:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?



11/09/2018 19:29

Radni miejscy przyjęli siedem projektów uchwał podczas pierwszej po wakacjach sesji Rady Miasta Zambrów.

XLII sesja Rady Miasta Zambrów odbyła się dzisiaj, 11 września w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Zambrów. Po wysłuchaniu informacji burmistrza o jego działalności w okresie międzysesyjnym, złożonych interpelacji oraz odpowiedzi na wcześniejsze interpelacje, radni pochylili się nad siedmioma projektami uchwał.

 

Jedna z nich dotyczyła zniesienia jednostek pomocniczych Miasta Zambrów i zmiany Statutu Miasta Zambrów. Wcześniej kwestia ta była przedmiotem konsultacji społecznych, prowadzonych drogą internetową. Za zniesieniem jednostek pomocniczych (9 osiedli i 2 sołectwa) opowiedziały się 43 osoby, zaś za ich pozostawieniem – 17 osób.

 

Warto dodać, że jednostki pomocnicze Miasta Zambrów zostały utworzone w 2003 roku. W zapisach wyznaczono ich zasięg terytorialny. Okazuje się jednak, że przez 15 lat ich funkcjonowania ani razu nie udało się nie tylko opracować statutów tych jednostek, ale nawet utworzyć ich zarządów. Dlatego władze miasta postanowiły zlikwidować te sztuczne twory. Uchwała dotycząca likwidacji jednostek pomocniczych Zambrowa została podjęta jednogłośnie.

 

Inne podjęte przez Radę Miasta Zambrów uchwały dotyczyły:

  • regulaminu wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach prowadzonych przez Miasto Zambrów,
  • przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części miasta Zambrów obejmującej obszar położony w obrębie ulic: Grabowskiej, 71 Pułku Piechoty, Rolniczej, Polnej i Łanowej, ograniczony od strony wschodniej granicą miasta Zambrów,
  • o zmianie uchwały w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych udostępnionych dla wszystkich operatorów i przewoźników, znajdujących się na terenie Gminy Miasto Zambrów oraz warunków i zasad korzystania z nich,
  • o zmianie uchwały w sprawie zwolnień od podatku od nieruchomości,
  • o zmianie uchwały w sprawie określenia zasad nabycia, zbycia i obciążenia nieruchomości oraz ich wydzierżawiania lub najmu,
  • utworzenia odrębnego obwodu głosowania.

 

Pod koniec obrad Przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Korzeniowski odczytał kilka pism, które wpłynęły do niego w ostatnim czasie. Wśród nich znów pojawiły się anonimy. W jednym z nich autor atakuje Przewodniczącego Rady Miasta sugerując m.in., że nie powinien on łączyć tej funkcji z funkcją prezesa Zambrowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, a także że niesłusznie zagląda w życie prywatne niektórych radnych.

 

- „Na Przewodniczącego Rady Miasta wybrali mnie radni tej kadencji, natomiast na stanowisko prezesa Zambrowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej powołała mnie Rada Nadzorcza. Przewodniczący Rady Miasta ma taki sam status, jak każdy inny radny i funkcja radnego nie wyklucza z aktywności zawodowej.” - wyjaśniał Zbigniew Korzeniowski.

 

Na sesję powrócił temat anonimowego pisma, które wpłynęło do Urzędu Miasta 21 maja br. Autor wskazywał w nim, m.in. że radny Jacek Raciborski nie mieszka na stałe w granicach administracyjnych Zambrowa, co wiąże się z nieważnością jego mandatu. Kopię tego pisma, od posła Krzysztofa Jurgiela, otrzymał także Wojewoda Podlaski, który zwrócił się do Przewodniczącego Rady Miasta z prośbą o przedstawienie szczegółowych informacji o działaniach podjętych przez Radę Miasta Zambrów w tej sprawie.

 

Uznając, że Rada Miasta nie ma żadnych narzędzi do tego, aby przeprowadzać w tej sprawie jakiekolwiek postępowanie wyjaśniające, Przewodniczący Rady Miasta zwrócił się do burmistrza z prośbą o pomoc w ustaleniu faktycznego miejsca zamieszkania radnego Raciborskiego. W wyniku postępowania wyjaśniającego radny złożył pisemne oświadczenie.

 

- „Wyjaśniam, iż na stałe zamieszkuję w Zambrowie w sensie fizycznym, tu stale realizuję swoje funkcje życiowe, mieszkam, spożywam posiłki, przechowuję niezbędne rzeczy do codziennego funkcjonowania, przyjmuję wizyty, tu się leczę, prowadzę pasiekę zarejestrowaną u lekarza weterynarii w mieście Zambrowie, które jest moim hobby, nocuję, sprawuję w sposób aktywny mandat radnego. Tu też wypoczywam i wykonuję wiele czynności związanych z codziennym życiem. Wyjaśniam, iż mam zamiar stałego pobytu w mieście Zambrowie, tutaj na stałe pracuję, jestem w trakcie budowy domu, gdzie zamierzam w przyszłości zamieszkać. Tu też od 12 lat sprawuję opiekę nad osobami starszymi i chorymi z najbliższej dla mnie rodziny.” - czytamy w oświadczeniu radnego Jacka Raciborskiego.

 

Pogróżki wobec radnego

Podczas dzisiejszych obrad głos zabrał radny Ryszard Kaźmierczak, który poinformował o pogróżkach, które otrzymuje w ostatnim czasie od anonimowej osoby. Przeczytał m.in. list, podpisany jako „Moja Polska, moja ojczyzna”.

