:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  16°C całkowite zachmurzenie

XII Jesienny Zlot Harcerski w Rosochatem Kościelnem [foto]

edukacja, Jesienny Harcerski Rosochatem Kościelnem [foto] - zdjęcie, fotografia

Zuchy z 4 ZGZ "Leśne Skrzaty" ostatni weekend listopada spędziły w Rosochatem Kościelnem na XII Jesiennym Zlocie Harcerskim.

- „Od lat jesteśmy tam bardzo serdecznie witani przez drużynową 14 DH z Rosochatego phm. Małgorzatę Gołaszewską-Zarębę. Po zakwaterowaniu i wspólnej kolacji nasza gromada przygotowywała się do wieczornego biegu patrolowego. Wyposażeni w mapę miejscowości, latarki i oczywiście odblaski, ruszyliśmy w teren. Pogoda okazała się dla nas łaskawa. Z wielkim zaangażowaniem i chęcią wykonywaliśmy przydzielone nam zadania patrolowe.” – relacjonuje phm. Elżbieta Glińska.

Tak zuchy z 4 ZGZ „Leśne Skrzaty” rozpoczęły XII Jesienny Zlot Harcerski w Rosochatem Kościelnem, który odbył się podczas ostatniego weekendu listopada.

Po powrocie z patrolu był apel – ważny punkt każdego zlotu. Piękną gawędę podczas świeczkowiska opowiedziały harcerki z Rosochatego. Po rozwiązaniu kręgu wszyscy przygotowali się do „Festiwalu Zabawy”. Jedna z zuchenek – Majka obchodziła swoje urodziny, więc odśpiewano jej harcerskie „sto lat”. Potem wróżbom andrzejkowym i tańcom nie było końca. Około północy zuchy udały się na zasłużony odpoczynek.

Następnego dnia, w sobotę znów patrol. Każda drużyna miała 30 pytań dotyczących Rosochatego Kościelnego. Nieocenionym informatorem okazał się proboszcz miejscowej parafii. A po patrolu obiad – jak zwykle bigos z kiełbaskami.

Na zakończenie każdy z uczestników zlotu otrzymał pamiątkowy dyplom i zaproszenie na drugi rok.

- „Przyjechali po nas rodzice, którym bardzo serdecznie dziękujemy – p. Łupińskiej, p. Mierzwińskiej, p. Mierzwińskiemu, p. Jonaszowi, p. Dworakowskiemu, p. Święczkowskiemu, p. Włodkowskiemu, p. Korzeniowskiemu i p. Wądołowskiemu, p. Pogroszewskiemu i p. Orłowskiemu.” – dziękowały phm. Elżbieta Glińska i Dominika Marciniak.

Polecamy:
:: LUBIĘ CZYTAĆ - WYBIERAM BIBLIOTEKĘ!
:: Przyszli policjanci i strażacy z „Siwej” złożyli ślubowanie [foto]
:: Znajdź się wśród życzliwych [foto]
:: Warsztaty profilaktyczne dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
:: Wolontariusze z ZSA dziękują za udział w kampanii społecznej
:: Dziś Międzynarodowy Dzień Życzliwości
:: Najlepsi z najlepszych odebrali stypendia Prezesa Rady Ministrów
:: Agnieszka Frączek była gościem Biblioteki Gminnej w Szumowie
:: Rozstrzygnięto konkurs „Dzieci w sieci”
:: Rozmawiali o uzależnieniach dzieci i młodzieży [foto]

XII Jesienny Zlot Harcerski w Rosochatem Kościelnem [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się