:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 19°C
powietrze B. dobre

Wywiad z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie - mł. bryg. mgr inż. Markiem

pożary i straż, Wywiad Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej Zambrowie Markiem - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 17/10/2003 00:00

Jest pan Komendantem Powiatowym PSP w Zambrowie. Od ilu lat pracuje pan na tym stanowisku?
M.B.: Komendantem Straży Pożarnej w Zambrowie jestem od 11 lat. 1 lipca 1992 roku zostałem powołany na stanowisko Komendanta Rejonowego Państwowej Straży Pożarnej, a po zmianach w podziale administracyjnym kraju, 1 marca 1999 roku zostałem Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie.

Jak wyglądała pana wcześniejsza praktyka w zawodzie strażaka? Od ilu lat związany jest pan ze strażą?
M.B.: Ze strażą pożarną związany jestem ponad 20 lat. W 1982 roku zdałem egzaminy i dostałem się do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Przez 5 lat studiów zdobywałem wiedzę teoretyczną w szkole i praktyczną na jednym z oddziałów straży pożarnej w Warszawie, 1 sierpnia 1987 roku rozpocząłem pracę w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnej w Zambrowie.

Ilu obecnie ludzi pracuje w Komendzie Powiatowej w Zambrowie?
M.B.: Zatrudnionych jest 42 funkcjonariuszy (w tym dwie kobiety) pełniących służbę w Komendzie Powiatowej oraz Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej, jedna osoba pracuje na stanowisku cywilnym.

Ile i jakie wozy strażackie posiada Straż w Zambrowie?
M.B.: Na wyposażeniu tutejszej Komendy znajdują się 3 samochody gaśnicze ze zbiornikami wodnymi o pojemności: 2000, 5000 i 18000 litrów wody, dwa samochody specjalne: autodrabina o długości 30 metrów i samochód ratownictwa technicznego. Posiadamy również dwa samochody operacyjne: Polonez i Opel Astra.

Czy sprzęt jaki obecnie posiadacie jest wystarczająco nowoczesny?
M.B.: Straż Pożarna w Zambrowie dysponuje sprzętem niezbędnym do gaszenia pożarów oraz likwidacji skutków tzw. miejscowych zagrożeń, wśród których najczęstszymi są wypadki drogowe. W 2003 roku pozyskaliśmy 2 nowe samochody: gaśniczy Star-Man i techniczny Renault. Posiadamy również sprzęt wysłużony, starszej generacji jak 17-letnia autodrabina IFA. Sprzęt pożarniczy jest bardzo drogi. Nowy samochód gaśniczy kosztuje 600 000 zł, a autodrabina ponad 1 000 000 złotych.

Jak często interweniuje Straż Pożarna w Zambrowie? Ile średnio zgłoszeń dziennie otrzymujecie, a do ilu wyjeżdżacie?
M.B.: Do dnia 15 października b.r. straż pożarna w Zambrowie uczestniczyła w likwidacji 386 zdarzeń w tym 211 pożarów, 174 miejscowych zagrożeń, w 2003 roku był jeden fałszywy alarm.

Jakie najczęściej przypadki zgłaszają ludzie dzwoniący pod numer 998?
M.B.: Najczęstszymi przypadkami zgłoszeń są informacje o pożarach, wypadkach drogowych oraz zdarzeń losowych, w których niezbędna jest pomoc Straży Pożarnej np.: zatrzaśnięte drzwi, zalana piwnica, powalone na jezdnię drzewa, konary.

Czy zdarzają się czasami jakieś "głupie żarty" i jak sobie z nimi radzicie?
M.B.: Powiatowe Stanowisko Kierowania w Zambrowie codziennie odbiera kilkanaście telefonów z informacją o różnego rodzaju zdarzeniach. Często są to "głupie żarty" i jedynie dzięki doświadczeniu dyżurnych oraz zainstalowanemu systemowi ISDN umożliwiającemu identyfikację numeru, z którego napływa zgłoszenie, nie dysponowane są pojazdy bojowe, które mogą być niezbędne w tym samym czasie przy ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego. W bieżącym roku zanotowano jeden fałszywy alarm.

