:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?kino film teatr, Wojewódzkie święto sztuki WPATA - zdjęcie, fotografia
18/05/2018 13:16

Najlepszych artystów w skali województwa w środę, 16 maja wyłonił Wojewódzki Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Młodzieży OHP – WPATA 2018. Dzień ten był również okazją do świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz jubileuszu 60–lecia Ochotniczych Hufców Pracy.

Tegoroczna edycja imprezy odbyła się w Zambrowie w gościnnych murach Miejskiego Ośrodka Kultury. Organizatorem Przeglądu była Podlaska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Białymstoku oraz Hufiec Pracy w Zambrowie.

69 uczestników Podlaskiej WK OHP zaprezentowało się w trzech dyscyplinach scenicznych: tańcu, śpiewie i teatrze. Repertuar prezentacji podzielony były na dwie kategorie: repertuar dowolny oraz repertuar patriotyczny z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  

Występom towarzyszyła wystawa prac, które oceniane były w kategorii plastycznej. Wykonane przez młodzież prace plastyczne upamiętniały również najważniejsze wydarzenia i postacie sprzed wieku, które pozwoliły odbudować suwerenne państwo polskie.

Otwarcia przeglądu dokonała Grażyna Dembek – Komendant Hufca Pracy w Zambrowie oraz Ewa Kosińska - Koordynator Zespołu ds. kształcenia, wychowania i refundacji PWK,  która w imieniu Wojewódzkiego Komendanta Ochotniczych Hufców Pracy Adama Krzysztofa Romatowskiego odczytała list skierowany do wszystkich uczestników  podkreślając, że WPATA, to istotne w kalendarzu PWK działanie, umożliwiające zaprezentowanie możliwości wokalnych, talentów aktorskich i tanecznych oraz zdolności plastycznych rozwijanych przy współudziale kadry wychowawczej w trakcie trwania całego roku szkolnego. Jest to również okazja do wymiany doświadczeń artystycznych młodzieży, a przede wszystkim integracji środowiska OHP w naszym województwie.

Nad całością części konkursowej czuwała komisja w składzie: Ewa Kosińska, Magdalena Klimuk – sp. ds. wychowania, kultury i sportu PWK, Włodzimierz Dąbkowski – instruktor malarstwa MOK w Zambrowie, Anna Dziemiańczuk - wychowawca HP w Łomży oraz Dorota Nicewicz- wychowawca HP w Kolnie.

Na Galę Finałową Wojewódzkiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Artystycznej Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy – Zambrów 2018 przybyli zaproszeni goście: radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Marek Adam Komorowski, Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski, Szef Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Łomży mjr Marek Dziemiańczuk, dyrektor Biura Poselskiego Lecha Kołakowskiego w Zambrowie Sebastian Orłowski, kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Zambrowie Wojciech Wiśniewski, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Zambrowie Marta Konopka, Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Zambrowie Małgorzata Leszczyńska, właściciel Przedsiębiorstwa Usługowo-Handlowego „Larix” w Zambrowie Wiesław Kazimierczak oraz Leszek Choiński z P.H.U „CHOIŃSKI”.

W drugiej części uroczystości jury ogłosiło wyniki konkursu. W kategorii teatr I miejsce przypadło grupie teatralnej z Hufca Pracy w Zambrowie w składzie: Emil Podleś, Agnieszka Waligórska, Natalia Popławska, Klaudia Ogórkowska, Weronika Śliwowska, Dawid Kaczerski, Michał Zieliński za pantomimę „Mask skit”. II miejsce w tej kategorii zajęła grupa teatralna z Hufca Pracy w Łomży w składzie: Milena Kordal, Patryk Przestrzelski, Sylwia Pianka oraz Albert Bednarski za spektakl „Zła godzina”. III miejsce przyznano Patrycji Pisiak z Hufca Pracy w Kolnie za recytację wiersza „Gawęda do ziemi ojczystej”. Ponadto wyróżniono: reprezentację Hufca Pracy z Białegostoku w składzie: Maria Magdalena Stary, Jadwiga Jaromińska, Monika Bilska, Karolina Klepacka, Anna Kurowicka, Klaudia Chludzińska, Karol Półkośnik, Jakub Jackiewicz, Dawid Kiryłowicz za przedstawienie „Kopciuszek”, sztukę teatralną pt „Moje życie-mój wybór” autorstwa Mirosława Falkiewicza przedstawianą przez uczestników z HP w Suwałkach - Ewę Dorożyńską, Natalię Ołów, Weronikę Małecką, Mateusza Suchockiego, Krystiana Sałaj oraz przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” wykonane przez grupę teatralną z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie Klaudię Mikucką, Daniela Czyżewskiego, Natalię Targońską, Wioletę Kozłowską, Natalię Derewońko, Roksanę Sierosławską, i Kingę Ratyniak.

