:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C całkowite zachmurzenie

Za miesiąc ruszy rekrutacja do zambrowskich przedszkoli

edukacja, miesiąc ruszy rekrutacja zambrowskich przedszkoli - zdjęcie, fotografia

Dokładnie za miesiąc rusza rekrutacja do zambrowskich przedszkoli. Rodzice, którzy chcą zapisać swoją pociechę do jednej z placówek w Zambrowie nie powinni zwlekać.

Rekrutacja w zambrowskich przedszkolach na rok szkolny 2018/2019 będzie trwała od 1 do 16 marca. W tym czasie rodzice, którzy po raz pierwszy chcą zostawić swoją pociechę pod opieką placówki przedszkolnej, muszą wypełnić kwestionariusz i złożyć go osobiście w budynku przedszkola, do którego dziecko ma uczęszczać.

W postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2018/2019 obowiązują kryteria określone w ustawie o systemie oświaty, tzw. kryteria ustawowe. W przypadku zambrowskich przedszkoli mają one jednakową wartość. Wśród punktowanych kryteriów są następujące pozycje: wielodzietność rodziny, niepełnosprawność kandydata, niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata, niepełnosprawność obojga rodziców kandydata, niepełnosprawność rodzeństwa kandydata, samotne wychowywanie kandydata, objęcie kandydata pieczą zastępczą, miejsce zamieszkania na terenie miasta Zambrów oraz objęcie kandydata pieczą zastępczą.

W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych w pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu dane publiczne przedszkole nadal dysponuje wolnymi miejscami, odbędzie się drugi etap postępowania rekrutacyjnego. W nim uwzględnia się kryteria określone przez Radę Miasta Zambrów. Są to: status zatrudnienia rodziców lub opiekunów prawnych (oboje rodziców pracujących, jeden rodzic pracuje), lokalizacja przedszkola (najbliżej miejsca zamieszkania, najbliżej miejsca pracy jednego z rodziców), posiadanie przez dziecko rodzeństwa korzystającego z usług danego przedszkola, deklarowany pobyt dziecka powyżej 5 godzin dziennie.

Warto dodać, że ze względu na dużą ilość dzieci zameldowanych na terenie miasta Zambrów, dzieci z innych gmin będą umieszczane na listy rezerwowe i zostaną przyjęte, jeżeli będą wolne miejsca w poszczególnych grupach. Z problemem braku miejsc w przedszkolach od lat boryka się m.in. Gmina Zambrów.

- „Według informacji uzyskanych od Burmistrza Miasta Zambrów - Pana Kazimierza Dąbrowskiego - przewidywana jest bardzo duża liczba wniosków o przyjęcie do tych placówek dzieci z terenu miasta w roku szkolnym 2018/2019. W związku z tym, według jego zapewnień, może zabraknąć miejsc w przedszkolach dla dzieci z innych gmin. Ostateczną informację dotyczącą liczby dzieci z terenu gminy Zambrów, które będą mogły być przyjęte do miejskich przedszkoli, Pan Burmistrz będzie mógł podać dopiero po zakończonej rekrutacji. Mając to na uwadze prosi się osoby zainteresowane przyjęciem dziecka do przedszkola miejskiego w Zambrowie o składanie wniosków w wybranych przedszkolach na terenie miasta.” - apeluje Wójt Gminy Zambrów Jarosław Kos. - „Pragnę nadmienić, że w sytuacji, kiedy dzieci z terenu gminy Zambrów nie zostaną przyjęte do przedszkoli miejskich w Zambrowie, zostaną podjęte działania zmierzające do utworzenia przedszkola gminnego. Przedszkole to funkcjonowałoby wtedy w wynajętych pomieszczeniach na terenie Zambrowa.” - dodaje.

Listy dzieci przyjętych do zambrowskich przedszkoli zawisną 16 kwietnia na tablicach informacyjnych każdego przedszkola.

Samorządy inwestują w przedszkola
Przypomnijmy, że problem deficytu miejsc w miejskich przedszkolach Miasto Zambrów planuje rozwiązać poprzez utworzenie nowej placówki przedszkolnej. Powstanie ona w budynku obecnej Szkoły Podstawowej Nr 5, która od nowego roku szkolnego swoją siedzibę będzie miała w budynku wygaszanego Miejskiego Gimnazjum Nr 1. Prace nad adaptacją obiektu przy ul. Obrońców Zambrowa do potrzeb przedszkola i żłobka mają ruszyć już w kwietniu.

O własne przedszkole zadbała także Gmina Szumowo, która taki obiekt buduje przy Zespole Szkół w Szumowie. Budynek będzie składał się z 5 sal dydaktycznych dla dzieci i nowej stołówki dla ok. 100 osób, wraz z zapleczem administracyjnym, socjalnym, kuchennym, technicznym i urządzeniami towarzyszącymi. Prace przy budowie budynku ruszyły latem 2017 i mają zakończyć się w lipcu tego roku.

Własne przedszkole planuje też wybudować Gmina Zambrów. W ten sposób samorząd zechce rozwiązać problem braku miejsc dla dzieci z terenu gminy w miejskich przedszkolach. Samorząd zakupił już działkę, znajdującą się przy ul. Fabrycznej. Oprócz przedszkola ma tam również powstać nowa siedziba Gminy Zambrów oraz biuro Gminnego Ośrodka Kultury.

Polecamy:
:: Powiatowy Urząd Pracy gościł przedszkolaki z MP6 [foto]
:: To będzie największe wyzwanie inwestycyjne Miasta w 2018 roku
:: „Noworoczne czytanie na dywanie”
:: Zabawa choinkowa w MP4 [foto+video]
:: Przedszkolaki poznały jeden dzień z życia gimnazjalisty [foto]
:: Świąteczne kolędowanie w MP4 [foto]
:: Świąteczne wypieki przedszkolaków ze Srebrnej [foto]
:: Jasełka, kolędy i świąteczny nastrój w MP6 [foto]


Za miesiąc ruszy rekrutacja do zambrowskich przedszkoli komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org