:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C słabe opady deszczu

Wywiad z Prezesem ZKS „Olimpia” Panem Sławomirem Skrzypkowskim

sport, Wywiad Prezesem „Olimpia” Panem Sławomirem Skrzypkowskim - zdjęcie, fotografia

Z nowym prezesem Zambrowskiego Klubu Sportowego „Olimpia” Sławomirem Skrzypkowskim, o sukcesach klubu i planach na przyszłość rozmawiał Grzegorz Zawistowski.

Grzegorz Zawistowski: Jest Pan Prezesem ZKS „Olimpia” od kilku miesięcy. Czy może Pan przybliżyć czytelnikom Zambrowskiego Portalu na czym polega działalność tego Klubu?
Sławomir Skrzypkowski: Prezesem zostałem wybrany we wrześniu 2007 roku po Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym. Wiceprezesami są: Jan Mazewski i Tadeusz Chojnowski. Zmienił się również skład Zarządu Klubu. W dziedzinie sportowej ZKS „Olimpia” prowadzi drużyny sportowe w dyscyplinie piłka nożna. W klubie trenują dzieci i młodzież w odpowiednich grupach wiekowych. Działalność klubu polega również na administrowaniu obiektami sportowymi przy ul. Wyszyńskiego i targowicą miejską przy ul. Targowej.

G.Zawistowski: Jakie grupy wiekowe trenują obecnie w Klubie?
S. Skrzypkowski: W klubie trenują dzieci i młodzież w następujących grupach wiekowych: żacy – rocznik 1996 - ok. 30 zawodników, trampkarz młodszy - rocznik 1995 - ok. 30 zawodników, trampkarz starszy - rocznik 1994 - ok. 25 zawodników, junior młodszy - rocznik 1991 - ok. 25 zawodników oraz drużyna seniorów, która gra w IV Podlaskiej Lidze Piłki Nożnej. Jest jeszcze grupa naborowa, nie biorąca udziału w rozgrywkach mistrzowskich składająca się z ok. 30 zawodników.

G.Zawistowski: Czy drużyny młodzieżowe mogą poszczycić się jakimiś znaczącymi sukcesami?
S. Skrzypkowski: Na szczególne wyróżnienie z drużyn młodzieżowych zasługuje drużyna juniora młodszego, która wygrała wszystkie mecze o mistrzostwo województwa podlaskiego. W grupie liczącej 12 drużyn, drużyna ta osiągnęła jedenaście zwycięstw, uzyskując 33 pkt. oraz stosunek bramek 93:11, co daje przeciętnie 8 bramek na jeden mecz. Dzięki sponsorom z terenu naszego miasta, drużyna ta uczestniczyła w Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim „REMES-CUP” w Opalenicy, w którym udział brało 245 drużyn z całej Europy. Drużyna w swojej kategorii wiekowej, która liczyła 35 zespołów, zajęła V miejsce przegrywając tylko jeden mecz. Ponadto w minionym tygodniu juniorzy młodsi wrócili z pucharem z międzynarodowego turnieju w Szczytnie, o którym Portal informował w piątek.

G.Zawistowski: Prestiżową drużyną w klubie jest drużyna seniorów. Jakie są plany sportowe związane z tą drużyną?
S. Skrzypkowski: W założeniach władz klubu ta drużyna w ramach reorganizacji rozgrywek ligowych ma awansować do III ligi. Oczywiście awans jest uzależniony od zajęcia wysokiego miejsca w obecnych rozgrywkach o mistrzostwo IV ligi. W III lidze rozgrywki obejmą zasięgiem dwa województwa (podlaskie i warmińsko-mazurskie).

G.Zawistowski: Jaki jest obecnie plan przygotowań do rozgrywek drużyny seniorów?
S. Skrzypkowski: Drużyna seniorów rozpoczęła treningi 4 stycznia. Na razie treningi odbywają się w halach sportowych i jak pozwalają warunki atmosferyczne na obiekcie stadionu. W minionym tygodniu rozegrano już pierwszy sparing. Spotkanie z Perspektywą Łomża zakończyło się zwycięstwem Olimpii 4:2. Kolejne sparingi planowane są w następujących terminach: 30 I - Orzeł Kolno, 3 II – Podlasie Sokołów Podlaski, 16 II – Bug Wyszków, 23 II – Piast Białystok, 1 III – Freskovita Wysokie Mazowieckie, 2 III – Warmia Grajewo, 15 III – Sokół Sokółka.

