:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C rozproszone chmury

Wyłudzali podatek VAT i sprzedawali „puste faktury”. Straty Skarbu Państwa to blisko 1,3 mln zł

policja, Wyłudzali podatek sprzedawali „puste faktury” Straty Skarbu Państwa blisko - zdjęcie, fotografia

Proceder zaniżania zobowiązań podatkowych na dużą skalę z wykorzystaniem tzw. „pustych faktur” VAT ujawnili i przerwali pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku. Podlaska spółka z branży budowlanej działająca na terenie całego kraju naraziła Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 1,3 miliona złotych.

W wyniku kontroli jednej z podlaskich firm działających w branży budowlanej ustalono, że w celu obniżenia zobowiązań podatkowych firma wykorzystała ponad 140 „pustych faktur” VAT.

 

 

- „Oprócz firmy z województwa podlaskiego w wykrytym procederze brały również udział podmioty z Małopolski i Mazowsza, pomagając w dokumentowaniu usług na rzecz podlaskiej spółki. Podmioty te pozorowały prowadzenie działalności gospodarczej, a ich rolą było jedynie wystawianie faktur VAT za usługi, które w rzeczywistości nigdy nie były wykonywane.” - informuje asp. Maciej Czarnecki z Zespołu prasowego Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

 


Pracownicy podlaskiej KAS ustalili, że w wyniku wykrytego procederu spółka zaniżyła swoje zobowiązania podatkowe o blisko 1,3 miliona złotych. Teraz, zgodnie z wyrokiem sądu, nieuczciwa spółka będzie musiała wpłacić pełną kwotę zaległego podatku VAT wraz z odsetkami.

Wyłudzali podatek VAT i sprzedawali „puste faktury”. Straty Skarbu Państwa to blisko 1,3 mln zł komentarze opinie

  • gość 2018-06-13 18:25:17

    Nawet gdzieś w ogłoszeniach na tym portalu przewineła mi się ta firma z ofertami sprzedazy faktur

Dodajesz jako: Zaloguj się