:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C pochmurno z przejaśnieniami

XX Zambrowska Piesza Pielgrzymka w drodze do Hodyszewa

religia, Zambrowska Piesza Pielgrzymka drodze Hodyszewa - zdjęcie, fotografia

Wczoraj po porannej mszy, około godziny 9.10 wyruszyła już po raz dwudziesty Zambrowska Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium w Hodyszewie.

Wierni z Zambrowa pielgrzymkę rozpoczęli Mszą Świętą, odprawioną dzień przed wymarszem – w czwartek o godz. 18.00. Po mysz odbyło się spotkanie organizacyjne.

W piątek już od godz. 7 rano na parkingu przy Kościele p.w. Trójcy Świętej w Zambrowie gromadzili się pierwsi uczestnicy pielgrzymki. Zdawano bagaże, do godziny 8.00 na pielgrzymkę mogli się zapisać ostatni ochotnicy z Zambrowa. Msza koncelebrowana przez biskupa Tadeusza Zawistowskiego rozpoczęła się o godzin 8.00, po której w uformowanej kolumnie z Placu Milenijnego na pielgrzymkę wyruszyło około dwóch tysięcy wiernych, eskortowanych przez policjantów z Komendy Powiatowej w Zambrowie oraz służbę techniczną pielgrzymki.

Pierwszy dłuższy postój przewidziany był w piątek po południu w kościele przy parafii p.w. Świętego Jana Chrzciciela w Wysokim Mazowieckiem. Następnie pielgrzymi podzieleni na dwie grupy: Niebieską i Żółtą, udali się do Brzósk i Średnicy na miejsca noclegu. O godzinie 21.00 odprawiony był apel jasnogórski. W sobotę rano o godz. 6.00 z parafii p.w. Św. Jana Chrzciciela wymaszeruje grupa z Wysokiego Mazowieckiego. Zambrowskie grupy swój drugi dzień pielgrzymki rozpoczną z Brzósk o 6.45, a ze Średnicy o 7.30.

Na godzinę 15.15 planowane jest dotarcie pielgrzymki do Hodyszewa. O godzinie 16.00 rozpocznie się Msza Święta przed obrazem, po której odbędzie się pielgrzymka do Krynicy.
Po Mszy wierni mogą wrócić do Zambrowa autokarami, które będą podstawione w Krynicy. Osoby, które zdecydują się pozostać w Hodyszewie na 1 dzień dłużej, o godzinie 21.00 będą mogły uczestniczyć w różańcu fatimskim i nocnej procesji ze świecami do Krynicy, a o godz. 24.00 odprawiona zostanie pasterka.

Osoby zostające na pasterkę muszą wrócić do Zambrowa własnym transportem. Pątnicy, którzy powrócą z pielgrzymki swoje bagaże będą mogli odbierać od rana w niedzielę w wikariacie przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie (salka katechetyczna).

W niedzielę 28 sierpnia 2005 r. obchodzona jest 25 rocznica koronacji cudownego obrazu w Sanktuarium Matki Boskiej Hodyszewskiej – Matki Pojednania. Wierni będą dziękować Bogu za opiekę Matki Najświętszej nad naszym regionem. Uroczysta Msza św. odprawiona będzie w niedzielę o godz. 12.00.

XX Zambrowska Piesza Pielgrzymka w drodze do Hodyszewa komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się