:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  16°C słabe opady deszczu

Wójt szuka gabinetu

samorząd, Wójt szuka gabinetu - zdjęcie, fotografia

Urząd Gminy Zambrów będzie dążył do stworzenia własnej siedziby. Nie chce bowiem w kwestii lokalowej być uzależniony od Starostwa Powiatowego, od którego wynajmuje obecnie zajmowane pomieszczenia. Problem stanowi także brak miejsca m.in. na przetrzymywanie archiwów.

Budynek przy ul. Fabrycznej 3 zaczyna pękać w szwach. Wszystko ze względu na ciasnotę, coraz bardziej dającą się we znaki Urzędowi Gminy Zambrów, który wynajmuje pomieszczenia od współwłaściciela obiektu - Starostwa Powiatowego. Drugim współwłaścicielem jest Urząd Miasta, który ma jednak mniejszościowy udział własnościowy budynku.

- „My przez te dwa lata z tym problemem próbujemy się zmierzyć.” - mówił podczas dzisiejszej sesji Rady Gminy Zambrów wójt Jarosław Kos. - „Tu nie chodzi tylko o pomieszczenia dla pracowników, ale problemem naszym jest chociażby archiwum. (...) Wynajmujemy też pomieszczenia w ZUS-e dla Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, garaż i za to wszystko płacimy.” - dodał.

Radna Rady Gminy Zambrów Jolanta Wielgat wystosowała nawet pismo do radnych Powiatu Zambrowskiego, w którym czytamy, że „mija ćwierć wieku od pierwszej sesji Rady Gminy Zambrów, a Gmina nadal nie ma własnej siedziby, za to dostaje wymówienia od Starostwa Powiatowego w Zambrowie na wynajmowane pomieszczenia.” Starosta jednak uspokaja i zapewnia, że te pomieszczenia, które obecnie Gmina wynajmuje, będą do ich dyspozycji.

- „Nikt nie mówi o tym, że te pomieszczenia, które na dzień dzisiejszy Urząd Gminy Zambrów zajmuje na parterze, my myślimy jako Starostwo, żeby nie zajmowało. My tylko mamy podpisywane umowy na czas wynajmowania, gdzie się określa koszty eksploatacyjne, czy płacenie czynszu i to są umowy roczne. Absolutnie nie ma żadnego z naszej strony myślenia takiego, że my nie chcemy podpisać z Gminą Zambrów umów na te pomieszczenia.” - powiedział nam starosta Robert Rosiak.

Główny problem wynika z braku lokali. Oprócz Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy Zambrów, w budynku mieści się także Urząd Miasta oraz Powiatowy Urząd Pracy. Wójt podczas ostatniej sesji sygnalizował, że już teraz brakuje im miejsca na przetrzymywanie archiwów. Starosta twierdzi z kolei, że pozostałe urzędy również borykają się z problemami lokalowymi.

- „My też mamy swoje potrzeby, Miasto Zambrów ma swoje potrzeby, PUP, każda instytucja ma swoje potrzeby, a tych pomieszczeń nie ma więcej i tutaj jest już pierwszy problem, bo Gmina Zambrów chciałaby dodatkowe pomieszczenia na archiwa. My nie możemy zagwarantować takich pomieszczeń. Gmina chciałaby także więcej pomieszczeń dla siebie, dla swojego normalnego funkcjonowania, ale ich nie mamy. My też chcielibyśmy dodatkowe pomieszczenia, jako Starostwo Powiatowe, bo będziemy realizować unijne projekty dotyczące przede wszystkim aktywizacji osób zawodowo, niepełnosprawnych, bezrobotnych itd., gdzie w tych aplikacjach są wymagania, że my przekażemy pomieszczenie do realizacji tego projektu unijnego. Miasto Zambrów też chciałoby stworzyć na parterze budynku dużą wspólną salę obsługi obywateli, ale na tę chwilę takiego pomieszczenia nie ma.” - mówi starosta.

Potrzebna nowa siedziba
Już od dłuższego czasu wójt myśli nad rozwiązaniem problemu i stworzeniem własnej siedziby urzędu. Na ten moment rozważa kilka wariantów, o których mówił podczas dzisiejszej sesji. Jeden z nich zakłada zakup budynku znajdującego się przy alei Wojska Polskiego w Zambrowie, w którym obecnie znajduje się siedziba Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Inny wariant zakłada z kolei kupno przez gminę działki przy ul. Fabrycznej i wybudowanie na niej nowego budynku Urzędu Gminy.

- „Gminę stać (...) i na pewno damy sobie radę z budową nowego budynku. Nie musimy tego robić w ciągu roku. Możemy to rozłożyć na przykład na 3 lata.” - mówił wójt Jarosław Kos.

Polecamy:
:: Konferencja prasowa Wójta Gminy Zambrów [retransmisja]
:: XXIV sesja Rady Gminy Szumowo [retransmisja]
:: XXIV sesja Rady Miasta [retransmisja]
:: Mieszkańcy domów mogą liczyć na 75% dofinansowania do montażu paneli fotowoltaicznych
:: Stanowisko radnych PiS ws. reformy oświaty w Zambrowie
:: Miasto planuje dopłaty do wymiany pieców węglowych. Powraca także temat tanich kolektorów
:: Konferencja prasowa burmistrza [retransmisja]


Wójt szuka gabinetu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org