:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C całkowite zachmurzenie

Zakaz korzystania z miejsc parkingowych [foto]

Zambrowska Spółdzielnia Mieszkaniowa wstrzymała użytkowanie około czterdziestu miejsc parkingowych na terenie utwardzonym znajdującym się na osiedlu "Północ". Powodem tego jest wykorzystywanie tego terenu niezgodnie z prawem budowlanym. Aktualnie trwają prace nad unormowaniem sytuacji prawnej.

Znalezienie wolnego miejsca parkingowego to jeden z największych problemów mieszkańców osiedla „Północ” w Zambrowie. Częściowym rozwiązaniem miało być stworzenie w październiku 2014 roku około czterdziestu miejsc parkingowych między sklepem „Gregorek” a budynkiem Białostocka 29 (w miejscu tzw. „górki”) . Mieszkańcom inwestycja ta bardzo się spodobała, ponieważ właściciele samochodów mogli parkować bliżej swoich bloków mieszkalnych, nie zagradzając przy tym chodników czy trawników. Niestety od wczoraj (19 kwietnia) wprowadzono zakaz parkowania na tym terenie i zamknięto wjazd.

- „Parking samochodowy na naszym osiedlu jest bardzo potrzebny. Było to widać szczególnie po utworzeniu tych czterdziestu miejsc parkingowych, które w godzinach wieczornych były praktycznie zajęte. Teraz, jak zamknęli ten teren, powstanie jeszcze większy problem ze znalezieniem wolnego miejsca, ponieważ te czterdzieści pojazdów musi gdzieś zaparkować. Znowu samochody będą stawiane na chodnikach, trawnikach albo w innych nieprzeznaczonych do tego miejscach.” - powiedział nam mieszkaniec osiedla „Północ”.

Ze sprawą zwróciliśmy się do Zambrowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Jak udało nam się dowiedzieć, użytkowanie tego obszaru zostało wstrzymane zgodnie z postanowieniem Powiatowego Nadzoru Budowlanego. Okazuje się, że inwestycja pierwotnie miała na celu utwardzenie terenu, a nie budowę parkingu samochodowego, w związku z tym teren był wykorzystywany niezgodnie z prawem budowlanym.

- „Otrzymaliśmy postanowienie od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego i musieliśmy wyłączyć go z użytkowania. W tej chwili pracujemy nad rozwiązaniami, które umożliwią użytkowanie tego miejsca zgodnie z przepisami prawa budowlanego. Inwestycja realizowana była w 2014 roku, czyli jeszcze mój poprzednik się tym zajmował. Zadanie wykonane było jako utwardzenie terenu, a nie budowa parkingu.” - powiedział nam Zbigniew Korzeniowski, prezes Zambrowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Prezes ZSM nie był wstanie powiedzieć nam jak długo parking będzie nieczynny. Aktualnie prowadzone są prace, żeby unormować tę sytuację. Z uwagi na brak miejsc parkingowych na osiedlu „Północ” Zambrowska Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie robiła wszystko, aby jak najszybciej mieszkańcy mogli korzystać z tego terenu zgodnie z prawem budowlanym.

Polecamy:
::Nowy parking na osiedlu „Północ”
::„Górka” zlikwidowana. Będzie nowy parking
:: Ambitne plany restrukturyzacji zambrowskiego szpitala
:: XIX sesja Rady Powiatu Zambrowskiego [retransmisja]
:: Od jutra zambrowski szpital rozszerza zakres usług [foto+video]
:: Szpital chce zbudować lądowisko dla śmigłowców
:: Drugi etap największej inwestycji powiatowej zakończony [foto]
:: Zambrowski szpital wzbogacił się o rezonans magnetyczny
:: Pacjenci mogą korzystać z nowych miejsc parkingowych [foto]
:: Zambrowski Szpital ponownie skorzysta z dofinansowania RPO
:: Uroczyste otwarcie największej inwestycji Powiatu Zambrowskiego [foto+video]
:: Zaglądamy na plac rozbudowy szpitala
:: Prezes szpitala podpisał umowy
:: Prace przy rozbudowie szpitala idą pełną parą [foto]
:: Więcej pieniędzy na rozbudowę zambrowskiego szpitala
:: Pierwsze łopaty wbite. Rozbudowa szpitala rozpoczęta [foto]

Zakaz korzystania z miejsc parkingowych [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org