:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  22°C bezchmurnie

Z Chin do MBP [foto]

Młoda podróżniczka z Zambrowa - Weronika Maciejewska zabrała w podróż do Chin słuchaczy zebranych w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Spotkanie pt. „Gdzie pieprz rośnie..., czyli jak Chiny wpuszczają w maliny” odbyło się dzisiejszego wieczoru w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie. Bohaterką spotkania była 21-letnia podróżniczka z Zambrowa – Weronika Maciejewska.

Podróże to największa pasja Weroniki. Podczas dzisiejszego spotkania młoda globtroterka zabrała słuchaczy na wyprawę do Chin. Weronika opowiadała o kraju, który śmieszy i przeraża, jest dziki i przeludniony, a przede wszystkim inny i egzotyczny.

- „Nigdy nie marzyłam o Chinach, ani nigdy poważnie o nich nie myślałam. Jednak znalazłam tanie loty i pomyślałam, że w sumie jest to super okazja, bo warto zobaczyć miejsca, o których za bardzo się nie marzy, ponieważ mogą być zaskoczeniem. Spędziłam tam trzy tygodnie. (…) Praktycznie porozumiewanie się jest niemożliwe. Choć teraz w dobie internetu każdy Chińczyk ma dostęp do niego, więc dało się porozumieć poprzez translator. Język chiński jest tak trudny, że nawet przez translator nie było wiadomo, o co dokładnie chodzi. Chińczycy mają czasami problem ze zrozumieniem, że ktoś nie umie po chińsku i czasami było bardzo ciężko się dogadać. Czasami byliśmy podwożeni nie tam, gdzie chcieliśmy. Była to ogromna bariera, ale jakoś dało ją się przeskoczyć.” - powiedziała nam Weronika Maciejewska, podróżniczka.

Podczas spotkania Weronika Maciejewska zaprezentowała również zdjęcia ze swojej wyprawy oraz krótkie filmiki, na których można było zobaczyć Mur Chiński, Zakazane Miasto w Pekinie, piękny przełom rzeki Li, bajkowe Tarasy Ryżowe i góry Wulingyuan, gdzie kręcono film "Avatar".

Polecamy:
:: Spotkanie autorskie z Beatą Ciecierską w "Piątce"
:: O przygodach „fajnej ferajny”
:: Dziennikarze Wędrowni zawitali do Centrum Kultury [foto]
:: Spotkanie autorskie z Jerzym Samusikiem w CK [foto]
:: Maria Ulatowska i Jacek Skowroński gościli w Zambrowie [foto]
:: DKK spotkał się po wakacjach [foto]
:: Robert Cichowicz wystąpił w Zambrowie [foto]

Z Chin do MBP [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org