:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 13°C
powietrze B. dobre
Rada Gminy Rutki radni, Wotum zaufania absolutorium Wójta Gminy Rutki - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 27/06/2019 10:58

Czternastu radnych pochyliło się nad dwunastoma uchwałami podczas VI sesji Rady Gminy Rutki. Najważniejszą z nich było udzielenie wotum zaufania i absolutorium wójtowi.

 

VI sesja Rady Gminy Rutki odbyła się we wtorek, 25 czerwca. W obradach udział wzięło 14 radnych.

 

Po przyjęciu porządku obrad oraz protokołu z obrad poprzedniej sesji, wójt przedstawił sprawozdanie ze swojej działalności w okresie międzysesyjnym. Mówił tu m.in. o otrzymanym dofinansowaniu i ogłoszeniu przetargu na zakup wozu pożarniczego dla OSP w Rutkach, a także przyznanych dofinansowaniach na kluby seniora w Rutkach-Kossakach i Grądach-Woniecko oraz odnowienie i wyposażenie Izby Historycznej w Rutkach. Wspomniał także o planach gazyfikacji gminy Rutki. Zaznaczył przy tym, że problemem jest tu brak kanału technologicznego pod trasą S8.

 

Następnie radni przeszli do głosowania nad trzema najważniejszymi uchwałami. Pierwsza, która została podjęta jednogłośnie, dotyczyła udzielenia Wójtowi Gminy Rutki wotum zaufania. To nowość, bowiem wójtowie, burmistrzowie i prezydenci od tego roku maja obowiązek przedstawić raport o stanie gminy. Kolejnym punktem było przyjęcie sprawozdania finansowego za 2018 rok wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu w ubiegłym roku oraz głosowanie nad absolutorium dla wójta za jego wykonanie. Również i w tym przypadku radni jednogłośnie udzielili absolutorium wójtowi. Wcześniej radni zajmowali się jeszcze zmianami w budżecie Gminy Rutki na 2019 rok.

 

Ponadto radni jednogłośnie przyjęli projekty uchwał w sprawach:

 • planu sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Rutki oraz określenia granic obwodów publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Rutki, od dnia 1 września 2019 roku

 • planu sieci publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych oraz publicznych innych form wychowania przedszkolnego w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Rutki, od dnia 1 września 2019 roku

 • jednostki organizacyjnej „Centrum Usług Wspólnych w Rutkach-Kossakach” oraz nadania jej statutu

 • zmiany Statutu Ośrodka Pomocy Społecznej w Rutkach

 • upoważnienia Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Rutkach do prowadzenia postępowania, w tym do wydawania decyzji administracyjnych w sprawach świadczenia pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Rutki

 • opłaty targowej

 • powołania zespołu do spraw zaopiniowania kandydatów na ławników

 • przystąpienia do sporządzenia zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Rutki.

 

Na zakończenie obrad był czas na zapytania i interpelacje radnych oraz wolne wnioski i informacje.

 

Poniżej retransmisja z VI sesji Rady Gminy Rutki.

Reklama

Wotum zaufania i absolutorium dla Wójta Gminy Rutki komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-06-27 14:01:53

  Straz w Rutkach ok ,a w gradach ???? Podpisy zebraliśmy i co? Ej ktoś tam źle działa.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-27 15:28:25

  Działa dobrze bo parę setek za godzinę bierze. Może obiecywał coś, ale coż jak jesteście głupsi od durnia to.......

 • Gość - niezalogowany 2019-06-27 17:58:43

  Musi byc to upokarzajace stanąć przed komisją która ma wybrać dyrektora szkoły. !!!!! To tak jak w systemie demokratycznym dwóch żuli ma większość nad jednym profesorem. Parooooooodja.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-27 21:09:47

  I już zagazowac gminę chcieli ,ale niema pod s8 kanału technicznego....... padłem że śmiechu. No i maszyny gminne nadające się do muzeum ,oczywiście żadne muzeum nie dostalo żadnej maszyny,a te stęki przygnębiające "niema piniedzy w gminie" przekonały mnie do tego że Teresa zrobiła oszczędności które starczyło nowemu na nie wiele.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-28 07:24:48

  Jeden kanał technologicznym pod wiaduktem na Nowinach , a drugi w Meżeninie

 • gość 2019-06-28 07:50:10

  To prawda są dwa kanały technologiczne do infrastruktury telekomunikacyjnej, ciekawe co gmina zrobi jak będzie chciała kanalizację lub ten gaz poprowadzić pod S8 :)

 • Gość - niezalogowany 2019-06-28 12:02:41

  Przpomina mi sie przyslowie. Nie potrafisz niepchaj się na afisz.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-28 18:52:41

  Darku zamiast wspominać byłego włodarza gminny panią Teresę ,to przed nią był też włodarz i o nim pogadaj. Gminę przejmuje się dobrodziejstwem inwentarza więc ciągle pier....ie że była wójt zrobiła to a nie zrobiła tego niema sensu .skoncentruj się na swojej pracy zanim wszyscy będą mówić czego ty nie zrobiłes a co zrobiles i wtedy będzie gorzej.jak czytamy na fb twoim to kubełek zimnej wody od Pana S poszedł,może to dobrze w te upały trochę schłodzić się.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-29 12:13:19

  A co z barszczem? Ten ruski rabarbar zżera gminę.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-29 13:35:05

  Chcąc zadbać o społeczeństwo i dzieci w gradach to proponuje na okres wakacyjny zrobić zakaz handlu alkoholem po18 godzinie. Jedyną rozrywką dzieciaków to speluno grądowdkie ,lub wokół niego.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Obyspniki na pryzmy - nowa

Sklep ROLNIK Mioduszewski, wjazd od ulicy Wiśniowej Nowa dostawa obsypników na pryzmy Zapraszamy Dodatkowo oferujemy folię na pryzmy, siatkę na..


