:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 11°C
powietrze Dobre

Zakład pracy za więziennym murem. Wmurowano kamień węgielny

inwestycje, Zakład pracy więziennym murem Wmurowano kamień węgielny - zdjęcie, fotografia
  • fot. kpt. Dariusz Śmiechowski
  • fot. kpt. Dariusz Śmiechowski
  • fot. kpt. Dariusz Śmiechowski
  • fot. kpt. Dariusz Śmiechowski
  • fot. kpt. Dariusz Śmiechowski
Portal zambrow.org 20/02/2018 00:00

W Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze trwa budowa hali produkcyjnej ze środków Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych. Hala o powierzchni użytkowej 2150 m2 ma zostać ukończona do 30 czerwca tego roku. Miesiąc później skazani mają rozpocząć w niej pracę przy produkcji mebli. Wczoraj uroczyście podpisano akt erekcyjny i wmurowano kamień węgielny w fundamenty budowy.

Wczoraj, 19 lutego w Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze odbyła się uroczystość symbolicznego wmurowania kamienia węgielnego pod budowę jedynej w tej części Polski hali produkcyjnej tworzonej w ramach programu „Praca dla więźniów”. W uroczystości uczestniczyli parlamentarzyści, szefowie służb mundurowych, przedstawiciele duchowieństwa, władz wojewódzkich, samorządowych, świata nauki oraz przedsiębiorcy współpracujący z podlaskimi jednostkami penitencjarnymi.

- „W fundamentach budowli umieszczamy dziś kamień węgielny, który w symbolice oznacza podstawę, filar, początek rzeczy. W rzeczy samej mamy dziś początek nowej ery w dziejach Zakładu Karnego w Czerwonym Borze. Z filarem, jakim jest dobre prawo, wsparcie państwa oraz licznych instytucji, możemy drodzy goście realizować śmiałe przedsięwzięcia, które w niedługim czasie przyniosą korzyści nam wszystkim.” - mówił Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Białymstoku płk Piotr Kondraciuk

Ceremonię wmurowania kamienia węgielnego rozpoczął dyrektor Zakładu Karnego w Czerwonym Borze ppłk Adam Kozioł. Najpierw podpisany został akt erekcyjny budowli. Dokument, umieszczony w specjalnej kapsule, został złożony w fundamenty budowy i zamurowany przez zaproszonych na uroczystość gości.

Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński, po ceremonii wmurowania kamienia węgielnego powiedział, że budowa hal produkcyjnych w ramach rządowego program „Praca dla więźniów”, oprócz oczywistego waloru ekonomicznego, ma przede wszystkim wielki walor resocjalizacyjny. Z kolei Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński podkreślał, że dzięki wprowadzeniu w życie programu „Praca dla więźniów”, system penitencjarny będzie tańszy dla polskiego podatnika, a skazani będą mogli częściej spłacać zobowiązania alimentacyjne.

Zakład Karny w Czerwonym Borze to jedna z największych podlaskich jednostek penitencjarnych, w której przebywa duża populacja skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w zakładzie karnym typu zamkniętego. Dla tej grupy skazanych szczególnie trudno jest znaleźć zatrudnienie. Liczba miejsc pracy wewnątrz jednostek jest ograniczona, a do pracy na zewnątrz więzienia nie zostaną w najbliższej przyszłości skierowani ze względów bezpieczeństwa. Dla tej kategorii skazanych przewidziane jest zatrudnienie właśnie w halach produkcyjnych wewnątrz jednostek penitencjarnych. Tym sposobem skazani będą mieli zatrudnienie podczas odbywania kary pozbawienia wolności bez narażania bezpieczeństwa obywateli.

Pierwsza w tej części kraju
Budowany w czerwonoborskiej jednostce penitencjarnej obiekt jest jedyną inwestycją w ramach rządowego programu „Praca dla więźniów” w tej części Polski. Ostatecznie produkcję w Czerwonym Borze uruchomi Przedsiębiorstwo DREW-BET oraz PIGB „POMERANIA”. Z zawartych umów przedwstępnych wynika, że kontrahenci łącznie zobowiązują się przez okres nie krótszy niż 10 lat zatrudniać 100 skazanych w miesiącu w wymiarze pełnego etatu. Planowany profil produkcji to produkcja mebli.

Budowana hala pozwoli szerzej zatrudnić osoby, które z uwagi na względy bezpieczeństwa nie miały szans na podjęcie pracy poza murami więzienia. Takie rozwiązanie pozwala na objęcie zatrudnieniem szerszej grupy skazanych, którzy mogą poprzez pracę uregulować różne zobowiązania finansowe, w tym alimentacyjne. Praca ma też walor resocjalizacyjny, a część zarobionych środków skazani mogą też przeznaczyć na swoje potrzeby, przekazać rodzinie, odciążając tym samym domowe budżety. Osoby opuszczające zakład karny, a pracujące w halach produkcyjnych, mogą starać się o pracę na wolności, posiadając konkretne umiejętności zawodowe. Więzienie opuszcza wykwalifikowany pracownik, który łatwiej może poruszać się po rynku pracy. Przedsiębiorcy podkreślają natomiast korzyści płynące z rządowego programu „Praca dla więźniów” w postaci zwiększonych ryczałtów kosztów zatrudnienia.

