:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 9°C
powietrze B. dobre

Zakończenie nauki w klasach maturalnych. Harmonogram matur

Portal zambrow.org 27/04/2007 00:00

Dziś, piątek 27 kwietnia, tegoroczni maturzyści idą po raz ostatni do szkół na zakończenie trzy- lub cztero-letniej nauki. Egzaminy maturalne będą przeprowadzane przez cały maj, zgodnie z ustalonym przez Dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej harmonogramem, jednakowym w całej Polsce.

Egzamin maturalny jest przeprowadzany dla absolwentów: liceów ogólnokształcących, profilowanych, techników, uzupełniających liceów ogólnokształcących i techników uzupełniających. Wg zasad nowej matury, każdy abiturient musi zdać część ustną i pisemną. Część ustna składa się z egzaminów: z języka polskiego i języka obcego nowożytnego (do wyboru: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, portugalski, rosyjski, słowacki, szwedzki, włoski) lub języka mniejszości narodowej - dla absolwentów szkół lub oddziałów z nauczaniem języka danej mniejszości narodowej.

W części pisemnej każdy maturzysta musi zdać egzamin: z j. polskiego, j. obcego nowożytnego oraz jednego z wybranych przez siebie przedmiotów (może to być: biologia, chemia, fizyka i astronomia, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, matematyka, WOS, wiedza o tańcu).

Wybór przedmiotu zdawanego na egzaminie maturalnym nie jest zależny od typu szkoły, do której uczęszczał absolwent, ani od przedmiotów nauczanych w tej szkole. Język obcy nowożytny zdawany jako przedmiot obowiązkowy lub jako przedmiot dodatkowy obowiązuje w części ustnej i w części pisemnej z tego samego języka. Nie można wybrać tego samego języka obcego nowożytnego jako przedmiotu obowiązkowego i jednocześnie jako przedmiotu dodatkowego.

Część pisemna egzaminu maturalnego w tym roku zajmie tylko 14 dni, tj. o 6 dni mniej niż w roku ubiegłym. Ponadto w większości szkół egzamin maturalny będzie trwał zaledwie 10 dni i zakończy się już 18 maja 2007 r. Jedynie w nielicznych szkołach, w których zdawane będą przedmioty rzadziej wybierane przez zdających, egzamin zakończy się 23 maja. Wymierną korzyścią dla maturzystów będzie więc krótszy czas oczekiwania na świadectwa i aneksy do świadectw, czyli mniej stresu związanego z oczekiwaniem na wyniki.

Matura rozpocznie się w piątek - 4 maja, obowiązkowym dla wszystkich zdających, pisemnym
egzaminem z języka polskiego
, po którym wszystkich zdających czekają dwa dni wolnego, na odreagowanie po egzaminie, wypoczynek i nabranie sił by zmierzyć się z kolejnymi egzaminami.

Uczniowie młodszych klas szkół, w których odbywa się matura zyskają wydłużony weekend,
ponieważ 4 maja będzie dla nich dodatkowym dniem wolnym. Ponadto dzień, w którym w danej szkole odbywać się będzie część pisemna egzaminu maturalnego przedmiotu obowiązkowego, do którego przystępuje największa liczba absolwentów w danej szkole, będzie w tych szkołach również dniem wolnym od zajęć.

Mimo to uczniowie klas młodszych w tym roku stracą mniej zajęć dydaktycznych niż w roku ubiegłym, ponieważ nowa organizacja matury przewiduje zmniejszenie liczby zespołów nadzorujących, a tym samym mniej nauczycieli zaangażowanych w nadzorowanie egzaminu. Pisemne egzaminy maturalne z danego przedmiotu na poziomie podstawowym i rozszerzonym rozpoczynają się równocześnie, egzaminy te będą mogły odbywać się na jednej sali. Egzaminy z przedmiotów rzadziej wybieranych przez zdających odbywać się będą w godzinach popołudniowych.

