:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  21°C bezchmurnie

Wielkie święto Szkoły Muzycznej

edukacja, Wielkie święto Szkoły Muzycznej - zdjęcie, fotografia
  • Koncert w wykonaniu uczniów i absolwentów PSM w Zambrowie /Fot. GZAW
    Koncert w wykonaniu uc...
  • Jubileusz 15-olecia Szkoły Muzycznej /Fot. GZAW
    Jubileusz 15-olecia Sz...

Wczoraj (22 stycznia) po południu, w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie, odbyła się oficjalna część obchodów jubileuszu 15-lecia funkcjonowania szkoły.
Od roku 1980 funkcjonowała w Zambrowie Filia Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Łomży. Od roku 1985 zaczęły się starania o usamodzielnienie filii, które zakończyły się sukcesem dopiero w 1989 roku.

Początkowo filia, a następnie szkoła mieściła się w budynku przy ul Białostockiej 17 (tzw. "rosyjska ambasada"), gdzie do dyspozycji uczniów było zaledwie 10 sal lekcyjnych. Dopiero pod koniec 1989 roku ówczesnemu dyrektorowi Szkoły - Mieczysławowi Brysaczowi, udało się pozyskać budynek po byłym Komitecie PZPR - obecną siedzibę Szkoły Muzycznej, przy Al. Wojska Polskiego. Szkoła przez lata funkcjonowania wrosła w nasze miasto. Obecnie ma już setki absolwentów, którzy niejednokrotnie kontynuują edukację muzyczną. Uczniowie szkoły muzycznej występują w licznych koncertach, podnoszących rangę różnych uroczystości miejskich i powiatowych.

Wczoraj szkoła obchodziła jubileusz 15-lecia istnienia. Licznie przybyli zaproszeni goście: przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciel Ministerstwa Kultury, dyrektorzy szkół muzycznych z regionu, dyrektorzy i kierownicy szkół, przedszkoli i instytucji z Zambrowa, sponsorzy i przyjaciele szkoły oraz uczniowie, absolwenci, przedstawiciele rady rodziców i nauczyciele.

Dyrektor przywitał wszystkich przybyłych gości, zaprezentował historię Szkoły Muzycznej w Zambrowie. W czasie przemówień gości padło wiele ciepłych i życzliwych słów. Nie zabrakło również życzeń, kwiatów, gratulacji a nawet pamiątkowych prezentów. W tak muzykalnym gronie nie mogło się obyć bez tradycyjnego polskiego "Sto Lat" - dla Szkoły Muzycznej w Zambrowie.

Wszyscy zaproszeni goście otrzymali program koncertu oraz kolorową broszurę informacyjną o Szkole.

W drugiej części czwartkowej uroczystości odbył się Koncert Jubileuszowy z okazji XV-loecia istnienia Szkoły. W koncercie zaprezentowało się 11 artystów - uczniów i absolwentów PSM I st. w Zambrowie: Dominika Wiśniewska (skrzypce), Jakub Konieczny (gitara), Łukasz Sokołowski (saksofon), Małgorzata Knapkiewicz (fortepian), Bogusz Dominika, Marzena Garczyńska (skrzypce), Michał Knapkiewicz (tuba), Joanna Prykiel, Łukasz Saniewski (fortepian), Marta Siermantowska (akordeon), Ewa Grodzka (klarnet).

Przypomnijmy, że w ramach obchodów jubileuszu 15-lecia Szkoły Muzycznej w Zambrowie, w minioną niedzielę (18 stycznia) w Kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej, została odprawiona uroczysta Msza Święta z oprawą muzyczną przygotowaną przez uczniów i nauczycieli Szkoły. Po mszy, tego samego dnia, odbył się recital organowy Roberta Kuleszy (absolwenta szkoły).

Od wczoraj do końca stycznia można oglądać wystawę fotografii z okresu działalności szkoły, która mieści się w sali teorii Państwowej Szkoły Muzycznej w Zambrowie.

Zakończenie obchodów 15-ego jubileuszu Szkoły odbędzie się w najbliższą niedzielę - 25 stycznia, w kościele p.w. Ducha Świętego w Zambrowie, o godz. 10.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, na którą serdecznie zaprasza dyrektor PSM - Krzystof Witkowski.

Wielkie święto Szkoły Muzycznej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org