:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  15°C lekkie zachmurzenie

Wykaz podręczników w zambrowskich szkołach

edukacja, Wykaz podręczników zambrowskich szkołach - zdjęcie, fotografia

Zbliża się półmetek wakacji. Uczniowie niechętnie myślą o nauce, mimo to osoby, które jeszcze nie zaopatrzyły się w podręczniki do kolejnej klasy powinni o tym pomyśleć teraz. Większość uczniów skorzysta jednak z darmowych książek finansowanych z budżetu państwa.

Z darmowych podręczników finansowanych z budżetu państwa w nowych roku szkolnym 2018/2019 skorzystają uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych. Dla uczniów klas II, V i VIII zostaną zakupione nowe podręczniki. Natomiast pozostali otrzymają podręczniki, z których korzystali w poprzednim roku szkolnym ich koledzy. Bezpłatne książki otrzyma również ostatni rocznik uczniów gimnazjów.

Zmiany nie zostały wprowadzone jednak w szkołach średnich, które nadal idą starym trybem nauczania. Tak więc, jeszcze przez najbliższy rok, rodzice będą mogli kupić podręczniki używane. Natomiast wraz z wprowadzeniem w 2019 roku 4-letnich szkół licealnych uczniowie pierwszych klas będą musieli zakupić zupełnie nowe książki.

Od września 2017 roku dotychczasową 3-letnią Zasadniczą Szkołę Zawodową zastępuje Szkoła Branżowa I i II stopnia. Pierwszy etap nauki w szkole branżowej ma trwać trzy lata, natomiast drugi - dwa. Zgodnie z nowymi przepisami uczniowie ze szkół branżowych I stopnia mogą uczyć się z podręczników z poprzednich lat, zgodnie ze starą podstawą programową.

 

Poniżej prezentujemy wykaz podręczników w zambrowskich szkołach średnich.


Zespół Szkół nr 1 w Zambrowie


Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości


Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących - pobierz wykaz

Zespół Szkół Stowarzyszenia Wsparcia Edukacji i Rynku Pracy


Wykaz podręczników w zambrowskich szkołach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się