:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C słabe opady deszczu

Zambrów po nawałnicy [foto+video]. Dni Zambrowa - bez zmian

wiadomości lokalne, Zambrów nawałnicy [foto+video] Zambrowa zmian - zdjęcie, fotografia

Pozalewane ulice, posesje, piwnice. Uszkodzone sieci teleinformatyczne. Tak wygląda Zambrów po nawałnicy, jaka przeszła w południe w niedzielę. Organizator Dni Zambrowa zaraz po nawałnicy planował awaryjnie przenieść część koncertów do Centrum Kultury. Ostatecznie ustalono, że jednak wszystkie występy odbędą się na scenie plenerowej.

Pomiędzy godziną 11, a 13, nad Zambrowem przeszła nawałnica. Gwałtownej burzy z wyładowaniami atmosferycznymi towarzyszył bardzo silny, porywisty wiatr oraz ulewa. W ciągi kilku minut wiele ulic w mieście zostało zalanych. Istniejący system kanalizacji deszczowej nie nadążał z odbieraniem tak dużej ilości wody, jaka spadła w tak krótkim czasie.

Skutki: pozalewane drogi, parkingi, niektóre tereny zielone w mieście, prywatne posesje, garaże położone poniżej poziomu ulic oraz piwnice. Woda dostała się nawet do piwnic Szpitala Powiatowego w Zambrowie. Dodatkowo na skutek wyładowań atmosferycznych lokalni operatorzy Internetu już trzeci dzień z rzędu naprawiają uszkodzone urządzenia teleinformatyczne. Burza popaliła UPS-y, zasilacze, nadajniki i inne elementy infrastruktury sieciowej (pierwsze większe awarie miały miejsce w nocy z piątku na sobotę, następnie - po północy z soboty na niedzielę i w niedzielę w południe). Nawałnica zniszczyła część reklam przy scenie na Targowicy Miejskiej i zalała plac, na którym rozstawione jest wesołe miasteczko.

Straż pożarna od godziny 12.00 do chwili publikacji tego artykułu otrzymała bardzo dużo, bo ponad 50 wezwań do zalanych posesji i piwnic. Większość zgłoszeń dotyczy głownie miasta Zambrowa. Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie we współpracy ze strażakami z Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych cały czas pracują nad usuwaniem skutków nawałnicy.

Poniżej amatorskie filmy, nakręcone przez naszych czytelników, pokazujące okolice ul. Wyszyńskiego i ul. Bema chwilę po nawałnicy:


W związku z tym początkowo organizator Dni Zambrowa planował przesunąć o 15 minut i zmienić miejsce, pierwszych punktów dzisiejszego harmonogramu koncertowego. Punktualnie o godz. 15 otrzymaliśmy kolejną informację od organizatora, że jednak wszystkie planowane wcześniej występy odbędą się na scenie na Targowicy.

Przypomnijmy więc, że o godz. 16 na scenie na Targowicy w wykonaniu Teatru Form Różnych będzie można obejrzeć sztukę "Cyganeria". Następnie wystąpi młodzież z grup tanecznych działających przy MOK-u. O godz. 17 na scenie plenerowej na Targowicy rozpocznie się pokaz mody ślubnej i wieczorowej. O godzinie 18.00 na scenę ma wejść Zambrowska Kapela Eli, o 19 - grupa RAM, o 20 – DIADEM, a o 21 - Gwiazda wieczoru - Marcin Siegieńczuk.

Wstęp na wszystkie koncerty na Targowicy jest bezpłatny.

Jeżeli zrobiłeś zdjęcia w czasie nawałnicy lub możesz zrobić zdjęcia pokazujące zniszczenia - prześlij je na adres: [email protected] Zdjęcia czytelników będziemy dodawać do tego artykułu.

Polecamy - Dni Zambrowa:
:: Koncertowa sobota w ramach XVII Dni Zambrowa [foto]
:: To już dziesiąta Olimpiada przedszkolaków [wyniki i foto]
:: I Wyścig Kolarski ulicami miasta [foto]
:: Ryba nie dopisała [foto]
:: Wyłoniono najlepsze drużyny streetballowe
:: Turniej tenisa w ramach Dni Zambrowa rozegrany [foto, wyniki]
:: Turniej Piłki Nożnej Drużyn 8-osobowych Szkół Podstawowych [wyniki]
:: Dzieci i młodzież na dużej scenie [foto]
:: „Trójka” i „Czwórka” najlepsze w biegach memoriałowych Kusocińskiego
:: Konkurs filmowy rozstrzygnięty
:: Koncerty plenerowe zainaugurowały Dni Zambrowa [foto + video]
:: „Zambrów – Moje Miasto” - wernisaż wystawy w MP3


Zambrów po nawałnicy [foto+video]. Dni Zambrowa - bez zmian komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org