G.Zawistowski: Czy są planowane jakieś transfery związane ze wzmocnieniami w drużynie seniorów?
S. Skrzypkowski: Chciałbym, aby pierwsza drużyna była oparta w większości na wychowankach naszego klubu. Ale aby osiągnąć jak najlepszy wynik sportowy wzmocnienia są nieuniknione. Pozyskanie nowych zawodników wiąże się z finansami, a te są w klubie bardzo ograniczone. W chwili obecnej na testach jest młody zawodnik z Ukrainy i dwóch zawodników z powiatu wysokomazowieckiego.

G.Zawistowski: Jak wygląda stan zatrudnienie w ZKS?
S. Skrzypkowski: W Klubie mamy 4,5 etatu na stanowiskach robotniczych oraz po pół etatu dla: instruktora sportu, dyrektora Klubu oraz księgowej. Ponadto na umowę-zlecenie zatrudniani są szkoleniowcy – trenerzy, obsługa medyczna, spiker zawodów i obsługa szaletu. Natomiast Zarząd Klubu pracuje społecznie.

G.Zawistowski: Kto stanowi kadrę szkoleniową w ZKS „Olimpia”?
S. Skrzypkowski: W klubie od stycznia jest zatrudniony nowy trener drużyny seniorów Pan Adam Popławski. Na umowę-zlecenie planujemy zatrudnić 4 trenerów do drużyn młodzieżowych. Będą to jak w roku ubiegłym zawodnicy, którzy grają w pierwszym zespole i posiadają odpowiednie przygotowanie trenerskie i pedagogiczne.

G.Zawistowski: Jak wygląda sytuacja finansowa klubu?
S. Skrzypkowski: Klub w chwili obecnej posiada niewielkie zadłużenie, ale generalnie sytuacja finansowa jest stabilna. Chciałbym podkreślić, że klub w związku z administrowaniem obiektami sportowymi i targowicą miejską ponosi wszelkiego rodzaju koszty związane z tą działalnością. Jest to m.in.: zapewnienie właściwych warunków sanitarno-epidemiologicznych, BHP i p.poż., zapewnienie właściwego stanu użytkowego boisk sportowych i kortów, wykonywanie konserwacji i bieżących remontów. Klub pokrywa wszystkie koszty administrowania i utrzymania obiektów: opłaty za wodę, ścieki, energię elektryczną i cieplną, wywóz nieczystości, ubezpieczenia i podatki.
Dużym obciążeniem finansowym w związku z administrowaniem targowicy miejskiej są wydatki nieprzewidywalne jak chociażby epidemia „ptasiej grypy” czy choroba „szalonych krów”, gdzie trzeba zapewnić dodatkowe wymogi bezpieczeństwa.
W dziedzinie sportowej klub ponosi koszty związane z wyjazdami drużyn sportowych na mecze, zakup strojów i obuwia sportowego, wypłaty diet, ryczałtów i ekwiwalentów, koszenie i pielęgnacja płyty głównej boiska, stosowanie prawidłowego nawożenia, podsiew traw, opryski, podlewanie.

G.Zawistowski: Czy klub korzysta ze wsparcia sponsorów?
S. Skrzypkowski: Bez pomocy sponsorów działalność sportowa byłaby bardzo trudna. ZKS „Olimpia” korzysta ze wsparcia finansowego lokalnych sponsorów. Jest to różnego rodzaju pomoc: od wpłat za reklamy, po zakup sprzętu sportowego i dobrowolne wpłaty.

G.Zawistowski: Czy chciałby Pan przekazać coś mieszkańcom Zambrowa?
S. Skrzypkowski: Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy w jakikolwiek sposób wsparli i wspierają ZKS „Olimpia”. Dziękuję Panu Burmistrzowi i radnym Rady Miasta za postrzeganie naszych problemów i pomoc w ich rozwiązywaniu. Zapraszam mieszkańców miasta Zambrowa i powiatu zambrowskiego na mecze, które będą rozgrywane na stadionie miejskim. Pozdrawiam kibiców i sympatyków „Olimpii”.

G. Zawistowski: Dziękuję za rozmowę. Do widzenia.
S. Skrzypkowski: Również dziękuję. Do wiedznia.

[przyp. Red.]Pan Sławomir Skrzypkowski z zawodu jest oficerem pożarnictwa, pracuje w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie na stanowisku Zastępcy Komendanta Powiatowego.

Wywiad z Prezesem ZKS „Olimpia” Panem Sławomirem Skrzypkowskim komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org