:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Rada Gminy Rutki radni, Wotum zaufania absolutorium Wójta Gminy Rutki - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 27/06/2019 10:58

Czternastu radnych pochyliło się nad dwunastoma uchwałami podczas VI sesji Rady Gminy Rutki. Najważniejszą z nich było udzielenie wotum zaufania i absolutorium wójtowi.

 

VI sesja Rady Gminy Rutki odbyła się we wtorek, 25 czerwca. W obradach udział wzięło 14 radnych.

 

Po przyjęciu porządku obrad oraz protokołu z obrad poprzedniej sesji, wójt przedstawił sprawozdanie ze swojej działalności w okresie międzysesyjnym. Mówił tu m.in. o otrzymanym dofinansowaniu i ogłoszeniu przetargu na zakup wozu pożarniczego dla OSP w Rutkach, a także przyznanych dofinansowaniach na kluby seniora w Rutkach-Kossakach i Grądach-Woniecko oraz odnowienie i wyposażenie Izby Historycznej w Rutkach. Wspomniał także o planach gazyfikacji gminy Rutki. Zaznaczył przy tym, że problemem jest tu brak kanału technologicznego pod trasą S8.

 

Następnie radni przeszli do głosowania nad trzema najważniejszymi uchwałami. Pierwsza, która została podjęta jednogłośnie, dotyczyła udzielenia Wójtowi Gminy Rutki wotum zaufania. To nowość, bowiem wójtowie, burmistrzowie i prezydenci od tego roku maja obowiązek przedstawić raport o stanie gminy. Kolejnym punktem było przyjęcie sprawozdania finansowego za 2018 rok wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu w ubiegłym roku oraz głosowanie nad absolutorium dla wójta za jego wykonanie. Również i w tym przypadku radni jednogłośnie udzielili absolutorium wójtowi. Wcześniej radni zajmowali się jeszcze zmianami w budżecie Gminy Rutki na 2019 rok.

 

Ponadto radni jednogłośnie przyjęli projekty uchwał w sprawach:

 • planu sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Rutki oraz określenia granic obwodów publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Rutki, od dnia 1 września 2019 roku

 • planu sieci publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych oraz publicznych innych form wychowania przedszkolnego w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Rutki, od dnia 1 września 2019 roku

 • jednostki organizacyjnej „Centrum Usług Wspólnych w Rutkach-Kossakach” oraz nadania jej statutu

 • zmiany Statutu Ośrodka Pomocy Społecznej w Rutkach

 • upoważnienia Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Rutkach do prowadzenia postępowania, w tym do wydawania decyzji administracyjnych w sprawach świadczenia pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Rutki

 • opłaty targowej

 • powołania zespołu do spraw zaopiniowania kandydatów na ławników

 • przystąpienia do sporządzenia zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Rutki.

 

Na zakończenie obrad był czas na zapytania i interpelacje radnych oraz wolne wnioski i informacje.

 

Poniżej retransmisja z VI sesji Rady Gminy Rutki.

Reklama

Wotum zaufania i absolutorium dla Wójta Gminy Rutki komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-06-27 14:01:53

  Straz w Rutkach ok ,a w gradach ???? Podpisy zebraliśmy i co? Ej ktoś tam źle działa.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-27 15:28:25

  Działa dobrze bo parę setek za godzinę bierze. Może obiecywał coś, ale coż jak jesteście głupsi od durnia to.......

 • Gość - niezalogowany 2019-06-27 17:58:43

  Musi byc to upokarzajace stanąć przed komisją która ma wybrać dyrektora szkoły. !!!!! To tak jak w systemie demokratycznym dwóch żuli ma większość nad jednym profesorem. Parooooooodja.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-27 21:09:47

  I już zagazowac gminę chcieli ,ale niema pod s8 kanału technicznego....... padłem że śmiechu. No i maszyny gminne nadające się do muzeum ,oczywiście żadne muzeum nie dostalo żadnej maszyny,a te stęki przygnębiające "niema piniedzy w gminie" przekonały mnie do tego że Teresa zrobiła oszczędności które starczyło nowemu na nie wiele.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-28 07:24:48

  Jeden kanał technologicznym pod wiaduktem na Nowinach , a drugi w Meżeninie

 • gość 2019-06-28 07:50:10

  To prawda są dwa kanały technologiczne do infrastruktury telekomunikacyjnej, ciekawe co gmina zrobi jak będzie chciała kanalizację lub ten gaz poprowadzić pod S8 :)

 • Gość - niezalogowany 2019-06-28 12:02:41

  Przpomina mi sie przyslowie. Nie potrafisz niepchaj się na afisz.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-28 18:52:41

