:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?11/09/2018 19:29

Radni miejscy przyjęli siedem projektów uchwał podczas pierwszej po wakacjach sesji Rady Miasta Zambrów.

XLII sesja Rady Miasta Zambrów odbyła się dzisiaj, 11 września w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Zambrów. Po wysłuchaniu informacji burmistrza o jego działalności w okresie międzysesyjnym, złożonych interpelacji oraz odpowiedzi na wcześniejsze interpelacje, radni pochylili się nad siedmioma projektami uchwał.

 

Jedna z nich dotyczyła zniesienia jednostek pomocniczych Miasta Zambrów i zmiany Statutu Miasta Zambrów. Wcześniej kwestia ta była przedmiotem konsultacji społecznych, prowadzonych drogą internetową. Za zniesieniem jednostek pomocniczych (9 osiedli i 2 sołectwa) opowiedziały się 43 osoby, zaś za ich pozostawieniem – 17 osób.

 

Warto dodać, że jednostki pomocnicze Miasta Zambrów zostały utworzone w 2003 roku. W zapisach wyznaczono ich zasięg terytorialny. Okazuje się jednak, że przez 15 lat ich funkcjonowania ani razu nie udało się nie tylko opracować statutów tych jednostek, ale nawet utworzyć ich zarządów. Dlatego władze miasta postanowiły zlikwidować te sztuczne twory. Uchwała dotycząca likwidacji jednostek pomocniczych Zambrowa została podjęta jednogłośnie.

 

Inne podjęte przez Radę Miasta Zambrów uchwały dotyczyły:

  • regulaminu wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach prowadzonych przez Miasto Zambrów,
  • przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części miasta Zambrów obejmującej obszar położony w obrębie ulic: Grabowskiej, 71 Pułku Piechoty, Rolniczej, Polnej i Łanowej, ograniczony od strony wschodniej granicą miasta Zambrów,
  • o zmianie uchwały w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych udostępnionych dla wszystkich operatorów i przewoźników, znajdujących się na terenie Gminy Miasto Zambrów oraz warunków i zasad korzystania z nich,
  • o zmianie uchwały w sprawie zwolnień od podatku od nieruchomości,
  • o zmianie uchwały w sprawie określenia zasad nabycia, zbycia i obciążenia nieruchomości oraz ich wydzierżawiania lub najmu,
  • utworzenia odrębnego obwodu głosowania.

 

Pod koniec obrad Przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Korzeniowski odczytał kilka pism, które wpłynęły do niego w ostatnim czasie. Wśród nich znów pojawiły się anonimy. W jednym z nich autor atakuje Przewodniczącego Rady Miasta sugerując m.in., że nie powinien on łączyć tej funkcji z funkcją prezesa Zambrowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, a także że niesłusznie zagląda w życie prywatne niektórych radnych.

 

- „Na Przewodniczącego Rady Miasta wybrali mnie radni tej kadencji, natomiast na stanowisko prezesa Zambrowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej powołała mnie Rada Nadzorcza. Przewodniczący Rady Miasta ma taki sam status, jak każdy inny radny i funkcja radnego nie wyklucza z aktywności zawodowej.” - wyjaśniał Zbigniew Korzeniowski.

 

Na sesję powrócił temat anonimowego pisma, które wpłynęło do Urzędu Miasta 21 maja br. Autor wskazywał w nim, m.in. że radny Jacek Raciborski nie mieszka na stałe w granicach administracyjnych Zambrowa, co wiąże się z nieważnością jego mandatu. Kopię tego pisma, od posła Krzysztofa Jurgiela, otrzymał także Wojewoda Podlaski, który zwrócił się do Przewodniczącego Rady Miasta z prośbą o przedstawienie szczegółowych informacji o działaniach podjętych przez Radę Miasta Zambrów w tej sprawie.

 

Uznając, że Rada Miasta nie ma żadnych narzędzi do tego, aby przeprowadzać w tej sprawie jakiekolwiek postępowanie wyjaśniające, Przewodniczący Rady Miasta zwrócił się do burmistrza z prośbą o pomoc w ustaleniu faktycznego miejsca zamieszkania radnego Raciborskiego. W wyniku postępowania wyjaśniającego radny złożył pisemne oświadczenie.

 

- „Wyjaśniam, iż na stałe zamieszkuję w Zambrowie w sensie fizycznym, tu stale realizuję swoje funkcje życiowe, mieszkam, spożywam posiłki, przechowuję niezbędne rzeczy do codziennego funkcjonowania, przyjmuję wizyty, tu się leczę, prowadzę pasiekę zarejestrowaną u lekarza weterynarii w mieście Zambrowie, które jest moim hobby, nocuję, sprawuję w sposób aktywny mandat radnego. Tu też wypoczywam i wykonuję wiele czynności związanych z codziennym życiem. Wyjaśniam, iż mam zamiar stałego pobytu w mieście Zambrowie, tutaj na stałe pracuję, jestem w trakcie budowy domu, gdzie zamierzam w przyszłości zamieszkać. Tu też od 12 lat sprawuję opiekę nad osobami starszymi i chorymi z najbliższej dla mnie rodziny.” - czytamy w oświadczeniu radnego Jacka Raciborskiego.