 

- „Jeśli wystartujesz w wyborach to wiedz, że o twojej przeszłości dowiedzą się wszyscy ludzie w Zambrowie. Ulotki, plakaty już gotowe. Masz czas się zastanowić. Wracaj do swojej nory i nie wypełzaj z niej.” - brzmi treść listu, który radny Kaźmierczak znalazł w swojej skrzynce w ostatnim czasie.

 

Radny mówił też o pełnych wulgaryzmów SMS-ach, które otrzymał kilka miesięcy wcześniej. Były one próbą zastraszenia radnego.

 

- „Jak mam o tych ludziach myśleć? Kupa bałwanów bez skrupułów. Bezczelne chamy. Judasz bez sumienia, egocentryk. Niech idzie, pisze i mówi. Ja się niczego nie boję.” - mówił radny Ryszard Kaźmierczak.

 

Zachęcamy do obejrzenia retransmisji XLII sesji Rady Miasta Zambrów.

Reklama

XLII sesja Rady Miasta Zambrów [retransmisja] komentarze opinie

  • gość 2018-09-12 08:57:02

    Plan miejscowy dla Pana Wiesia???

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Zaplace za loda w aucie.70zl.

Zaplace za loda w aucie, cena do ustalenia;) Zaplace za loda w aucie. Jak jestes zainteresowana


Zobacz ogłoszenie

Tania pożyczka bez zaświadczeń

Tania pożyczka do 20 000 zł bez zaświadczeń, nie pytamy o historię kredytową i zaświadczenia. Pieniądze możesz mieć na koncie w 15 minut. Możliwość..


Zobacz ogłoszenie

Dom 140m2, ul. Słoneczna

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom wolnostojący, I-piętrowy o powierzchni 140m2 (powierzchnia zabudowy 105,83m2) położony w..


Zobacz ogłoszenie

Profesjonalna Kosmetyka

Profesjonalna kosmetyka auta jest niezbędny dla zachowania pięknego wyglądu samochodu przez długie lata. Pozwala również na podniesienie wartości..


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Zobacz ogłoszenie

ZBIORNIK NA PALIWO

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Praca na stałe

Przyjmiemy do pracy na stałe do wypieku pizzy. Doświadczenie nie jest wymagane - wszystkiego nauczymy. Wynagrodzenie na START 2250pln brutto +..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie na Kosseckiego 4

Sprzedam mieszkanie(63m2) na pierwszym piętrze w bloku Kosseckiego 4.


Zobacz ogłoszenie

PelleT WYSOKIEJ jakości

ROLNIK-SKLEP T. MIODUSZEWSKI UL. BIAŁOSTOCKA 38 WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) Oferuje wysokiej jakości granulat drzewny PELLET renomowanego..


Zobacz ogłoszenie

Volkswagen Passat B5

Sprzedam VW Passata 1.6 B+G 1997 rok OC i BT do 07.2019 Klimatronic, hak , podgrzewane fotele, Butla w miejscu koła zapasowego ważna do 2027 roku...


Zobacz ogłoszenie

Nowa Deskorolka elektryczna

Mam dziś do sprzedania nową deskorolke elektryczną. Deskorolka niedawno kupiona w niemczech, posiadam fakturę. Do zamówienia dorzucam w gratisie..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Lokal do wynajęcia

Oferuję do wynajęcia lokal przy ul. Świętokrzyskiej 9.


Zobacz ogłoszenie

Pożyczki na dowód bez

Nieplanowany wydatek? Potrzebujesz szybkiej gotówki w ciągu chwili? Posiadamy wiele ofert pożyczek na oświadczenie. Nie musisz wychodzić z domu by..


Zobacz ogłoszenie

KIEROWCA C+E - codzienne

Firma z Czyżewa zatrudni kierowcę kat. C+E. Codzienne powroty do siedziby firmy. Osoby zainteresowane proszę o kontakt telefoniczny tel:602-616-444


Zobacz ogłoszenie

ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ KAT. C+E

Zatrudnię kierowcę kat C+E w transporcie międzynarodowym jazda z naczepą typu chłodnia , kierunki Rumunia , Węgry , Bułgaria. Oferuje atrakcyjne..


Zobacz ogłoszenie

DZIEŃ OTWARTY - CENTRUM

DZIEŃ OTWARTY! Bardzo serdecznie zapraszamy rodziców, nauczycieli, pedagogów, a przede wszystkim DZIECI na dzień otwarty naszego Centrum! Grono..


Zobacz ogłoszenie

Doradca Klienta w PP Alior

Aktualnie poszukujemy kandydata do placówki partnerskiej Alior Banku w Zambrowie na stanowisko: Doradca Klienta. Zakres obowiązków: • aktywne..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

Budynek użytkowy 452m2, Al.

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Budynek mieszkalno-użytkowo-handlowy o powierzchni użytkowej 452m2 położony przy Aleji Wojska..


Zobacz ogłoszenie

Spawanie oraz naprawa tworzyw

Oferujemy spawanie/naprawę: ✔️zderzaków samochodów osobowych i ciężarowych ✔️lamp (dorabiamy uchwyty i uzupełniamy ubytki) ✔️lusterek, atrap ,..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja Paliw Lotos 290 w Gosiach Małych od 01.02.2019 r. poszukuje pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca - pół etatu Doświadczenie nie..


Zobacz ogłoszenie

Agri Radrol Zambrów ul.

Zajmujemy się sprzedażą maszyn rolniczych używanych pochodzących głównie z krajów Europy Zachodniej i Skandynawii. W ofercie posiadamy również..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"