:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 13°C
powietrze Dobre
 • Fotka nr 0 z 4
 • Fotka nr 1 z 4
 • Fotka nr 2 z 4
 • Fotka nr 3 z 4
Portal zambrow.org 31/08/2018 15:45

Radni Gminy Zambrów przyjęli piętnaście projektów uchwał podczas XL sesji Rady Gminy Zambrów.

XL sesja Rady Gminy Zambrów odbyła się wczoraj, 30 sierpnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego. Na początku Przewodniczący Rady Gminy Piotr Tyszka oddał głos posłance PiS Bernadecie Krynickiej. Ta, jak sama stwierdziła, przybyła na obrady Rady Gminy Zambrów, aby zobaczyć i poznać radnych. A to wszystko na dwa miesiące przed wyborami.

 

Posłanka była pytana przez radnych m.in. o problem suszy i ASF. Zapytano ją także, jak wspierała ona Gminę Zambrów przez ostatnie 3 lata. W odpowiedzi posłanka Krynicka mówiła, że wspiera wójta w walce o przejęcie części budynku ZUS-u, a także w walce o finanse na budowę dróg.

 

Po przerwie na sesji pojawił się kolejny gość. Tym razem Członek Zarządu Województwa Podlaskiego i prezes wojewódzkich struktur PSL Stefan Krajewski. Potwierdził on informację o decyzji Zarządu Województwa Podlaskiego dotyczącą dotacji z RPO na usunięcie azbestu z dachów domów mieszkańców m.in. gminy Zambrów.

 

Następnie radni podjęli piętnaście uchwał. Jedna z nich, która wzbudziła wśród niektórych radnych pewne kontrowersje, dotyczyła wyrażenia woli nabycia nieruchomości. Chodzi dokładnie o przejęcie części pomieszczeń należących obecnie do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, które w przyszłości mogłyby posłużyć przy utworzeniu siedziby Urzędu Gminy Zambrów. Wójt Jarosław Kos tłumaczył, że jest to jedynie uchwała intencyjna, nie zobowiązująca do zakupu nieruchomości. Mówił również, że jest już po rozmowach w tej sprawie zarówno z władzami centralnymi, jak i regionalnymi ZUS.

 

Przeciwna takiemu rozwiązaniu była radna Jowita Baczewska. Przypomniała, że niedawno Gmina na ten cel zakupiła za kwotę 910 tys. zł działkę przy ul. Fabrycznej. Teraz okazuje się, że ma tam powstać samo przedszkole, bez siedziby Urzędu Gminy Zambrów. Radna Baczewska w głosowaniu, jako jedyna, była przeciwna uchwale intencyjnej dotyczącej wyrażenia woli nabycia części pomieszczeń budynku ZUS.

 

Inna ważna uchwała dotyczyła nadania imienia Szkole Podstawowej w Porytem-Jabłoni. Inicjatywa ta powstała w związku z obchodzonym w tym roku 100-leciem tej placówki. Pod uwagę brane były trzy propozycje patrona: 100-lecia Polski Niepodległej, Orła Białego oraz Adama Mickiewicza. Ostatecznie, w tajnym głosowaniu przeprowadzonym w szkole 12 kwietnia tego roku, członkowie Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i uczniów na patrona wybrali Orła Białego. Warto zaznaczyć, że obecnie, na 6 szkół prowadzonych przez Gminę Zambrów, dwie maja już swoich patronów. Są to: Szkoła Podstawowa w Osowcu (im. Papieża Jana Pawła II) oraz Szkoła Podstawowa w Starym Zakrzewie (im. Marii Konopnickiej).

 

Radni przyjęli także inne projekty uchwał. Dotyczyły one:

 • zniesienia sołectwa Czerwony Bór-Stacja,

 • utworzenia sołectwa Czerwony Bór,

 • Statutu Gminy Zambrów,

 • ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży oraz w miejscu sprzedaży, zasad usytuowania miejsc sprzedaży, a także sprzedaży i podawania napojów alkoholowych na terenie Gminy Zambrów,

 • odstępstwa od zakazu spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych,

 • zmieniająca uchwałę w sprawie ustalenia Regulaminu wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach prowadzonych przez Gminę Zambrów,

 • pozbawienia drogi kategorii drogi gminnej poprzez wyłączenie jej z użytkowania jako drogi publicznej,

 • zaliczenia drogi do kategorii dróg gminnych,

 • utworzenia odrębnego obwodu głosowania, ustalenia granicy i numeru obwodu oraz siedziby obwodowej komisji wyborczej,

 • zmieniająca uchwałę w sprawie trybu postępowania o udzielenie spółkom wodnym dotacji z budżetu Gminy Zambrów, sposobu jej rozliczania oraz kontroli wykonania działań,

 • nadania Odznaki Honorowej Gminy Zambrów,

 • zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Zambrów na lata 2018-2021,

 • zmian w budżecie gminy na 2018 rok.