W kategorii wokalnej, pierwsze miejsce piosenką „Biały Krzyż” z repertuaru Krzysztofa Klenczona & Czerwonych Gitar wyśpiewała Ewa Dorożyńska z Hufca Pracy w Suwałkach. II miejsce przypadło Marlenie Sabinie Kruk z Hufca Pracy w Łomży, wykonawcy utworu „Zapomnieć chcę” Sylwii Lipka. III miejsce przyznano Wiolecie Kozłowskiej z OSiW w Wasilkowie, która zaprezentowała piosenkę „Byle jak” Margaret. Ponadto wyróżniono: Krystiana Popławskiego z Hufca Pracy Białystok za autorską piosenkę „Nie chcę już tak”, Annę Kaliszewską z Hufca Pracy Łomża za „Miasto” ze ścieżki dźwiękowej filmu „Miasto 44” oraz Natalię Ruchała oraz Oliwię Jakubczyk z Hufca Pracy Kolno za utwór  wokalny „Rozkwitały pąki białych róż”.

W kategorii taniec I miejsce zajął zespół z Hufca Pracy w Augustowie w składzie: Anita Olszewska, Marlena Frejlich, Klaudia Ćwiklińska, Sandra Łozowska, Magdalena Pawłowska oraz Ewelina Turowska za taniec „Walc Wiedeński” do muzyki z filmu „Noce i dnie”. II miejsce zajął Hufiec Pracy w Kolnie w składzie: Patrycja Pisiak, Natalia Kamińska, Oliwia Jakubczyk, Natalia Ruchała, Patryk Zduńczyk, Magdalena Bagińska które wystąpiły z tańcem „Maja” do znanej piosenki pochodzącej z kinowej wersji filmu pt. „Pszczółka Maja”. Trzecie miejsce przyznano młodzieży z Hufca Pracy w Grajewie w składzie: Anna Drożęcka, Patrycja Pacewicz, Julia Szukis, Patryk Wilczewski, Rafał Zalewski oraz Wojciech Mazurek, którzy zatańczyli taniec „Chocolate choco choco”. Ponadto w tej konkurencji wyróżniono Emila Podlesia  z Hufca Pracy Zambrów za free style do piosenki „Despacito”.

W kategorii plastycznej komisja przyznała I miejsce Monice Ratyńskiej z HP Zambrów za „Irysy” wykonane metodą batik. II miejsce zajęła Weronika Góralczyk z HP Kolno za puzderko z motywem ludowym, a III miejsce przypadło Annie Pruszko z HP Łomża za „Kurpiowską Krainę”. W tej kategorii wyróżniono: Martynę Kirej z OSiW w Wasilkowie za maskotkę „Kot” oraz Barbarę Jasińską z HP w Suwałkach za obraz „Nad morzem”.

W związku z przypadającą w 2018 roku 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w kategorii prace plastyczne patriotyczne I miejsce przyznano uczennicy z OSiW w Wasilkowie za rękodzieło artystyczne „Czerwone korale”. II miejsce zajęła Klaudia Mikucka z OSiW w Wasilkowie za grafikę użytkową pt. „Kim jesteś Polsko?”. III miejsce zaś przypadło Oliwii Wasilewskiej z HP Augustów za rysunek „Ku wolności”. Ponadto wyróżniono: Natalię Szawiec z OSiW Wasilków za rękodzieło artystyczne „Nieskończona Polska”, Jadwigę Jaromińską z HP w Białymstoku za rzeźbę „Tort” oraz Marię Magdalenę Stary z HP Białystok za malarstwo „Wolna Polska”.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Na laureatów czekały dodatkowo puchary i osobiste gratulacje na scenie od zaproszonych gości oraz organizatorów Przeglądu.

