:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 12°C
powietrze B. dobre
Rada Miasta Zambrów radni, sesja Miasta Zambrów - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 18/06/2019 14:32

Dziewiętnastu radnych miejskich pochyliło się dzisiaj nad pięcioma projektami uchwał.

 

X sesja Rady Miasta Zambrów odbyła się dzisiaj, 18 czerwca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. W obradach uczestniczyło 19 radnych.

 

Sesja rozpoczęła się od przyjęcia protokołu z poprzednich obrad i informacji burmistrza Kazimierza Dąbrowskiego w zakresie zarządzania Miastem w okresie międzysesyjnym. Następnie radni pochylili się nad pięcioma projektami uchwał.

 

Pierwszy dotyczył zmian w budżecie Miasta na rok 2019. Zakłada on zwiększenie dochodów i wydatków o kwotę 520 tys. 613 zł. Głównie chodziło tu o zwiększenie wydatków dla wygaszanego Miejskiego Gimnazjum Nr 1 na odprawy i wynagrodzenia roczne dla pracowników.

 

Radni jednogłośnie podjęli także uchwałę w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji mieszkaniowej w Zambrowie przy ulicy rtm. Witolda Pileckiego. Chodzi tu o planowaną budowę zespołu budynków mieszkalnych jednorodzinnych w zabudowie szeregowej, z usługą, dojściem i dojazdem, miejscami postojowymi naziemnymi, zagospodarowaniem terenu, miejscem na odpady stałe, drogą wewnętrzną, zjazdem z drogi publicznej na teren nieruchomości oraz niezbędną infrastrukturą techniczną.

 

W innej uchwale radni nadali Honorowe Obywatelstwo Miasta Zambrów ks. prał. Marianowi Olszewskiemu, który od początku istnienia parafii pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Zambrowie, czyli od roku 1992, pełni w niej funkcję proboszcza. W tym roku ks. Olszewski przejdzie na emeryturę, stąd członkowie Komisji Kultury i Oświaty złożyli do Rady Miasta Zambrów wniosek o przyznanie mu takiego tytułu.

 

Po wysłuchaniu laudacji dotyczącej życiorysu i osiągnięć ks. prał. Mariana Olszewskiego, nie wszyscy radni opowiedzieli się za nadaniem mu tytułu Honorowego Obywatela Miasta Zambrów. Dwójka radnych – Barbara Laszuk oraz Ryszard Kaźmierczak – byli zdania, że w uzasadnieniu zostały wyszczególnione jego zasługi jako kapłana, a zabrakło w nim szczególnych zasług dla naszego miasta.

 

- „Z całą przykrością muszę stwierdzić, że tego w tej laudacji zabrakło, przynajmniej w moim odczuciu. Chylę czoła przed księdzem prałatem i uważam, że w tej laudacji był opis zasług duszpasterskich księdza prałata. (…) Nie znajduję podstaw do tego, że ksiądz prałat wniósł jakieś szczególne zasługi w naszym mieście, poza budową kościoła, a to również mieści się w działalności duszpasterskiej.” - mówiła radna Barbara Laszuk.

 

Do tej pory tytułem Honorowego Obywatela Miasta Zambrów mogły poszczycić się dwie osoby: arcybiskup Józef Michalik oraz Jerzy Dąbrowski. Ostatecznie uchwała dotycząca nadania tego tytułu ks. prał. Marianowi Olszewskiemu została podjęta przy 16 głosach za i 1 wstrzymującym się. Dwoje radnych (Barbara Laszuk i Ryszard Kaźmierczak) nie brało udziału w tym głosowaniu.

 

Ponadto radni przyjęli dzisiaj dwa inne projekty uchwał, które dotyczyły:

 • określenia szczegółowych zasad, sposobu i trybu udzielania ulg w spłacie należności pieniężnych mających charakter cywilnoprawny, przypadających gminie Miasto Zambrów lub jej jednostkom organizacyjnym,
 • zakwalifikowania zagospodarowania frakcji odpadów komunalnych wysortowywanych ze strumienia zmieszanych odpadów komunalnych i nieprzeznaczonych do składowania („frakcja wysokoenergetyczna”) do zadań własnych gminy.

