:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 12°C
powietrze Dobre
Portal zambrow.org 22/10/2019 16:30

Radni Gminy Szumowo debatowali w budynku Gminnego Ośrodka Kultury. Jedną z ważniejszych podjętych dzisiaj uchwał to zmiana Wieloletniej prognozy Finansowej Gminy Szumowo na lata 2019-2024, przewidująca m.in. budowę oczyszczalni ścieków, kanalizacji oraz wymianę ponad 12-kilometrowej linii wodociągowej w Szumowie i Srebrnej.

 

Radni Rady Gminy Szumowo debatowali dzisiaj w budynku Gminnego Ośrodka Kultury po raz dwunasty w bieżącej kadencji. W obradach uczestniczyło w sumie 14 radnych. Gościem podczas dzisiejszej sesji był nowo wybrany poseł Stefan Krajewski.

 

Po przyjęciu porządku obrad zgromadzeni wysłuchali sprawozdania wójta z jego działalności w okresie między sesjami. Wójt podsumował tegoroczne dożynki gminne i uroczystości upamiętniające bitwy pod Łętownicą i Szumowem. Wspomniał o termomodernizacji budynku szkoły oraz trwającej termomodernizacji budynku po byłym SKR i o zawartej umowie z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie realizacji budowy oczyszczalni ścieków, kanalizacji oraz wymianę ponad 12-kilometrowej linii wodociągowej. Ponadto wójt przypominał mieszkańcom gminy o konieczności złożenia do Urzędu Gminy Szumowo deklaracji dotyczących ilości zalegających folii w gospodarstwach. Informacje te są niezbędne do wniosku o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu pt. „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”. Do dofinansowania kwalifikują się koszty odbioru tj. zbierania, transportu oraz odzysku lub unieszkodliwienia odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu „big bag”.

 

Następnie głos zabrał nowo wybrany poseł Stefan Krajewski, który gratulował rozwoju gminy i dziękował za patriotyczne i tradycyjne obchody świąt, co wzmacnia więzi społeczne, a także podkreśla rangę historii w życiu każdego człowieka. Krajewski dziękował również za współpracę jako radny Sejmiku Województwa Podlaskiego oraz za oddane na niego głosy w wyborach parlamentarnych. Zaznaczył dotychczasową pomyślną kooperację z Gminą Szumowo oraz obiecał otwartość przy współpracy w przyszłości.

 

Następnie radni przyjęli uchwały dotyczące: 

- rozpatrzenia petycji, dotyczącej wdrożenia w Urzędzie Gminy Szumowo polityki zarządzania konfliktem interesów,

- wybrania ławników na kadencję 2020-2023, którymi zostali Robert Maciej Rosiak (10 głosów) i Hanna Szabłowska (7 głosów),

- określenia wzoru wniosku o wypłatę dodatku energetycznego,

- udzielenia dotacji w wysokości 4556 zł dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Srebrnym Borku z przeznaczeniem na zakup specjalistycznych nożyc hydraulicznych (całkowity koszt nożyc wynosi 19456 zł),

- zmian budżetu gminy na 2019 rok, m.in. ze względu na dotacje celowe, które otrzymała Gmina (m.in. 1,637 mln zł z FDS czy 93,5 tys. zł na termomodernizację budynku szkoły), a także zmian w prognozowanych przychodach i rozchodach Gminy,

- zmiany Wieloletniej prognozy Finansowej Gminy Szumowo na lata 2019-2024, przewidującej m.in. wykonanie kanalizacji wodociągowej w Szumowie. 

 

Sekretarz Gminy Hanna Szabłowska przedstawiła opinię Prezesa Sądu Rejonowego w Zambrowie w zakresie potrzeb dotyczących zapewnienia miejsc pracy na cele społeczne dla skazanych oraz informację o podmiotach zobowiązanych do przyjęcia skazanych w celu wykonywania pracy na cele społeczne. Poza tym zgromadzeni omówili realizację zadań oświatowych na terenie Gminy Szumowo. 

 

Wolne wnioski i sprawy różne zdominowały problemy m.in. realizacji inwestycji (remont chodników, remonty dróg gminnych), obowiązkowej segregacji śmieci czy przystanków autobusowych.

