:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  -6°C pochmurno z przejaśnieniami

Województwo podlaskie przekroczyło 40% e-ZLA

 biznes i praca, Województwo podlaskie przekroczyło - zdjęcie, fotografia

ZUS informuje, że od 30 czerwca 2016 roku lekarze wystawili w sumie 4,29 mln elektronicznych zwolnień lekarskich. W województwie podlaskim e-ZLA stanowią już prawie 44% wszystkich wystawianych zaświadczeń lekarskich. To drugi wynik w kraju. Najwięcej elektronicznych zwolnień wystawiają lekarze w województwie zachodnio-pomorskim - jest to prawie 47%.

 

Pomimo że termin wejścia w życie e-ZLA został przesunięty z 1 lipca na 1 grudnia, Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie przestaje szkolić lekarzy, a w niedługim czasie również asystentki medyczne. Do końca czerwca zostało przeprowadzonych 24,4 tys. szkoleń dla lekarzy i placówek medycznych.

Od 1 grudnia papierowe zwolnienia lekarskie znikną całkowicie. Zastąpią je zwolnienia elektroniczne. Wprowadzenie e-ZLA zdejmuje z pracownika obowiązek dostarczania zwolnienia do pracodawcy w ciągu 7 dni od dnia wystawienia, a tym samym nie ma już konsekwencji za nieterminowe dostarczenie zwolnienia.

- „Pacjenci nie będą musieli podawać numeru NIP pracodawcy, ponieważ lekarz po wpisaniu numeru PESEL ma dostęp do danych zarówno pracownika, jak i płatnika składek. To rozwiązanie bardzo pomocne, szczególnie, gdy pacjent ma kilku płatników. Zdarzają się pomyłki, że lekarz wystawi zwolnienie lekarskie tylko na jednego płatnika i wówczas pacjent nie otrzyma wypłaty zasiłku u pozostałych pracodawców, ponieważ nie ma na nich wystawionych zwolnień.” - informuje Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa warmińsko-mazurskiego Anna Ilukiewicz.

Dzięki e-ZLA informacje o chorobie pracownika pracodawca otrzyma natychmiast, drogą elektroniczną. Warunkiem jest, aby pracodawca posiadał konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Jeśli takiego profilu nie ma, to lekarzowi podpowiada system wyświetlając odpowiedni komunikat. Wówczas dostaniemy wydruk zwolnienia. Jest on opatrzony podpisem i pieczątką.

Jak informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, od 30 czerwca 2016 roku lekarze wystawili w sumie 4,29 mln elektronicznych zwolnień lekarskich. W naszym województwie e-ZLA stanowią już prawie 44% wszystkich wystawianych zaświadczeń lekarskich. To drugi wynik w kraju. Najwięcej elektronicznych zwolnień wystawiają lekarze w województwie zachodnio-pomorskim - jest to prawie 47%.

Poniżej mapka przedstawiająca ilość wystawianych zaświadczeń lekarskich drogą elektroniczną z rozbiciem na poszczególne województwa.

Województwo podlaskie przekroczyło 40% e-ZLA komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org