:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C bezchmurnie

Wigilia w Paproci Dużej

Piękne jasełka, kolędy, pastorałki, łamanie się opłatkiem i składanie życzeń – tak w miłej i rodzinnej atmosferze przebiegało spotkanie wigilijne w Szkole Podstawowej w Paproci Dużej.

Spotkanie Wigilijne w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Paproci Dużej odbyło się w poniedziałek, 19 grudnia. We wspólnym świętowaniu uczestniczyli: ksiądz proboszcz dr Jerzy Kruszewski, Wójt Gminy Szumowo Jarosław Cukierman, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Szumowie Sławomir Śledziewski, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Zambrowie – Paweł Jasiński, Gminny Komendant OSP w Szumowie Waldemar Jankowski, kierownik posterunku policji w Szumowie Robert Bielicki oraz przedstawiciele Urzędu Gminy Szumowo, Banku Spółdzielczego w Szumowie, policji, radni, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Paproci Dużej i rodzice uczniów szkoły w Paproci Dużej.

Spotkanie rozpoczął ksiądz proboszcz, który przybliżył zebranym ważność Świąt Bożego Narodzeniu w życiu każdego chrześcijanina. Następnie życzenia dla wszystkich złożył wójt Gminy Szumowo Jarosław Cukierman.

Z bożenarodzeniowym przesłaniem dla uczestników spotkania wystąpili uczniowie, prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki. Dzieci w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawiły sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze i dzieci. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Jasełka, przygotowane pod kierunkiem Barbary Jastrząb, wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój. Dzieci swym pięknym i oryginalnym występem, podbiły serca publiczności. Ponadto wszyscy goście zostali obdarowani Aniołami – istnymi dziełami sztuki.

Nie zabrakło również tradycyjnego łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń. Następnie wszyscy zasiedli do stołu, zastawionego wigilijnymi potrawami przygotowanymi przez rodziców oraz strażaków.


Polecamy:
:: Zapach świątecznych pierników w szkole
:: Jasełka w wykonaniu najmłodszych [foto]
:: Boże Narodzenie w Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych [foto]
:: Świąteczna atmosfera w MP6 [foto]
:: Opłatek i łzy za więziennymi murami
:: Wigilijne spotkanie w Pęchratce Polskiej
:: II Zambrowskie Spotkanie Wigilijne [foto+video]
:: Spotkanie opłatkowe w Państwowej Straży [foto]
:: Strażacy z Laskowca podzielili się opłatkiem

Wigilia w Paproci Dużej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org