 

Zachęcamy do obejrzenia retransmisji z wczorajszej sesji Rady Gminy Zambrów.

Reklama

XL sesja Rady Gminy Zambrów [retransmisja] komentarze opinie

 • gość 2018-08-31 21:25:30

  Pani poseł przez 3 lata nie miała czasu poznać radnych. Dobrze, że zdążyła przed końcem kadencji.

 • gość 2018-09-01 07:59:07

  W gminie się dzieje. Wójt szasta na lewo i prawa, jak tak dalej pójdzie to z końcem kadencji zostawi gminę zadłużoną. Brawo panie wójcie, brawo

 • gość 2018-09-01 08:28:51

  A może działeczke od zastępcy niech kupi teraz dobry dojazd .Czas ich wszystkich zmienić.Ostatnio straszny wysyp oficjeli w naszej gminie.

 • gość 2018-09-01 09:07:57

  co prawda to prawda.trzęsie portkami przed wyborami.Szuka poparcia gdzie się da .Ale ani PIS ani PSL nie dadzą mu tego na pewno. Na zaufanie trzeba zapracować. Wyborcy rozliczą Go.

 • Gość - niezalogowany 2018-09-01 09:17:02

  Jeden zaprosił Krynicka A drugi Krajewskiego haha i to przed samymi wyborami cóż za zbieg okoliczności

 • gość 2018-09-01 09:30:09

  Oczywiście, kupić grunty na budowę budynku gminy i przedszkola to bardzo łatwo. Ale trzeba się zastanowić , ile wójt zgromadził na ten cel środków za swojej kadencji. Wydaje szybko. A teraz już szuka lokum na pomieszczenia gminy. Kupił działkę niech buduje. Taki gospodarz to ...... .

 • gość 2018-09-01 10:18:34

  Radna J.W. tradycyjnie wszystko dla siebie Dom Kultury zapewne miałby powstać w Woli przedszkole bo przecież szkoły swojej nie ma no i budynek gminy żeby mogła swoje cztery litery na wygodniejszym stołku posadzić.

 • Gość - niezalogowany 2018-09-01 15:39:00

  No i obchody Odzyskania Niepodległości 11 września w miejscowości gdzie mieszka jego kontrkandydat. Oj stołek się pali zaraz jeszcze wigilię zrobi we wrześniu w korytkach.

 • gość 2018-09-01 22:13:29

  Tak wójt imprezy powinien robić w świetlicak za które płaci a nie napychać kase innym.Atak z innej beczki ciekawe ile kosztuje utrzymanie samochodu gminnego pewnie wszyscy są ciekawi ile idzie kasy na wojaże. tak jak ze świętem gminy sumy symy włodażu

 • gość 2018-09-02 09:58:31

  Wójt kampanię wyborczą powinien przeprowadzać za własne pieniądze a nie na sesji zapraszając p.Krynicką a tej pani gratuluję rozeznania w potrzebach gminy już widzę jak starsi ludzie ze wsi biegną do domu seniora.Poza tym zamrażać pieniądze w nieruchomościach można wtedy kiedy ma się ich nadmiar a w naszej gminie 50 rozpoczętych inwestycji a końca nie widać .Człowieku skończ jedno i bierz się za drugie.A radni oczywiście siedzą cichutko po co się odzywać dietka i tak się należy.Oby do wyborów

 • gość 2018-09-02 10:09:23

  Wójt kampanię wyborczą powinien przeprowadzać za własne pieniądze a nie na sesji zapraszając p.Krynicką a tej pani gratuluję rozeznania w potrzebach gminy już widzę jak starsi ludzie ze wsi biegną do domu seniora.Poza tym zamrażać pieniądze w nieruchomościach można wtedy kiedy ma się ich nadmiar a w naszej gminie 50 rozpoczętych inwestycji a końca nie widać .Człowieku skończ jedno i bierz się za drugie.A radni oczywiście siedzą cichutko po co się odzywać dietka i tak się należy.Oby do wyborów

