:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C bezchmurnie

Wolontariusze WOŚP spotkali się z policjantami [foto]

XXVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Jak co roku wolontariusze wyposażeni w czerwone serduszka, specjalne puszki i identyfikatory będą zbierać pieniądze w Zambrowie, Kołakach Kościelnych, Rutkach, Szumowie, a także w Wysokiem Mazowieckiem i Czyżewie.

Jednym z ostatnich punktów przygotowań do finału było spotkanie z funkcjonariuszami zambrowskiej policji. Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji asp. szt. Mariusz Głębocki oraz mł. asp. Agnieszka Predko rozmawiali z wolontariuszami o zasadach bezpieczeństwa i o zachowaniu się wolontariuszy w nietypowych sytuacjach. Policjanci zaznaczyli, że najbezpieczniej jest kwestować w grupie. Apelowali do wolontariuszy, aby nie pozostawiali bez nadzoru puszek WOŚP i nie oddalali się od grupy, ani większych skupisk ludzi.

Zambrowski sztab WOŚP, którego szefem jest Andrzej Trochimowicz, tworzy 60 wolontariuszy. Są wśród nich uczniowie Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe. Każdy z nich posiadać będzie przy sobie odpowiednio zabezpieczone puszki, czerwone serduszka oraz specjalny identyfikator, na którym znajdziemy unikalny numer wolontariusza, imię i nazwisko, zdjęcie oraz informacje o sztabie, w tym imię i nazwisko szefa sztabu. Identyfikator musi mieć „serduszkową” pieczątkę Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w kolorze czerwonym, nałożoną w dolnym prawym rogu zdjęcia wolontariusza, a obok musi być umieszczony hologram w kształcie serca oraz kod QR kierujący do strony WOŚP. Każdy identyfikator musi być zalaminowany.

Warto też przyjrzeć się obrazowi puszki, którą będzie miał kwestujący. Co ważne - puszka musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. W jej górnej części przy otworze powinien znajdować się numer kwestującego, ten sam, co na identyfikatorze. 

Osoby które zauważą, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, proszone są o kontakt pod numer telefonu alarmowego - 997 lub zgłoszenie tego faktu najbliższemu patrolowi policji. Funkcjonariusze podkreślają, że w niedzielę, 14 stycznia zaplanowano zwiększenie liczby patroli na terenie Zambrowa. Każdy sygnał od mieszkańców lub wolontariuszy o podejrzanych osobach będzie sprawdzany na bieżąco. 

Przypominamy, że tegoroczny Finał WOŚP w Zambrowie rozpocznie się w sobotę. Poniżej zamieszczamy szczegółowy harmonogram imprez towarzyszących Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Zambrowie. 

Harmonogram imprez w ramach 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zambrowie:
sobota, 13 stycznia
:: godz. 11.00 - WOŚP-owy Turniej StreetBall, hala sportowa przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Zambrowie;

niedziela, 14 stycznia
:: godz. 10.00 - XIX Turniej o Puchar Burmistrza w Piłce Nożnej, hala sportowa przy Miejskim Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie;
:: godz. 10.00 - WOŚP-owy Turniej Piłki Siatkowej, hala sportowa przy Zespole Szkół Nr 1 w Zambrowie; 
:: w przerwie turnieju piłki nożnej - koncert Młodzieżowej Miejskiej Orkiestry Dętej w Zambrowie, hala sportowa przy Miejskim Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie; 
:: godz. 12.00 - darmowe zajęcia z aerobiku, Miejskie Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie;
:: godz. 14.00 – kwesta pod wodą z grupą płetwonurków Scubamaniak, Pływalnia Miejska „Delfin” w Zambrowie;
:: godz. 16.00 – Spektakl Teatru Młodego Aktora, sala widowiskowo-kinowa Centrum Kultury w Zambrowie. 

Polecamy:
:: Finał WOŚP coraz bliżej! Znamy plany zambrowskiego sztabu
:: Tak wyglądał XXV Finał WOŚP w Zambrowie [video]
:: Padł rekord! Zambrów zebrał ponad 42 tys. zł na WOŚP! [foto]
:: Wyniki XVIII WOŚP-owego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Zambrów [foto]
:: V WOŚP-owy Turniej Streetballowy [foto]
:: Wolontariusze WOŚP rozmawiali o bezpieczeństwie [foto]
:: Siatkarze rozpoczęli tegoroczną edycję WOŚP w Zambrowie [foto]
:: Znamy plany XXV Finału WOŚP w Zambrowie


Wolontariusze WOŚP spotkali się z policjantami [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się