 

Podczas dzisiejszych obrad Przewodniczący Rady Miasta Jacek Olszewski zapoznał radnych z pismem radnej powiatowej Edyty Marchelskiej-Groszfeld, które dotyczy opieki nad bezdomnymi zwierzętami. Podważa w nim prawidłowość funkcjonowania wybranego przez samorząd schroniska i postuluje o budowę, wspólnie z sąsiednimi gminami, własnego schroniska. W odpowiedzi burmistrz poinformował radną, że kwestia otwarcia schroniska dla bezdomnych zwierząt poruszana była wielokrotnie, jednak odrzucana była przez sąsiednie gminy.

 

- „Wysokie koszty budowy takiego schroniska, warunki, jakie należy spełnić przy jego budowie oraz koszty utrzymania, konieczność zatrudnienia wykwalifikowanego personelu, czynią inwestycję nieopłacalną.” - czytamy w odpowiedzi burmistrza.

 

Poniżej zamieszczamy pismo radnej powiatowej Edyty Marchelskiej-Groszfeld oraz odpowiedź burmistrza.

 

Zachęcamy do obejrzenia retransmisji z dzisiejszej X sesji Rady Miasta Zambrów:

 

Reklama

X sesja Rady Miasta Zambrów komentarze opinie

 • gość 2019-06-18 15:51:22

  gdzie dokladnie powstana te domy szeregowe przy ulicy Pileckiego

 • gość 2019-06-18 16:00:12

  A ja mam pytanie czy ten bełkot "zakwalifikowania zagospodarowania frakcji odpadów komunalnych wysortowywanych ze strumienia zmieszanych odpadów komunalnych i nieprzeznaczonych do składowania („ frakcja wysokoenergetyczna”) do zadań własnych gminy" ktoś rozumie. ? i tak na marginesie w odniesieniu do schroniska dla zwierząt - razem z kontrolerem z wydz. gosp. kom. wysłać P. Burmistrza i potrzymać parę godzin w boksie, może coś poczują.

 • gość 2019-06-18 16:37:34

  narazie to nic nie powstanie, żadne szeregówki...

 • józef - niezalogowany 2019-06-18 17:13:47

  pan K kasy nabrał od spółdzielni i nie wie, czym się już ma zająć.... ludziom za płotami szeregówki chce budować! a nie dać mu! na co to komu potrzebne!!

 • gość 2019-06-18 19:36:42

  To nie bełkot tylko zapowiedz podwyżki dla mieszkańców za odpady.
  Pewnie po wakacyjnej przerwie rady miasta pojawi się uchwała aby dokonac podwyżki za odpady(śmieci).

 • Gość - niezalogowany 2019-06-18 23:34:33

  W ktorym miejscu te szeregówki? Jakas mapa?

 • Gość - niezalogowany 2019-06-18 23:49:19

  Ale klitki, kto to kupi? Wszystko na kupie, gorszy ścisk niż w Nadziei!

 • Monika - niezalogowany 2019-06-19 11:08:49

  Jak to możliwe, że od tylu lat Zambrów podpisuje umowę z Radysami? Kto nie wie co to za miejsce to już tłumaczę. Radysy to obóz koncentracyjny dla psów, maszynka do pieniędzy, to najczęściej bilet w jedną stronę dla czworonogów...a nasz burmistrz mimo wielu próśb daje się nabierać i płaci tym zwyrodnialcom i udaje, że nie widzi problemu. Radysy to schronisko, które łamie większość punktów z ustawy o ochronie zwierząt. Nie raz ujrzały światło dzienne nieprawidłowości, to jest wystarczający powód żeby zerwać z nimi umowę. Jeśli wg. burmistrza Zambrowa budowa schroniska dla zwierząt w naszym mieście jest nieopłacalne to niech podpisze umowę ze schroniskiem, które nie łamie prawa.
  Jest mi strasznie wstyd za burmistrza i jego decyzje dotyczące zwierząt w naszym mieście. Zasłanianie się współpracą z Fundacją dla zwierząt Jedno Serce Nie Da Rady to jakaś kpina. Mimo tej współpracy nasze miasto nadal ma umowę z HYCLEM i to niczego nie zmienia. Fundacja powinna pomagać w skrajnych przypadkach, a nie pełnić funkcję zastępczego schroniska. Kasa na żałosne łabędzie nad zalewem jest...ale żeby poprawić jakość życia zwierząt z Zambrowa już nie ma. Przykro i jeszcze raz WSTYD! naprawdę niewiele trzeba, żeby to zmienić.

