:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  8°C pochmurno z przejaśnieniami

Wznowili prace na ul. Kościuszki [foto]

Po ponad trzech tygodniach przestoju prace związane z remontem ulicy Kościuszki zostały wznowione. Wcześniej swoje media poprowadziła tam miejska spółka wodociągowa, a także gazownicy i energetycy.

Temat trwajacego od kwietnia remontu miejskiego odcinka ulicy Kościuszki w Zambrowie, od wjazdu przy pomniku żubra do skrzyżowania z ulicą Wodną, został poruszony podczas ostatniej sesji Rady Miasta Zambrów. Burmistrz mówił wówczas, że cała inwestycja jest skomplikowana, ponieważ wiąże się ona nie tylko z położeniem nawierzchni i wymianą chodników, ale też wykonaniem mediów.

 

- „19 kwietnia, kiedy rozstrzygnęliśmy przetarg, nie wiedzieliśmy, jak będzie wyglądało tempo robót, ponieważ pierwsza weszła tam nasza spółka Zambrowskie Ciepłownictwo i Wodociągi, która wykonała kanalizację sanitarną, deszczową i wodociągową. Potem wszedł zakład energetyczny z Łomży. Następnie weszli gazownicy.” - mówił burmistrz Kazimierz Dąbrowski.

 

Wszystko szło w miarę przyzwoicie i zgodnie z harmonogramem, ale w sierpniu zakład gazowniczy, który zadeklarował się wykonać prace w ciągu dwóch tygodni, czyli do 15 sierpnia, nie wykonał tego zadania argumentując to tym, że zamówione skrzynki gazowe nie przyszły w terminie. Jak tłumaczy burmistrz, w międzyczasie Miasto miało ustalenia z wykonawcą robót drogowych, że ten rozpocznie prace po 15 sierpnia.

 

- „Oni byli gotowi, ale z uwagi na to, że gazownicy nie zeszli z placu budowy, odstąpili od tego. Gazownicy swoje zrobili. Około 25 sierpnia my przekazaliśmy plac budowy firmie. Niestety, monitowaliśmy trzykrotnie. Nawet wczoraj [przyp. red. 10 września] była taka sytuacja, że zagroziłem odstąpieniem od umowy i to poskutkowało, bo już dziś robią. Mamy obiecane, że 30 września powinni to zakończyć, chociaż termin umowy po przetargu to jest 30 października. Ja wiem, że jest sytuacja trudna, skomplikowana dla tych mieszkańców, którzy tam są i którzy chcą tam kupić lub ewentualnie prowadzą działalność usługową. Muszę przeprosić, ale jednocześnie proszę się uzbroić jeszcze w trochę cierpliwości.” - mówił podczas wtorkowej sesji burmistrz.

 

Rozpoczęte na ulicy Kościuszki prace związane z położeniem nowej nawierzchni drogi i chodników prowadzi firma UAB „SIAULIU” SP. z o.o. Oddział w Polsce, która jako jedyna przystąpiła do przetargu na tę inwestycję. Koszt prac wyniesie 790 tys. zł.


Wznowili prace na ul. Kościuszki [foto] komentarze opinie

 • gość 2018-09-13 15:54:20

  ponad miesiąc nic nie było robione nawet chodników dla ludzi nie ma . Po kieszeni idzie osób prowadzących handel na tej ulicy.

 • Gość - niezalogowany 2018-09-13 17:18:26

  Chyba Ponad 2

 • Gość - niezalogowany 2018-09-13 17:39:36

  Jak będą robić we 3 to całkiem będę robić że 2 lata haha

 • Gość - niezalogowany 2018-09-13 20:44:56

  Jakie wyimaginowane rzeczy wypisują w tym artykule widać, że pojęcia o życiu nie macie

 • gość 2018-09-13 21:59:02

  Cała sytuacja w Zambrowie to jest jakaś kpina. Może powiecie, nie ma remontów- narzekają, są-narzekają. Ale rozpoczęcie tak dużych remontów w tym samym czasie to jest żart. Aleja rozkopana, Kościuszki i most i wyżej wymienione rozkopane idzie mozolnie, Polowa to już całkiem niezły sajgon, robotnicy chodzą jak chcą, a sygnalizacja pożal się Boże, do tego most na Łomżyńskiej na którym się nic nie dzieje. Kiełbasa wyborcza ruszyła...

 • gość 2018-09-14 09:58:26

  Popieram

 • Gość - niezalogowany 2018-09-14 11:19:31

  Remonty mostów trzeba było poprzedzić wykonaniem, w konccu, "małej" obwodnicy miasta - tej od strony zachodu. Ruch przede wszystkim obcych pojazdow byłby znacznie mniejszy. Wówczas prowadzone inwestycje nie były by tak dokuczliwe. A tak na jabłonce przez miesiąc (czerwiec?) nic się nie zmieniało. A co do ul Kościuszki i handlu. Pytanie kto tam będzie chodził, czy też chodzi na zakupy? Lokale juz stoją PUSTE. Zostaną małe firemki, które będą zatrudniać 1 osobę co by nie zamknąć interesu oraz Ci bogatsi i ci wytrwałości. Ktos dawno temu sugerował. Zamknąć ruch, lub tylko czesciowo. Zrobic deptak. Profile działalności by się dostosowały do miejsca.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org