:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C pochmurno z przejaśnieniami

Wyruszyli rowerami z Zambrowa do Wilna

rekreacja wypoczynek, Wyruszyli rowerami Zambrowa Wilna - zdjęcie, fotografia

24 rowerzystów wyjechało dziś rano z Zambrowa do Wilna. Dziennie będą pokonywać od 100 do 140 km. Do Zambrowa powrócą w niedzielę wieczorem.

Dzisiaj, 14. lipca około godziny 9.00 spod pomnika Żołnierza Dwudziestolecia Międzywojennego w Zambrowie grupa rowerzystów wyjechała w liczącą 370 km trasę do Wilna na Litwie. Organizatorami rajdu są Eugeniusz Borowski oraz Urząd Miasta Zambrów.

- "Pokłosiem akcji Zambrów na rowery jest dzisiejszy wyjazd pielgrzymki rowerowej do Wilna. Ci najbardziej mocni, twardzi ludzie, którzy codziennie nie boją się pokonać 100-120 km wyjeżdżają na trzydniową wycieczkę do Wilna pod patronatem Burmistrza Miasta Zambrów. Osoby te na pewno nie są przypadkowe, przygotowywały się do tego wyjazdu przez ostatnie pół roku." - powiedział Burmistrz Zambrowa Kazimierz Dąbrowski.

W rajdzie udział wzięli zarówno mieszkańcy Zambrowa, jak i Szumowa, Wysokiego Mazowieckiego oraz Czyżewa. W sumie rowerami do Wilna wybrało się 24 pełnoletnich doświadczonych rowerzystów.

- "Rajd nie odbywa się głównymi trasami, ze względu na bezpieczeństwo uczestników, dlatego będziemy jechać trasami mało uczęszczanymi. Jest to więcej kilometrów, ale przede wszystkim liczy się bezpieczeństwo." - powiedział nam pomysłodawca i współorganizator akcji Eugeniusz Borowski -"Na trasie rajdu organizatorzy zapewniają wyżywienie, a więc uczestnicy muszą tylko jechać." - dodaje Eugeniusz Borowski.

Trasa rajdu rowerowego Zambrów - Wilno podzielona została na 3 etapy, każdego dnia uczestnicy do przejechania mają od 100 do 140 km. Pierwszego dnia, czyli dzisiaj rowerzyści pokonają około 130 km. Po godzinie 18.00 dotrą do miejscowości Dąbrowa Białostocka. Drugiego dnia zambrowscy rowerzyści mają do pokonania odcinek o długości ponad 130 km. Tego dnia przekroczą granicę polsko-litewską i pomiędzy godziną 18.00 a 19.00 dotrą do miejscowości Alytus. Trzeci dzień wyprawy rowerowej to odcinek ponad 115 km. W sobotę popołudniu dotrą do Wilna. Na mecie uczestnicy rajdu przywitani zostaną przez Burmistrza Kazimierza Dąbrowskiego, ks. bp. Diecezji Łomżyńskiej oraz Proboszcza parafii pw. Trójcy Przenajświętszej ks. dziekana Jerzego Samsela.

Rajd rowerowy do Wilna to duże wyzwanie dla rowerzystów, nawet tych doświadczonych.

- "Na rowerze jeżdżę długie trasy, ponad 2 lata z koleżanką, która również jedzie ze mną w rajdzie. Pokonywanie takich dłuższych tras zaczęło się właśnie mniej więcej 2 lata temu. Na rajd rowerowy do Wilna skusiła mnie chęć przygody. Nie wiem czy później będzie okazja pojechać w tak długą trasę." - powiedziała nam pani Milena z Zambrowa.

- "Z rowerem łączy mnie wiele lat przyjaźni natomiast od kilku lat ponownie zacząłem intensywnie jeździć rowerem. W takiej grupie i wyjeździe na kilka dni nie miałem okazji uczestniczyć. Interesuje mnie jak się jedzie w takiej grupie. Pewnie będzie to ciekawa przygoda. Jadą tu ludzie z doświadczeniem, a więc i ja może takowego nabiorę." - powiedział nam mieszkaniec Wysokiego Mazowieckiego Alek Godlewski.

Czwarty dzień rajdu rowerowego (niedziela, 17. lipca) to część turystyczna, w trakcie której rowerzyści będą mieli okazję zwiedzić Wilno i inne miejsca na Litwie.

- "W niedzielę zwiedzamy Wilno, będziemy także na Mszy św. w Ostrej Bramie. W ciągu dnia zjemy także wspólny obiad. " - powiedział nam Eugeniusz Borowski.

Powrót rowerzystów biorących udział rajdzie rowerowym zaplanowany został na 17. lipca, w godzinach popołudniowych. Rowerzyści do Zambrowa będą mogli powrócić autobusem. Jeżeli jednak znajdą się osoby chętne, to najsilniejsi do Zambrowa mogą powrócić rowerami.

Polecamy:
:: Wyprawa rowerowa do Srebrnej (foto+video)
:: Udana wyprawa rowerowa do Szumowa (foto+video)
:: Zawody kolarskie Legia MTB Maraton w Szumowie
:: Cykl „Zambrów na rowery 2011” - zainaugurowany
:: „Zambrów na rowery” dopiero w maju
:: Udana akcja Zambrów na rowery (fotoreportaż)
:: Trasa 8: Zambrów - Śledzie - Tabędz
:: Trasa 7: Zambrów – Osowiec Twierdza
:: Trasa 6: Zambrów - Ostrożne (25 km)
:: Trasa 5: Zambrów - Tybory Kamianka (33 km)
:: Trasa 4: Zambrów - Jabłonka Kościelna (34 km)
:: Trasa 3: Zambrów - Srebrny Borek (32 km)
:: Trasa 2: Zambrów- Czartosy
:: Trasa 1: Zambrów- Wądołki


Wyruszyli rowerami z Zambrowa do Wilna komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się