 • gość 2018-09-02 11:55:12

  To prawda gada się na wójta ale to radni decydują... ale oni mają to w nosie przyjść kawki się napić gazetkę poczytać i głosować na to co karzą... tam siedzą ludzie co nie mają o niczym zielonego pojęcia i boją się odezwać

 • gość 2018-09-02 12:10:51

  Co za bezczelna baba

 • gość 2018-09-02 14:55:34

  Jaki szef taki zespół

 • gość 2018-09-02 15:25:15

  Życzę wszystkim i sobie aby nie spotkać nikogoz obecnej rady a w szczególności wójta ijego zastępcy.
  Pracownicy i petęci będą szczęśliwi.diety "NASZYCH"radnych przebijają wszystkie rady powiatu.
  TROCHĘ PEZYZWOITOŚCI IGODNOŚCI. Kim Wy jesteście?

 • gość 2018-09-02 22:34:48

  Tak najwyższe diety najdroższe śmieci ,dobrze zarabiający wójt ,najdroższy samochód służbowy ,najwięcej niespęłninych obietnic,może wójt opublikuje też koszty utrzymania tego bolidu.Na spotkania przed wyborami będzie jeżdził swoim czy za nasze?

 • Gość - niezalogowany 2018-09-02 23:03:50

  Zakup pomieszczeń od ZUS jak najbardziej trafiony ale zakup tej działki pod budynek gminy czy też przedszkola to pomysł głupka, który znalazł poparcie w postaci głupich radnych. Lokować przedszkole przy ulicy z której wyjazd w godzinach rannych i od 15 do 16 to masakra to brak wyobraźni u malutkich głupich ludzi. Proszę zauważyć, że w Gminnym przedszkolu będą dzieci z terenu gminy co sprawi nasilenie ruchu w tej okolicy.

 • Gość - niezalogowany 2018-09-03 07:07:25

  Z tym bolidem to lekka przesada opel vivaro disel 1.6 biturbo 145km jakies 8-9l spalanie

 • Gość - niezalogowany 2018-09-04 22:02:29

  Co chcecie od Wójta. Chłopak rozrywkowy. Lubi zabawę i używki. W końcu ma wzór do naśladowania w osobie Sekretarze. Tego zastać trzeźwym to dopiero sukces.

 • Gość - niezalogowany 2018-09-04 22:29:35

  Tego to ja właśnie nie rozumiem- jak można tolerować wiecznie pijanego sekretarza???Czy nikt tego nie widzi??

 • gość 2018-09-05 06:38:39

  Sekretarz robi swoją robotę od 25 lat należycie, co do sesji? Gościu od Nagórk ładnie poleciał

 • gość 2018-09-05 15:03:57

  Wójt, zastępca wójta, radni, Sekretarz. Z tego grona tylko sekretarz jest osobą kompetentną .
  Pracując w takim gronie na trzeżwo nie da się. Sekretarz to jest GOŚĆ. Dzięki niemu Gmina funkcjonuje.
  Dlatego tolerują Bogdana nawet po spożyciu trunków wyskokowych.
  Bogdan trzymaj się.

 • gość 2018-09-05 15:07:30

  Wójt, zastępca wójta, radni, Sekretarz. Z tego grona tylko sekretarz jest osobą kompetentną .
  Pracując w takim gronie na trzeżwo nie da się. Sekretarz to jest GOŚĆ. Dzięki niemu Gmina funkcjonuje.
  Dlatego tolerują Bogdana nawet po spożyciu trunków wyskokowych.
  Bogdan trzymaj się.

 • Gość - niezalogowany 2018-09-05 22:48:09

  Jeszcze po kropelce, jeszcze po kropelce
  Puki jarek przy butelce
  Pijmy az do rana, pijmy az do rana
  A przegrana,murowana.

  Ostatno powolane kolo gospodyn wiejskich mialo sie nazywac kossa laski, lecz po protestach bogdana ostalo na joli babki.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja paliw Lotos w Zambrowie ul.Mazowiecka 2a od 01.11,2019r. Poszukuję pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca Doświadczenie nie jest..


