:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Wywiad z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie - mł. bryg. mgr inż. Markiem

pożary i straż, Wywiad Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej Zambrowie Markiem - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 17/10/2003 00:00

Jest pan Komendantem Powiatowym PSP w Zambrowie. Od ilu lat pracuje pan na tym stanowisku?
M.B.: Komendantem Straży Pożarnej w Zambrowie jestem od 11 lat. 1 lipca 1992 roku zostałem powołany na stanowisko Komendanta Rejonowego Państwowej Straży Pożarnej, a po zmianach w podziale administracyjnym kraju, 1 marca 1999 roku zostałem Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie.

Jak wyglądała pana wcześniejsza praktyka w zawodzie strażaka? Od ilu lat związany jest pan ze strażą?
M.B.: Ze strażą pożarną związany jestem ponad 20 lat. W 1982 roku zdałem egzaminy i dostałem się do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Przez 5 lat studiów zdobywałem wiedzę teoretyczną w szkole i praktyczną na jednym z oddziałów straży pożarnej w Warszawie, 1 sierpnia 1987 roku rozpocząłem pracę w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnej w Zambrowie.

Ilu obecnie ludzi pracuje w Komendzie Powiatowej w Zambrowie?
M.B.: Zatrudnionych jest 42 funkcjonariuszy (w tym dwie kobiety) pełniących służbę w Komendzie Powiatowej oraz Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej, jedna osoba pracuje na stanowisku cywilnym.

Ile i jakie wozy strażackie posiada Straż w Zambrowie?
M.B.: Na wyposażeniu tutejszej Komendy znajdują się 3 samochody gaśnicze ze zbiornikami wodnymi o pojemności: 2000, 5000 i 18000 litrów wody, dwa samochody specjalne: autodrabina o długości 30 metrów i samochód ratownictwa technicznego. Posiadamy również dwa samochody operacyjne: Polonez i Opel Astra.

Czy sprzęt jaki obecnie posiadacie jest wystarczająco nowoczesny?
M.B.: Straż Pożarna w Zambrowie dysponuje sprzętem niezbędnym do gaszenia pożarów oraz likwidacji skutków tzw. miejscowych zagrożeń, wśród których najczęstszymi są wypadki drogowe. W 2003 roku pozyskaliśmy 2 nowe samochody: gaśniczy Star-Man i techniczny Renault. Posiadamy również sprzęt wysłużony, starszej generacji jak 17-letnia autodrabina IFA. Sprzęt pożarniczy jest bardzo drogi. Nowy samochód gaśniczy kosztuje 600 000 zł, a autodrabina ponad 1 000 000 złotych.

Jak często interweniuje Straż Pożarna w Zambrowie? Ile średnio zgłoszeń dziennie otrzymujecie, a do ilu wyjeżdżacie?
M.B.: Do dnia 15 października b.r. straż pożarna w Zambrowie uczestniczyła w likwidacji 386 zdarzeń w tym 211 pożarów, 174 miejscowych zagrożeń, w 2003 roku był jeden fałszywy alarm.

Jakie najczęściej przypadki zgłaszają ludzie dzwoniący pod numer 998?
M.B.: Najczęstszymi przypadkami zgłoszeń są informacje o pożarach, wypadkach drogowych oraz zdarzeń losowych, w których niezbędna jest pomoc Straży Pożarnej np.: zatrzaśnięte drzwi, zalana piwnica, powalone na jezdnię drzewa, konary.

Czy zdarzają się czasami jakieś "głupie żarty" i jak sobie z nimi radzicie?
M.B.: Powiatowe Stanowisko Kierowania w Zambrowie codziennie odbiera kilkanaście telefonów z informacją o różnego rodzaju zdarzeniach. Często są to "głupie żarty" i jedynie dzięki doświadczeniu dyżurnych oraz zainstalowanemu systemowi ISDN umożliwiającemu identyfikację numeru, z którego napływa zgłoszenie, nie dysponowane są pojazdy bojowe, które mogą być niezbędne w tym samym czasie przy ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego. W bieżącym roku zanotowano jeden fałszywy alarm.

W jakiego rodzaju zdarzeniach mogą uczestniczyć strażacy z Zambrowa?
M.B.: Głównie strażacy uczestniczą w gaszeniu pożarów oraz likwidacji miejscowych zagrożeń. Jednak uczestniczą również w zdarzeniach nietypowych tj.: uwalnianie byka, który wpadł do szamba, usuwanie gniazda os, czy jak ostatnio schwytanie jenota podejrzanego o wściekliznę na klatce schodowej bloku mieszkalnego.

