:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?kino film teatr, Wojewódzkie święto sztuki WPATA - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 18/05/2018 13:16

Najlepszych artystów w skali województwa w środę, 16 maja wyłonił Wojewódzki Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Młodzieży OHP – WPATA 2018. Dzień ten był również okazją do świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz jubileuszu 60–lecia Ochotniczych Hufców Pracy.

Tegoroczna edycja imprezy odbyła się w Zambrowie w gościnnych murach Miejskiego Ośrodka Kultury. Organizatorem Przeglądu była Podlaska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Białymstoku oraz Hufiec Pracy w Zambrowie.

69 uczestników Podlaskiej WK OHP zaprezentowało się w trzech dyscyplinach scenicznych: tańcu, śpiewie i teatrze. Repertuar prezentacji podzielony były na dwie kategorie: repertuar dowolny oraz repertuar patriotyczny z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  

Występom towarzyszyła wystawa prac, które oceniane były w kategorii plastycznej. Wykonane przez młodzież prace plastyczne upamiętniały również najważniejsze wydarzenia i postacie sprzed wieku, które pozwoliły odbudować suwerenne państwo polskie.

Otwarcia przeglądu dokonała Grażyna Dembek – Komendant Hufca Pracy w Zambrowie oraz Ewa Kosińska - Koordynator Zespołu ds. kształcenia, wychowania i refundacji PWK,  która w imieniu Wojewódzkiego Komendanta Ochotniczych Hufców Pracy Adama Krzysztofa Romatowskiego odczytała list skierowany do wszystkich uczestników  podkreślając, że WPATA, to istotne w kalendarzu PWK działanie, umożliwiające zaprezentowanie możliwości wokalnych, talentów aktorskich i tanecznych oraz zdolności plastycznych rozwijanych przy współudziale kadry wychowawczej w trakcie trwania całego roku szkolnego. Jest to również okazja do wymiany doświadczeń artystycznych młodzieży, a przede wszystkim integracji środowiska OHP w naszym województwie.

Nad całością części konkursowej czuwała komisja w składzie: Ewa Kosińska, Magdalena Klimuk – sp. ds. wychowania, kultury i sportu PWK, Włodzimierz Dąbkowski – instruktor malarstwa MOK w Zambrowie, Anna Dziemiańczuk - wychowawca HP w Łomży oraz Dorota Nicewicz- wychowawca HP w Kolnie.

Na Galę Finałową Wojewódzkiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Artystycznej Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy – Zambrów 2018 przybyli zaproszeni goście: radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Marek Adam Komorowski, Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski, Szef Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Łomży mjr Marek Dziemiańczuk, dyrektor Biura Poselskiego Lecha Kołakowskiego w Zambrowie Sebastian Orłowski, kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Zambrowie Wojciech Wiśniewski, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Zambrowie Marta Konopka, Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Zambrowie Małgorzata Leszczyńska, właściciel Przedsiębiorstwa Usługowo-Handlowego „Larix” w Zambrowie Wiesław Kazimierczak oraz Leszek Choiński z P.H.U „CHOIŃSKI”.

W drugiej części uroczystości jury ogłosiło wyniki konkursu. W kategorii teatr I miejsce przypadło grupie teatralnej z Hufca Pracy w Zambrowie w składzie: Emil Podleś, Agnieszka Waligórska, Natalia Popławska, Klaudia Ogórkowska, Weronika Śliwowska, Dawid Kaczerski, Michał Zieliński za pantomimę „Mask skit”. II miejsce w tej kategorii zajęła grupa teatralna z Hufca Pracy w Łomży w składzie: Milena Kordal, Patryk Przestrzelski, Sylwia Pianka oraz Albert Bednarski za spektakl „Zła godzina”. III miejsce przyznano Patrycji Pisiak z Hufca Pracy w Kolnie za recytację wiersza „Gawęda do ziemi ojczystej”. Ponadto wyróżniono: reprezentację Hufca Pracy z Białegostoku w składzie: Maria Magdalena Stary, Jadwiga Jaromińska, Monika Bilska, Karolina Klepacka, Anna Kurowicka, Klaudia Chludzińska, Karol Półkośnik, Jakub Jackiewicz, Dawid Kiryłowicz za przedstawienie „Kopciuszek”, sztukę teatralną pt „Moje życie-mój wybór” autorstwa Mirosława Falkiewicza przedstawianą przez uczestników z HP w Suwałkach - Ewę Dorożyńską, Natalię Ołów, Weronikę Małecką, Mateusza Suchockiego, Krystiana Sałaj oraz przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” wykonane przez grupę teatralną z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie Klaudię Mikucką, Daniela Czyżewskiego, Natalię Targońską, Wioletę Kozłowską, Natalię Derewońko, Roksanę Sierosławską, i Kingę Ratyniak.

