:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?kino film teatr, Wojewódzkie święto sztuki WPATA - zdjęcie, fotografia
18/05/2018 13:16

Najlepszych artystów w skali województwa w środę, 16 maja wyłonił Wojewódzki Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Młodzieży OHP – WPATA 2018. Dzień ten był również okazją do świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz jubileuszu 60–lecia Ochotniczych Hufców Pracy.

Tegoroczna edycja imprezy odbyła się w Zambrowie w gościnnych murach Miejskiego Ośrodka Kultury. Organizatorem Przeglądu była Podlaska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Białymstoku oraz Hufiec Pracy w Zambrowie.

69 uczestników Podlaskiej WK OHP zaprezentowało się w trzech dyscyplinach scenicznych: tańcu, śpiewie i teatrze. Repertuar prezentacji podzielony były na dwie kategorie: repertuar dowolny oraz repertuar patriotyczny z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  

Występom towarzyszyła wystawa prac, które oceniane były w kategorii plastycznej. Wykonane przez młodzież prace plastyczne upamiętniały również najważniejsze wydarzenia i postacie sprzed wieku, które pozwoliły odbudować suwerenne państwo polskie.

Otwarcia przeglądu dokonała Grażyna Dembek – Komendant Hufca Pracy w Zambrowie oraz Ewa Kosińska - Koordynator Zespołu ds. kształcenia, wychowania i refundacji PWK,  która w imieniu Wojewódzkiego Komendanta Ochotniczych Hufców Pracy Adama Krzysztofa Romatowskiego odczytała list skierowany do wszystkich uczestników  podkreślając, że WPATA, to istotne w kalendarzu PWK działanie, umożliwiające zaprezentowanie możliwości wokalnych, talentów aktorskich i tanecznych oraz zdolności plastycznych rozwijanych przy współudziale kadry wychowawczej w trakcie trwania całego roku szkolnego. Jest to również okazja do wymiany doświadczeń artystycznych młodzieży, a przede wszystkim integracji środowiska OHP w naszym województwie.

Nad całością części konkursowej czuwała komisja w składzie: Ewa Kosińska, Magdalena Klimuk – sp. ds. wychowania, kultury i sportu PWK, Włodzimierz Dąbkowski – instruktor malarstwa MOK w Zambrowie, Anna Dziemiańczuk - wychowawca HP w Łomży oraz Dorota Nicewicz- wychowawca HP w Kolnie.

Na Galę Finałową Wojewódzkiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Artystycznej Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy – Zambrów 2018 przybyli zaproszeni goście: radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Marek Adam Komorowski, Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski, Szef Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Łomży mjr Marek Dziemiańczuk, dyrektor Biura Poselskiego Lecha Kołakowskiego w Zambrowie Sebastian Orłowski, kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Zambrowie Wojciech Wiśniewski, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Zambrowie Marta Konopka, Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Zambrowie Małgorzata Leszczyńska, właściciel Przedsiębiorstwa Usługowo-Handlowego „Larix” w Zambrowie Wiesław Kazimierczak oraz Leszek Choiński z P.H.U „CHOIŃSKI”.

W drugiej części uroczystości jury ogłosiło wyniki konkursu. W kategorii teatr I miejsce przypadło grupie teatralnej z Hufca Pracy w Zambrowie w składzie: Emil Podleś, Agnieszka Waligórska, Natalia Popławska, Klaudia Ogórkowska, Weronika Śliwowska, Dawid Kaczerski, Michał Zieliński za pantomimę „Mask skit”. II miejsce w tej kategorii zajęła grupa teatralna z Hufca Pracy w Łomży w składzie: Milena Kordal, Patryk Przestrzelski, Sylwia Pianka oraz Albert Bednarski za spektakl „Zła godzina”. III miejsce przyznano Patrycji Pisiak z Hufca Pracy w Kolnie za recytację wiersza „Gawęda do ziemi ojczystej”. Ponadto wyróżniono: reprezentację Hufca Pracy z Białegostoku w składzie: Maria Magdalena Stary, Jadwiga Jaromińska, Monika Bilska, Karolina Klepacka, Anna Kurowicka, Klaudia Chludzińska, Karol Półkośnik, Jakub Jackiewicz, Dawid Kiryłowicz za przedstawienie „Kopciuszek”, sztukę teatralną pt „Moje życie-mój wybór” autorstwa Mirosława Falkiewicza przedstawianą przez uczestników z HP w Suwałkach - Ewę Dorożyńską, Natalię Ołów, Weronikę Małecką, Mateusza Suchockiego, Krystiana Sałaj oraz przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” wykonane przez grupę teatralną z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie Klaudię Mikucką, Daniela Czyżewskiego, Natalię Targońską, Wioletę Kozłowską, Natalię Derewońko, Roksanę Sierosławską, i Kingę Ratyniak.