 

Poniżej przedstawiamy retransmisję z dzisiejszych obrad Rady Gminy Szumowo:

 

Reklama

XII sesja Rady Gminy Szumowo [retransmisja] komentarze opinie

 • gość 2019-10-23 12:52:53

  Jestem mieszkanką Pęchratki Polskiej i nie wiem czemu wójt tak nie lubi naszej miejscowości. Najpierw likwiduje się szkołę a teraz nie można korzystać z wioskowej pracowni komputerowej. Nasza radna Marta walczy z bezdusznym wójtem. Żenująca postawa przewodniczącej Szymańskiej. Zamiast wspierać inicjatywy wsi to wspiera wójta. Widocznie praca społeczna jest jej obca. Jej obiektywizm polega na braniu dużej forsy z gminy i bronieniu wójta. Wstyd.

 • gość 2019-10-24 10:26:34

  Wstyd? to jest dla wójta i p. przewodniczącej pojęcie obce. To ludzie dla których dobro ludzi nie ma znaczenia. Tylko przed wyborami były obietnice, teraz maja wyborców w d...pie. Kiedyś szanowałem i podziwiałem p. Szymańską. Teraz widzę, że jest to osoba bez zasad. To tylko jeden z bezwolnych pionków na szachownicy p. wójta.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-24 10:50:54

  Wstyd to będzie,jak ci sie zdanie zmieni przed wyborami, gdy dostaniesz kawałek chodnika od swojego pana. cukiermana.

 • gość 2019-10-24 14:50:13

  Wstyd to powinna czuć Pani Sekretarz. Przecież pochodzi z Pęchratki. A za jej rządów wiś jest tłamszona. Oj przejdzie do historii.

 • gość 2019-10-24 22:21:06

  Wasza radna walczy, ale odpowiedzialności za szkołę nie chce sie nikt podjąć, nawet ona.Takie krzyki pod publiczkę. Nawet mieszkanka Pęchratki dała się nabrać. Jakby nie znała swojej radnej. HA HA. Tak jak walczyła o szkołę czy tylko o pracę dla siebie .....Skłocila nas wszystkich

 • Gość - niezalogowany 2019-10-25 06:19:24

  Rzeczniku prasowy jeszcze wójta. Jeżeli to takie proste jest przejęcie budynku szkoły to dam ci dobrą radę. Przejmij ją ty. Wieś będzie zadowolona i będziesz mógł przyzarobić otwierając tam parking kradzionych samochodów. Ha ha ha.

 • gość 2019-11-02 20:59:32

  Co to za wieś, co nie walczy o szkołę!!! Najlepiej zwalić winne na rodziców, że sami przenieśli dzieci. A że radna walczyła o prace ....... A jakby pracowała gdzieś indziej to co....??? Z tego co się orientuję to też dzieci miała w szkole ..... Wszystkich wina tylko nie Gminy .... Wójt mówił że za dowożenie dzieci do szkoły z innego obwodu grozi prokurator i trzeba szkołę przekształcić w Pęchratce. A teraz dzieci z przedszkola w Szumowie jednym Państwu z Pęchratki pod sam dom kierowca przywozi. Bez przystanku, obwodu i autobus kilometry nadrabia.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Parametry ekogroszku: - wartość opałowa 26 MJ/kg - zawartość popiołu do 5% - zawartość siarki ok 0,5% - uziarnienie 5-25 mm Pakowane w worki 25kg*40..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zaginął pies . Okolica

Zaginął pies . Okolica cmentarza parafii Św. Józefa. Dzieci bardzo tęsknią . Proszę o informację.


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Na kat.B, B+E

M. 39 l Szukam pracy jako kierowca


Lokal usługowo handlowy

Lokal usługowo handlowy Powierzchnia 110m2.Możliwość podziału na dwa lokale po 55m2.Wszystkie media. Centralne ogrzewanie z ciepłowni..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


KOMINKI KOMPLEKSOWO

*Sprzedaż i montaż wkładów kominkowych *W ofercie także biokominki i kominki elektryczne-idealne rozwiązanie do mieszkań w bloku i pomieszczeń bez..


Węgiel kamienny orzech

Parametry: -wartość opałowa ok 23-25MJ/kg -granulacja 40-70 mm - zawartość popiołu ok.10% Pakowany w worki 25 kg*40 sztuk na palecie bezzwrotnej...


Kierowca na dowozy Pizzy

Przyjmiemy dyspozycyjnego kierowcę do dowozu Pizzy. Praca w młodym zespole. Miła atmosfera. Więcej informacji pod nr telefonu 604 461 261. Lub w..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Kupujemy samochody,my płacimy

kup aut za gotówkę,witamy w legalnej firmie która kupuje samochody w dobrych stanach w przedziale cenowym od 1000zł do 20000zł.Kupujemy także auta..