W kategorii wokalnej, pierwsze miejsce piosenką „Biały Krzyż” z repertuaru Krzysztofa Klenczona & Czerwonych Gitar wyśpiewała Ewa Dorożyńska z Hufca Pracy w Suwałkach. II miejsce przypadło Marlenie Sabinie Kruk z Hufca Pracy w Łomży, wykonawcy utworu „Zapomnieć chcę” Sylwii Lipka. III miejsce przyznano Wiolecie Kozłowskiej z OSiW w Wasilkowie, która zaprezentowała piosenkę „Byle jak” Margaret. Ponadto wyróżniono: Krystiana Popławskiego z Hufca Pracy Białystok za autorską piosenkę „Nie chcę już tak”, Annę Kaliszewską z Hufca Pracy Łomża za „Miasto” ze ścieżki dźwiękowej filmu „Miasto 44” oraz Natalię Ruchała oraz Oliwię Jakubczyk z Hufca Pracy Kolno za utwór  wokalny „Rozkwitały pąki białych róż”.

W kategorii taniec I miejsce zajął zespół z Hufca Pracy w Augustowie w składzie: Anita Olszewska, Marlena Frejlich, Klaudia Ćwiklińska, Sandra Łozowska, Magdalena Pawłowska oraz Ewelina Turowska za taniec „Walc Wiedeński” do muzyki z filmu „Noce i dnie”. II miejsce zajął Hufiec Pracy w Kolnie w składzie: Patrycja Pisiak, Natalia Kamińska, Oliwia Jakubczyk, Natalia Ruchała, Patryk Zduńczyk, Magdalena Bagińska które wystąpiły z tańcem „Maja” do znanej piosenki pochodzącej z kinowej wersji filmu pt. „Pszczółka Maja”. Trzecie miejsce przyznano młodzieży z Hufca Pracy w Grajewie w składzie: Anna Drożęcka, Patrycja Pacewicz, Julia Szukis, Patryk Wilczewski, Rafał Zalewski oraz Wojciech Mazurek, którzy zatańczyli taniec „Chocolate choco choco”. Ponadto w tej konkurencji wyróżniono Emila Podlesia  z Hufca Pracy Zambrów za free style do piosenki „Despacito”.

W kategorii plastycznej komisja przyznała I miejsce Monice Ratyńskiej z HP Zambrów za „Irysy” wykonane metodą batik. II miejsce zajęła Weronika Góralczyk z HP Kolno za puzderko z motywem ludowym, a III miejsce przypadło Annie Pruszko z HP Łomża za „Kurpiowską Krainę”. W tej kategorii wyróżniono: Martynę Kirej z OSiW w Wasilkowie za maskotkę „Kot” oraz Barbarę Jasińską z HP w Suwałkach za obraz „Nad morzem”.

W związku z przypadającą w 2018 roku 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w kategorii prace plastyczne patriotyczne I miejsce przyznano uczennicy z OSiW w Wasilkowie za rękodzieło artystyczne „Czerwone korale”. II miejsce zajęła Klaudia Mikucka z OSiW w Wasilkowie za grafikę użytkową pt. „Kim jesteś Polsko?”. III miejsce zaś przypadło Oliwii Wasilewskiej z HP Augustów za rysunek „Ku wolności”. Ponadto wyróżniono: Natalię Szawiec z OSiW Wasilków za rękodzieło artystyczne „Nieskończona Polska”, Jadwigę Jaromińską z HP w Białymstoku za rzeźbę „Tort” oraz Marię Magdalenę Stary z HP Białystok za malarstwo „Wolna Polska”.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Na laureatów czekały dodatkowo puchary i osobiste gratulacje na scenie od zaproszonych gości oraz organizatorów Przeglądu.

Podczas Gali Finałowej zaproszeni goście mieli okazję obejrzenia zwycięskich prezentacji scenicznych w kategorii: taniec, teatr i śpiew oraz wystawę prac plastycznych.

Przed zwycięzcami poszczególnych kategorii jeszcze jeden występ na ogólnopolskim VI Festiwalu Kultury Młodzieży OHP w Lublinie, który odbędzie się 11-13 czerwca.

 

Tekst: Grażyna Dembek - Komendant Hufca Pracy w Zambrowie, foto: Magdalena Klimuk - sp. ds. wychowania, kultury i sportu PWK OHP Białystok

Reklama

Wojewódzkie święto sztuki - WPATA 2018 komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW OSOBOWYCH, DOSTAWCZYCH, BUSÓW 9-OSOBOWYCH ORAZ PRZYCZEP I LAWET. WYNAJEM DŁUGOTERMINOWY - MOŻLIWOŚĆ NEGOCJACJI CENY W..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zobacz ogłoszenie

MIESZKANIE 3 POKOJE UL.

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę

Sprzedam atrakcyjną działkę położoną we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2. Wydana decyzja o warunkach zabudowy na..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA , SZNUREK DO

SKLEP HAPROL ZAPRASZA W NASZEJ OFERCIE M.IN -FOLIA DO SIANA I SŁOMY- BIAŁA, ZIELONA, CZARNA I PRZEZROCZYSTA STRETCH, 500 LUB 750 -SZNUREK DO PRAS I..


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Zobacz ogłoszenie

Działka 6000 m2 Wdziękoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 6000m2 położona w miejscowości Wdziękoń Pierwszy, gm. Zambrów...


