:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Rada Miasta Zambrów radni, sesja Miasta Zambrów - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 18/06/2019 14:32

Dziewiętnastu radnych miejskich pochyliło się dzisiaj nad pięcioma projektami uchwał.

 

X sesja Rady Miasta Zambrów odbyła się dzisiaj, 18 czerwca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. W obradach uczestniczyło 19 radnych.

 

Sesja rozpoczęła się od przyjęcia protokołu z poprzednich obrad i informacji burmistrza Kazimierza Dąbrowskiego w zakresie zarządzania Miastem w okresie międzysesyjnym. Następnie radni pochylili się nad pięcioma projektami uchwał.

 

Pierwszy dotyczył zmian w budżecie Miasta na rok 2019. Zakłada on zwiększenie dochodów i wydatków o kwotę 520 tys. 613 zł. Głównie chodziło tu o zwiększenie wydatków dla wygaszanego Miejskiego Gimnazjum Nr 1 na odprawy i wynagrodzenia roczne dla pracowników.

 

Radni jednogłośnie podjęli także uchwałę w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji mieszkaniowej w Zambrowie przy ulicy rtm. Witolda Pileckiego. Chodzi tu o planowaną budowę zespołu budynków mieszkalnych jednorodzinnych w zabudowie szeregowej, z usługą, dojściem i dojazdem, miejscami postojowymi naziemnymi, zagospodarowaniem terenu, miejscem na odpady stałe, drogą wewnętrzną, zjazdem z drogi publicznej na teren nieruchomości oraz niezbędną infrastrukturą techniczną.

 

W innej uchwale radni nadali Honorowe Obywatelstwo Miasta Zambrów ks. prał. Marianowi Olszewskiemu, który od początku istnienia parafii pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Zambrowie, czyli od roku 1992, pełni w niej funkcję proboszcza. W tym roku ks. Olszewski przejdzie na emeryturę, stąd członkowie Komisji Kultury i Oświaty złożyli do Rady Miasta Zambrów wniosek o przyznanie mu takiego tytułu.

 

Po wysłuchaniu laudacji dotyczącej życiorysu i osiągnięć ks. prał. Mariana Olszewskiego, nie wszyscy radni opowiedzieli się za nadaniem mu tytułu Honorowego Obywatela Miasta Zambrów. Dwójka radnych – Barbara Laszuk oraz Ryszard Kaźmierczak – byli zdania, że w uzasadnieniu zostały wyszczególnione jego zasługi jako kapłana, a zabrakło w nim szczególnych zasług dla naszego miasta.

 

- „Z całą przykrością muszę stwierdzić, że tego w tej laudacji zabrakło, przynajmniej w moim odczuciu. Chylę czoła przed księdzem prałatem i uważam, że w tej laudacji był opis zasług duszpasterskich księdza prałata. (…) Nie znajduję podstaw do tego, że ksiądz prałat wniósł jakieś szczególne zasługi w naszym mieście, poza budową kościoła, a to również mieści się w działalności duszpasterskiej.” - mówiła radna Barbara Laszuk.

 

Do tej pory tytułem Honorowego Obywatela Miasta Zambrów mogły poszczycić się dwie osoby: arcybiskup Józef Michalik oraz Jerzy Dąbrowski. Ostatecznie uchwała dotycząca nadania tego tytułu ks. prał. Marianowi Olszewskiemu została podjęta przy 16 głosach za i 1 wstrzymującym się. Dwoje radnych (Barbara Laszuk i Ryszard Kaźmierczak) nie brało udziału w tym głosowaniu.

 

Ponadto radni przyjęli dzisiaj dwa inne projekty uchwał, które dotyczyły:

 • określenia szczegółowych zasad, sposobu i trybu udzielania ulg w spłacie należności pieniężnych mających charakter cywilnoprawny, przypadających gminie Miasto Zambrów lub jej jednostkom organizacyjnym,
 • zakwalifikowania zagospodarowania frakcji odpadów komunalnych wysortowywanych ze strumienia zmieszanych odpadów komunalnych i nieprzeznaczonych do składowania („frakcja wysokoenergetyczna”) do zadań własnych gminy.

