:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  5°C bezchmurnie

Wygraj bilet na mikołajkowy koncert FKWL

konkursy, Wygraj bilet mikołajkowy koncert - zdjęcie, fotografia

Zapraszamy wszystkich melomanów na Familijny Koncert Mikołajkowy Filharmonii Kameralnej w Łomży. Dla naszych czytelników mamy podwójny bilet na to wydarzenie.

„Cosi Fan Tutte” to tytuł Familijnego Koncertu Mikołajkowego, jaki zaplanowano na najbliższy czwartek, 7 grudnia w sali widowiskowej przy Szkołach Katolickich w Łomży przy ul. Sadowej 12A. Początek o godz. 18.30.

Przed zgromadzoną publicznością wystąpią Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, Jacek Rogala – dyrygent, Alejandrina Vazquez Ramirez (sopran), Marta Stachyra (mezzosopran), Andrzej Lenart (baryton), Arnold Kłymkiw (tenor), Katarzyna Drelich (sopran) oraz Przemysław Szkodziński (bas). W programie: Wolfgang Amadeusz Mozart - Cosi fan tutte (Tak czynią wszystkie) - opera komiczna - wersja koncertowa (fragmenty).

Jacek Rogala - jest absolwentem wrocławskiej Akademii Muzycznej, w której z wyróżnieniem ukończył studia: kompozytorskie pod kierunkiem Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil (1990) oraz dyrygenckie pod kierunkiem Marka Pijarowskiego (1992). W roku 2011 na UMFC w Warszawie uzyskał tytuł doktora sztuki muzycznej. Od roku 2001 jest dyrektorem naczelnym i artystycznym Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach i Festiwalu Świętokrzyskie Dni Muzyki.W latach dziewięćdziesiątych był asystentem dyrygenta we wrocławskiej Operze, a także współpracował jako stały gościnny dyrygent z Orkiestrą Capella Bydgostiensis. Następnie przebywał na stypendium dyrygenckim im. Artura Rodzińskiego w The Cleveland Symphony Orchestra. W tym okresie pracował w Redakcji Muzycznej Polskiego Radia we Wrocławiu, był pełnomocnikiem Ministra Kultury i Sztuki do spraw muzyki i kierował Redakcją Muzyki Współczesnej Programu II Polskiego Radia. W 1999 sprawował kierownictwo artystyczne Dni Grażyny Bacewicz – festiwalu PR i TVP. W latach 2000-2007 był prezesem, a do roku 2010 – wiceprezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej (ISCM), w którym kierował także Konkursem Muzyki XX i XXI Wieku dla Młodych Wykonawców. Udziela się jako juror konkursów wykonawczych i członek komisji programowych festiwali (ostatnio Światowych Dni Muzyki Wrocław’ 2014). Jest autorem książki Muzyka polska XX wieku wydanej przez PWM (2000). Prowadzi działalność dydaktyczną na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. W 2012 został wiceprzewodniczącym Zrzeszenia Filharmonii Polskich oraz członkiem Rady do spraw Instytucji Artystycznych powołanej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dokonał wielu prawykonań i nagrań radiowych utworów kompozytorów współczesnych oraz utworów uznawanych za zaginione. Jego nagrania kompozycji 3 dla 13 Pawła Mykietyna oraz Concerto á rebours Tadeusza Wieleckiego w roku 1995 i 1999 zwyciężyły na Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów UNESCO w Paryżu, a płyta z nagraniem utworu 3 dla 13 w roku 2009 otrzymała nagrody Fryderyk w dwóch kategoriach: Album Roku Muzyka Współczesna oraz Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej. Występuje na festiwalach, m.in. w Warszawie (Warszawska Jesień, Dni Grażyny Bacewicz, Warszawski Festiwal Gitarowy), Wrocławiu (Musica polonica nova), Gdańsku (Spotkania Młodych Kompozytorów Droga), Bydgoszczy (Musica Antiqua Europae Orientalis), Katowicach (Śląskie Dni Muzyki Współczesnej, Festiwal Prawykonań – Polska Muzyka Najnowsza), Kielcach (Jeunesses Musicales, Świętokrzyskie Dni Muzyki), Gaming (Festiwal Chopinowski), Edmonton (Windspiration). Koncertował w Niemczech, Hiszpanii, Holandii, we Włoszech, Austrii, na Słowacji, w Wietnamie i Kanadzie. Jest kompozytorem muzyki symfonicznej, kameralnej, chóralnej i elektronicznej. Jego utwory, poza Polską, wykonywane były w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Kanadzie, na Ukrainie i Białorusi.W roku 2012 z rąk Ministra Kultury otrzymał brązowy medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Alejandrina Vazquez - ukończyła z wyróżnieniem Autonomiczny Uniwersytet Baja California (UABC). Koncertowała we Francji, Hiszpanii, na Kubie, w Rumunii, Polsce, USA, Austrii i w Meksyku. Koncerty z jej udziałem były transmitowane w Radiu UNAM (Autonomiczny Narodowy Uniwersytet Meksyku) oraz Meksykańskim Instytucie Radia Meksyk. Wystąpiła w światowych premierach koncertowych oryginalnych dzieł takich kompozytorów, jak: Santos Cota, Félix Mora, David Rodríguez, Enrique González Medina, Venus Rey Jr i Bryan Banks. Zaśpiewała w światowej premierze opery Anita Melesio Moralesa w języku hiszpańskim i była odtwórczynią głównej roli tego dzieła w produkcji Narodowego Instytutu Sztuk Pięknych z udziałem Orkiestry Ministerstwa Marynarki Wojennej Meksyku. W dorobku ma nagranie 3 płyt. Obecnie sopranistka jest na II roku operowych studiów magisterskich warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, będąc pod opieką prof. dr hab. Ewy Iżykowskiej-Lipińskiej.

