:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz -2°C
powietrze Dobre
Portal zambrow.org 02/11/2006 00:00

Za 10 dni odbędą się wybory samorządowe, w niedzielę 12 listopada pójdziemy do urn wyborczych. W Powiecie Zambrowskim wyborcy będą wybierali burmistrza miasta lub wójta gminy (w zależności od miejsca zamieszkania), radę miasta lub rady gmin (w zależności od miejsca zamieszkania), ponadto będziemy wybierać 17 radnych do Rady Powiatu Zambrowskiego oraz 30 radnych do Sejmiku Województwa Podlaskiego.

Największa ilość kandydatów na jeden mandat przypada w wyborach do Sejmiku Województwa Podlaskiego - niemal 18 kandydatów na 1 mandat. 525 osób walczy o 30 miejsc w Sejmiku. Województwo Podlaskie podzielono na 5 okręgów wyborczych. W każdym okręgu wybiera się od 5 do 8 radnych. Powiat Zambrowski razem z powiatami: bielskim, siemiatyckim i wysokomazowieckim tworzą Okrąg Wyborczy nr 4. Kandyduje w nim 94 kandydatów na 5 miejsc w sejmiku (średnio: 19 osób / 1 mandat).

Tłoczno, chociaż już nie aż tak bardzo jak do Sejmiku, jest na listach wyborczych do Rady Powiatu Zambrowskiego. W sumie o 17 mandatów ubiega się 126 kandydatów, co daje średnią: 7,4 osoby / 1 mandat. Teren Powiatu Zambrowskiego podzielono na trzy okręgi wyborcze: Okręg nr 1 – miasto Zambrów, Okręg nr 2 - gmina Zambrów i gmina Szumowo, Okręg nr 3 - gmina Rutki i gmina Kołaki Kościelne. W okręgu wyborczym nr 1 wybieramy 9 radnych, spośród 63 kandydatów. W okręgu nr 2 - o 5 mandatów ubiega się 38 kandydatów, a w okręgu nr 3 – o 3 mandaty rywalizuje 25 kandydatów.

Tłoczniej jest na listach do Rady Miasta. O 21 mandatów rywalizuje 205 kandydatów, czyli na 1 miejsce w Radzie Miasta przypada niemal 10 kandydatów. Miasto Zambrów podzielone zostało na 4 okręgi wyborcze. W okręgach nr 1, 2 i 3 wybierać będziemy po 5 radnych, a w okręgu nr 4 – 6 radnych. Najwięcej kandydatów przypada w okręgu nr 1 (niemal 11 osób / 1 mandat).

Okrąg nr 1 (liczba mandatów: 5, liczba kandydatów: 53), granice okręgu:
ulice: Konopnickiej, Obwodowa, Orzeszkowej, Podedwornego, Podlesna, Prusa, Sienkiewicza, Słoneczna, Słowackiego, Sosnowa, Zielona, Żeromskiego, Żytnia, Bema, Białostocka-budynki o numerach nieparzystych do nr 5 włącznie, domy prywatne o nr nieparzystych i bloki o nr 19,21,23,25,Pułaskiego, Brzozowa, Łomżyńska, Nadrzeczna, Plac Sikorskiego, Polowa, Sadowa, Wilsona, Willowa
Okrąg nr 2 (liczba mandatów: 5, liczba kandydatów: 47), granice okręgu:
ulice: Białostocka-budynki o nr parzystych i bloki o nr 29,31,33,39, Rolnicza, Grabowska, Paderewskiego, Piłsudskiego, Prymasa Wyszyńskiego, Sportowa, Polna, Papieża Jana Pawła II, Ustronna, Łonowa, Wiśniowa, Zaciszna
Okrąg nr 3 (liczba mandatów: 5, liczba kandydatów: 46), granice okręgu:
ulice: Cmentarna, Handlowa, Łąkowa, Młynowa, Ostrowska, Raginisa, Kościuszki, Mickiewicza, Milenijna, Pogodna, Poświątne, Świętokrzyska, Wąska, Wodna, Armi Krajowej, Chopina, Jantarowa, Krótka, Ks. Marcina Krajewskiego, Lipowa, Moniuszki, Obrońców Zambrowa 71 Pułku Piechoty, Wądołkowska, Wiejska, Al Wojska Polskiego od nr 2 do nr 12 (w tym blok nr 11) i od nr 18 do nr 40 i nr 42
Okrąg nr 4 (liczba mandatów: 6, liczba kandydatów: 59), granice okręgu:
ulice: Fabryczna, legionowa, Mazowiecka, Piaskowa, Grunwaldzka, Elektryczna, Magazynowa, Kolejowa, Kościelna, Ks. Henryka Kulbata, Lesników, Ogrodowa, Przykoszarowa, Targowa, Wolska, Sitarska, Stokrotki, Strzelnicza, Al. Wojska Polskiego od nr 41 do nr 96 z wyłączeniem nr 42

Najmniej chętnych jest do rad gmin. W Gminie Zambrów o 15 miejsc w radzie rywalizuje zaledwie 23 kandydatów. W Gminie Kołaki Kościelne – podobnie – na 15 miejsc w radzie jest 24 kandydatów. W Gminie Szumowo – średnio 2 kandydatów na 1 miejsce (32 kandydatów na 15 miejsc). Największa „konkurencja” wśród gmin powiatu zambrowskiego widoczna jest w Gminie Rutki – tam średnio na jedno miejsce w radzie przypada 3,6 osoby (54 kandydatów na 15 mandatów).