 

Podczas dzisiejszych obrad Przewodniczący Rady Miasta Jacek Olszewski zapoznał radnych z pismem radnej powiatowej Edyty Marchelskiej-Groszfeld, które dotyczy opieki nad bezdomnymi zwierzętami. Podważa w nim prawidłowość funkcjonowania wybranego przez samorząd schroniska i postuluje o budowę, wspólnie z sąsiednimi gminami, własnego schroniska. W odpowiedzi burmistrz poinformował radną, że kwestia otwarcia schroniska dla bezdomnych zwierząt poruszana była wielokrotnie, jednak odrzucana była przez sąsiednie gminy.

 

- „Wysokie koszty budowy takiego schroniska, warunki, jakie należy spełnić przy jego budowie oraz koszty utrzymania, konieczność zatrudnienia wykwalifikowanego personelu, czynią inwestycję nieopłacalną.” - czytamy w odpowiedzi burmistrza.

 

Poniżej zamieszczamy pismo radnej powiatowej Edyty Marchelskiej-Groszfeld oraz odpowiedź burmistrza.

 

Zachęcamy do obejrzenia retransmisji z dzisiejszej X sesji Rady Miasta Zambrów:

 

Reklama

X sesja Rady Miasta Zambrów komentarze opinie

 • gość 2019-06-18 15:51:22

  gdzie dokladnie powstana te domy szeregowe przy ulicy Pileckiego

 • gość 2019-06-18 16:00:12

  A ja mam pytanie czy ten bełkot "zakwalifikowania zagospodarowania frakcji odpadów komunalnych wysortowywanych ze strumienia zmieszanych odpadów komunalnych i nieprzeznaczonych do składowania („ frakcja wysokoenergetyczna”) do zadań własnych gminy" ktoś rozumie. ? i tak na marginesie w odniesieniu do schroniska dla zwierząt - razem z kontrolerem z wydz. gosp. kom. wysłać P. Burmistrza i potrzymać parę godzin w boksie, może coś poczują.

 • gość 2019-06-18 16:37:34

  narazie to nic nie powstanie, żadne szeregówki...

 • józef - niezalogowany 2019-06-18 17:13:47

  pan K kasy nabrał od spółdzielni i nie wie, czym się już ma zająć.... ludziom za płotami szeregówki chce budować! a nie dać mu! na co to komu potrzebne!!

 • gość 2019-06-18 19:36:42

  To nie bełkot tylko zapowiedz podwyżki dla mieszkańców za odpady.
  Pewnie po wakacyjnej przerwie rady miasta pojawi się uchwała aby dokonac podwyżki za odpady(śmieci).

 • Gość - niezalogowany 2019-06-18 23:34:33

  W ktorym miejscu te szeregówki? Jakas mapa?

 • Gość - niezalogowany 2019-06-18 23:49:19

  Ale klitki, kto to kupi? Wszystko na kupie, gorszy ścisk niż w Nadziei!

 • Monika - niezalogowany 2019-06-19 11:08:49

  Jak to możliwe, że od tylu lat Zambrów podpisuje umowę z Radysami? Kto nie wie co to za miejsce to już tłumaczę. Radysy to obóz koncentracyjny dla psów, maszynka do pieniędzy, to najczęściej bilet w jedną stronę dla czworonogów...a nasz burmistrz mimo wielu próśb daje się nabierać i płaci tym zwyrodnialcom i udaje, że nie widzi problemu. Radysy to schronisko, które łamie większość punktów z ustawy o ochronie zwierząt. Nie raz ujrzały światło dzienne nieprawidłowości, to jest wystarczający powód żeby zerwać z nimi umowę. Jeśli wg. burmistrza Zambrowa budowa schroniska dla zwierząt w naszym mieście jest nieopłacalne to niech podpisze umowę ze schroniskiem, które nie łamie prawa.
  Jest mi strasznie wstyd za burmistrza i jego decyzje dotyczące zwierząt w naszym mieście. Zasłanianie się współpracą z Fundacją dla zwierząt Jedno Serce Nie Da Rady to jakaś kpina. Mimo tej współpracy nasze miasto nadal ma umowę z HYCLEM i to niczego nie zmienia. Fundacja powinna pomagać w skrajnych przypadkach, a nie pełnić funkcję zastępczego schroniska. Kasa na żałosne łabędzie nad zalewem jest...ale żeby poprawić jakość życia zwierząt z Zambrowa już nie ma. Przykro i jeszcze raz WSTYD! naprawdę niewiele trzeba, żeby to zmienić.

