:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C pochmurno z przejaśnieniami

Wyruszyli pieszo na Jasną Górę

religia, Wyruszyli pieszo Jasną Górę - zdjęcie, fotografia

13 dni marszu i ponad 400 km do celu. Taki dystans mają przed sobą pielgrzymi, którzy wyruszyli wczoraj pieszo z Zambrowa, Łomży i Ostrołęki do Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze.

Dokładnie o godzinie 600, w poniedziałek 1 sierpnia, w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie rozpoczęła się Msza Święta inaugurująca pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Po Mszy, o godzinie 715 pielgrzymi z Zambrowa pod przewodnictwem ks. Dariusza Niewińskiego wyruszyli w drogę. W tym samym czasie również inne grupy Łomżyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę wyruszyły z Łomży i Ostrołęki.

Zambrowscy pielgrzymi tworzą tzw. grupę niebieską Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W grupie pielgrzymują pątnicy z dekanatów: Łapy, Kobylin, Wysokie Mazowieckie, Szepietowo, Czyżew oraz Zambrów. W sumie w tym roku na pątniczy szlak z Zambrowa wyruszyło około 70 osób. Dziś w Broku grupa niebieska dołączy do głównej kolumny pielgrzymkowej idącej z Łomży i Ostrołęki.

Pielgrzymi na szlak codziennie wyruszają między 6, a 7 rano i każdego dnia pokonują średnio 35 km. Każdy dzień podzielony jest na kilka etapów (przeważnie po 5 - 10 km). Centralnym punktem każdego dnia jest Msza św., zarówno na miejscu noclegu, jak i na trasie. Każdy dzień kończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21. Wszystkim pątnikom codziennie towarzyszy modlitwa przeplatana śpiewami piosenek. Dla wielu, szczególnie młodych ludzi, wielkim przeżyciem jest Sakrament Pokuty sprawowany w drodze. Na końcu każdej grupy idą kapłani, którzy służą spowiedzią i rozmową.

Na Jasną Górę pielgrzymi z Zambrowa i całej Diecezji Łomżyńskiej dotrą w sobotę, 13. sierpnia ok. godz. 1900, gdzie przed Wałami Jasnogórskimi odbędzie się prezentacja Pielgrzymki, a pół godziny później pod przewodnictwem biskupa Stanisława Stefanka wierni będą uczestniczyli we Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej.

Rozwiązanie XXVII Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej nastąpi w niedzielę, 14. sierpnia, po Mszy św. o godz. 900 na Wałach Jasnogórskich, w której udział wezmą pielgrzymi Diecezji Łomżyńskiej, Siedleckiej, Płockiej i Kaliskiej.

Wszystkich mieszkańców powiatu zambrowskiego, którzy ze względu na obowiązki nie mogli wziąć udziału w pielgrzymce kierownik Pielgrzymki zaprasza do przyłączenia się do grupy białej – pielgrzymów duchowych.

Polecamy:
:: Wrócili z rajdu rowerowego Zambrów – Wilno (foto)
:: Wyruszyli rowerami z Zambrowa do Wilna
:: 2010: Dziś pielgrzymi z Zambrowa dotrą do Hodyszewa
:: 2010: Rano z Zambrowa wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę
:: XXIV Zambrowska Piesza Pielgrzymka w drodze do Hodyszewa
:: W sobotę pielgrzymi z Zambrowa wyruszyli na Jasną Górę
:: Jutro wyruszą pieszo na Jasną Górę
:: W sobotę z Zambrowa rusza XXV Pielgrzymka na Jasną Górę
:: 2008: Wyruszyli pielgrzymi z Zambrowa na Jasną Górę
:: 2007: "Przypatrzmy się powołaniu naszemu" – ruszyła XXIII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Wyruszyli pieszo na Jasną Górę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się