w kościele p.w. Trójcy Świętej wyłożona jest księga kondolencyjna, do której wpisać się może każdy
:: wszystkie kościoły w ciągu dnia są otwarte

czwartek, 7 kwietnia 2005
:: godz. 16.00 – na stadionie miejskim – zostanie odprawione nabożeństwo żałobne połączone ze Mszą Świętą w intencji zmarłego Ojca Świętego. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Zambrowa. Msza święta będzie celebrowana przez proboszczów zambrowskich parafii. Na mszę zaprasza ks. prałat Jerzy Samsel i Burmistrz Zambrowa Kazimierz Dąbrowski
:: godz. 20.30 – spod Zespołu Szkół nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” – rusza marsz dla uczczenia pamięci Papieża. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i okolicy, a szczególnie młodzież (weźcie ze sobą świece).
:: godz. 21.00 – kościół p.w. Trójcy Świętej – Apel Jasnogórski
:: godz. 21.00 do 21.37 - ul. Papieża Jana Pawła II w Zambrowie - jesteśmy z naszym duchowym Ojcem, ustawiamy znicze na całej długości wszystkich ulic i placów Jana Pawła II w Polsce. Przekażcie tą wiadomość swoim przyjaciołom i rodzinie, aby dotarła do jak największej ilości dobrych osób. Kto może niech przyjdzie i zapali świeczkę (z inicjatywy internautów).
:: w kościele p.w. Trójcy Świętej wyłożona jest księga kondolencyjna, do której wpisać się może każdy.

piątek, 8 kwietnia 2005
:: godz. 7.00 - Msza Święta - kościół p.w. Św. Józefa
:: godz. 8.00 - Msza Święta - kościół p.w. Trójcy Świętej
:: godz. 8.30 - Msza Święta - kościół p.w. Ducha Świętego
:: godz. 10.00 - we wszystkich kościołach na dłuższą chwilę rozlegną się dzwony
:: godz. 10.00 - transmisje telewizyjne i radiowe z Watykanu z pogrzebu Papieża Jana Pawła II każdy może przeżywać w wyciszeniu we własnym domu
:: godz. 18.00 –kościół p.w. Trójcy Świętej - msza pogrzebowa w intencji Ojca Świętego
:: od godz. 17.00 - kościół Św. Józefa - indywidualna adoracja
:: godz. 18.00 - kościół Św. Józefa - uroczysta Msza Święta z kazaniem
:: godz. 18.00 - kościół Ducha Św. - uroczysta Msza Święta
:: po mszy wieczornej - kościół p.w. Ducha Św. - różaniec w intencji Ojca Świętego (będzie odprawiany codziennie, aż do 11 kwietnia)
:: w kościele p.w. Trójcy Świętej wyłożona jest księga kondolencyjna, do której wpisać się może każdy.

Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski wydał zarządzenie, że piątek 8 kwietnia 2005 roku – będzie dniem wolny dla pracowników Urzędu Miasta Zambrów i jednostek organizacyjnych w celu umożliwienia jak najpełniejszego udziału w uroczystościach pogrzebowych. Nie pracować będzie również Starostwo Powiatowe, Urząd Gminy Zambrów, Powiatowy Urząd Pracy.

Podlaski Kurator Oświaty dr Zofia Trancygier-Koczuk powołując się na stanowisko Ministra Edukacji Narodowej i Sportu zawiesiła w piątek (8 kwietnia 2005 r.) zajęcia dydaktyczne we wszystkich szkołach w naszym województwie.

Po najnowszych ustaleniach władz samorządowych Zambrowa oraz dyrektorów szkół i przedszkoli, mamy potwierdzoną informację, że w piątek zajęcia lekcyjne we wszystkich szkołach są zawieszone. Godziny mszy świętych w piątek dla społeczności szkolnych - podane są powyżej dla poszczególnych parafii. Jednocześnie w szkołach oraz przedszkolach zorganizowane będą dyżury nauczycieli, aby tego dnia w godz. od 8.00 do 15.00 zapewnić opiekę wszystkim dzieciom w Zambrowie, które przyjdą do przedszkola lub szkoły, jeżeli ich rodzice będą musieli iść do pracy.

Pływalnia Miejska Delfin nieczynna będzie w piątek przez cały dzień.

W piątek w Zambrowie, podobnie jak tego dnia w całym kraju, zamknięte będą również wszystkie oddziały banków. Pieniądze wypłacać będzie można jedynie w bankomacie.

Najważniejsze centra handlowe w Zambrowie (Gregorek, Eden II, Lewiatan, PSS Społem) już dziś przy wejściu do sklepów wywiesiły informacje, że w piątek sklepy będą nieczynne, dla uczczenia pamięci Ojca Świętego i umożliwienia pracownikom udziału w transmitowanych przez telewizję uroczystościach pogrzebowych Papieża Jana Pawła II. Podobną decyzję z godziny na godzinę podejmuje dziś coraz więcej właścicieli mniejszych sklepów w Zambrowie.

We wtorek po południu wzdłuż najważniejszych ulic w Zambrowie zostały wywieszone flagi państwowe z kirem.

