:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C całkowite zachmurzenie

Zakaz handlu w niedzielę. Sprawdź kiedy nie zrobisz zakupów

wiadomości z kraju, Zakaz handlu niedzielę Sprawdź kiedy zrobisz zakupów - zdjęcie, fotografia

Od 1 marca o zakupach będziemy musieli pomyśleć wcześniej. Sejm przyjął ustawę o zakazie handlu w niedzielę. Przedstawiamy listę dni, w których sprzedaż nie będzie prowadzona.

W ubiegłym tygodniu Sejm Rzeczypospolitej Polski przyjął ustawę o zakazie handlu w niedzielę. Oznacza to, że od 1 marca polski rząd stopniowo będzie przyzwyczajał Polaków do całkowitego zakazu handlu w niedzielę.

W 2018 roku będziemy mogli zrobić zakupy jedynie w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Wyjątkiem jest np. kwiecień, kiedy to w pierwszą niedzielę miesiąca wypada Wielkanoc, czyli dzień jest ustawowo wolny od pracy. Od 2019 roku zakupy będziemy mogli zrobić już tylko w ostatnią niedzielę miesiąca, natomiast w 2020 we wszystkie niedziele sklepy będą zamknięte z wyjątkiem dwóch niedziel przed Bożym Narodzeniem, jednej przed Wielkanocą oraz czterech ostatnich niedziel w miesiącach: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia. Ponadto, jak przewiduje ustawa, w Wigilię Bożego Narodzenia oraz w sobotę bezpośrednio poprzedzającą Wielkanoc handel będzie możliwy tylko do godz. 14:00.

Warto dodać, że nie wszystkie punkty handlowe będą wyłączone z niedzielnej sprzedaży. Handel będą mogły prowadzić m.in. kwiaciarnie, piekarnie, cukiernie, a także lodziarnie. Sejm pozwala tym punktom na sprzedaż pod warunkiem, że w kwiaciarniach przeważającą działalnością będzie sprzedaż kwiatów, natomiast w piekarniach, cukierniach i lodziarniach przeważać będą wyroby piekarnicze i cukiernicze. Handel będzie mógł być prowadzony również m.in.: w aptekach, w punktach na dworcach, na stacjach paliw, w komunikacji miejskiej. Ponadto w niedziele będą mogły być czynne sklepy, w których właściciel będzie prowadził sprzedaż we własnym imieniu i na własny rachunek.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara grzywny w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł. Ponadto za uporczywe łamanie zakazu przysługuje nawet kara ograniczenia wolności.

Niedziele z zakazem handlu w 2018 roku:
:: 11, 18 marca
:: 1, 8, 15, 22 kwietnia
:: 13, 20 maja
:: 10, 17 czerwca
:: 8, 15, 22 lipca
:: 12, 19 sierpnia
:: 9, 16, 23 września
:: 14, 21 października
:: 11, 18 listopada
:: 9 grudnia

Polecamy:
:: CEPiK 2.0 jeszcze w tym miesiącu. Jakie zmiany czekają na kierowców?
:: Podwyżki cen za odbiór śmieci
:: W Polsce powstaną automaty płacące za zużyte butelki? [video]

Zakaz handlu w niedzielę. Sprawdź kiedy nie zrobisz zakupów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org