W jakiego rodzaju zdarzeniach mogą uczestniczyć strażacy z Zambrowa?
M.B.: Głównie strażacy uczestniczą w gaszeniu pożarów oraz likwidacji miejscowych zagrożeń. Jednak uczestniczą również w zdarzeniach nietypowych tj.: uwalnianie byka, który wpadł do szamba, usuwanie gniazda os, czy jak ostatnio schwytanie jenota podejrzanego o wściekliznę na klatce schodowej bloku mieszkalnego.

Ponad miesiąc temu, dzięki współpracy Komendy Powiatowej PSP w Zambrowie z Zambrowskim Portalem Internetowym, pojawił się na Zambrowskim Portalu nowy serwis "Straż - 998", w całości poświęcony komunikatom i artykułom dotyczącym Straży Pożarnej w Zambrowie. Jak ocenia Pan ten pomysł?
M.B.: Publikacja informacji na Portalu Internetowym umożliwia nam przekazywanie bieżących informacji na temat: zaistniałych zdarzeń, istniejących zagrożeń i niebezpieczeństw oraz praktycznych sposobów zabezpieczenia się przed ich powstaniem. Informujemy również o nowelizacjach prawnych z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz przekazujemy informacje na temat funkcjonowania tutejszej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Pomysł utworzenia serwisu "Straż - 998", uważam za bardzo dobry i myślę, że publikowane informacje pozwolą wszystkim wchodzącym na naszą stronę pogłębić wiedzę o ochronie przeciwpożarowej.

Czy w pracy zawodowej strażacy z Zambrowa korzystaj ą z sieci Internet? W jakich obszarach pracy straży pożarnej Internet jest potrzebny?
M.B.: Internet stanowi ważny element w pracy tutejszej Komendy i przede wszystkim wykorzystywany jest w zakresie dostępu do aktów prawnych i ich nowelizacji, wymiany doświadczeń i analiz prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych pomiędzy jednostkami straży pożarnej, śledzenie nowinek technicznych w zakresie sprzętu pożarniczego. Nie ukrywamy również, że na bieżąco śledzimy informacje z życia politycznego, kulturalnego, sportowego z kraju i ze świata.

A prywatnie, jeśli można zapytać czy korzysta Pan z Internetu?
M.B.: Tak, jeżeli tylko czas na to pozwala. Staram się na bieżąco zaglądać do Internetu i nie ukrywam, że jedną z pierwszych stron otwieranych przeze mnie jest Zambrowskiego Portalu Internetowego. Stronę ta otwieram często ze szczególną uwaga śledząc aktualności i informacje prasowe, a zwłaszcza informacje zamieszczane na podstronach 998 i 997, które myślę są coraz bardziej poczytne.

Czy możemy liczyć na dalszą współpracę, w ramach prowadzenia serwisu "998 - Straż" na Zambrowskim Portalu?
M.B.: Dotychczasowa co prawda, krótka współpraca myślę przynosi wiele satysfakcji zarówno dla redakcji Portalu Zambrowskiego jak i dla Komendy Państwowej Straży Pożarnej. Dzięki zamieszczanym na bieżąco informacjom możemy informować mieszkańców naszego powiatu o funkcjonowaniu Straży Pożarnej. Myślę, że pozwoli to uniknąć wielu przykrych i nieszczęśliwych sytuacji.

Dziękuję za rozmowę.

Reklama

Wywiad z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie - mł. bryg. mgr inż. Markiem komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Okazja ! Dom 123m2 w pełni

Sprzedam ładny w pełni wyposazony dom na ulicy Polnej w Wygodzie link..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Diagnostyk Komputerowa -

Diagnostyk Komputerowa - Mechanik Pojazdowa!