  Darku zamiast wspominać byłego włodarza gminny panią Teresę ,to przed nią był też włodarz i o nim pogadaj. Gminę przejmuje się dobrodziejstwem inwentarza więc ciągle pier....ie że była wójt zrobiła to a nie zrobiła tego niema sensu .skoncentruj się na swojej pracy zanim wszyscy będą mówić czego ty nie zrobiłes a co zrobiles i wtedy będzie gorzej.jak czytamy na fb twoim to kubełek zimnej wody od Pana S poszedł,może to dobrze w te upały trochę schłodzić się.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-29 12:13:19

  A co z barszczem? Ten ruski rabarbar zżera gminę.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-29 13:35:05

  Chcąc zadbać o społeczeństwo i dzieci w gradach to proponuje na okres wakacyjny zrobić zakaz handlu alkoholem po18 godzinie. Jedyną rozrywką dzieciaków to speluno grądowdkie ,lub wokół niego.

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zobacz ogłoszenie

Wynajme kawalerke

Wynajme kawalerke w pelni wyposazona 600 + media (wychodzi okolo ze wszystkim-750zl


Zobacz ogłoszenie

Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK PRODUKCJI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DZIAŁU PRODUKCJI Zakres obowiązków: - praca fizyczna w dziale produkcji..


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ - WSZYSTKIE WYMIARY WORKI..


Zobacz ogłoszenie

Wakacje w Augustowie

Do wynajęcia nowoczesny apartament w Augustowie w ośrodku wczasowym Marina Borki nad jeziorem Necko. 2 sypialnie (4 pojedyncze łóżka z możliwością..


Zobacz ogłoszenie

Okazja ! Dom 123m2 w pełni

Sprzedam ładny w pełni wyposazony dom na ulicy Polnej w Wygodzie link..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja Paliw Lotos w Zambrowie ul. Mazowiecka 2a od 01.08.2018 r. poszukuje pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca, Doświadczenie nie jest..


Zobacz ogłoszenie

balony , dekoracje weselne

Chcielibyśmy zaoferować państwu atrakcje weselne, jesteśmy liderem na rynku , Oferujemy dekoracje takie jak Napis miłość 120 cm Napis miłość 100..


Zobacz ogłoszenie

CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWON MY

SKUP AUT OD 500 DO 10.000ZŁ SKUP AUT SKUP AUT WSZYSTKIE FORMALNOŚCI W 20 MINUT! *BEZPŁATNA WYCENA *BEZPŁATNY DOJAZD DO KLIENTA *NAJWYŻSZE..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Mieszkanie

Sprzedam Mieszkanie na ulicy Magazynowej, metraż 70m2, 2 pokoje z kuchnią, mieszkanie na II piętrze. W bloku znajduje się domofon. Mieszkanie w..


Zobacz ogłoszenie

sala bankietowa

Zapraszamy do nowo otwartej sali w Krajewo Łętowo (dawny Biały Domek). Organizujemy chrzty,przyjęcia urodzinowe i rocznicowe,wesela i itp.


Zobacz ogłoszenie

Poznam Miłą Panią w wieku od

POZNAM MIŁĄ PANIĄ W CELU PRZYJAZNI MOŻLIWY SŁAŁY ZWIĄZEK KTÓREJ BRAKUJE DRUGIEJ POLÓWKI SPEDZENIA WSPOLNIE WIECZORY WSPOLNY SPACER ROMANTYCZNA..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dwie atrakcyjne

Sprzedam dwie atrakcyjne działki położone we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2 i 1500 m2. Wydana decyzja o warunkach..


Zobacz ogłoszenie

Pracownicy Produkcyjni

Firma KEYLITE RW Polska szuka pracowników do produkcji okien dachowych. Jesteś chętny do pracy, chcesz zdobyć nowe doświadczenia, lubisz pracę z..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

bielenie obór

oferuję mycie oraz dezynfekcję wapnem obiektów takich jak obory chlewnie budynki gospodarcze elewacje profesjonalnym sprzętem szybki czas realizacji..


Zobacz ogłoszenie

MIESZKANIE 3 POKOJE UL.

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

WENTYLATORY, WIATRAKI,

Zapraszamy do sklepu ROLNIK, przy ulicy Wiśniowej, po wentylatory i mieszacze powietrza do obór. Świeża dostawa, różne rozmiary. Dostępne od ręki.


Zobacz ogłoszenie

Partnerka na wesele

Szukam partnerki na wesele dnia 03.07.2018r, od 35 do 45lat . Proszę o kontakt telefoniczny .


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszą panią 2

Praca dla miłej i uczciwej pani z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"