Ponad miesiąc temu, dzięki współpracy Komendy Powiatowej PSP w Zambrowie z Zambrowskim Portalem Internetowym, pojawił się na Zambrowskim Portalu nowy serwis "Straż - 998", w całości poświęcony komunikatom i artykułom dotyczącym Straży Pożarnej w Zambrowie. Jak ocenia Pan ten pomysł?
M.B.: Publikacja informacji na Portalu Internetowym umożliwia nam przekazywanie bieżących informacji na temat: zaistniałych zdarzeń, istniejących zagrożeń i niebezpieczeństw oraz praktycznych sposobów zabezpieczenia się przed ich powstaniem. Informujemy również o nowelizacjach prawnych z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz przekazujemy informacje na temat funkcjonowania tutejszej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Pomysł utworzenia serwisu "Straż - 998", uważam za bardzo dobry i myślę, że publikowane informacje pozwolą wszystkim wchodzącym na naszą stronę pogłębić wiedzę o ochronie przeciwpożarowej.

Czy w pracy zawodowej strażacy z Zambrowa korzystaj ą z sieci Internet? W jakich obszarach pracy straży pożarnej Internet jest potrzebny?
M.B.: Internet stanowi ważny element w pracy tutejszej Komendy i przede wszystkim wykorzystywany jest w zakresie dostępu do aktów prawnych i ich nowelizacji, wymiany doświadczeń i analiz prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych pomiędzy jednostkami straży pożarnej, śledzenie nowinek technicznych w zakresie sprzętu pożarniczego. Nie ukrywamy również, że na bieżąco śledzimy informacje z życia politycznego, kulturalnego, sportowego z kraju i ze świata.

A prywatnie, jeśli można zapytać czy korzysta Pan z Internetu?
M.B.: Tak, jeżeli tylko czas na to pozwala. Staram się na bieżąco zaglądać do Internetu i nie ukrywam, że jedną z pierwszych stron otwieranych przeze mnie jest Zambrowskiego Portalu Internetowego. Stronę ta otwieram często ze szczególną uwaga śledząc aktualności i informacje prasowe, a zwłaszcza informacje zamieszczane na podstronach 998 i 997, które myślę są coraz bardziej poczytne.

Czy możemy liczyć na dalszą współpracę, w ramach prowadzenia serwisu "998 - Straż" na Zambrowskim Portalu?
M.B.: Dotychczasowa co prawda, krótka współpraca myślę przynosi wiele satysfakcji zarówno dla redakcji Portalu Zambrowskiego jak i dla Komendy Państwowej Straży Pożarnej. Dzięki zamieszczanym na bieżąco informacjom możemy informować mieszkańców naszego powiatu o funkcjonowaniu Straży Pożarnej. Myślę, że pozwoli to uniknąć wielu przykrych i nieszczęśliwych sytuacji.

Dziękuję za rozmowę.

Reklama

Wywiad z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie - mł. bryg. mgr inż. Markiem komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

FOLIA, SIATKA , SZNUREK DO

SKLEP HAPROL ZAPRASZA W NASZEJ OFERCIE M.IN -FOLIA DO SIANA I SŁOMY- BIAŁA, ZIELONA, CZARNA I PRZEZROCZYSTA STRETCH, 500 LUB 750 -SZNUREK DO PRAS I..


Zobacz ogłoszenie

TYLKO TERAZ! DEKODER 4K ZA

DRODZY KLIENCI❗️❗️❗️ W SALONIE NC+ PREMIUM W GALERII BEM CZEKA NA WAS NAJNOWSZY DEKODER 4K ZA JEDYNE 1ZŁ MIES❗️❗️ TAKIEJ PROMOCJI NIE MOŻESZ..


Zobacz ogłoszenie

Meble na wymiar. Kuchnie,

Murawski Furniture z wieloletnim doświadczeniem w branży meblarskiej zajmującą się projektowaniem i tworzeniem różnego rodzaju mebli na wymiar tj..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnimy magazyniera i

Drukarnia opakowań poszukuje pracownika na stanowisko magazyniera, jak również pracowników na inne stanowiska. Wymagane wykształcenie minimum..


Zobacz ogłoszenie

Kierowca C+E na chłodnie

Zatrudnię kierowce kat C+E z doswiadczeniem na chłodnie praca całoroczna Bardzo dobre waruki płacowe + plus premie Wymagania: +karta kierowcy +kurs..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

Agregat uprawowo siewny

Przedmiotem sprzedaży jest nowy Agregat uprawowo-siewny 2,7m marki AGRO-LIFT. Agregat uprawowo-siewny bez hydropaku Wyposażenie standardowe: 1...


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię kucharza do

Zatrudnię kucharza do restauracji Impresja w Zambrowie. Praca na cały etat, atrakcyjne wynagrodzenie, możliwość rozwoju (kursy, szkolenia). Prosimy..


Zobacz ogłoszenie

Pomoc przy pracach

Witam, poszukuję osoby na kilka dni do pomocy przy pracach przydomowych w gospodarstwie.