NOWOCZESNE MIESZKANIE 3

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Stół wibracyjny

Sprzedam stół wibracyjny np. do wyrobu elementów betonowych.


Mieszkanie 56,20m2, parter, 71

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na parterze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


Honda cbr 900 lift

Witam sprzedam honde cbr 900rr lift.1998r. wiecej informacji udziele tel. POZDRAWIAM


Przydomowe oczyszczalnie

Jesteśmy producentem oferowanych przez nas przydomowych oczyszczalni ścieków. Posiadamy szeroki wybór oczyszczalni i ich systemów dostosowanych do..


Sprzedam Mieszkanie 48,11m2

Sprzedam mieszkanie 48,11 m2.Przedpokój, 2 pokoje ,kuchnia i łazienka. Parter w czerwonym bloku przy ul. Grunwaldzkiej 6, klatka od Grunwaldzkiej...


Sprzedam mieszkanie na 3

Sprzedam mieszkanie na 3 piętrze, 2 – pokojowe 34m2 plus piwnica Po kapitalnym remoncie, wymieniona instalacja: elektryczna, wodna, kanalizacyjna,..


FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 FOLIA DO SŁOMY 500 i 750 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ -..


Działka 8230m2, Głębocz Wielki

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 8230m2 położona w miejscowości Głębocz Wielki, gmina Szumowo, powiat..


Działka rekreacyjna 3 ary z

Mam do sprzedania działkę rekreacyjną ok 300 m2 - działka jest żyzna, równa, posiada podłączenie do wody. Działka zagospodarowana, uprawiana od 10..


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


OKAZJA!!! Budynek 452m2 w

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Budynek mieszkalno-użytkowo-handlowy o powierzchni użytkowej 452m2 położony przy Aleji Wojska..


Sprzedam działki budowlane w

Sprzedam dwie działki budowlane w Woli Zambrowskiej o powierzchni 1000 M2 każda. Pierwsza przy drodze asfaltowej - 100 tyś. Druga ( bezpośrednio za..


Zatrudnię osobę na stanowisko

Poszukujemy osoby na stanowisko kelner w restauracji Impresja. Wymiar pracy: cały etat Prosimy o przesyłanie CV na adres mailowy:..


Dom 120m2, ul.Wilsona, działka

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom o powierzchni 120m2 położony przy ul. Wilsona w Zambrowie. Budynek mieszkalny parterowy z..


STREFA PACZKI DPD - NADANIA I

DPD STREFA PACZKI to dedykowana sieć obsługi Klientów indywidualnych i małego biznesu w zakresie nadań i doręczeń paczek na terenie kraju. DPD..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Szukam pracownika do korekcji

Szukam pracownika do korekcji racic dla bydła. Staż pracy nie jest wymagany, możliwość przyuczenia. Atrakcyjne warunki wynagrodzenia. Zapraszam do..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Działka 1406m2, Nagórki-Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1406m2 położona w Nagórkach Jabłoń, gmina Zambrów. Wydana decyzja o..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Sprzedam budynek mieszkalno

Sprzedam dom o powierzchni 265m2 położony w atrakcyjnej części Zambrowa (w pobliżu: miejski stadion, Centrum Kultury, Szkoła Podstawowa nr. 5,..


Działka 1,70 ha w Krajewie

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka gruntu o powierzchni 1, 70 ha położona w we wsi Krajewo Korytki, gmina Zambrów...


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Praca przy wykończeniach

Poszukuje ekip wykończeniowych 2-3 os. do kompleksowych oraz częściowych wykończeń wnętrz mieszkań na terenie Warszawy Wymagania: własne sprzęt..


Mieszkanie 2-pokojowe, 2

NA SPRZEDAŻ ROZKŁADOWE, PRZYTULNE MIESZKANIE 54M2 NA OSIEDLU SADOWA. Nieruchomość posiada 2 pokoje, oddzielną kuchnię, łazienkę oraz balkon. Łączna..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"