Przypominamy, że każdy z nas będzie oddawał głos zarówno na burmistrza (lub wójta), radnego Sejmiku Województwa, radnego Rady Powiatu i radnego odpowiedniej gminy. Będziemy głosować tylko na kandydatów zarejestrowanych w tych okręgach wyborczych, na terenie których jesteśmy zameldowani. Oznacza to, że jeśli kandydat X do Rady Miasta Zambrów figuruje na listach wyborczych np. w okręgu nr 1, to głosować na niego będą mogli tylko mieszkańcy zamieszkujący okręg nr 1 do Rady Miasta.

Aby ułatwić Państwu podjęcie decyzji i pomóc zrozumieć strukturę wyborów, kilka tygodni temu udostępniliśmy serwis www.wybory.zambrow.org. Znajdziecie w nim pełne listy kandydatów oraz podstawowe informacje i akty prawne dotyczące Wyborów Samorządowych w 2006 roku w Polsce. Zamieściliśmy również informacje o obwodowych komisjach wyborczych, dzięki czemu mieszkańcy różnych ulic w Zambrowie mogą sprawdzić, gdzie będą głosować.

Tuż przed wyborami będziemy jeszcze publikować różne przydatne informacje, np. jak prawidłowo głosować, aby głos był ważny itp. Zapraszamy do korzystania z serwisu www.wybory.zambrow.org.

Reklama

Wybory samorządowe tuż, tuż... komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

sprzedam akordeon

Sprzedam akordeon Royal Standard


Lokal 55m2, Centrum TYLKO 1600

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie wynajmu: Lokal użytkowy o pow. 55 m2 położony na parterze budynku w centrum miasta. Lokal położony w nowo..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zaginął pies . Nagroda za

Szukamy zaginionego psa . Naroda!!!!!


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Pomcnik kucharza sushi

Restauracja Ashi Sushi poszukuje osób na stanowisko pomocnik kucharza sushi. Od kandydata wymagamy chęci do pracy, pozytywnego nastawienia oraz..


Wynajmę mieszkanie na Raginisa

Witam serdecznie. Poszukuję do wynajęcia mieszkanie max dwu pokojowe na osiedlu Raginisa. (nie parter) Czym się wyróżniam jako dobry lokator: +..


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Praca w lokalu

Przyjmiemy do pracy dwie osoby w Pizzerii Perfetto do pracy na kuchni oraz do wypieku pizzy (doświadczenie nie jest wymagane - wszystkiego..


Działka 8230m2, Głębocz

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie: Działka o powierzchni 8230m2 położona w miejscowości Głębocz Wielki, gmina Szumowo, powiat zambrowski...


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Szybkie kursy Prawa jazdy z

Oferujemy szybkie kursy prawa jazdy wszystkich kategorii z egzaminem w Łomży. Nasze ośrodki: Łomża, Zambrów, Wysokie Mazowieckie, Czyżew , Jedwabne..


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Pranie tapicerki meblowej i

Oferuję -pranie tapicerki (samochodowej,meblowej,itp...) -pranie dywanów i wykładzin. -czyszczenie różnego typu:kanap,wypoczynków,krzeseł itp....


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Jodła Kaukaska Choinka Drzewko

Sprzedaż Jodły Kaukaskiej na targowisku miejskim w Zambrowie w dniach od 13.12 do 24.12 w godz. 7 - 13. Drzewka Bożonarodzeniowe od 1.5m nawet do..


Działka rolno-budowlana 1,70

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka gruntu o powierzchni 1, 70 ha położona w we wsi Krajewo Korytki, gmina Zambrów...


Opel Vectra C

Sprzedam Opla Vectrę C 2.2 GTS 2002r ważne OC i BT, nie odpala. Więcej info pod nr tel 508554392 - nie odpowiadam na smsy


Rover 75 2.0 full opcja

Sprzedam Rovera 75 2.0 diesel full opcja. Auto z 2002 roku w bardzo dobrym stanie, 2 komplety kół aluminiowych. Więcej info pod nr tel 798012310


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Usługi Minikoparką

Kompleksowe Usługi Minikoparką Szybko i solidnie. Polecam i Zapraszam. tel. 728 349 576


ARDOM – solidne okna, drzwi,

Okna - PCV, aluminiowe, drewniane, dachowe, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, bramy garażowe, rolety zewnętrzne i wewnętrzne, moskitiery, parapety..


Franczyzobiorca sklepu Żabka.

Zacznij prowadzić własny biznes z Żabką! Współpraca oparta na naszym doświadczeniu i Twojej przedsiębiorczości. Nasza oferta franczyzowa..


Zgubiono prawo jazdy, nagroda

Zgubiono prawo jazdy. Nagroda gwarantowana 517315233


SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY I

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za: - obsługę klienta w oddziale - nawiązywanie i utrzymywanie z klientami długotrwałych..


Segment 140m2 w cenie

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Segment handlowo-usługowo-mieszkalny o powierzchni całkowitej 140m2 położony w Zambrowie przy..


KOMINKI KOMPLEKSOWO

*Sprzedaż i montaż wkładów kominkowych *W ofercie także biokominki i kominki elektryczne-idealne rozwiązanie do mieszkań w bloku i pomieszczeń bez..


Krowa wysokocielna

Sprzedam krowy mleczne ponieważ likwiduję gospodarstwo


Rover 75 2.0 full opcja

Sprzedam Rovera 75 z 2002 roku, dwa komplety kół aluminiowych. Więcej info pod nr tel 798012310


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"