W kategorii wokalnej, pierwsze miejsce piosenką „Biały Krzyż” z repertuaru Krzysztofa Klenczona & Czerwonych Gitar wyśpiewała Ewa Dorożyńska z Hufca Pracy w Suwałkach. II miejsce przypadło Marlenie Sabinie Kruk z Hufca Pracy w Łomży, wykonawcy utworu „Zapomnieć chcę” Sylwii Lipka. III miejsce przyznano Wiolecie Kozłowskiej z OSiW w Wasilkowie, która zaprezentowała piosenkę „Byle jak” Margaret. Ponadto wyróżniono: Krystiana Popławskiego z Hufca Pracy Białystok za autorską piosenkę „Nie chcę już tak”, Annę Kaliszewską z Hufca Pracy Łomża za „Miasto” ze ścieżki dźwiękowej filmu „Miasto 44” oraz Natalię Ruchała oraz Oliwię Jakubczyk z Hufca Pracy Kolno za utwór  wokalny „Rozkwitały pąki białych róż”.

W kategorii taniec I miejsce zajął zespół z Hufca Pracy w Augustowie w składzie: Anita Olszewska, Marlena Frejlich, Klaudia Ćwiklińska, Sandra Łozowska, Magdalena Pawłowska oraz Ewelina Turowska za taniec „Walc Wiedeński” do muzyki z filmu „Noce i dnie”. II miejsce zajął Hufiec Pracy w Kolnie w składzie: Patrycja Pisiak, Natalia Kamińska, Oliwia Jakubczyk, Natalia Ruchała, Patryk Zduńczyk, Magdalena Bagińska które wystąpiły z tańcem „Maja” do znanej piosenki pochodzącej z kinowej wersji filmu pt. „Pszczółka Maja”. Trzecie miejsce przyznano młodzieży z Hufca Pracy w Grajewie w składzie: Anna Drożęcka, Patrycja Pacewicz, Julia Szukis, Patryk Wilczewski, Rafał Zalewski oraz Wojciech Mazurek, którzy zatańczyli taniec „Chocolate choco choco”. Ponadto w tej konkurencji wyróżniono Emila Podlesia  z Hufca Pracy Zambrów za free style do piosenki „Despacito”.

W kategorii plastycznej komisja przyznała I miejsce Monice Ratyńskiej z HP Zambrów za „Irysy” wykonane metodą batik. II miejsce zajęła Weronika Góralczyk z HP Kolno za puzderko z motywem ludowym, a III miejsce przypadło Annie Pruszko z HP Łomża za „Kurpiowską Krainę”. W tej kategorii wyróżniono: Martynę Kirej z OSiW w Wasilkowie za maskotkę „Kot” oraz Barbarę Jasińską z HP w Suwałkach za obraz „Nad morzem”.

W związku z przypadającą w 2018 roku 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w kategorii prace plastyczne patriotyczne I miejsce przyznano uczennicy z OSiW w Wasilkowie za rękodzieło artystyczne „Czerwone korale”. II miejsce zajęła Klaudia Mikucka z OSiW w Wasilkowie za grafikę użytkową pt. „Kim jesteś Polsko?”. III miejsce zaś przypadło Oliwii Wasilewskiej z HP Augustów za rysunek „Ku wolności”. Ponadto wyróżniono: Natalię Szawiec z OSiW Wasilków za rękodzieło artystyczne „Nieskończona Polska”, Jadwigę Jaromińską z HP w Białymstoku za rzeźbę „Tort” oraz Marię Magdalenę Stary z HP Białystok za malarstwo „Wolna Polska”.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Na laureatów czekały dodatkowo puchary i osobiste gratulacje na scenie od zaproszonych gości oraz organizatorów Przeglądu.

Podczas Gali Finałowej zaproszeni goście mieli okazję obejrzenia zwycięskich prezentacji scenicznych w kategorii: taniec, teatr i śpiew oraz wystawę prac plastycznych.

Przed zwycięzcami poszczególnych kategorii jeszcze jeden występ na ogólnopolskim VI Festiwalu Kultury Młodzieży OHP w Lublinie, który odbędzie się 11-13 czerwca.

 

Tekst: Grażyna Dembek - Komendant Hufca Pracy w Zambrowie, foto: Magdalena Klimuk - sp. ds. wychowania, kultury i sportu PWK OHP Białystok

Reklama

Wojewódzkie święto sztuki - WPATA 2018 komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedam Rower CANNONDALE

Sprzedam rower aluminiowy CANNONDALE, Koła 26", oświetlenie, licznik. Osprzęt SHIMANO, Stan bdb


Zobacz ogłoszenie

MASZYNY ROLNICZE, DOSTĘPNE NA

SKLEP HAPROL ZAPRASZA DO ZAKUPU WŁÓKI ŁĄKOWO-POLOWEJ, RÓŻNE ROZMIARY 4M, 5M, 6M, 8M, ROZKŁADANE HYDRAULICZNIE, NA CZTERECH RZĘDACH ZĘBÓW. MALOWANE I..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja Paliw Lotos w Zambrowie ul. Mazowiecka 2a od 01.04.2019 r. poszukuje pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca, Doświadczenie nie jest..


