:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  16°C słabe opady deszczu

XXIV sesja Rady Miasta [retransmisja]

Radni miejscy głosowali nad sześcioma projektami uchwał podczas XXIV sesji Rady Miasta.

20 radnych wzięło dzisiaj udział w XXIV sesji Rady Miasta Zambrów, która miała miejsce w sali konferencyjnej Urzędu Miasta.

Po przyjęciu porządku obrad i protokołu z poprzedniej sesji oraz po informacjach burmistrza z zakresu zarządzania miastem, radni zapoznali się z interpelacjami, które wpłynęły do Przewodniczącego Rady Miasta. Pierwsza autorstwa radnej Barbary Laszuk dotyczyła montażu ograniczników na parkingu przy ul. Białostockiej 25. Wraz z interpelacją radna przekazała wniosek z podpisami mieszkańców tego bloku z prośbą o zajęcie w tej sprawie stanowiska przez burmistrza.

Trzy kolejne interpelacje były autorstwa radnych klubu PiS. Pierwsze pismo dotyczyło zlikwidowanej targowicy przy ul. Targowej. Radni pytają w nim, czy w studium warunków i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Zambrów od roku 2010 do roku 2016 było wydzielone lub zaplanowane miejsce na nową targowicę. W drugiej interpelacji radni PiS proszą o podanie informacji, z kim i za jaką kwotę zostały podpisane umowy dzierżawy działek przy ul. Kulbata, alei Wojska Polskiego, ul. Białostockiej, ul. Handlowej i ul. Podedwornego. W ostatnim piśmie radni proszą o podanie pełnego wynagrodzenia za rok 2014, 2015 i 2016 prezesa i jego zastępców oraz kierowników ZCiW sp. z o.o. w Zambrowie. Pytają także, jaką kwotę spółka ta przeznaczyła na wynagrodzenia wraz z pozostałymi pochodnymi, w tym trzynastkami i pozostałymi świadczeniami w latach 2014-2016.

Następnie radni przeszli do głosowania nad sześcioma projektami uchwał. Wszystkie zostały podjęte większością głosów.

Najwięcej czasu poświęcono uchwale w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganiu bezdomności zwierząt na terenie Gminy Miasto Zambrów na rok 2017. Obecni na obradach przedstawiciele fundacji dla zwierząt „Jedno Serce Nie Da Rady” mówili o problemie kotów wolno żyjących w naszym mieście. Pytali, dlaczego tylko jedna lecznica w Zambrowie została wytypowana w uchwalanym programie do przeprowadzania sterylizacji wolno żyjących kotów oraz kto będzie takie koty w naszym mieście wyłapywał. Deklarowali, jako fundacja, pomoc w tego typu przedsięwzięciach i prosili o uwzględnienie ich projektu dotyczącego sterylizacji wolno żyjących kotów w uchwalanym programie.

- „Nie wiem, czy możemy zapisać państwa pogląd w programie. My możemy taki program wyłonić na zasadzie ofert. (…) Nie ma możliwości, żebyśmy z kilkoma lecznicami podpisali umowę. Możemy tylko z jedną lecznicą.” - odpowiadał burmistrz Kazimierz Dąbrowski.

Przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Korzeniowski dodał w tym temacie, że nie widzi przeszkód, aby na dalszym etapie postępowania Miasto Zambrów nawiązało współpracę z fundacją „Jedno Serce Nie Da Rady”. Jak mówił, problem bezdomności kotów nie kończy się na roku 2017, a samorząd w najbliższym czasie może, przy współpracy z fundacją, monitorować go. Jeżeli okaże się, że jest on faktycznie duży, wówczas samorząd być może podejmie współpracę z jakąś organizacją zajmującą się wyławianiem i koordynowaniem sterylizacji wolno żyjących kotów.

Kolejne uchwały podjęte podczas dzisiejszych obrad dotyczyły:
:: Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Zambrów,
:: miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części miasta Zambrów obejmującej obszar położony w obrębie zachodniego węzła komunikacyjnego na obwodnicy miasta i ul. Ostrowskiej,
:: Gminnego Programu Poprawy Zdrowia w Zakresie Rehabilitacji Leczniczej na rok 2017,
:: określenia zasad ustalania i poboru oraz terminów płatności i wysokości stawek opłaty targowej,
:: planów pracy komisji Rady Miasta Zambrów na 2017 r.

W sprawach różnych głos zabrała m.in. radna Anna Chętnik, która poruszyła dwie kwestie dotyczące bezpieczeństwa w mieście. W pierwszej pytała burmistrza, czy w planach na ten rok ujęty jest remont chodników na ul. Grunwaldzkiej. Kolejny temat dotyczył sprawy opisywanego jakiś czas temu przez nas problemu bezpieczeństwa kierowców na skrzyżowaniu ul. Magazynowej z aleją Wojska Polskiego. Mimo obietnic ze strony GDDKiA, że znajdująca się nieopodal zatoka parkingowa, przez którą parkujące tam pojazdy ograniczają widoczność kierowców, zostanie zlikwidowana, problem nadal istnieje. Radna pytała także, czy rozwiązany zostanie tam także problem zbierającej się po deszczach wody na wjeździe do warsztatu samochodowego. Następnie sygnalizowała, że w zambrowskim szpitalu powinny zostać wydłużone godziny pracy pracowni RTG. Jak mówiła, aktualnie jest ona czynna do godziny 15:00, przez co pracującym mieszkańcom takie godziny pracy pracowni nie do końca odpowiadają. Jednocześnie randa zaproponowała także wydłużenie pracy poradni medycyny pracy.

Poniżej retransmisja wideo z XXIV sesji Rady Miasta Zambrów w dn. 24.01.2017 r.:Polecamy:
:: Mieszkańcy domów mogą liczyć na 75% dofinansowania do montażu paneli fotowoltaicznych
:: Stanowisko radnych PiS ws. reformy oświaty w Zambrowie
:: Miasto planuje dopłaty do wymiany pieców węglowych. Powraca także temat tanich kolektorów
:: Konferencja prasowa burmistrza [retransmisja]
:: Reforma edukacji: władze Zambrowa proponują dwa warianty. Będą konsultacje społeczne
:: Powiat i szpital nawiązali współpracę z Ukrainą
:: Harmonogram odbioru odpadów komunalnych z terenu Miasta Zambrów


XXIV sesja Rady Miasta [retransmisja] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org