Zobacz ogłoszenie

holowanie aut usługi

HOLOWANIE AUT ORAZ MASZYN ROLNICZYCH 7 DNI W TYGODNIU


Zobacz ogłoszenie

Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

Ekogroszek Extra transport hds

Zapraszamy do zakupu węgla EKOGROSZKU EXTRA. Parametry ekogroszku: -zawartość popiołu 5,5% - wartość opałowa 25-27 MJ/kg Węgiel suchy magazynowany..


Zobacz ogłoszenie

dostępne od ręki - ZBIORNIK NA

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom w malowniczej

Sprzedam dom jednorodzinny -dworek wolnostojący z poddaszem użytkowym, położony w Wiśniewie w bliskiej odległości od Zambrowa (4 km). Posiadłość..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Działka 1,25 ha w Ngórkach

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1,25 ha położona w miejscowości Nagórki-Jabłoń, gmina Zambrów. Grunty..


Zobacz ogłoszenie

Pracownik produkcyjny

Do naszej fabryki okien w Starym Laskowcu poszukujemy kandydatów do pracy jako: Zadania: • Praca na super nowoczesnej hali produkcyjnej, • Prace..


Zobacz ogłoszenie

Główna księgowa lub główny

Poszukujemy osoby na stanowisko: Główna/-y księgowa/-y Miejsce pracy: Zambrów, Firma Zorza, ul. Mazowiecka 57C OPIS STANOWISKA: prawidłowość i..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zobacz ogłoszenie

Nowoczesny apartament w

Do wynajęcia nowoczesny apartament w Augustowie w ośrodku wczasowym Marina Borki nad jeziorem Necko. 2 sypialnie (4 pojedyncze łóżka z możliwością..


Zobacz ogłoszenie

Pożyczka bez sprawdzania

Pożyczka dla każdego bez BIK. Jeśli potrzebujesz dodatkowej gotówki na dowolny cel mamy dla Ciebie ofertę. - Nie pytamy o cel, - Pieniądze na..


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszą panią 2

Praca dla miłej i uczciwej pani z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

CB RADIO montaż, strojenie,

Sprzedaż, montaż, naprawa i strojenie CB radia i anten. Sklep Planet ul. Białostocka 22d , Zambrów tel. 604419967


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Studentka szuka praktyk

Szukam czterotygodniowych praktyk związanych z kierunkiem studiów zarządzanie sprzedażą. Najchętniej od lipca. Jeśli to możliwe byłabym..


Zobacz ogłoszenie

Działka Wola Zambrowska

Sprzedam działkę z warunkami zabudowy o powierzchni 1000m2 ( 25x40) w Woli Zambrowskiej bezpośrednio położona przy drodze asfaltowej. Teren suchy i..


Zobacz ogłoszenie

praca dla murarzy

Poszukujemy murarzy i pomocników murarzy z własną działalnością. Stawka godzinowa dla murarza 23€, pomocnika 18€. Praca w Antwerpii. Zapewniamy..


Zobacz ogłoszenie

Pomoc operatora

Do naszej fabryki okien w Starym Laskowcu poszukujemy kandydatów do pracy jako: Pomoc operatora Zadania: ‒ obsługa maszyn produkcyjnych, -..


Zobacz ogłoszenie

Dyskretny zarobek.

! Hej popatrz - niby dlaczego nie miałabyś zarobić sobie Pieniędzy w lekki, miły i przyjemny sposób w całkowitej tajemnicy przed całym światem? Na..


Zobacz ogłoszenie

Mechanik samochodów

Mechanik samochodów ciężarowych Do głównych zadań osoby zatrudnionej należy: • Bieżąca naprawa własnych samochodów ciężarowych • konserwacja części..


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa i regeneracja

Oferujemy Państwu zakup oraz naprawę alternatorów i rozruszników. Wysoką jakość usług gwarantuje dziesięcioletnie doświadczenie w branży..


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds. obsługi

Do naszej fabryki okien w Starym Laskowcu poszukujemy kandydatów do pracy jako: Specjalista ds. obsługi klienta: Do głównych zadań osoby..


Zobacz ogłoszenie

Rowery zachodnich renomowanych

Zapraszamy w KAŻDĄ NIEDZIELĘ na KIERMASZ ROWEROWY od 10.30 - 13.00 Do zaoferowania Markowe rowery Holenderskie i Niemieckie. Rowery sprawdzone w..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT WSZYSTKICH MAREK OD

Skup aut od 500 do 15.000zl przeprowadzamy w sposób profesjonalny i bezpieczny. Finalizując transakcję odkupu samochodu jako priorytet stawiamy..


Zobacz ogłoszenie

TYLKO TERAZ!

TYLKO W SALONIE NC+ W GALERII BEM PAKIET 155 KANAŁÓW (DODATKOWO HBO ZA DARMO) ZA 36,66 ZŁ MIESIĘCZNIE! UMOWA TYLKO NA 18 MIESIĘCY PRZYJDŹ I ZAPYTAJ..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"