Zobacz ogłoszenie

Pracownik produkcji -

Zambrowska Fabryka Okien szuka pracowników do pracy przy linii montażowej. Praca w centrum Zambrowa; II zmianowy system pracy; 8 h..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmiemy do pracy kierowce

Przyjmiemy dyspozycyjnego kierowcę na dowozy w lokalu gastronomicznym. Bardzo dobre warunki pracy. Po więcej informacji zapraszamy do naszego lokalu..


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszym panem

Praca dla milej i uczciwej pani z podstawowa znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

Dom 200m2, działka 2511m2, gm.

Dom o powierzchni użytkowej 200m2 ( powierzchnia zabudowy 105m2) położony we wsi Gunie-Ostrów, gmina Kołaki Kościelne. Budynek mieszkalny w całości..


Zobacz ogłoszenie

Montaż kamer, alarmów,

Zambrów, Łomża, Białystok i okolice Oferujemy: - montaż kamer - montaż alarmów - montaż wideodomofonów - montaż automatów do bram - montaż..


Zobacz ogłoszenie

Pożyczka na wiosnę

Pożyczka na wiosnę na korzystnych warunkach! Bez BIK, Bez sprawdzania historii kredytowej, Bez zaświadczeń. Teraz nawet 20 000 zł! Możliwa spłata w..


Zobacz ogłoszenie

Praca biurowa

Szukam pracy biurowej. Pracuje obecnie jako pomoc księgowej,w trakcie studiów podyplomowych kadry i płace.


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę zlecenia remontowe.

Przyjmę zlecenia; szpachlowanie ,malowanie, adaptacja poddaszy,panele remonty mieszkań. Gwarantuję jakość wykonania usług. numer telefonu: 784..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Praca przy produkcji kołder.

Przyjmę osoby do pracy przy produkcji kołder. Nie potrzebna umiejętność szycia. Tylko osoby ze zdolnościami manualnymi. Osoby energiczne i..


Zobacz ogłoszenie

taras balkon schody kamienny

Posadzki żywiczne,garaż ,kotłownia,magazyn,biuro,dom ,mieszkanie,tarasy,balkony,schody - 100 zł Łomża Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszej..


Zobacz ogłoszenie

AGREGATY PODORYWKOWE, BRONY

SKLEP HAPROL ZAPRASZA DO ZAKUPU MASZYN ROLNICZYCH FIRMY LAND STAL PRODUKUJĄCEJ MASZYNY BARDZO WYSOKIEJ JAKOŚCI. W SPRZEDAŻY M.IN AGREGATY..


Zobacz ogłoszenie

Lokal do wynajęcia

Oferuję do wynajęcia lokal przy ul. Świętokrzyskiej 9.


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę lokal

Wynajmę lokal użytkowo-handlowy 58m2 w Zambrowie przy ulicy Wyszyńskiego 13. Lokal składa się z 3 pomieszczeń użytkowych i ubikacji. Może być..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę na staż

Przyjmę na staż w charakterze sprzedawcy w sklepie, przy ul. Raginisa 4.


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Zobacz ogłoszenie

DEKODER 4K ZA 1ZŁ/MIES!

ZAPRASZAMY DO SALONU NC+ NA OFERTY W ZWIĄZKU Z 1. DNIEM WIOSNY!!!! DEKODER 4K ZA 1ZŁ/MIES! TYLKO W SALONIE PREMIUM W GALERII BEM W ZAMBROWIE!..


Zobacz ogłoszenie

Segment 160m2, ul. Jantarowa

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Segment handlowo-usługowo-mieszkalny o powierzchni całkowitej 160m2 położony w Zambrowie przy..


Zobacz ogłoszenie

dostępne od ręki - ZBIORNIK NA

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

Działka budowlana 1553m2 w

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1553m2 położona w Czyżewie obręb Złote Jabłko. Nieruchomość zgodnie z..


Zobacz ogłoszenie

Dodatkowa praca z dyskretnym

Hej! Chciałabyś spróbować jakby to było być super potajemną masażystką? Interesują mnie regularne spotkania i wspiercie na każdym spotkaniu. Rodzaj..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

ZBIORNIKI DWUPŁASZCZOWE NA

ZAPRASZAMY DO ZAKUPU ZBIORNIKÓW DWUPŁASZCZOWYCH NA PALIWO. W OFERCIE POSIADAMY ZBIORNIKI O POJEMNOŚCI 2000L l 2500L. ZBIORNIKI STANDARDOWO..


Zobacz ogłoszenie

Kierowca C+E na 1/2 etatu

Szukam kierowcy który chce dorobić weekendy lub w różne dni od poniedziałku do piątku , zestaw chłodniczy , szczegóły pod tel 518627490


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"