Sprzedawca stacji Lotos Kołaki

Stacja paliw Lotos w Kołaki Kościelne Gosie Małe 29a od 25.10.2019r. Poszukuję pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca Doświadczenie nie jest..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Węgiel kamienny kostka 640

Posiadamy w sprzedaży węgiel o parametrach -wartość opałowa 24-25 MJ/kg -zawartość popiołu od 6% do 8% Posiadamy samochody samowyładowcze. Warunki..


Sprzedam wkład bagażnika

Sprzedam styropianowy wkład bagażnika samochodu TIGUAN (bez koła zapasowego)


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Kupujemy samochody,my płacimy

Kupujemy samochody w bardzo dobrym stanie, z mniejszymi lub większymi wadami także auta powypadkowe ,od 1000zł do 20000zł.Auta bez..


Franczyzobiorca sklepu Żabka.

Zacznij prowadzić własny biznes z Żabką! Współpraca oparta na naszym doświadczeniu i Twojej przedsiębiorczości. Nasza oferta franczyzowa..


Sprzedawca - branża budowlana

Hurtownia materiałów budowlanych i wykończeniowych Chemix Sp. z o.o. w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko Sprzedawca Od kandydatów na..


Sprzedam Volkswagena LT

Sprzedam Volkswagena LT 28 2,5 D z 1999 r. Auto w bardzo dobrym stanie , doinwestowane . Samochód pracował w hurtowni i zaopatrywał apteki w leki ...


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Zapewnię wsparcie w dyskretnej

Hej. Fajnie, że odwiedziłaś moje ogłoszenie. Mam parę pytań do Ciebie. Czy mimo męża, chłopaka, rodziny czujesz się samotna i niedoceniana?..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


NOWA CENA !!! Mieszkanie

NA SPRZEDAŻ ROZKŁADOWE, PRZYTULNE MIESZKANIE 54M2 NA OSIEDLU SADOWA. Nieruchomość posiada 2 pokoje, oddzielną kuchnię, łazienkę oraz balkon. Łączna..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


regały sklepowe

sprzedam regały sklepowe 19sztuk, 215x80x30 wys/szer/gleb/ cena za sztukę 150 zł


Sprzedam na części motorower

Sprzedam na części zarejestrowany motorower Romet Ogar z silnikiem Jawki. Jeśli chcesz aby młodemu kierowcy leciał zniżki na ubezpieczenie auta to..


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Bardzo dobrej jakości ekogroszek o parametrach: - wartość opałowa 26-28 MJ/kg -siarka 0,50% - popiół do 5%- części lotne >35%. Warunki transportu..


Usługi koparka volvo 160

Oferuję usługi koparką kołową volvo 160 - wykopy - niwelacja terenu - młot wyburzeniowy - rozbiórki i wyburzenia budynków w zamian za materiał..


Sprzedam Mieszkanie 72 m2 w

Sprzedam mieszkanie o pow. 72,8 m2 na II piętrze z dużym balkonem w Zambrowie przy ul. Wyszyńskiego. Mieszkanie ładne i czyste, po remoncie. Gotowe..


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Mieszkanie 2-pokojowe, parter,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 36,90m2 położone na parterze w bloku przy 71 Pułku Piechoty. Lokal..


OPERATOR MASZYN Greenvit

Firma Greenvit- producent ekstraktów roślinnych poszukuje kandydatów na stanowisko: OPERATOR MASZYN Miejsce pracy: Zambrów Rodzaj pracy: pełny..


Mieszkanie 24,34m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 24,34m2 położone na IV piętrze w bloku przy ul. Grunwaldzkiej w..


Naprawa i regeneracja

Borowo - Naprawa i regeneracja alternatorów i rozruszników, Dorota Sasinowska Oferujemy Państwu zakup oraz naprawę alternatorów i rozruszników...


Mieszkanie do wynajęcia

Wynajmę mieszkanie (dwa pokoje) umeblowane. Na ul. Grunwaldzkiej


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Meble na wymiar. Kuchnie,

Producent mebli na wymiar Murawski Furniture m.in kuchnie, szafy, garderoby, meble do samodzielnego składania. Odwiedź naszą stronę..


Mieszkanie 4 pokoje, 71 Pułk

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na IV piętrze w bloku przy ul. 71 Pułku Piechoty w..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


NOWA CENA !!! Działka

Mam do sprzedania działkę rekreacyjną ok 300 m2 - działka jest żyzna, równa, posiada podłączenie do wody. Działka zagospodarowana, uprawiana od 10..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"