Harmonogram egzaminów maturalnych w sesji wiosennej 2007:
:: 4 maja (piątek) – godz. 900 -język polski
:: 7 maja (poniedziałek) – godz. 900 -język angielski
:: 8 maja (wtorek) – godz. 900 -wiedza o społeczeństwie, godz 1400 - godz. 900 -historia sztuki
:: 9 maja (środa) – godz. 900 -język niemiecki, godz 1400 - język włoski
:: 10 maja (czwartek) – godz. 900 -geografia, godz 1400 - historia muzyki
:: 11 maja (piątek) – godz. 900 -biologia
:: 14 maja (poniedziałek) – godz. 900 -matematyka, godz 1400 - wiedza o tańcu
:: 15 maja (wtorek) – godz. 900 -język rosyjski, godz 1400 - język hiszpański
:: 16 maja (środa) – godz. 900 -chemia
:: 17 maja (czwartek) – godz. 900 -historia
:: 18 maja (piątek) – godz. 900 -fizyka i astronomia
:: 21 maja (poniedziałek) – godz. 900 -język francuski, godz 1400 - język łaciński i kultura antyczna, język szwedzki, język portugalski, język słowacki
:: 22 maja (wtorek) – godz. 900 - informatyka, godz 1400 - język grecki i kultura antyczna

Część ustna egzaminu maturalnego:
Od 4 do 31 maja - część ustna egzaminu maturalnego przeprowadzana jest w szkołach według harmonogramów ustalonych w każdej szkole wewnętrznie.

Przerwy między poszczególnymi częściami egzaminu z danego przedmiotu trwają 30 minut.

Reklama

Zakończenie nauki w klasach maturalnych. Harmonogram matur komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


NOWOCZESNE Bramy Przesuwne

Dostępne w naszej ofercie bramy i furtki panelowe to połączenie solidnej konstrukcji, precyzji wykonania oraz nowoczesnego wzornictwa. Znakomicie..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Dom 100m2, działka 2100m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom parterowy, murowany o powierzchni 100m2 położony w wsi Nagórki-Jabłoń, zaledwie kilka..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Dowozy Pizzeria

Potrzebny kierowca do pracy na dowozy w Pizzerii Perfetto. Bardzo dobre warunki pracy. Po więcej informacji prosimy dzwonić pod nr 604 461 261...


Węgiel kamienny kostka 640

Posiadamy w sprzedaży węgiel o parametrach -wartość opałowa 24-25 MJ/kg -zawartość popiołu od 6% do 8% Posiadamy samochody samowyładowcze. Warunki..


Działka 1,98 ha

Działki gruntu o łącznej powierzchni 1,987 ha położone w Pstrągach-Gniewotach , gmina Zambrów. Grunty z możliwością zagospodarowania na różne cele...


Bramy panelowe, palisadowe,

CENTRUM OGRODZEŃ MICHALSKI oferuje kompleksowo ogrodzenia: -panelowe -palisadowe -aluminiowe -betonowe -metalowe zdobione -ze sztachet..


Alarmy, domofony, monitoring,

Alarmy, monitoring, automatyka domowa -instalacje alarmowe -instalacje elektryczne -napędy do bram -automatyka domowa -sterowanie z poziomu..


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Polecamy Państwu ekogroszek o doskonałych parametrach : -wartość opałowa 26-28 MJ/kg - zawartość popiołu do 5% -- siarka 0,50%. Warunki transportu..


Sprzedam dom

Sprzedam dom w miejscowości Tybory Olszewo.gotowy do zamieszkania nie wymagający wkładu finansowego, działka ok 15 ar. Na dole kuchnia z salonem,..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Specjalista ds. sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Meble na wymiar. Kuchnie,

Meble na wymiar. Kuchnie, szafy, garderoby, zabudowy itp. Wysoka jakość wykonania. Bogaty wybór materiałów. Dogodne terminy realizacji. Strona na FB..


