:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C słabe opady deszczu

Wyjazdowe szkolenie strażaków powiatu zambrowskiego

39 osób, w większości strażaków z terenu powiatu zambrowskiego, uczestniczyło w corocznym szkoleniu zorganizowanym przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zambrowie. Tym razem strażacy udali się na obszary Puszczy Białowieskiej.

Coroczne szkolenie strażaków z terenu powiatu zambrowskiego związane z poprawą i popularyzacją bezpieczeństwa pożarowego odbyło się wczoraj, 11 października. Wzięli w nim udział działacze Związku OSP RP, prezesi jednostek oraz osoby współpracujące ze strażami pożarnymi – łącznie 39 osób.

W ramach szkolenia strażacy z powiatu zambrowskiego zapoznali się z specyfiką oraz taktyką działań w dużych obszarach leśnych na przykładzie Puszczy Białowieskiej. Następnie zwiedzano Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą oraz zapoznano się z zakresem działalności Nadleśnictwa Hajnówka, gdzie przedstawiono ochronę obszarów cennych przyrodniczo w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego i publicznego.

Jak powiedział nam Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Zambrowie Marek Adam Komorowski, strażacy zapoznali się ponadto z gradacją kornika drukarza i jej wpływem na zasoby Puszczy Białowieskiej jako jedno z zagrożeń w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Uczestnicy wyjazdu mieli także okazję podróży wąskotorową kolejką leśną.

W trakcie szkolenia Nadleśniczy Nadleśnictwa Hajnówka Grzegorz Bielecki przekazał strażakom pamiątkowy grawerton.

Polecamy:
:: Strażacy walczyli z żywiołem w Srebrnej [foto+video]
:: 70-lecie OSP Zbrzeźnica [foto]
:: Wybrano Przewodniczącego Głównego Sądu Honorowego Związku OSP RP
:: Pożar auta na ul. Łomżyńskiej
:: Tragiczny wypadek na DK63 [foto]
:: Uratowali nieprzytomnego mężczyznę
:: Zwarcie instalacji elektrycznej w mieszkaniu na AWP [foto]
:: Kolejny pożar na koszarach [foto+video]
:: Pożar mieszkania na koszarach [foto+video]
:: Strażacy usuwają szkody po gwałtownej burzy [foto+video]

Wyjazdowe szkolenie strażaków powiatu zambrowskiego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się