Meble na wymiar. Kuchnie,

Producent mebli na wymiar Murawski Furniture m.in kuchnie, szafy, garderoby, meble do samodzielnego składania. Odwiedź naszą stronę..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Ekogroszek EXTRA.

Posiadamy w sprzedaży ekogroszek EXTRAo parametrach: - wartość opałowa 24-26 MJ - zawartość popiołu ok 7% - granulacja 8-25 mm Możliwość transportu..


Bramy Wjazdowe do 13 MB w 3

Dostępne w naszej ofercie bramy i furtki panelowe to połączenie solidnej konstrukcji, precyzji wykonania oraz nowoczesnego wzornictwa. Znakomicie..


Firma zatrudni majstra,

Przedsiębiorstwo Budowlane Szeliga Sp. z o.o. zatrudni majstra, inżyniera budowy na powstającym budynku mieszkalnym w Zambrowie przy ul. Papieża..


Franczyzobiorca sklepu Żabka.

Zacznij prowadzić własny biznes z Żabką! Współpraca oparta na naszym doświadczeniu i Twojej przedsiębiorczości. Nasza oferta franczyzowa..


Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu ROLNIK MIODUSZEWSKI przy ulicy Wiśniowej w Zambrowie. Mamy w ofercie maszyny rolnicze kilkunastu producentów, części do maszyn..


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Kanapa + 2 fotele

Sprzedam komfortową kanapę rozkładaną (z pojemnikiem na pościel) z dwoma wygodnymi fotelami w dobrym stanie. Cena do uzgodnienia. Po zakupieniu..


Sprzedam garaż

Sprzedam garaż pod blokiem przy ul. Pułaskiego 2 w Zambrowie o powierzchni 14,8m2.


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Działka rolna 1,98 ha Pstrągi

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: ziałki gruntu o łącznej powierzchni 1,987 ha położone w Pstrągach-Gniewotach , gmina Zambrów...


Audi A4 B8

Audi a4 b8 2009r. 2.0 TDI 143km. Wiecej informacji telefonicznie.500.852.652.


OPERATOR MASZYN Greenvit

Firma Greenvit- producent ekstraktów roślinnych poszukuje kandydatów na stanowisko: OPERATOR MASZYN Miejsce pracy: Zambrów Rodzaj pracy: pełny..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


PRACA NA STAŁE

Zatrudnimy na stałe na stanowisku kasjerka/kelnerka w pizzerii Perfetto w Zambrowie. Po więcej informacji prosimy dzwonić pod nr. tel. 537 887 222..


Zaginęły dwa psy

Zaginęły dwa psy w miejscowości Wola Zambrowska, ostatnio widziane 09.11 przy ulicy Myśliwskiej w Woli. Biały półroczny piesek i jego mama.


Zapewnię wsparcie w dyskretnej

Słuchaj kobieto: Czy mimo męża, chłopaka, rodziny czujesz się samotna i niedoceniana? Możliwe, że w ogóle nie ma wokół Ciebie prawdziwie..


Automatyka do Bram Automat do

Automatyka do bram jest swoistym sercem całego systemu (można ją porównać do procesora w komputerze). To właśnie ona steruje całą instalacją i..


Działka rolna 7800m2 Nagoszewo

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka rolna o powierzchni 7800m2 położona w Nagoszewie. Użytki oznaczone jako łąki trwałe..


Opel Insignia 2.0cdti 170 KM

Sprzedam Insignie wersja Cosmo/ se/ elite 2.0cdti 170 KM z 2015r, polski salon, zadbane i ekonomiczne auto. Więcej informacji pod numerem telefonu..


Mieszkanie 55,60m2, 3-pokoje,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 55,60m2 położone na I piętrze w bloku przy Alei Wojska Polskiego w..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


NOWA CENA !!! Działka

Mam do sprzedania działkę rekreacyjną ok 300 m2 - działka jest żyzna, równa, posiada podłączenie do wody. Działka zagospodarowana, uprawiana od 10..


Regał

Sprzedam regał składający się z pięciu segmentów w dobrym stanie. Cena do uzgodnienia. Po zakupieniu mebli - odbiór własny. Proszę o kontakt tylko..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"