Mieszkanie 56,20m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na parterze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Sprzedam dom

Sprzedam dom w miejscowości Tybory Olszewo.gotowy do zamieszkania nie wymagający wkładu finansowego, działka ok 15 ar. Na dole kuchnia z salonem,..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Alarmy, domofony, monitoring,

Alarmy, monitoring, automatyka domowa -instalacje alarmowe -instalacje elektryczne -napędy do bram -automatyka domowa -sterowanie z poziomu..


Specjalista ds. sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Sprzedam Mieszkanie

Sprzedam Mieszkanie na ulicy Magazynowej, metraż 70m2, 2 pokoje z kuchnią, mieszkanie na II piętrze. W bloku znajduje się domofon. Mieszkanie w..


Przyjmę kierowcę c+e

Zatrudnię kierowcę z kategorią C+E, jazda z naczepą firanką po Polsce. telefon: 666 328 277


Ekogroszek Eco Power

Wartość opałowa 24-25 MJ/kg, zawartość popiołu ok 7%-9%, uziarnienie 8-25 mm. Pakowany w worki 25kg* 40 sztu/ paleta. Warunki transportu do..


Bramy panelowe, palisadowe,

CENTRUM OGRODZEŃ MICHALSKI oferuje kompleksowo ogrodzenia: -panelowe -palisadowe -aluminiowe -betonowe -metalowe zdobione -ze sztachet..


Węgiel kamienny kostka 640

Posiadamy w sprzedaży węgiel o parametrach -wartość opałowa 24-25 MJ/kg -zawartość popiołu od 6% do 8% Posiadamy samochody samowyładowcze. Warunki..


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Polecamy Państwu ekogroszek o doskonałych parametrach : -wartość opałowa 26-28 MJ/kg - zawartość popiołu do 5% -- siarka 0,50%. Warunki transportu..


Dowozy Pizzeria

Potrzebny kierowca do pracy na dowozy w Pizzerii Perfetto. Bardzo dobre warunki pracy. Po więcej informacji prosimy dzwonić pod nr 604 461 261...


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Brama Wjazdowa Przesuwna

Brama wjazdowa przesuwna panelowa o wymiarach 6000 x 2030 mm ocynkowana ogniowo oraz pomalowana proszkowo. Możliwość założenia automatu. Jesteśmy..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Praca na stanowisku doradcy

Poszukujemy doradcy klienta do Salonu Canal+ w Zambrowie na niepełny etat (ok 120-130h miesięcznie). Atrakcyjne wynagrodzenie (podstawa+prowizja)...


Wynajmę lokale użytkowe przy

Oferuję do wynajęcia lokale użytkowe o powierzchni: -226 m2 oraz -232 m2 przy Alei Wojska Polskiego nr 37B. Możliwość indywidualnej aranżacji..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


SPRZEDAM LAS w KOŁAKI

Mam do sprzedania LAS MIESZANY, o powierzchni 1,21 ha. Zapraszam. Tel. kontaktowy 515 279 804.


Meble na wymiar. Kuchnie,

Meble na wymiar. Kuchnie, szafy, garderoby, zabudowy itp. Wysoka jakość wykonania. Bogaty wybór materiałów. Dogodne terminy realizacji. Strona na FB..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Działka 1,98 ha

Działki gruntu o łącznej powierzchni 1,987 ha położone w Pstrągach-Gniewotach , gmina Zambrów. Grunty z możliwością zagospodarowania na różne cele...


WĘGIEL, BRYKIET, PELLET

SKŁAD OPAŁU W WIŚNIEWIE k/ZAMBROWA OFERUJE: * WĘGIEL KOSTKA, ORZECH, * PELLET DRZEWNY EN PLUS A1 CERTYFIKOWANY * PELLET PREMIUM CERTYFIKOWANY *..


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Dom 100m2, działka 2100m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom parterowy, murowany o powierzchni 100m2 położony w wsi Nagórki-Jabłoń, zaledwie kilka..


Magazynier - kierowca

Hurtownia materiałów budowlanych i wykończeniowych Chemix Sp. z o.o. w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko Magazynier - kierowca Od kandydatów..


Sprzedam Mieszkanie 72 m2 w

Sprzedam mieszkanie o pow. 72,8 m2 na II piętrze z dużym balkonem w Zambrowie przy ul. Wyszyńskiego. Mieszkanie ładne i czyste, po remoncie. Gotowe..


Budynek użytkowy 452m2, Aleja

City-Biuro Nieruchomości: Budynek mieszkalno-użytkowo-handlowy o powierzchni użytkowej 452m2 położony przy Aleji Wojska Polskiego w Zambrowie...


Mieszkanie 71,66m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 71,66 m2 położone na VI piętrze w bloku z windą przy ul. Papieża Jana..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Mieszkanie 4 pokoje, 71 Pułk

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na IV piętrze w bloku przy ul. 71 Pułku Piechoty w..


Kupujemy samochody,my płacimy

Kupujemy samochody w bardzo dobrym stanie, z mniejszymi lub większymi wadami także auta powypadkowe ,bez opłat,angliki,motory,przyczepy..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"