Kupujemy samochody,my płacimy

Kupujemy samochody w bardzo dobrym stanie, z mniejszymi lub większymi wadami także auta powypadkowe ,bez opłat,angliki,motory,przyczepy..


Sprzedam Mieszkanie 72 m2 w

Sprzedam mieszkanie o pow. 72,8 m2 na II piętrze z dużym balkonem w Zambrowie przy ul. Wyszyńskiego. Mieszkanie ładne i czyste, po remoncie. Gotowe..


Mieszkanie 56,20m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na parterze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


Praca na stanowisku doradcy

Poszukujemy doradcy klienta do Salonu Canal+ w Zambrowie na niepełny etat (ok 120-130h miesięcznie). Atrakcyjne wynagrodzenie (podstawa+prowizja)...


Budynek użytkowy 452m2, Aleja

City-Biuro Nieruchomości: Budynek mieszkalno-użytkowo-handlowy o powierzchni użytkowej 452m2 położony przy Aleji Wojska Polskiego w Zambrowie...


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Ekogroszek Eco Power

Wartość opałowa 24-25 MJ/kg, zawartość popiołu ok 7%-9%, uziarnienie 8-25 mm. Pakowany w worki 25kg* 40 sztu/ paleta. Warunki transportu do..


Mieszkanie 71,66m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 71,66 m2 położone na VI piętrze w bloku z windą przy ul. Papieża Jana..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Projektant łazienek i wnętrz -

W związku z dynamicznym rozwojem Chemix Sp. z o.o. oddział Zambrów poszukujemy pracownika na stanowisko: Projektant łazienek i wnętrz - doradca..


Działka 8230m2, Głębocz Wielki

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 8230m2 położona w miejscowości Głębocz Wielki, gmina Szumowo, powiat..


Brama Wjazdowa Przesuwna

Brama wjazdowa przesuwna panelowa o wymiarach 6000 x 2030 mm ocynkowana ogniowo oraz pomalowana proszkowo. Możliwość założenia automatu. Jesteśmy..


Obyspniki na pryzmy - nowa

Sklep ROLNIK Mioduszewski, wjazd od ulicy Wiśniowej Nowa dostawa obsypników na pryzmy Zapraszamy Dodatkowo oferujemy folię na pryzmy, siatkę na..


Sprzedam Mieszkanie

Sprzedam Mieszkanie na ulicy Magazynowej, metraż 70m2, 2 pokoje z kuchnią, mieszkanie na II piętrze. W bloku znajduje się domofon. Mieszkanie w..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


RENOWACJA SKÓR / SPAWANIE

RENOWACJA SKÓR / SPAWANIE PLASTIKÓW https://www.facebook.com/autospabaczewski/ https://autospa-baczewski.pl/ Tel. 531-057-551


Magazynier - kierowca

Hurtownia materiałów budowlanych i wykończeniowych Chemix Sp. z o.o. w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko Magazynier - kierowca Od kandydatów..


SPRZEDAM LAS w KOŁAKI

Mam do sprzedania LAS MIESZANY, o powierzchni 1,21 ha. Zapraszam. Tel. kontaktowy 515 279 804.


Sprzedam działki budowlane w

1000 M2 - prostokąt, wydane warunki zabudowy dla budowy domu jednorodzinnego z garażem. Woda jest, skrzynka z prądem jest w trakcie doprowadzania,..


Wynajmę lokale użytkowe przy

Oferuję do wynajęcia lokale użytkowe o powierzchni: -226 m2 oraz -232 m2 przy Alei Wojska Polskiego nr 37B. Możliwość indywidualnej aranżacji..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


STREFA PACZKI DPD - NADANIA I

DPD STREFA PACZKI to dedykowana sieć obsługi Klientów indywidualnych i małego biznesu w zakresie nadań i doręczeń paczek na terenie kraju. DPD..


Kalendarz

Najbliższe imprezy
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"