:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?



  14°C słabe opady deszczu

Wyprawa rowerowa w Nowy Rok [foto]

rowery i kolarstwo, Wyprawa rowerowa [foto] - zdjęcie, fotografia

Nieformalna grupa miłośników dwóch kółek z Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego rozpoczęła sezon rowerowy 2017.

Kolejny raz w Nowy Rok grupy rowerowych pasjonatów z Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego spotkały się przy ognisku. Jak zawsze przy takich spotkaniach można było powspominać miniony sezon, jak również wspólnie zaplanować rowerowe wypady w 2017 r.

- „Niesprzyjająca pogoda nie przeszkodziła nam w tym krótkim rajdzie. W myśl rowerowego porzekadła, nie ma złej pogody na jazdę, a jedynie niewłaściwy ubiór i brak odpowiedniego towarzystwa. Towarzystwo było przednie, a ubiory właściwe, więc i atmosfera była wspaniała.” - podsumowuje wczorajszą wyprawę Krzysztof Raducha z Zambrowa.

Nietypowa ze względu na porę roku wyprawa pokazuje, że w Zambrowie miłośników dwóch kółek nie brakuje. Od kilku lat w naszym mieście organizowana jest akcja „Zambrów na rowery”. W 2016 r. Urząd Miasta zorganizował kilkanaście imprez dla cyklistów. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca od maja do września organizowane były wyprawy dla wszystkich chętnych mieszkańców miasta. Długość każdej trasy wynosiła około 40 km w obie strony. Rowerzyści w ramach tych rajdów odwiedzili Szumowo, Kulesze Kościelne, Czerwony Bór oraz podziwiali północną i południową panoramę Zambrowa. Dla bardziej zaprawionych cyklistów zorganizowane zostały dodatkowe 3 rajdy, każdy o długości około 100 km. Celem wyjazdów były: Wizna, Małkinia i Góra Strękowa. W minionym roku odbyła się również kilkudniowa pielgrzymka rowerowa do Trok oraz pielgrzymka rowerowa do Hodyszewa. Ponadto zorganizowano maraton szosowy oraz wyścigi kolarskie ulicami miasta. Zdjęcia z wszystkich wypraw znajdziecie Państwo na Zambrowskim Portalu www.zambrow.org w odrębnych artykułach. Zbiór linków – poniżej. W tym roku Urząd Miasta planuje kontynuować te tradycje.

Poza zorganizowanymi i nagłaśnianymi przez nasz Portal wyjazdami rowerowymi, mieszkańcy Zambrowa organizują również wyjazdy nieformalne. Biorą w nich udział grupy zaprzyjaźnionych osób. Przykładem właśnie takiej wyprawy była wczorajsza inauguracja sezonu rowerowego 2017.

Zambrowscy i wysokomazowieccy rowerzyści za pośrednictwem naszego portalu chcą wszystkim rowerzystom życzyć wiatru w plecy, gładkich nawierzchni, pogodnych kierowców i ogólnie fajnego 2017 roku.

- „Niech zdrowie was nie opuszcza, a siodełko nie uwiera, koła niech zawsze będą okrągłe i moc niech będzie z wami, szczególnie na podjazdach. A przede wszystkim więcej wyrozumiałości i rozwagi w relacjach miedzy kierowcami a rowerzystami.” - życzą cykliści.

Polecamy – Zambrów na rowery 2016:
:: Burmistrz podsumował akcję „Zambrów na rowery 2016” [foto]
:: Wyprawa do Czerwonego Boru zakończyła akcję „Zambrów na rowery 2016” [foto]
:: W ostatnim rajdzie długodystansowym rowerzyści udali się do Góry Strękowej [foto]
:: Wyruszyli rowerami do Hodyszewa [foto]
:: Rowerzyści udali się do Szumowa [foto]
:: Wyruszyli do Małkini na dwóch kółkach [foto]
:: Rajd rowerowy „Panorama Zambrowa” [foto]
:: Wrócili z rajdu rowerowego Wilno - Zambrów [foto]
:: II Maraton Szosowy za nami [foto]
:: Kolarze rywalizowali w ramach Dni Zambrowa [foto+video]
:: Rowerzyści wyruszyli do Wizny [foto]
:: Rowerzyści udali się do Kulesz Kościelnych [foto]
:: Rowerzyści rywalizowali w Szumowie [foto+video]
:: Sezon rowerowy zainaugurowany [foto+video]


Wyprawa rowerowa w Nowy Rok [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się