:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C pochmurno z przejaśnieniami

XX Sesja Rady Gminy Zambrów [retransmisja]

Dwa projekty uchwał przyjęli radni gminni podczas dzisiejszej XX Sesji Rady Gminy Zambrów.

W XX sesji Rady Gminy Zambrów, która odbyła się dzisiaj, 23 września w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego, uczestniczyło 14 radnych.

Sesja rozpoczęła się od przyjęcia proponowanego porządku obrad i protokołu z poprzedniej sesji. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Zambrów Jarosław Kos, który przedstawił radnym informacje na temat działalności w okresie międzysesyjnym.

Kolejnym punktem dzisiejszych obrad było rozpatrzenie i przyjęcie dwóch projektów uchwał. Pierwszy z nich dotyczył zmian w budżecie gminy na 2016 rok, zaś drugi nadania Odznaki Honorowej Gminy Zambrów, która zostanie wręczona podczas jutrzejszych obchodów 25-lecia Gminy Zambrów. Radny Krzysztof Koliński zwrócił się z wnioskiem o przyznanie dodatkowej odznaki dla pierwszego Wójta Gminy Zambrów – Kazimierza Krajewskiego. Propozycję radnego Kolińskiego poparł radny Kwiryn Włoczewski.

- „Jak robi się listę osób zasłużonych, to normalną sprawą jest, że się kogoś pominie. Nie wiem, jakie będzie zdanie szanownej Rady, ale osobą, która tworzyła najpierw ten urząd z obecnym sekretarzem, był pierwszy wójt Marcel Kazimierz Krajewski. Jeśli nie jest za późno, to ja bym wnioskował za tym, żeby tę osobę uhonorować, bo on tę Gminę po raz pierwszy tworzył.” - mówił radny Krzysztof Koliński.

W związku z wnioskiem formalnym przewodniczący Piotr Tyszka ogłosił dziesięciominutową przerwę, podczas której radni większością głosów uznali, żeby nie wprowadzać żadnych zmian w przygotowanej już liście, stwierdzając, że będzie jeszcze okazja do przyznania odznak dla kolejnych osób zasłużonych.

Warto dodać, że w dzisiejszych obradach uczestniczył również Starosta Zambrowski Robert Rosiak, który przedstawił radnym, jak przebiega największa inwestycja Powiatu realizowana przy wsparciu finansowym gminy Zambrów – remont dróg powiatowych Długobórz-Czartosy i Czartosy-Nowy Borek.

XX Sesja Rady Gminy Zambrów zakończyła się uwagami i wolnymi wnioskami.

Poniżej retransmisja z dzisiejszych obrad.Polecamy:
:: Zambrowska Spółdzielnia Mieszkaniowa ma nowego prezesa
:: Zachęcamy do współpracy przy tworzeniu budżetu miasta
:: Przyznano Odznaki Honorowe Województwa Podlaskiego
:: Radni niezależni zachęcają do współpracy przy tworzeniu budżetu miasta
:: XV Sesja Rady Powiatu [retransmisja]
:: XIX sesja Rady Gminy Zambrów [retransmisja]
:: „Szliśmy w dobrym kierunku” - związkowcy przeciwni konsolidacji podlaskich PKS-ów [video]
:: Więcej pieniędzy na rozwój sportu
:: XIX sesja Rady Gminy Szumowo [retransmisja]
:: Ruszyły procedury połączenia pięciu podlaskich spółek PKS
:: Powiat zrealizuje największą inwestycję drogową
:: Będą pieniądze na remont Żytniej?
:: Ranking najbogatszych samorządów w Polsce. Nasz powiat znów wysoko
:: XV Sesja Rady Gminy Kołaki Kościelne [retransmisja]
:: Gmina Szumowo z herbem, flagą i pieczęcią [foto+video]
:: Temat nowej targowicy zostaje nadal otwarty [foto+video]

XX Sesja Rady Gminy Zambrów [retransmisja] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się