Zobacz ogłoszenie

Działka 7315m2, Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 7315m2 położona w miejscowości Jabłoń Kościelna, gmina Nowe Piekuty,..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ - WSZYSTKIE WYMIARY WORKI..


Zobacz ogłoszenie

TELEWIZJA BEZ OPŁAT!!!!!

EKSTRAKLASA POWRACA!!!! PRZYJDŹ DO SALONU NC+ W ZAMBROWIE I SKORZYSTAJ Z NAJLEPSZYCH OFERT W OKOLICY!TYLKO TERAZ PAKIET EXTRA DO 6MCY ZA 0ZŁ! A DLA..


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK PRODUKCJI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DZIAŁU PRODUKCJI Zakres obowiązków: - praca fizyczna w dziale produkcji..


Zobacz ogłoszenie

KLIMATYZACJA napełnianie,

Oferujemy usługę nabijania oraz odgrzybiania klimatyzacji samochodowych. Bardzo atrakcyjne ceny! Odgrzybianie (bardzo skuteczne) już od 40 zł...


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszą panią 2

Praca dla miłej i uczciwej pani z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

IDEALNA DZIAŁKA POD INWESTYCJE

Sprzedam działkę o powierzchni 0,67 ha, która znajduje się przy węźle Kołaki Kościelne. Idealna pod inwestycje, utwardzony wjazd, linia elektryczna..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWON MY

Skup aut od 500 do 15.000zl przeprowadzamy w sposób profesjonalny i bezpieczny. Finalizując transakcję odkupu samochodu jako priorytet stawiamy..


Zobacz ogłoszenie

Dyskretny zarobek !

! Hej popatrz, niby dlaczego nie miałabyś zarobić dla siebie Pieniędzy w lekki, miły i przyjemny sposób w całkowitej tajemnicy przed całym światem?..


Zobacz ogłoszenie

SPRZEDAM GOLFA GOAL

rok produkcji - 2006 pojemność - 1,4 benzyna ******* WERSJA GOAL ******** /////////////// 2 KOMPLETY KÓŁ //////////////// //// FELGI Z..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Ozonowanie klimatyzacji,

Zapraszam do skorzystania z usługi odgrzybiania klimatyzacji samochodowej. Odgrzybianie metodą ozonowania. Metoda bardzo skuteczna. Koszt od 40 zł...


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

Ekogroszek Extra transport hds

Zapraszamy do zakupu węgla EKOGROSZKU EXTRA. Parametry ekogroszku: -zawartość popiołu 5,5% - wartość opałowa 25-27 MJ/kg Węgiel suchy magazynowany..


Zobacz ogłoszenie

Księgowa oraz Pracownik

Primarol Robert Grzymała Paproć Duża 84 poszukuję pracownika na stanowisko księgowej. Wymagania: znajomość podstaw rachunkowości, umiejętność..


Zobacz ogłoszenie

Profesjonalny Serwis Sprzętu

Zapraszamy Do Serwisu Mieszczącego się na ul.Aleja Wojska Polskiego 11(wejście od szczytu). Oferujemy Profesjonalne Naprawy W Przystępnych Cenach :..


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds. obsługi

Do naszej fabryki okien w Starym Laskowcu poszukujemy kandydatów do pracy jako: Specjalista ds. obsługi klienta: Do głównych zadań osoby..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa i regeneracja

Oferujemy Państwu zakup oraz naprawę alternatorów i rozruszników. Wysoką jakość usług gwarantuje dziesięcioletnie doświadczenie w branży..


Zobacz ogłoszenie

Drukarnia opakowań poszukuje

Drukarnia opakowań poszukuje pracownika na stanowisko operatora drukarki fleksograficznej. Wymagane wykształcenie minimum średnie, najlepiej..


Zobacz ogłoszenie

Działka Wola Zambrowska

Sprzedam działkę z warunkami zabudowy o powierzchni 1000m2 ( 25x40) w Woli Zambrowskiej bezpośrednio położona przy drodze asfaltowej. Teren suchy i..


Zobacz ogłoszenie

Studentka szuka praktyk

Szukam czterotygodniowych praktyk związanych z kierunkiem studiów zarządzanie sprzedażą. Najchętniej od lipca. Jeśli to możliwe byłabym..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Pomocnik kucharza sushi

Restauracja Ashi Sushi w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko: pomocnik kucharza sushi. Nie wymagamy doświadczenia - wszystkiego nauczymy ;)..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę rekreacyjną z

Witam kupię działkę rekreacyjną z domkiem zagospodarowaną


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA, Maszyny, części

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

sprzedam komplet wypoczynkowy

Sprzedam prawie nowy komplet wypoczynkowy w modnym morskim kolorze, meble były kupionre rok temu w sklepie Agata Meble, kanapa + fotel + duża pufa...


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom w malowniczej

Sprzedam dom jednorodzinny -dworek wolnostojący z poddaszem użytkowym, położony w Wiśniewie w bliskiej odległości od Zambrowa (4 km). Posiadłość..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"