 • gość 2019-06-19 14:25:02

  popieram w pełni, niech będzie coś co zostanie na stałe i będzie przynosić korzyść, a nie tylko przekładanie chodników

 • Gość - niezalogowany 2019-06-19 15:15:33

  Tak wybory za 4 lata jeżeli będą nas reprezentować ci sami radni to będzie to samo co jest nic się nie zmieni będą obiecane gruszki na wierzbie pan burmistrz miał w swoim programie wyborczym budowę schroniska dla zwierząt jak też budowę dziennego domu pomocy społecznej i co na obietnicach się kończy bo nie ma pieniędzy zrealizować swoje obietnice wyborcze wstyd.Ale czego można oczekiwać od kogoś kto ma wszystko gdzieś tylko liczy się to żeby jemu było dobrze i jego kolegom.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-19 16:10:35

  Biegi, rowery, piłka nożna i chodniki.
  Z nową radą i nową kadencją bez zmian.
  Witajcie w Zambrowie.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-19 19:24:11

  No właśnie witajcie w Zambowie pan burmistrz , przewodniczący rady miasta i przewodniczący rady powiatu to jedna rada.

 • gość 2019-06-19 23:39:44

  Panie Burmistrzu powinien Pan reagować na apele mieszkańców bo oni Pana wybrali. Zasłanianie się kwalifikacjami pracowników i opłacalnością schroniska to kpina. Kasa którą Pan płaci Radysom jest opłacalna?

 • Piotr - niezalogowany 2019-06-20 08:57:21

  Dlaczego tylko jedna radna ten temat o psach i kotach poruszala i porusza? A reszta gdzie? Mężczyźni, inne kobiety? Czym wy się zajmujecie? Chodnikami???

 • Piotr - niezalogowany 2019-06-20 08:59:13

  Dlaczego tylko jedna radna ten temat o psach i kotach poruszala i porusza? A reszta gdzie? Mężczyźni, inne kobiety? Czym wy się zajmujecie? Chodnikami??? Ruszcie się do roboty bo w tym mieście jest jeszcze dużo do poprawy i zrobienia! Zaraz pójdzie petycja po ludziach i nie będzie wyboru

 • Gość - niezalogowany 2019-06-20 10:43:37

  '12 ‼️To liczba szczeniąt zgłoszonych nam, którym nie mamy jak pomóc. Teren obsługiwany przez Radysy - gmina Zambrów oraz gmina Bielsk Podlaski.
  Nie wstawiamy fot, bo nie mamy. Zresztą i tak to by nic nie dało, znikąd ofert pomocy .... Nie mamy takich mocy przerobowych by wszystkim pomóc

 • gość 2019-06-20 15:11:32

  A może bezdomnych z Zambrowa zaangażować do wsparcia funkcjonowania Schroniska dla zwierząt ? I tu kasa potrzebna i na to tez kasa oraz trochę ludzi zwłaszcza zimą!! Niewiele trzeba i jednym i drugim - dach nad głową i pełna miska!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-06-30 06:11:08

  Panie burmistrzu, nikt nie neguje tego, że miasto Zambrów nie pomaga bezdomnym zwierzętom. Skoro budowa własnego schroniska jest nieopłacalna, to może przychyli się Pan do wniosku Pani radnej Marchelskiej i przynajmniej rozważyć opcje zmiany schroniska. Radysy to najgorsza z możliwych opcji. Zwierzęta przetrzymywane są tam w tragicznych warunkach. Czas na zmiany. Wiem, że nie jest to temat popularny wśród mieszkańców, ale gwarantuję, że jest gro ludzi, którzy doceniliby Pana gest i dużo by Pan zyskał w ich oczach. Tak niewiele potrzeba Panie burmistrzu.... Trochę dobrej woli...

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Obyspniki na pryzmy - nowa

Sklep ROLNIK Mioduszewski, wjazd od ulicy Wiśniowej Nowa dostawa obsypników na pryzmy Zapraszamy Dodatkowo oferujemy folię na pryzmy, siatkę na..


Magazynier - kierowca

Hurtownia materiałów budowlanych i wykończeniowych Chemix Sp. z o.o. w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko Magazynier - kierowca Od kandydatów..


Kupujemy samochody,my płacimy

Kupujemy samochody w bardzo dobrym stanie, z mniejszymi lub większymi wadami także auta powypadkowe ,bez opłat,angliki,motory,przyczepy..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Sprzedam Mieszkanie 72 m2 w

Sprzedam mieszkanie o pow. 72,8 m2 na II piętrze z dużym balkonem w Zambrowie przy ul. Wyszyńskiego. Mieszkanie ładne i czyste, po remoncie. Gotowe..


