:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C bezchmurnie

Wigilia w OWR Caritas [foto]

świąteczne, Wigilia Caritas [foto] - zdjęcie, fotografia

Dzieci uczęszczające na zajęcia do OWR Caritas oraz osoby samotne, bezdomne i starsze wzięły udział we wspólnym spotkaniu opłatkowym.

Tradycyjnie w okresie świąt Bożego Narodzenia Ośrodek Wsparcia Rodziny Caritas w Zambrowie zorganizował spotkanie opłatkowe dla osób bezdomnych, samotnych, starszych i znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. W tym roku Ośrodek odwiedzili również osadzeni z Zakładu Karnego w Czerwonym Borze.

Wigilia rozpoczęła się jasełkami wystawionymi przez dzieci z teatrzyku działającego pod skrzydłami Barbary Reinke z OWR Caritas. Następnie wszyscy zaśpiewali kolędy przy akompaniamencie akordeonisty i pianisty. Po życzeniach kierownika ośrodka Sławomira Tarnowskiego, Starosty Zambrowskiego Roberta Rosiaka oraz ks. Adama Tomaszewskiego z parafii pw. Św. Józefa Rzemieślnika, był czas na łamanie się opłatkiem. Na zakończenie wszyscy zasiedli przy wigilijnym stole, na którym nie zabrakło tradycyjnych potraw domowej roboty: klusków z makiem, kapusty z grzybami, pierogów, czerwonego barszczu, a także śledzi. Punktem kulminacyjnym była wizyta świętego Mikołaja, od którego dzieci i dorośli otrzymali prezenty.

Barbara Reinke z OWR Caritas za pośrednictwem naszego Portalu składa podziękowania wszystkim mieszkańcom Zambrowa i okolic za wsparcie zbiórek żywności prowadzonych w sklepach. Zbiórki te nie byłyby również możliwe bez zaangażowania wolontariuszy z Miejskiego Gimnazjum Nr 1 (pod opieką Andrzeja Trochimowicza), Zespołu Szkół Ogólnokształcących (pod opieką Stanisława Zaniewskiego) oraz Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie.

- „Dziękuję właścicielom oraz pracownikom sklepów: CH Gregorek, Lewiatan, Skibiński, Tesco oraz Biedronki. Zebraliśmy bardzo dużą ilość żywności, która została wydana kilkudziesięciu rodzinom potrzebującym. Od kilku lat robimy też „Paczki od serca” – wolontariusze z Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości zanoszą ludziom starszym, 80 - 95-letnim, podstawowe produkty typu: cukier, ryż, makaron, konserwa, herbata, olej, groszek, ciastka. W tym roku aż 32 osoby otrzymało takie paczki. I tu szczególne podziękowania należą się wolontariuszom z Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości, którzy dodatkowo sami rozwieźli te paczki. Podziękowania kieruję również do firmy Inter-Tech, która w tym roku podarowała karton słodyczy dla dzieci – dzieciaki były bardzo zadowolone.” - powiedziała Barbara Reinke, pracownik OWR „Caritas” w Zambrowie.

Polecamy:
:: Świąteczna wieczerza w zambrowskiej bursie
:: Wigilia w Paproci Dużej
:: Zapach świątecznych pierników w szkole
:: Jasełka w wykonaniu najmłodszych [foto]
:: Boże Narodzenie w Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych [foto]
:: Świąteczna atmosfera w MP6 [foto]
:: Opłatek i łzy za więziennymi murami
:: Wigilijne spotkanie w Pęchratce Polskiej
:: II Zambrowskie Spotkanie Wigilijne [foto+video]
:: Spotkanie opłatkowe w Państwowej Straży [foto]

Wigilia w OWR Caritas [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org