Proboszczowie zambrowskich parafii podkreślają, że od niedzieli, wierni bardzo licznie uczestniczę w indywidualnych adoracjach w kościołach w Zambrowie, w popołudniowych mszach świętych oraz różnych modlitwach w intencji Ojca Świętego.

Burmistrza Miasta Zambrów zaapelował do właścicieli barów, restauracji i sklepów monopolowych o wstrzymanie sprzedaży alkoholu w dniu pogrzebu Ojca Świętego. Jednocześnie zwrócił się z prośbą do wszystkich o zachowanie abstynencji jako daru dla Ojca Świętego w dniu żałoby narodowej.

Strażacy z Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP) z terenu gminy Zambrów apelują do swoich kolegów z pozostałych jednostek OSP na terenie całego powiatu zambrowskiego, aby w piątek o godzinie 10.00 wystawić przed remizy samochody strażackie i włączyć na kilka minut syreny w samochodach oraz przy remizach. W ten sposób strażacy-ochotnicy chcą oddać cześć Ojcu Świętemu.

Jeżeli ktokolwiek z naszych czytelników będzie miał jakieś dodatkowe informacje o uroczystościach żałobnych w Zambrowie - prosimy o kontakt z redakcją Portalu - tel. 0 602 283 255.

Reklama

Zambrów żegna Papieża Jana Pawła II - Wielkiego! Przebieg uroczystości. komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Poznam Miłą Panią w wieku od

POZNAM MIŁĄ PANIĄ W CELU PRZYJAZNI MOŻLIWY SŁAŁY ZWIĄZEK KTÓREJ BRAKUJE DRUGIEJ POLÓWKI SPEDZENIA WSPOLNIE WIECZORY WSPOLNY SPACER ROMANTYCZNA..


Zobacz ogłoszenie

sala bankietowa

Zapraszamy do nowo otwartej sali w Krajewo Łętowo (dawny Biały Domek). Organizujemy chrzty,przyjęcia urodzinowe i rocznicowe,wesela i itp.


Zobacz ogłoszenie

Wakacje w Augustowie

Do wynajęcia nowoczesny apartament w Augustowie w ośrodku wczasowym Marina Borki nad jeziorem Necko. 2 sypialnie (4 pojedyncze łóżka z możliwością..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ - WSZYSTKIE WYMIARY WORKI..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 56,20m2, ul. 71

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na III piętrze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


Zobacz ogłoszenie

Pracownicy Produkcyjni

Firma KEYLITE RW Polska szuka pracowników do produkcji okien dachowych. Jesteś chętny do pracy, chcesz zdobyć nowe doświadczenia, lubisz pracę z..


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszą panią 2

Praca dla miłej i uczciwej pani z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

WENTYLATORY, WIATRAKI,

Zapraszamy do sklepu ROLNIK, przy ulicy Wiśniowej, po wentylatory i mieszacze powietrza do obór. Świeża dostawa, różne rozmiary. Dostępne od ręki.


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Okazja ! Dom 123m2 w pełni

Sprzedam ładny w pełni wyposazony dom na ulicy Polnej w Wygodzie link..


Zobacz ogłoszenie

Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Zobacz ogłoszenie

CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWON MY

SKUP AUT OD 500 DO 10.000ZŁ SKUP AUT SKUP AUT WSZYSTKIE FORMALNOŚCI W 20 MINUT! *BEZPŁATNA WYCENA *BEZPŁATNY DOJAZD DO KLIENTA *NAJWYŻSZE..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dwie atrakcyjne

Sprzedam dwie atrakcyjne działki położone we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2 i 1500 m2. Wydana decyzja o warunkach..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zobacz ogłoszenie

balony , dekoracje weselne

Chcielibyśmy zaoferować państwu atrakcje weselne, jesteśmy liderem na rynku , Oferujemy dekoracje takie jak Napis miłość 120 cm Napis miłość 100..


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK PRODUKCJI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DZIAŁU PRODUKCJI Zakres obowiązków: - praca fizyczna w dziale produkcji..


Zobacz ogłoszenie

Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja Paliw Lotos w Zambrowie ul. Mazowiecka 2a od 01.08.2018 r. poszukuje pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca, Doświadczenie nie jest..


Zobacz ogłoszenie

bielenie obór

oferuję mycie oraz dezynfekcję wapnem obiektów takich jak obory chlewnie budynki gospodarcze elewacje profesjonalnym sprzętem szybki czas realizacji..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

Wynajme kawalerke

Wynajme kawalerke w pelni wyposazona 600 + media (wychodzi okolo ze wszystkim-750zl


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

MIESZKANIE 3 POKOJE UL.

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 71,66m2, ul.

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 71,66 m2 położone na VI piętrze w bloku z windą przy ul. Papieża Jana..


Zobacz ogłoszenie

Partnerka na wesele

Szukam partnerki na wesele dnia 03.07.2018r, od 35 do 45lat . Proszę o kontakt telefoniczny .


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Mieszkanie

Sprzedam Mieszkanie na ulicy Magazynowej, metraż 70m2, 2 pokoje z kuchnią, mieszkanie na II piętrze. W bloku znajduje się domofon. Mieszkanie w..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"