 

Pogróżki wobec radnego

Podczas dzisiejszych obrad głos zabrał radny Ryszard Kaźmierczak, który poinformował o pogróżkach, które otrzymuje w ostatnim czasie od anonimowej osoby. Przeczytał m.in. list, podpisany jako „Moja Polska, moja ojczyzna”.

 

- „Jeśli wystartujesz w wyborach to wiedz, że o twojej przeszłości dowiedzą się wszyscy ludzie w Zambrowie. Ulotki, plakaty już gotowe. Masz czas się zastanowić. Wracaj do swojej nory i nie wypełzaj z niej.” - brzmi treść listu, który radny Kaźmierczak znalazł w swojej skrzynce w ostatnim czasie.

 

Radny mówił też o pełnych wulgaryzmów SMS-ach, które otrzymał kilka miesięcy wcześniej. Były one próbą zastraszenia radnego.

 

- „Jak mam o tych ludziach myśleć? Kupa bałwanów bez skrupułów. Bezczelne chamy. Judasz bez sumienia, egocentryk. Niech idzie, pisze i mówi. Ja się niczego nie boję.” - mówił radny Ryszard Kaźmierczak.

 

Zachęcamy do obejrzenia retransmisji XLII sesji Rady Miasta Zambrów.

Reklama

XLII sesja Rady Miasta Zambrów [retransmisja] komentarze opinie

  • gość 2018-09-12 08:57:02

    Plan miejscowy dla Pana Wiesia???

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

KONTROLER JAKOŚCI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko KONTROLER JAKOŚCI GŁÓWNE ZADANIA -sprawowanie kontroli nad jakością wyrobów na..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

Pożyczka na Święta Wielkanocne

Pożyczka na Święta Wielkanocne i nie tylko! Weź pożyczkę nawet do 20 000 zł Pieniądze na koncie nawet w 15 minut na Twoim koncie Zadzwoń


Zobacz ogłoszenie

dostępne od ręki - ZBIORNIK NA

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

Lokale użytkowe JUŻ od 720 zł

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie wynajmu lokale użytkowe: 1. Al. Wojska Polskiego 40m2, II piętro - 720 zł netto + opłaty/mc 2. Al...


Zobacz ogłoszenie

Mieszkania do wynajęcia od

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie wynajmu mieszkania: 1. ul. Cmentarna 35m2, 1 pokój + aneks kuchenny, łazienka, I piętro, - 1100 zł +..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę zlecenia remontowe.

Przyjmę zlecenia; szpachlowanie ,malowanie, adaptacja poddaszy,panele remonty mieszkań. Gwarantuję jakość wykonania usług. numer telefonu 784 395..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Golfa 3, 1.9TDI, 90KM

Posiadam na sprzedaż Golfa 3, 1,9 TDI, 90 KM, stan dobry. W ciągłej eksploatacji.


Zobacz ogłoszenie

Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja Paliw Lotos 290 w Gosiach Małych od 01.04.2019 r. poszukuje pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca, Doświadczenie nie jest wymagane..


Zobacz ogłoszenie

Salon Meblowy Pieer zatrudni

Salon Meblowy Pieer zatrudni pracownika na stanowisku monter mebli/pracownik magazynowy. Wymagania: - chęć do pracy - prawo jazdy kat.B Dobre..


Zobacz ogłoszenie

zakupie ciagniki i maszyny

Zakupię ciągniki ursus c 330 c 360 c 360 3p 2812 3512 4514 3514 5314 ITD.. zetor 5211 7211 7245 5245 itd.. mf 235 255.. new holland ..fiat same..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedaż Rowerów Zachodnich ,

W SPRZEDAŻY POSIADAMY ROWERY ZACHODNICH MAREK . ROWERY SA UŻYWANE, PO PRZEGLĄDZIE 100% SPRAWNE. rowery takich marek jak : -gazelle, -kalkhoff,..


Zobacz ogłoszenie

KLIMATYZACJA napełnianie

Oferujemy usługę nabijania oraz odgrzybiania klimatyzacji samochodowych. Atrakcyjne ceny! Odgrzybianie metodą ultradźwiękową już od 50 zł. Zambrów,..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

Działki

Witam Do sprzedania mam kilka działek Działki w tej chwili są ok 30 ar owe ale jest możliwość zakupu działki z kimś do spółki i podzielenia jej na..