Polecamy:
:: W Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze powstaje hala produkcyjna
:: Niepodległościowe śpiewanie w Czerwonym Borze [foto]
:: Profilaktyka przez sport w Czerwonym Borze
:: Tydzień mediacji w ZK w Czerwonym Borze
:: Legioniści w Zakładzie Karnym [foto]
:: Czerwony Bór jest czystszy
:: Nowe kwalifikacje dla więźniów
:: Zespół Quest odwiedził osadzonych w ZK w Czerwonym Borze

Reklama

Zakład pracy za więziennym murem. Wmurowano kamień węgielny komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Naprawa i regeneracja

Borowo - Naprawa i regeneracja alternatorów i rozruszników, Dorota Sasinowska Oferujemy Państwu zakup oraz naprawę alternatorów i rozruszników...


Mieszkanie do wynajęcia

Wynajmę mieszkanie (dwa pokoje) umeblowane. Na ul. Grunwaldzkiej


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Kupujemy samochody,my płacimy

Kupujemy samochody w bardzo dobrym stanie, z mniejszymi lub większymi wadami także auta powypadkowe ,od 1000zł do 20000zł.Auta bez..


NOWA CENA !!! Działka

Mam do sprzedania działkę rekreacyjną ok 300 m2 - działka jest żyzna, równa, posiada podłączenie do wody. Działka zagospodarowana, uprawiana od 10..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


regały sklepowe

sprzedam regały sklepowe 19sztuk, 215x80x30 wys/szer/gleb/ cena za sztukę 150 zł


Sprzedawca - branża budowlana

Hurtownia materiałów budowlanych i wykończeniowych Chemix Sp. z o.o. w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko Sprzedawca Od kandydatów na..


Usługi koparka volvo 160

Oferuję usługi koparką kołową volvo 160 - wykopy - niwelacja terenu - młot wyburzeniowy - rozbiórki i wyburzenia budynków w zamian za materiał..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Sprzedam na części motorower

Sprzedam na części zarejestrowany motorower Romet Ogar z silnikiem Jawki. Jeśli chcesz aby młodemu kierowcy leciał zniżki na ubezpieczenie auta to..


Sprzedawca stacji Lotos Kołaki

Stacja paliw Lotos w Kołaki Kościelne Gosie Małe 29a od 25.10.2019r. Poszukuję pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca Doświadczenie nie jest..


NOWA CENA !!! Mieszkanie

NA SPRZEDAŻ ROZKŁADOWE, PRZYTULNE MIESZKANIE 54M2 NA OSIEDLU SADOWA. Nieruchomość posiada 2 pokoje, oddzielną kuchnię, łazienkę oraz balkon. Łączna..


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Bardzo dobrej jakości ekogroszek o parametrach: - wartość opałowa 26-28 MJ/kg -siarka 0,50% - popiół do 5%- części lotne >35%. Warunki transportu..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja paliw Lotos w Zambrowie ul.Mazowiecka 2a od 01.11,2019r. Poszukuję pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca Doświadczenie nie jest..


Franczyzobiorca sklepu Żabka.

Zacznij prowadzić własny biznes z Żabką! Współpraca oparta na naszym doświadczeniu i Twojej przedsiębiorczości. Nasza oferta franczyzowa..


Węgiel kamienny kostka 640

Posiadamy w sprzedaży węgiel o parametrach -wartość opałowa 24-25 MJ/kg -zawartość popiołu od 6% do 8% Posiadamy samochody samowyładowcze. Warunki..


Sprzedam Volkswagena LT

Sprzedam Volkswagena LT 28 2,5 D z 1999 r. Auto w bardzo dobrym stanie , doinwestowane . Samochód pracował w hurtowni i zaopatrywał apteki w leki ...


Mieszkanie 4 pokoje, 71 Pułk

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na IV piętrze w bloku przy ul. 71 Pułku Piechoty w..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


OPERATOR MASZYN Greenvit

Firma Greenvit- producent ekstraktów roślinnych poszukuje kandydatów na stanowisko: OPERATOR MASZYN Miejsce pracy: Zambrów Rodzaj pracy: pełny..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Sprzedam Mieszkanie 72 m2 w

Sprzedam mieszkanie o pow. 72,8 m2 na II piętrze z dużym balkonem w Zambrowie przy ul. Wyszyńskiego. Mieszkanie ładne i czyste, po remoncie. Gotowe..


Mieszkanie 2-pokojowe, parter,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 36,90m2 położone na parterze w bloku przy 71 Pułku Piechoty. Lokal..


Meble na wymiar. Kuchnie,

Producent mebli na wymiar Murawski Furniture m.in kuchnie, szafy, garderoby, meble do samodzielnego składania. Odwiedź naszą stronę..


Sprzedam wkład bagażnika

Sprzedam styropianowy wkład bagażnika samochodu TIGUAN (bez koła zapasowego)


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Sprzedam dom

Sprzedam dom w miejscowości Tybory Olszewo. gotowy do zamieszkania. Nie wymaga wkładu własnego. Na dole dwa pokoje, łazienka i kuchnia z salonem...


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Mieszkanie 24,34m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 24,34m2 położone na IV piętrze w bloku przy ul. Grunwaldzkiej w..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"