:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  7°C bezchmurnie

Wolontariusze WOŚP spotkali się z policjantami

społeczeństwo, Wolontariusze WOŚP spotkali policjantami - zdjęcie, fotografia

Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowują się do finału. W zambrowskim sztabie odbywają się ostatnie spotkania organizacyjne. Wolontariusze rozmawiają też o zasadach bezpieczeństwa.

W najbliższą niedzielę (13 stycznia) odbędzie się XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do wspólnego grania przygotowują się sztaby w całej Polsce. Tradycyjnie w finale udział biorą wolontariusze z Zambrowa. Jednym z ostatnich punktów przygotowań do finału, było spotkanie z funkcjonariuszami zambrowskiej policji.

Wolontariusze WOŚP, w miniony poniedziałek, spotkali się z asp. sztab. Grzegorzem Ziętarskim z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie. Spotkanie zorganizowano w Miejskim Gimnazjum. W czasie spotkania omówione zostały zasady bezpieczeństwa i zachowania się wolontariuszy w nietypowych sytuacjach. Policjant zaznaczał, że najbezpieczniej jest kwestować w grupie. Apelował do wolontariuszy o nie pozostawianie bez nadzoru puszek WOŚP i nie oddalanie się od grupy czy większych skupisk ludzi.

O czym powinni wiedzieć darczyńcy
Zanim każdy z nas wrzuci pieniądze do puszki, powinniśmy się upewnić czy wśród osób trzymających puszkę jest osoba z identyfikatorem WOŚPu. W Zambrowie najczęściej jest tak, że z jedną puszką kwestuje kilka osób. Wśród nich musi być przynajmniej 1 osoba z imiennym identyfikatorem, na którym znajdziemy unikalny numer wolontariusza, imię i nazwisko, zdjęcie oraz informacje o sztabie, w tym imię i nazwisko szefa sztabu.

Pamiętajmy, aby nie wrzucać pieniędzy do skarbonek innych, niż oficjalne skarbonki WOŚPu. Zdjęcie tegorocznej skarbonki można zobaczyć na zdjęciach zamieszczonych pod artykułem. Każda skarbonka musi być zaklejona specjalną banderolą i opatrzona numerem identyfikacyjnym wolontariusza.

Przypominamy, że w ramach XXI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizatorzy będą zbierać na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka oraz wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych. Zachęcamy do wsparcia akcji wszystkich mieszkańców Zambrowa i powiatu.

Polecamy:
:: Znamy plan finału WOŚP w Zambrowie
:: Wolontariusze z Zambrowa przygotowują się do finału WOŚP
:: Padł rekord! Zambrów zebrał niemal 40 tys. zł na WOŚP
:: Rozegrano XIII Turniej Piłki Nożnej w ramach WOŚP
:: Na sportowo zagrali z WOŚP
:: Dziś turniej CS’a i siatkówki w ramach finału WOŚP
:: Nie tylko wolontariusze kwestują dla WOŚP
:: Nurkowanie na basenie w Zambrowie w ramach finału WOŚP
:: Poznaj wolontariusza po identyfikatorze i puszce, nie daj się oszukać
:: Wielka Orkiestra po raz piąty zagra za więziennymi murami
:: W najbliższą niedzielę finał WOŚP
:: Trwają przygotowania do wielkiego finału WOŚP w Zambrowie
:: W Zambrowie znów zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
:: Wielka Orkiestra znów zagra „za kratkami”


Wolontariusze WOŚP spotkali się z policjantami komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się