:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C pochmurno z przejaśnieniami

Wyruszyli na Jasną Górę [foto]

Ponad 50 pątników wyruszyło pieszo z Zambrowa na Jasną Górę. Mają do pokonania prawie 450 km. Do celu dotrą 13 sierpnia.

Dziś po godzinie 7.00 wyruszyła z Zambrowa 32. Łomżyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy z naszego miasta do przejścia mają blisko 450 km.

Pierwszy dzień pielgrzymki rozpoczął się uroczystą mszą świętą o godzinie 6.00 w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie. Po niej wierni pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Oporka wyruszyli w drogę. W pierwszych kilometrach wiernym towarzyszył ks. dziekan dr Jerzy Samsel – proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie i ks. kan. Jarosław Olszewski – proboszcz parafii pw. Ducha Świętego w Zambrowie.

W tym samym czasie również inne grupy Łomżyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę wyruszyły z Łomży i Ostrołęki. Grupy pielgrzymkowe z Zambrowa i Łomży spotkają się jutro w Broku. W środę natomiast dołączą do nich pątnicy z Wyszkowa.

Pielgrzymi na szlak wyruszają codziennie między godz. 6.00 a 7.00 rano i każdego dnia pokonują średnio 35 km. Każdy dzień podzielony jest na kilka etapów, przeważnie po 5 - 10 km. Centralnym punktem dnia jest msza św., zarówno na miejscu noclegu, jak i na trasie. Wieczorem, o godz. 21.00 odprawiany jest Apel Jasnogórski. Wszystkim pątnikom codziennie towarzyszy modlitwa przeplatana śpiewami piosenek. Dla wielu, szczególnie młodych ludzi, wielkim przeżyciem jest Sakrament Pokuty sprawowany w drodze. Na końcu każdej grupy idą kapłani, którzy służą spowiedzią i rozmową. 

Na Jasną Górę pielgrzymi z Diecezji Łomżyńskiej dotrą w sobotę, 13 sierpnia. Prezentacja pielgrzymki odbędzie się przed wałami Jasnej Góry o godz. 18.30, a o godz. 19.00 odprawiana będzie Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu. Zakończenie pielgrzymki nastąpi 14 sierpnia po Mszy św. sprawowanej o godz. 9.00 na Wałach Jasnogórskich.

Wszystkich mieszkańców powiatu zambrowskiego, którzy ze względu na obowiązki nie mogli wziąć udziału w pielgrzymce kierownik Pielgrzymki zaprasza do przyłączenia się do grupy białej – pielgrzymów duchowych.

Polecamy:
:: 32. rocznica objawienia w Ostrożnem [foto]
:: Zapraszamy do udziału w spotkaniach grupy białej
:: Rozpoczęły się Światowe Dni Młodzieży. Do Krakowa udała się również zambrowska młodzież [foto+video]
:: Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Łomżyńską na Jasną Górę
:: Festiwal Młodych zakończył Diecezjalne Dni Młodzieży [foto+video]
:: Młodzież z Włoch przyjechała do Zambrowa [foto]
:: Wolontariusze zakończyli przygotowania. Rozpoczynają się Diecezjalne Dni Młodzieży [foto]
:: „Bóg nie umarł” [foto]
:: Letnie Kino Nadziei nadal cieszy się dużym zainteresowaniem [foto]
:: Zakończył się letni obóz w Zakopanem [foto]
:: Obozowicze wrócili z Bułgarii
:: Półkolonie w zambrowskich parafiach zakończone [foto+video]

Wyruszyli na Jasną Górę [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się