Mieszkanie 71,66m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 71,66 m2 położone na VI piętrze w bloku z windą przy ul. Papieża Jana..


Działka 1,98 ha

Działki gruntu o łącznej powierzchni 1,987 ha położone w Pstrągach-Gniewotach , gmina Zambrów. Grunty z możliwością zagospodarowania na różne cele...


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Specjalista ds. sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Budynek użytkowy 452m2, Aleja

City-Biuro Nieruchomości: Budynek mieszkalno-użytkowo-handlowy o powierzchni użytkowej 452m2 położony przy Aleji Wojska Polskiego w Zambrowie...


Brama Wjazdowa Przesuwna

Brama wjazdowa przesuwna panelowa o wymiarach 6000 x 2030 mm ocynkowana ogniowo oraz pomalowana proszkowo. Możliwość założenia automatu. Jesteśmy..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Mieszkanie 56,20m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na parterze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Bramy panelowe, palisadowe,

CENTRUM OGRODZEŃ MICHALSKI oferuje kompleksowo ogrodzenia: -panelowe -palisadowe -aluminiowe -betonowe -metalowe zdobione -ze sztachet..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Sprzedam dom

Sprzedam dom w miejscowości Tybory Olszewo.gotowy do zamieszkania nie wymagający wkładu finansowego, działka ok 15 ar. Na dole kuchnia z salonem,..


Praca na stanowisku doradcy

Poszukujemy doradcy klienta do Salonu Canal+ w Zambrowie na niepełny etat (ok 120-130h miesięcznie). Atrakcyjne wynagrodzenie (podstawa+prowizja)...


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Mieszkanie 4 pokoje, 71 Pułk

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na IV piętrze w bloku przy ul. 71 Pułku Piechoty w..


Dowozy Pizzeria

Potrzebny kierowca do pracy na dowozy w Pizzerii Perfetto. Bardzo dobre warunki pracy. Po więcej informacji prosimy dzwonić pod nr 604 461 261...


Przyjmę kierowcę c+e

Zatrudnię kierowcę z kategorią C+E, jazda z naczepą firanką po Polsce. telefon: 666 328 277


Węgiel kamienny kostka 640

Posiadamy w sprzedaży węgiel o parametrach -wartość opałowa 24-25 MJ/kg -zawartość popiołu od 6% do 8% Posiadamy samochody samowyładowcze. Warunki..


Sprzedam Mieszkanie

Sprzedam Mieszkanie na ulicy Magazynowej, metraż 70m2, 2 pokoje z kuchnią, mieszkanie na II piętrze. W bloku znajduje się domofon. Mieszkanie w..


Ekogroszek Eco Power

Wartość opałowa 24-25 MJ/kg, zawartość popiołu ok 7%-9%, uziarnienie 8-25 mm. Pakowany w worki 25kg* 40 sztu/ paleta. Warunki transportu do..


Dom 100m2, działka 2100m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom parterowy, murowany o powierzchni 100m2 położony w wsi Nagórki-Jabłoń, zaledwie kilka..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Alarmy, domofony, monitoring,

Alarmy, monitoring, automatyka domowa -instalacje alarmowe -instalacje elektryczne -napędy do bram -automatyka domowa -sterowanie z poziomu..


WĘGIEL, BRYKIET, PELLET

SKŁAD OPAŁU W WIŚNIEWIE k/ZAMBROWA OFERUJE: * WĘGIEL KOSTKA, ORZECH, * PELLET DRZEWNY EN PLUS A1 CERTYFIKOWANY * PELLET PREMIUM CERTYFIKOWANY *..


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Polecamy Państwu ekogroszek o doskonałych parametrach : -wartość opałowa 26-28 MJ/kg - zawartość popiołu do 5% -- siarka 0,50%. Warunki transportu..


Wynajmę lokale użytkowe przy

Oferuję do wynajęcia lokale użytkowe o powierzchni: -226 m2 oraz -232 m2 przy Alei Wojska Polskiego nr 37B. Możliwość indywidualnej aranżacji..


Meble na wymiar. Kuchnie,

Meble na wymiar. Kuchnie, szafy, garderoby, zabudowy itp. Wysoka jakość wykonania. Bogaty wybór materiałów. Dogodne terminy realizacji. Strona na FB..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


SPRZEDAM LAS w KOŁAKI

Mam do sprzedania LAS MIESZANY, o powierzchni 1,21 ha. Zapraszam. Tel. kontaktowy 515 279 804.


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"