Marta Stachyra - studiuje śpiew solowy na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Małgorzaty Marczewskiej. W styczniu bieżącego roku debiutowała na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie w operze Eugeniusz Oniegin P. Czajkowskiego w reżyserii Ryszarda Cieśli, wcielając się w postać Łariny. Jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych.

Andrzej Lenart - student III roku studiów licencjackich Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie prof. Włodzimierza Zalewskiego. Laureat i finalista konkursów o zasięgu ogólnopolskim, a także międzynarodowym. Już w wieku 13 lat był solistą Chóru Polskiego Radia jako sopran chłopięcy, wykonując partie solowe. Stypendysta małopolskiej fundacji „Sapere Auso” za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Arnold Kłymkiw - student Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale wokalno-aktorskim w klasie prof. Jerzego Knetiga. Wychowanek Warszawskiego Chóru Chłopięcego. Śpiewał na koncertach w Niemczech, w trakcie tournée po Japonii oraz na licznych prestiżowych uroczystościach w Polsce. Laureat III Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. prof. Haliny Słonickiej w Suwałkach. W 2016 otrzymał roczny angaż w Filharmonii Narodowej do projektu Spotkania z muzyką. Obecnie jest solistą Filharmonii Narodowej.

Katarzyna Drelich - osiągnęła wiele sukcesów, koncertując m.in. w Belgii, Francji, Niemczech. Obecnie jest studentką II roku w klasie prof. Ryszarda Cieśli.

Przemysław Szkodziński- absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu Roberta Cieśli. Współpracuje z Działem Edukacji Filharmonii Narodowej, wykonując partię Nikity w Zamku na Czorsztynie K. Kurpińskiego w sezonie 2016/2017 oraz partię Króla Midasa w operze Król Midas w rękach bogów P. Wróbla w sezonie 2017/2018 w spektaklach dla dzieci i młodzieży. Nagrywał partię chóru do spektaklu Na czworakach dla Teatru Polonia do muzyki Jerzego Satanowskiego.

Konkurs dla czytelników Portalu zambrow.org

Dla jednego z naszych czytelników, który jako drugi przyśle na e-mail naszej redakcji odpowiedź na niżej zadane pytanie, mamy podwójną wejściówkę na czwartkowy koncert Filharmonii Kameralnej w Łomży.

Chcąc wziąć udział w konkursie i zawalczyć o darmową wejściówkę, wystarczy wysłać na adres  [email protected] list e-mail o temacie „Koncert – Konkurs”, w treści wpisując prawidłową odpowiedź na pytanie:

Jaki tytuł nosił Familijny Koncert Mikołajkowy zorganizowany w 2015 roku przez Filharmonię Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży?

W mailu, oprócz odpowiedzi, należy podać swoje imię, nazwisko i numer telefonu kontaktowego. Podwójny bilet wygra osoba, która jako druga przyśle do nas prawidłową odpowiedź. Liczy się czas wpływu listu e-mail na nasz serwer.

Na odpowiedzi czekamy do środy, 6 grudnia do godz. 14.00.

Polecamy:
:: „Muzyka przy kawie” zainaugurowana [foto]
:: VI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny zakończony [foto]
:: Polska muzyka XX wieku rozbrzmiała w Centrum Kultury [foto]
:: VI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny rozpoczęty [foto]
:: Zambrowska Długa Fala rozstrzygnięta [foto]
:: VI Przegląd Pieśni Patriotycznych rozstrzygnięty! [foto]
:: Ewa Farna, Rafał Brzozowski i PlayBoys wystąpią w Zambrowie!
:: Sezon Kulturalny 2017/2018 MOK zainaugurowany [foto]
:: Warsztaty wyplatania z wikliny papierowej [foto]
:: „Jesienne inspiracje na skrzypce” w Cafe Muza [foto]
:: XVIII Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej za nami [foto]
:: Poznaj samego siebie: tajemnice imion. Cykl zajęć bibliotecznych
:: Patriotycznie w Centrum Kultury [foto]
:: Stare motocykle wjechały do RIH [foto]
:: „Niepodległa” w Regionalnej Izbie Historycznej [foto]
:: O niezwykłej podróży z Siemiatycz do Chin [foto]

Wygraj bilet na mikołajkowy koncert FKWL komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org