 • gość 2019-06-19 14:25:02

  popieram w pełni, niech będzie coś co zostanie na stałe i będzie przynosić korzyść, a nie tylko przekładanie chodników

 • Gość - niezalogowany 2019-06-19 15:15:33

  Tak wybory za 4 lata jeżeli będą nas reprezentować ci sami radni to będzie to samo co jest nic się nie zmieni będą obiecane gruszki na wierzbie pan burmistrz miał w swoim programie wyborczym budowę schroniska dla zwierząt jak też budowę dziennego domu pomocy społecznej i co na obietnicach się kończy bo nie ma pieniędzy zrealizować swoje obietnice wyborcze wstyd.Ale czego można oczekiwać od kogoś kto ma wszystko gdzieś tylko liczy się to żeby jemu było dobrze i jego kolegom.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-19 16:10:35

  Biegi, rowery, piłka nożna i chodniki.
  Z nową radą i nową kadencją bez zmian.
  Witajcie w Zambrowie.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-19 19:24:11

  No właśnie witajcie w Zambowie pan burmistrz , przewodniczący rady miasta i przewodniczący rady powiatu to jedna rada.

 • gość 2019-06-19 23:39:44

  Panie Burmistrzu powinien Pan reagować na apele mieszkańców bo oni Pana wybrali. Zasłanianie się kwalifikacjami pracowników i opłacalnością schroniska to kpina. Kasa którą Pan płaci Radysom jest opłacalna?

 • Piotr - niezalogowany 2019-06-20 08:57:21

  Dlaczego tylko jedna radna ten temat o psach i kotach poruszala i porusza? A reszta gdzie? Mężczyźni, inne kobiety? Czym wy się zajmujecie? Chodnikami???

 • Piotr - niezalogowany 2019-06-20 08:59:13

  Dlaczego tylko jedna radna ten temat o psach i kotach poruszala i porusza? A reszta gdzie? Mężczyźni, inne kobiety? Czym wy się zajmujecie? Chodnikami??? Ruszcie się do roboty bo w tym mieście jest jeszcze dużo do poprawy i zrobienia! Zaraz pójdzie petycja po ludziach i nie będzie wyboru

 • Gość - niezalogowany 2019-06-20 10:43:37

  '12 ‼️To liczba szczeniąt zgłoszonych nam, którym nie mamy jak pomóc. Teren obsługiwany przez Radysy - gmina Zambrów oraz gmina Bielsk Podlaski.
  Nie wstawiamy fot, bo nie mamy. Zresztą i tak to by nic nie dało, znikąd ofert pomocy .... Nie mamy takich mocy przerobowych by wszystkim pomóc

 • gość 2019-06-20 15:11:32

  A może bezdomnych z Zambrowa zaangażować do wsparcia funkcjonowania Schroniska dla zwierząt ? I tu kasa potrzebna i na to tez kasa oraz trochę ludzi zwłaszcza zimą!! Niewiele trzeba i jednym i drugim - dach nad głową i pełna miska!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-06-30 06:11:08

  Panie burmistrzu, nikt nie neguje tego, że miasto Zambrów nie pomaga bezdomnym zwierzętom. Skoro budowa własnego schroniska jest nieopłacalna, to może przychyli się Pan do wniosku Pani radnej Marchelskiej i przynajmniej rozważyć opcje zmiany schroniska. Radysy to najgorsza z możliwych opcji. Zwierzęta przetrzymywane są tam w tragicznych warunkach. Czas na zmiany. Wiem, że nie jest to temat popularny wśród mieszkańców, ale gwarantuję, że jest gro ludzi, którzy doceniliby Pana gest i dużo by Pan zyskał w ich oczach. Tak niewiele potrzeba Panie burmistrzu.... Trochę dobrej woli...

