:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  21°C bezchmurnie

Zagospodarowują teren nowego parku [foto]

inwestycje, Zagospodarowują teren nowego parku [foto] - zdjęcie, fotografia

Niebawem nowy park miejski nad rzeką Jabłonką zazieleni się przeróżnymi rodzajami drzew i krzewów. Pojawią się tam także ławki, kosze na śmieci i zabawki na placu zabaw. Wszystko dzięki rozpoczętemu niedawno drugiemu etapowi tej inwestycji.

Trwa drugi etap budowy nowego parku miejskiego pomiędzy ulicą Cmentarną, terenem kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej, rzeką Jabłonką oraz terenem istniejącego parku. Mowa o zagospodarowaniu terenu w zakresie nasadzenia zieleni, wykonania trawników oraz pielęgnacji nasadzonej zieleni. Pracami zajmuje się firma „RAFI” z Wysokiego Mazowieckiego.

Obecnie robotnicy wykonują wyrównanie terenu między alejkami oraz łagodzą skarpy alejek zewnętrznych. Następnym etapem będzie wykonanie nasadzeń zieleni. W nowym, położonym malowniczo nad rzeką Jabłonką parku w najbliższym czasie pojawi się ponad 13 tysięcy roślin. Wśród nich będzie 76 drzew liściastych, 26 drzew iglastych, prawie 8 tysięcy krzewów (w tym ponad 4 tys. stanowić będą róże), 634 pnączy, 3700 krzewów żywopłotowych, 1289 krzewów iglastych oraz 30 bylin.

Wszystkie prace powinny zakończyć się do końca listopada tego roku. Ich koszt wyniesie 298,5 tys. zł.

Przypomnijmy, że w minionym roku Miasto wykonało pierwszy etap tej inwestycji, w ramach którego powstały nowe alejki, tor pumptrack oraz zainstalowano monitoring. Wyznaczone zostało również miejsce pod przyszły plac zabaw. Dzieci powinny już móc z niego korzystać w Dzień Dziecka, bowiem zgodnie z rozstrzygniętym niedawno przetargiem montaż zabawek powinien zakończyć się do końca maja. Urządzenia wraz z wyposażeniem parku (ławkami i koszami na śmieci) będą kosztować ponad 137 tys. zł.

Polecamy:
:: Budowa parku miejskiego zbliża się ku końcowi [foto]

:: Będą nowe drogi na osiedlu przy ul. Ks. Krajewskiego
:: Budują orliki lekkoatletyczne [foto]
:: Mieszkańcy ul. Nadrzecznej doczekają się drogi [foto]
:: Montaż zabawek zakończył zagospodarowanie terenu na „koszarach” [foto]
:: Remont Żytniej jednak nie w tym roku
:: Plany inwestycyjne ZSM na 2016 rok
:: Szansa na rozwój Zambrowa
:: Ponad 2 mln zł na remonty w ZSM w ciągu roku
:: Ruszyły pierwsze przetargi w Mieście

Zagospodarowują teren nowego parku [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org