Podczas Gali Finałowej zaproszeni goście mieli okazję obejrzenia zwycięskich prezentacji scenicznych w kategorii: taniec, teatr i śpiew oraz wystawę prac plastycznych.

Przed zwycięzcami poszczególnych kategorii jeszcze jeden występ na ogólnopolskim VI Festiwalu Kultury Młodzieży OHP w Lublinie, który odbędzie się 11-13 czerwca.

 

Tekst: Grażyna Dembek - Komendant Hufca Pracy w Zambrowie, foto: Magdalena Klimuk - sp. ds. wychowania, kultury i sportu PWK OHP Białystok

Reklama

Wojewódzkie święto sztuki - WPATA 2018 komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Dom 140m2, ul. Słoneczna

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom wolnostojący, I-piętrowy o powierzchni 140m2 (powierzchnia zabudowy 105,83m2) położony w..


Zobacz ogłoszenie

ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ KAT. C

Zatrudnię kierowcę z kat. C , transport produktów spożywczych , trasy jednodniowe do 300 km.


Zobacz ogłoszenie

Spawanie oraz naprawa tworzyw

Oferujemy spawanie/naprawę: ✔️zderzaków samochodów osobowych i ciężarowych ✔️lamp (dorabiamy uchwyty i uzupełniamy ubytki) ✔️lusterek, atrap ,..


Zobacz ogłoszenie

Tania pożyczka bez zaświadczeń

Tania pożyczka do 20 000 zł bez zaświadczeń, nie pytamy o historię kredytową i zaświadczenia. Pieniądze możesz mieć na koncie w 15 minut. Możliwość..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie na Kosseckiego 4

Sprzedam mieszkanie(63m2) na pierwszym piętrze w bloku Kosseckiego 4.


Zobacz ogłoszenie

Volkswagen Passat B5

Sprzedam VW Passata 1.6 B+G 1997 rok OC i BT do 07.2019 Klimatronic, hak , podgrzewane fotele, Butla w miejscu koła zapasowego ważna do 2027 roku...


Zobacz ogłoszenie

Budynek użytkowy 452m2, Al.

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Budynek mieszkalno-użytkowo-handlowy o powierzchni użytkowej 452m2 położony przy Aleji Wojska..


Zobacz ogłoszenie

KIEROWCA C+E - codzienne

Firma z Czyżewa zatrudni kierowcę kat. C+E. Codzienne powroty do siedziby firmy. Osoby zainteresowane proszę o kontakt telefoniczny tel:602-616-444


Zobacz ogłoszenie

Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja Paliw Lotos 290 w Gosiach Małych od 01.02.2019 r. poszukuje pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca - pół etatu Doświadczenie nie..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

PelleT WYSOKIEJ jakości

ROLNIK-SKLEP T. MIODUSZEWSKI UL. BIAŁOSTOCKA 38 WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) Oferuje wysokiej jakości granulat drzewny PELLET renomowanego..


Zobacz ogłoszenie

Profesjonalna Kosmetyka

Profesjonalna kosmetyka auta jest niezbędny dla zachowania pięknego wyglądu samochodu przez długie lata. Pozwala również na podniesienie wartości..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ KAT. C+E

Zatrudnię kierowcę kat C+E w transporcie międzynarodowym jazda z naczepą typu chłodnia , kierunki Rumunia , Węgry , Bułgaria. Oferuje atrakcyjne..


Zobacz ogłoszenie

Doradca Klienta w PP Alior

Aktualnie poszukujemy kandydata do placówki partnerskiej Alior Banku w Zambrowie na stanowisko: Doradca Klienta. Zakres obowiązków: • aktywne..


Zobacz ogłoszenie

Agri Radrol Zambrów ul.

Zajmujemy się sprzedażą maszyn rolniczych używanych pochodzących głównie z krajów Europy Zachodniej i Skandynawii. W ofercie posiadamy również..


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Zobacz ogłoszenie

ZBIORNIK NA PALIWO

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

DZIEŃ OTWARTY - CENTRUM

DZIEŃ OTWARTY! Bardzo serdecznie zapraszamy rodziców, nauczycieli, pedagogów, a przede wszystkim DZIECI na dzień otwarty naszego Centrum! Grono..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"