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

sala bankietowa

Zapraszamy do nowo otwartej sali w Krajewo Łętowo (dawny Biały Domek). Organizujemy chrzty,przyjęcia urodzinowe i rocznicowe,wesela i itp.


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszą panią 2

Praca dla miłej i uczciwej pani z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zobacz ogłoszenie

Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Zobacz ogłoszenie

Partnerka na wesele

Szukam partnerki na wesele dnia 03.07.2018r, od 35 do 45lat . Proszę o kontakt telefoniczny .


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ - WSZYSTKIE WYMIARY WORKI..


Zobacz ogłoszenie

WENTYLATORY, WIATRAKI,

Zapraszamy do sklepu ROLNIK, przy ulicy Wiśniowej, po wentylatory i mieszacze powietrza do obór. Świeża dostawa, różne rozmiary. Dostępne od ręki.


Zobacz ogłoszenie

bielenie obór

oferuję mycie oraz dezynfekcję wapnem obiektów takich jak obory chlewnie budynki gospodarcze elewacje profesjonalnym sprzętem szybki czas realizacji..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Mieszkanie

Sprzedam Mieszkanie na ulicy Magazynowej, metraż 70m2, 2 pokoje z kuchnią, mieszkanie na II piętrze. W bloku znajduje się domofon. Mieszkanie w..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Pracownicy Produkcyjni

Firma KEYLITE RW Polska szuka pracowników do produkcji okien dachowych. Jesteś chętny do pracy, chcesz zdobyć nowe doświadczenia, lubisz pracę z..


Zobacz ogłoszenie

MIESZKANIE 3 POKOJE UL.

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dwie atrakcyjne

Sprzedam dwie atrakcyjne działki położone we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2 i 1500 m2. Wydana decyzja o warunkach..


Zobacz ogłoszenie

Wakacje w Augustowie

Do wynajęcia nowoczesny apartament w Augustowie w ośrodku wczasowym Marina Borki nad jeziorem Necko. 2 sypialnie (4 pojedyncze łóżka z możliwością..


Zobacz ogłoszenie

Wynajme kawalerke

Wynajme kawalerke w pelni wyposazona 600 + media (wychodzi okolo ze wszystkim-750zl


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK PRODUKCJI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DZIAŁU PRODUKCJI Zakres obowiązków: - praca fizyczna w dziale produkcji..


Zobacz ogłoszenie

balony , dekoracje weselne

Chcielibyśmy zaoferować państwu atrakcje weselne, jesteśmy liderem na rynku , Oferujemy dekoracje takie jak Napis miłość 120 cm Napis miłość 100..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja Paliw Lotos w Zambrowie ul. Mazowiecka 2a od 01.08.2018 r. poszukuje pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca, Doświadczenie nie jest..


Zobacz ogłoszenie

Poznam Miłą Panią w wieku od

POZNAM MIŁĄ PANIĄ W CELU PRZYJAZNI MOŻLIWY SŁAŁY ZWIĄZEK KTÓREJ BRAKUJE DRUGIEJ POLÓWKI SPEDZENIA WSPOLNIE WIECZORY WSPOLNY SPACER ROMANTYCZNA..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Okazja ! Dom 123m2 w pełni

Sprzedam ładny w pełni wyposazony dom na ulicy Polnej w Wygodzie link..


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWON MY

SKUP AUT OD 500 DO 10.000ZŁ SKUP AUT SKUP AUT WSZYSTKIE FORMALNOŚCI W 20 MINUT! *BEZPŁATNA WYCENA *BEZPŁATNY DOJAZD DO KLIENTA *NAJWYŻSZE..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"