Zobacz ogłoszenie

Działka 1,25 ha w Ngórkach

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1,25 ha położona w miejscowości Nagórki-Jabłoń, gmina Zambrów. Grunty..


Zobacz ogłoszenie

Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

Praca

Restauracja Ashi Sushi w Zambrowie poszukuje dziewczyny na stanowisko kelnerki. Oferujemy atrakcyjne zarobki, pracę w młodym zespole oraz możliwość..


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszym panem

Praca dla milej i uczciwej pani z podstawowa znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

SZOK! TELEWIZJA PÓŁ ROKU ZA

TYLKO W NC+! PAKIETY DO 6 MCY ZA DARMO!!!! OBEJRZYJ OSTATNI SEZON GRY O TRON TOTALNIE ZA FREEE!!!! PRZYJDŹ DO SALONU NC+ W GALERII BEM I ZAPYTAJ O..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

Rolety Rzymskie na Wymiar

Szyjemy Rolety Rzymskie i Austryjackie pod wymiar . Wszystko dopasowane do twoich potrzeb . Rolety szyjemy z wielu tkanin . Posiadamy też usługę..


Zobacz ogłoszenie

Kierowca C+E na 1/2 etatu

Szukam kierowcy który chce dorobić weekendy lub w różne dni od poniedziałku do piątku , zestaw chłodniczy , szczegóły pod tel 518627490


Zobacz ogłoszenie

Przydomowe oczyszczalnie

Oferujemy: *oczyszczalnie drenażowe *oczyszczalnie biologiczne *oczyszczalnie SBR *studnie chłonne *drenaże *sprzedaż, montaż zbiorników..


Zobacz ogłoszenie

Działka 1406m2, Nagórki-Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1406m2 położona w Nagórkach Jabłoń, gmina Zambrów. Wydana decyzja o..


Zobacz ogłoszenie

Salon Meblowy Pieer zatrudni

Salon Meblowy Pieer zatrudni pracownika na stanowisku monter mebli/pracownik magazynowy. Wymagania: - chęć do pracy - prawo jazdy kat.B Dobre..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Rower CANNONDALE

Sprzedam rower aluminiowy CANNONDALE, Koła 26", oświetlenie, licznik. Osprzęt SHIMANO, Stan bdb


Zobacz ogłoszenie

HAPROL- MASZYNY ROLNICZE,

SKLEP HAPROL ZAPRASZA DO ZAKUPU WŁÓKI ŁĄKOWO-POLOWEJ, RÓŻNE ROZMIARY 4M, 5M, 6M, 8M, ROZKŁADANE HYDRAULICZNIE, NA CZTERECH RZĘDACH ZĘBÓW. MALOWANE I..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórki w zamian za materiał

Zakres uslug: Rozbiórki domów Rozbiórki magazynów Rozbiórki garaży Za darmo w zamian za materiał Korytowanie pod drogi Wykopy Wywoz gruzu Wywoz..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT Nr 1. w Twojej

SPRZEDAJ SWÓJ SAMOCHÓD SZYBKO, A CO NAJWAŻNIEJSZE legalnej FIRMIE KTÓRA WIDZISZ.Kupujemy auta w stanie bardzo dobrym,uszkodzone, powypadkowe, bez..


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK DO PRODUKCJI DRZWI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DO PRODUKCJI DRZWI (trapezy, koła, kształty nietypowe) Zakres obowiązków: -..


Zobacz ogłoszenie

Lokal do wynajęcia

Oferuję do wynajęcia lokal przy ul. Świętokrzyskiej 9.


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów i tapicerki

Firma EKO-PARA mobilna myjnia parowa oferuje usługi w zakresie ; Prania kanap, foteli, dywanów itp. Czyszczenie tapicerki skórzanej Czyszczenie..


Zobacz ogłoszenie

Działka pod inwestycję

Witam Do sprzedania mam działkę dobrą pod inwestycje powierzchnia 1 hektar. Atrakcyjna lokalizacja - obrzeża miasta Zambrów. Cicha, spokojna..


Zobacz ogłoszenie

NOWOŚĆ W OFERCIE- MASZYNY

Zgrabiarka dwu karuzelowa Enorossi ENODUO 780 PRO Wersja ciągana - szer. robocza 780cm - zgrabianie do środka pokosu - przekładnia w kąpieli..


Zobacz ogłoszenie

Segment 160m2, ul. Jantarowa

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Segment handlowo-usługowo-mieszkalny o powierzchni całkowitej 160m2 położony w Zambrowie przy..


Zobacz ogłoszenie

Działka 3005m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 3005m2 położona w miejscowości Grochy-Pogorzele, gmina Zambrów. Media:..


Zobacz ogłoszenie

Kalendarz

Najbliższe imprezy
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"